Marta Lach druga w Trofeo Oro in Euro

Marta Lach (Ceratizit-WNT) wywalczyła drugie miejsce we włoskim wyścigu Trofeo Oro in Euro (1.2).

Polka startująca w barwach niemieckiej ekipy na finiszu uległa tylko Włoszce Sofii Bertizzolo (UAE Team ADQ). Podium dopełniła druga Włoszka, Silvia Zanardi (Bepink).

10. miejsce wywalczyła Dominika Włodarczyk (Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław), a 12. Natalia Krześlak (TKK Pacific Nestle Fitness). 20. finiszowała Karolina Kumięga (Valcar – Travel & Service), a 22. Daria Pikulik (Atom Deweloper Posciellux.pl Wrocław).

24-letnia Lach wczoraj przejechała Strade Bianche, do mety w Sienie dojeżdżając na 34. miejscu. Podium włoskiego wyścigu kategorii 1.2 to jej trzeci w karierze taki wynik w wyścigu tej kategorii. Przed rokiem Polka triumfowała we francuskim La Picto – Charentaise (1.2) i zajęła 4. miejsce w La Perigord Ladies (1.2), a w 2019 roku wywalczyła trzecie miejsce w Clasica Femenina Navarra (1.2).