Mark Cavendish (Quick-Step Alpha Vinyl) wygrał po finiszu z peletonu jednodniowy wyścig Mediolan-Turyn.
Brytyjczyk w Rivoli, pod Turynem, wyprzedził Nacera Bouhanniego (Arkea Samsic) i Alexandra Kristoffa (Intermarche-Wanty-Gobert).
Szymon Sajnok (Cofidis) zajął 14. miejsce, a na 32, pozycji przyjechał Michał Kwiatkowski (Ineos Grendiers).
Tegoroczna, 103. edycja, powróciła z października do terminu marcowego i zamiast zakończyć się na wzgórzu Superga przez cały dystans (199 km) prowadziła po niemal całkowicie płaskim terenie.
Akcję dnia zorganizowali Martin Marcellusi (Bardiani-CSF), Juan Diego Alba (Drone Hopper-Androni Giocattoli) i Daniel Viegas (EOLO-Kometa), odskakując na 4 minuty.
W spokojnie poruszającym się peletonie na czele wymieniało się wiele zespołów. Śmiałkowie zostali doścignięci 20 kilometrów przed metą.
Na ucieczkę zdecydował się jeszcze Ben Healy (EF Education-EasyPost), ale 21-letni Irlandczyk chciał tym chyba tylko przedstawić się szerszej publiczności.
Na ostatnich 3 kilometrach na czele peletonu pokazał się Michał Kwiatkowski, wysoko też jechał Szymon Sajnok. Wygrał Mark Cavendish, znakomicie rozprowadzony przez Michaela Morkova.
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Mark Cavendish | Quick-Step Alpha Vinyl | 4:31:22 |
2. | Nacer Bouhanni | Team Arkea Samsic | |
3. | Alexander Kristoff | Intermarche-Wanty-Gobert | |
4. | Max Kanter | Movistar Team | |
5. | Peter Sagan | TotalEnergies | |
6. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
7. | Michael Morkov | Quick-Step Alpha Vinyl | |
8. | Cameron Wurf | Ineos Grenadiers | |
9. | Simone Consonni | Cofidis | |
10. | Biniam Girmay Hailu | Intermarche-Wanty-Gobert | |
11. | Juan Sebastian Molano | UAE Team Emirates | |
12. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
13. | Alberto Dainese | Team DSM | |
14. | Szymon Sajnok | Cofidis | |
15. | Benoit Cosnefroy | AG2R Citroën Team | 00:04 |
16. | Eduard-Michael Grosu | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
17. | Itamar Einhorn | Israel-Premier Tech | |
18. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | 00:06 |
19. | Jakub Mareczko | Alpecin-Fenix | |
20. | Filippo Tagliani | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
21. | Ryan Gibbons | UAE Team Emirates | 00:09 |
22. | Derek Gee | Israel-Premier Tech | |
23. | Julien Simon | TotalEnergies | |
24. | Tobias Bayer | Alpecin-Fenix | |
25. | Kristian Sbaragli | Alpecin-Fenix | |
26. | Omer Goldstein | Israel-Premier Tech | |
27. | Fabio Felline | Astana Qazaqstan Team | |
28. | Umberto Marengo | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
29. | Jonas Rutsch | EF Education-EasyPost | |
30. | Clement Russo | Team Arkea Samsic | |
31. | Alessandro Verre | Team Arkea Samsic | |
32. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | |
33. | Bob Jungels | AG2R Citroën Team | |
34. | Simon Pellaud | Trek-Segafredo | |
35. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
36. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | |
37. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
38. | Esteban Chaves | EF Education-EasyPost | |
39. | Alberto Bettiol | EF Education-EasyPost | |
40. | Simon Dehairs | Alpecin-Fenix | |
41. | Ivo Oliveira | UAE Team Emirates | |
42. | Mirco Maestri | EOLO-Kometa | |
43. | Martijn Tusveld | Team DSM | 00:15 |
44. | Miguel Eduardo Florez | Team Arkea Samsic | |
45. | Asbjørn Hellemose | Trek-Segafredo | |
46. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
47. | Remi Cavagna | Quick-Step Alpha Vinyl | |
48. | Antonio Tiberi | Trek-Segafredo | |
49. | Artyom Zakharov | Astana Qazaqstan Team | |
50. | Marco Brenner | Team DSM | |
51. | Hugo Toumire | Cofidis | |
52. | Yevgeniy Gidich | Astana Qazaqstan Team | |
53. | Iñigo Elosegui | Movistar Team | |
54. | Vincenzo Nibali | Astana Qazaqstan Team | |
55. | Will Barta | Movistar Team |