Wiadomości

Maciej Paterski nie będzie bronił tytułu mistrza Polski

Maciej Paterski (Voster ATS Team) nie weźmie udziału w wyścigu o mistrzostwo Polski w kolarstwie szosowym.

Aktualny mistrz kraju w kategorii elita mężczyzn 28 maja poinformował, że kontuzja kręgosłupa i jej leczenie wykluczy start na Mazowszu, w drugiej połowie czerwca. 35-latek w ubiegłym tygodniu poddał się operacji kręgosłupa.

Jestem już po operacji i wszystko przebiegło bardzo dobrze. Została usunięta przepuklina kręgosłupa, która uciskała na nerwy. Przez pierwsze 6 dni musiałem swoje odcierpieć, ale jest już coraz lepiej. Po konsultacji z lekarzem będę mógł wsiąść na rower 20 czerwca. Do tego czasu powoli kręcę na rowerze stacjonarnym. Jestem dobrej myśli i wierzę, że w lipcu będę mógł już startować

– powiedział Paterski w krótkiej rozmowie z “Rowery.org”.

Lider ekipy Voster ATS w tym roku startował w siedmiu wyścigach. Wygrał słoweński GP Adria Mobil (1.2), a po raz ostatni koszulkę mistrza Polski pokazał na trasie Tour of Estonia.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym rozegrane zostaną w Nowym Dworze Mazowieckim w dniach 22-26 czerwca. Następcę Paterskiego poznamy w niedzielę, 26 czerwca.

Redakcja rowery.org

Recent Posts

Drugie zwycięstwo Lach | Majka kończy na podium | Strefa toaletowa na Vuelta Espana Femenina

Marta Lach zawojowała Luksemburg. Olga Wankiewicz i Rafał Majka na podiach. Nowość dla zawodniczek hiszpańskiej Vuelty. Wiadomości i wyniki z…

28 kwietnia 2024, 19:39

Tour de Romandie 2024. Florian Lipowitz wjechał na podium

Florian Lipowitz sensacyjne zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Romandie. Kim jest 23-letni Niemiec z Bora-hansgrohe?

28 kwietnia 2024, 18:25

La Vuelta Femenina 2023: etap 1. Zwycięstwo Lidl-Trek mimo kraksy

Zespół LIdl-Trek wygrała jazdę drużynową na czas, otwierającą wyścig La Vuelta Femenina.

28 kwietnia 2024, 17:29

Tour de Romandie 2024: etap 5. Dorian Godon po raz drugi

Dorian Godon (Decathlon AG2R La Mondiale) wygrał w Vernier na zakończenie wyścigu Tour de Romandie.

28 kwietnia 2024, 15:47

Zwycięstwo Marty Lach | Wankiewicz na podium etapu Gracia

Marta Lach wygrała wyścig w Luksemburgu. Olga Wankiewicz na podium w Czechach. Wiadomości i wyniki z 27 kwietnia.

27 kwietnia 2024, 20:19

Tour de Romandie 2024: etap 4. Richard Carapaz triumfuje w Leysin, Carlos Rodriguez liderem

Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.

27 kwietnia 2024, 16:17