Tim Merlier po finiszu z peletonu wygrał flandryjski semiklasyk Nokere Koerse.
Drugie miejsce zajął Max Walscheid (Cofidis), a podium uzupełnił Arnaud de Lie (Lotto Soudal), który obchodzi urodziny.
Polskich kolarzy zabrakło na starcie.
Trasa wyścigu (190 km) kręciła się w okolicach Nokere, prowadząc przez 27 sektorów bruku, o łącznej długości niespełna 20 kilometrów. W tym mieściła się pięciokrotna przeprawa przez Nokereberg (300 m; 3,8%), od którego rozpoczynały się cztery końcowe rundy (28 km). Do tego należało dodać wąskie, boczne drogi i odkryty dla wiatru teren.
Ucieczkę dnia uformowali: Adrien Lagree (B&B Hotels-KTM), Robin Carpenter (Humans Powered Health), Aaron Verwilst (Sport Vlaanderen-Baloise), Kobe Vanoverschelde (Tartaletto-Isorex) i Gil d’Heygere (Minerva Cycling). Peleton jednak nie odpuszczał harcowników, dlatego ich przygoda na czele skończyła się bardzo szybko.
Na lokalnych rundach wyrwali się: Mathijs Paasschens (Bingoal Pauwels Sauces WB), Lukas Postlberger (Bora-Hansgrohe), Casper van Uden (Team DSM) oraz Andreas Goeman (Tartaletto-Isorex). Akcja czwórki zakończyła się 22 kilometry przed metą.
Na ostatniej rundzie zaatakował Samuel Watson (Groupama-FDJ), ale młody Brytyjczyk nie miał większych szans z rozpędzonym peletonem. Inne próby kończyły się natychmiastową kontrą i wszystko zmierzało do finiszu z peletonu.
Merlier najlepiej poradził sobie na brukowanym Nokerebergu. Belg rozpoczął finisz nieco wcześniej, aby wejść na pierwszej pozycji w ostry zakręt niecałe 250 metrów przed metą. Jego koło złapał Walscheid, ale pozostali rywale zostali daleko w tyle.
Kolarz Alpecin-Fenix mówił, że wzorował się na zwycięzcach z poprzednich lat. Mimo że sam mieszka niecałe 5 kilometrów od mety, nigdy nie jechał w wyścigu Nokere Koerse.
Wyniki Danilith Nokere Koerse 2022 (1.Pro), Deinze – Nokere (189,8 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | 4:20:04 |
2. | Max Walscheid | Cofidis | |
3. | Arnaud de Lie | Lotto Soudal | |
4. | Bert van Lerberghe | Quick-Step Alpha Vinyl | |
5. | Bram Welten | Groupama-FDJ | |
6. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | |
7. | Hugo Hofstetter | Team Arkea Samsic | |
8. | Pierre Barbier | B&B Hotels-KTM | |
9. | Pascal Ackermann | UAE Team Emirates | |
10. | Jannik Steimle | Quick-Step Alpha Vinyl | |
11. | Ethan Vernon | Quick-Step Alpha Vinyl | |
12. | Jonas Koch | Bora-hansgrohe | |
13. | Lewis Askey | Groupama-FDJ | |
14. | Boy van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | |
15. | Milan Menten | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
16. | Jenthe Biermans | Israel-Premier Tech | |
17. | Tom van Asbroeck | Israel-Premier Tech | |
18. | Søren Waerenskjold | Uno-X Pro Cycling Team | |
19. | Piet Allegaert | Cofidis | |
20. | Kenneth van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | |
21. | Gerben Thijssen | Intermarche-Wanty-Gobert | |
22. | Mauro Schmid | Quick-Step Alpha Vinyl | |
23. | Benjamin Declercq | Team Arkea Samsic | |
24. | Laurenz Rex | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
25. | Barnabas Peak | Intermarche-Wanty-Gobert | |
26. | Victor Campenaerts | Lotto Soudal | |
27. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
28. | Nickolas Zukowsky | Human Powered Health | |
29. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | |
30. | Otto Vergaerde | Trek-Segafredo | |
31. | Andre Carvalho | Cofidis | |
32. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | |
33. | Niklas Markl | Team DSM | |
34. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | |
35. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
36. | Kevin Vauquelin | Team Arkea Samsic | |
37. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
38. | Pavel Bittner | Team DSM | |
39. | Cyril Gautier | B&B Hotels-KTM | |
40. | Jonas Iversby Hvideberg | Team DSM | |
41. | Ludovic Robeet | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
42. | Cedric Beullens | Lotto Soudal | |
43. | Anders Skaarseth | Uno-X Pro Cycling Team | 00:24 |
44. | Clement Davy | Groupama-FDJ | 00:33 |
45. | Florian Vermeersch | Lotto Soudal | 00:39 |
46. | Arne Marit | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:40 |
47. | Kevin van Melsen | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:42 |
48. | Rudy Barbier | Israel-Premier Tech | |
49. | Gilles de Wilde | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:44 |
50. | Sam Welsford | Team DSM | |
51. | Timothy Dupont | Bingoal Pauwels Sauces WB | 00:46 |
52. | Taj Jones | Israel-Premier Tech | |
53. | Quentin Jauregui | B&B Hotels-KTM | 00:48 |
54. | Edward Planckaert | Alpecin-Fenix | |
55. | Christophe Noppe | Team Arkea Samsic | 00:52 |
56. | Marco Frigo | Israel-Premier Tech | 00:53 |
57. | Antonio Puppio | Israel-Premier Tech | |
58. | Wesley Kreder | Cofidis | |
59. | Samuel Watson | Groupama-FDJ | 00:58 |
60. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 00:59 |
61. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | 01:19 |
62. | Casper van Uden | Team DSM | 01:24 |
63. | Morten Hulgaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
64. | Floris de Tier | Alpecin-Fenix | 01:49 |
65. | Vito Braet | Sport Vlaanderen-Baloise | |
66. | Kasper Saver | Minerva Cycling | 02:17 |
67. | Felix Gross | UAE Team Emirates | 02:28 |
68. | August Jensen | Human Powered Health | 03:13 |
69. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | 03:15 |
70. | Tord Gudmestad | Uno-X Pro Cycling Team | 03:18 |
71. | Andreas Goeman | Tarteletto-Isorex | |
72. | Miguel Heidemann | B&B Hotels-KTM | |
73. | Thomas Joseph | Minerva Cycling | |
74. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | 03:21 |
75. | Markus Pajur | Team Arkea Samsic | |
76. | Jelle Wallays | Cofidis | |
77. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | 03:28 |
78. | Julius Johansen | Intermarche-Wanty-Gobert | |
79. | Sander Lemmens | Tarteletto-Isorex | |
80. | Mathijs Paasschens | Bingoal Pauwels Sauces WB | 04:09 |
81. | Maurice Ballerstedt | Alpecin-Fenix | 04:21 |
82. | Daan Hoole | Trek-Segafredo | |
83. | Ruben Apers | Sport Vlaanderen-Baloise | 05:18 |
84. | Dayer Quintana | Team Arkea Samsic | 05:39 |
85. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis | 05:45 |
86. | Enrico Dhaeye | Minerva Cycling | 06:07 |
87. | Kobe Vanoverschelde | Tarteletto-Isorex | |
88. | Brent van de Kerkhove | Tarteletto-Isorex | 06:13 |
89. | Raphael Parisella | B&B Hotels-KTM | |
90. | Pier-Andre Cote | Human Powered Health | |
91. | Adrien Lagree | B&B Hotels-KTM | |
92. | Jon Aberasturi | Trek-Segafredo | |
93. | Tom Wirtgen | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
94. | Matthew van Schoor | Minerva Cycling | |
95. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | |
96. | Guy Sagiv | Israel-Premier Tech | |
97. | Kristoffer Halvorsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
98. | Sebastien Grignard | Lotto Soudal | |
99. | Maxime de Poorter | Tarteletto-Isorex | |
100. | Enrico Battaglin | Bardiani-CSF-Faizanè | |
101. | Thibau Verhofstadt | Tarteletto-Isorex | |
102. | Luca Colnaghi | Bardiani-CSF-Faizanè | |
103. | Colin Joyce | Human Powered Health | |
104. | Robin Carpenter | Human Powered Health | |
105. | Iljo Keisse | Quick-Step Alpha Vinyl | |
106. | Stijn Steels | Quick-Step Alpha Vinyl | |
107. | Elias van Breussegem | Tarteletto-Isorex | |
108. | Finn Fisher-black | UAE Team Emirates | |
109. | Tom Devriendt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
110. | Leon Heinschke | Team DSM | |
111. | Samuele Zoccarato | Bardiani-CSF-Faizanè | |
112. | Joel Suter | UAE Team Emirates | 06:21 |