Dominika Włodarczyk siódma w Memorial Monica Bandini

Dominika Włodarczyk na podium Gracia Orlova

Dominika Włodarczyk (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław) wywalczyła siódme miejsce w wyścigu Memorial Monica Bandini.

Zmagania na 114-kilometrowej trasie wygrała Włoszka Silvia Persico (Valcar-Travel & Service). druga przyjechała Ukrainka Olga Shekel, a trzecia Kanadyjka Olivia Baril (Valcar-Travel & Service).

Włodarczyk była najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką polskiej ekipy ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław. 12. miejsce zajęła Daria Pikulik, 29. Monika Brzeźna, a 33. Kaja Rysz. Zmagań nie ukończyły Katarzyna Wilkos i Agnieszka Skalniak-Sójka.

Dla Włodarczyk to kolejny dobry wynik w tym sezonie: 21-latka na koncie ma już 4. miejsca w Ladies Tour of Estonia (1.2) oraz w Gracia Orlova (2.2), a do tego 10. miejsce w Trofeo Oro in Euro.

Włoski wyścig rozgrany został w miejscowości Meldola, w regionie Emilia-Romania, jako impreza kategorii 1.2.

Wydarzenie upamiętniało byłą włoską zawodniczkę Monicę Bandini, trzykrotną medalistkę mistrzostw świata w jeździe drużynowej na czas, mistrzynię świata w tej konkurencji z 1988 roku. Bandini w 1989 roku wywalczyła też szóste lokaty w Giro Donne i Tour de France. Włoszka, która urodziła się w pobliskiej miejscowości Faenza, zmarła 19 kwietnia 2021 roku w wieku 56 lat.