Wout Poels (Bahrain Victorious) zwyciężył na mecie czwartego etapu Vuelta a Andalucia.
Holender po ucieczce triumfował na kresce w miejscowości Baza. Kazach Alexey Lutsenko (Astana Qazaqstan) musiał zadowolić się drugim miejscem po dwójkowym finiszu, natomiast Belg Mauri Vansevenant (Quick-Step Alpha Vinyl) przyprowadził grupkę goniącą.
Poels dzięki akcji i zgubieniu dotychczasowego lidera, Alessandro Coviego (UAE Team Emirates), przejął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
167-kilometrowy odcinek otworzyło mocne uderzenie, stroma przełęcz Purche (6,8 km; 9,1%), w dalszej części trasy podjazdy były znacznie łagodniejsze. Szczyt ostatniej kategoryzowanej wspinaczki wyrastał 43 kilometry przed metą, co otwierało drzwi dla klasykowców i kolarzy zainteresowanych sprintem z okrojonej grupy.
I właśnie na Purche oderwało się 15 zawodników: Miguel Angel Lopez, Alexey Lutsenko, Harold Tejada (wszyscy Astana Qazaqstan), Ivan Ramiro Sosa (Movistar Team), Jhonatan Narvaez, Carlos Rodriguez (obaj Ineos Grenadiers), Simon Yates (BikeExchange-Jayco), Jack Haig, Damiano Caruso, Wout Poels (wszyscy Bahrain Victorious), Mauri Vansevenant (Quick-Step Alpha Vinyl), Steff Cras (Lotto Soudal), Jefferson Alveiro Cepeda (Caja Rural-Seguros RGA) i Cristian Rodriguez (TotalEnergies). Peleton, z liderem Alessandro Covi (UAE Team Emirates), początkowo tracił 45 sekund. Do mety było bardzo daleko, ale czołówka jechała w znakomitym składzie i miała pełne prawo wierzyć w powodzenie swojej misji.
Różnica początkowo rosła powoli, ale jeszcze przed półmetkiem osiągnęła 2 minuty, a na 40 kilometrów przed metą dobiła do 3:45. W grupie lidera pracowali zawodnicy Israel – Premier Tech.
Na ostatniej premii górskiej, Puerto de Gorafe, odjechali Lutsenko, O’Connor, Lopez i Rodriguez, ale akcja nie zyskała aprobaty. Kolejne akcje porwały czołówkę, odpadł m.in. Landa, a na 14 kilometrów odjechali Lutsenko i Poels.
Dwójka pracowała dość zgodnie i wypracowała sobie 30-sekundową przewagę nad pościgiem. Poels prowadził na ostatnim kilometrze i jako pierwszy rozpoczął sprint. Jego rywal z Kazachstanu próbował wyjść z koła, ale nie dał rady przetrzymać doświadczonego Holendra. Ten na mecie świętował etapowy sukces i koszulkę lidera.
Wyniki 4. etapu Vuelta a Andalucia 2022 (2.Pro), Cúllar Vega – Baza (167,4 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Wout Poels | Bahrain Victorious | 3:56:52 |
2. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | |
3. | Mauri Vansevenant | Quick-Step Alpha Vinyl | 00:18 |
4. | Simon Yates | Team BikeExchange-Jayco | |
5. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | |
6. | Cristian Rodriguez | TotalEnergies | |
7. | Jack Haig | Bahrain Victorious | |
8. | Ivan Ramiro Sosa | Movistar Team | |
9. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | |
10. | Miguel Angel Lopez | Astana Qazaqstan Team | |
11. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
12. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | 00:22 |
13. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | 01:00 |
14. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | 06:32 |
15. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | 07:00 |
16. | Stefano Oldani | Alpecin-Fenix | |
17. | Antonio Jesus Soto | Euskaltel-Euskadi | |
18. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | |
19. | Raul Garcia Pierna | Equipo Kern Pharma | |
20. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | |
21. | Simon Clarke | Israel-Premier Tech | |
22. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | |
23. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | |
24. | Lluis Mas | Movistar Team | |
25. | Diego Lopez | Equipo Kern Pharma | |
26. | Steff Cras | Lotto Soudal | |
27. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | |
28. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
29. | Domen Novak | Bahrain Victorious | |
30. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
31. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | |
32. | Domenico Pozzovivo | Intermarche-Wanty-Gobert | |
33. | Sylvain Moniquet | Lotto Soudal | |
34. | Diego Rosa | EOLO-Kometa | |
35. | Frederik Wandahl | Bora-hansgrohe | 07:08 |
36. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | |
37. | Magnus Sheffield | Ineos Grenadiers | |
38. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | |
39. | Eddie Dunbar | Ineos Grenadiers | |
40. | Daniel Navarro | Burgos-BH | |
41. | Luke Durbridge | Team BikeExchange-Jayco | |
42. | Tsgabu Grmay | Team BikeExchange-Jayco | |
43. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | |
44. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | |
45. | Dries Devenyns | Quick-Step Alpha Vinyl | |
46. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 07:16 |
47. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 07:27 |
48. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | 07:31 |
49. | Kamil Małecki | Lotto Soudal | 17:50 |
50. | Jon Agirre | Equipo Kern Pharma | |
51. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | |
52. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | |
53. | Yevgeniy Fedorov | Astana Qazaqstan Team | |
54. | Theo Delacroix | Intermarche-Wanty-Gobert | |
55. | Mark Christian | EOLO-Kometa | |
56. | Simone Velasco | Astana Qazaqstan Team | |
57. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | |
58. | Filippo Conca | Lotto Soudal | |
59. | Diego Pablo Sevilla | EOLO-Kometa | |
60. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | |
61. | Ander Okamika | Burgos-BH | |
62. | Dries van Gestel | TotalEnergies | |
63. | Barnabas Peak | Intermarche-Wanty-Gobert | |
64. | Dion Smith | Team BikeExchange-Jayco | |
65. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
66. | Andres Camilo Ardila | UAE Team Emirates | |
67. | Cameron Wurf | Ineos Grenadiers | |
68. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
69. | Juri Hollmann | Movistar Team | |
70. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | |
71. | Mikkel Frølich Honore | Quick-Step Alpha Vinyl | |
72. | Cedric Beullens | Lotto Soudal | |
73. | Biniam Girmay Hailu | Intermarche-Wanty-Gobert | |
74. | Jenno Berckmoes | Sport Vlaanderen-Baloise | |
75. | Lindsay de Vylder | Sport Vlaanderen-Baloise | |
76. | Frederik Frison | Lotto Soudal | |
77. | Xabier Isasa | Euskaltel-Euskadi | |
78. | Giovanni Aleotti | Bora-hansgrohe | |
79. | Robbe Ghys | Sport Vlaanderen-Baloise | |
80. | Sergio Roman Martin | Caja Rural-Seguros RGA | |
81. | Jon Barrenetxea | Caja Rural-Seguros RGA | |
82. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
83. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
84. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | |
85. | Adrià Moreno | Burgos-BH | |
86. | Alejandro Ropero | EOLO-Kometa | |
87. | Orluis Aular | Caja Rural-Seguros RGA | |
88. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | |
89. | Alexander Cataford | Israel-Premier Tech | |
90. | Zdenek Stybar | Quick-Step Alpha Vinyl | |
91. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
92. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | |
93. | Jannik Steimle | Quick-Step Alpha Vinyl | |
94. | Florian Senechal | Quick-Step Alpha Vinyl | |
95. | Luis Angel Mate | Euskaltel-Euskadi | |
96. | Sebastien Grignard | Lotto Soudal | |
97. | Ibai Azurmendi | Euskaltel-Euskadi | |
98. | Gijs van Hoecke | AG2R Citroën Team | |
99. | Vojtech Repa | Equipo Kern Pharma | |
100. | Pieter Serry | Quick-Step Alpha Vinyl | |
101. | Floris de Tier | Alpecin-Fenix | |
102. | Jose Felix Parra | Equipo Kern Pharma | |
103. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | |
104. | Benoit Cosnefroy | AG2R Citroën Team | |
105. | Hector Carretero | Equipo Kern Pharma | |
106. | Kamiel Bonneu | Sport Vlaanderen-Baloise | |
107. | Juan Antonio Lopez-cozar | Burgos-BH | |
108. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | |
109. | Niccolo Bonifazio | TotalEnergies | |
110. | Mikel Iturria | Euskaltel-Euskadi | |
111. | Guillaume Boivin | Israel-Premier Tech | |
112. | Sep Vanmarcke | Israel-Premier Tech | |
113. | Taco van der Hoorn | Intermarche-Wanty-Gobert |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Wout Poels | Bahrain Victorious | 17:06:49 |
2. | Miguel Angel Lopez | Astana Qazaqstan Team | 00:10 |
3. | Cristian Rodriguez | TotalEnergies | 00:12 |
4. | Jack Haig | Bahrain Victorious | |
5. | Ivan Ramiro Sosa | Movistar Team | |
6. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
7. | Simon Yates | Team BikeExchange-Jayco | 00:21 |
8. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | |
9. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | 00:24 |
10. | Mauri Vansevenant | Quick-Step Alpha Vinyl | 00:27 |
11. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | 00:56 |
12. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | 01:05 |
13. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | 04:22 |
14. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | 06:44 |
15. | Simon Clarke | Israel-Premier Tech | 06:54 |
16. | Steff Cras | Lotto Soudal | |
17. | Domenico Pozzovivo | Intermarche-Wanty-Gobert | |
18. | Dries Devenyns | Quick-Step Alpha Vinyl | 07:02 |
19. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 07:03 |
20. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | 07:11 |
21. | Sylvain Moniquet | Lotto Soudal | 07:16 |
22. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | 07:35 |
23. | Magnus Sheffield | Ineos Grenadiers | 07:44 |
24. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | |
25. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 07:52 |
26. | Antonio Jesus Soto | Euskaltel-Euskadi | 07:57 |
27. | Stefano Oldani | Alpecin-Fenix | 08:14 |
28. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | 08:51 |
29. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 08:57 |
30. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | 09:14 |
31. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | 09:22 |
32. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 09:45 |
33. | Frederik Wandahl | Bora-hansgrohe | 10:30 |
34. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | 10:36 |
35. | Eddie Dunbar | Ineos Grenadiers | 10:41 |
36. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | 10:59 |
37. | Diego Rosa | EOLO-Kometa | 11:28 |
38. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | 11:53 |
39. | Raul Garcia Pierna | Equipo Kern Pharma | 11:58 |
40. | Daniel Navarro | Burgos-BH | 12:54 |
41. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 12:57 |
42. | Luke Durbridge | Team BikeExchange-Jayco | 16:23 |
43. | Tsgabu Grmay | Team BikeExchange-Jayco | 16:48 |
44. | Ibai Azurmendi | Euskaltel-Euskadi | 17:59 |
45. | Lindsay de Vylder | Sport Vlaanderen-Baloise | 18:29 |
46. | Benoit Cosnefroy | AG2R Citroën Team | 18:32 |
47. | Sergio Roman Martin | Caja Rural-Seguros RGA | 18:34 |
48. | Mark Christian | EOLO-Kometa | 18:39 |
49. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | 18:42 |
50. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | 19:00 |
51. | Luis Angel Mate | Euskaltel-Euskadi | 19:11 |
52. | Biniam Girmay Hailu | Intermarche-Wanty-Gobert | 19:13 |
53. | Xabier Isasa | Euskaltel-Euskadi | 19:15 |
54. | Jon Agirre | Equipo Kern Pharma | 19:16 |
55. | Zdenek Stybar | Quick-Step Alpha Vinyl | 19:22 |
56. | Orluis Aular | Caja Rural-Seguros RGA | 19:34 |
57. | Jose Felix Parra | Equipo Kern Pharma | |
58. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | 19:41 |
59. | Lluis Mas | Movistar Team | 20:10 |
60. | Ander Okamika | Burgos-BH | 20:12 |
61. | Domen Novak | Bahrain Victorious | 20:18 |
62. | Alexander Cataford | Israel-Premier Tech | 20:31 |
63. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | 21:05 |
64. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | 21:17 |
65. | Andres Camilo Ardila | UAE Team Emirates | 21:24 |
66. | Sep Vanmarcke | Israel-Premier Tech | 21:25 |
67. | Simone Velasco | Astana Qazaqstan Team | 21:53 |
68. | Hector Carretero | Equipo Kern Pharma | 22:18 |
69. | Sebastien Grignard | Lotto Soudal | 22:32 |
70. | Adrià Moreno | Burgos-BH | 22:37 |
71. | Pieter Serry | Quick-Step Alpha Vinyl | 23:06 |
72. | Frederik Frison | Lotto Soudal | 23:13 |
73. | Filippo Conca | Lotto Soudal | 23:14 |
74. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | 23:45 |
75. | Mikkel Frølich Honore | Quick-Step Alpha Vinyl | 23:48 |
76. | Dion Smith | Team BikeExchange-Jayco | 23:51 |
77. | Yevgeniy Fedorov | Astana Qazaqstan Team | 23:54 |
78. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | 23:56 |
79. | Guillaume Boivin | Israel-Premier Tech | 23:58 |
80. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 24:48 |
81. | Jannik Steimle | Quick-Step Alpha Vinyl | 25:13 |
82. | Niccolo Bonifazio | TotalEnergies | 25:29 |
83. | Florian Senechal | Quick-Step Alpha Vinyl | 25:43 |
84. | Kamil Małecki | Lotto Soudal | 26:17 |
85. | Giovanni Aleotti | Bora-hansgrohe | 27:38 |
86. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | 28:12 |
87. | Dries van Gestel | TotalEnergies | 28:24 |
88. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | 28:29 |
89. | Jenno Berckmoes | Sport Vlaanderen-Baloise | 29:38 |
90. | Cedric Beullens | Lotto Soudal | 30:07 |
91. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 30:18 |
92. | Diego Lopez | Equipo Kern Pharma | 30:22 |
93. | Jon Barrenetxea | Caja Rural-Seguros RGA | 30:43 |
94. | Robbe Ghys | Sport Vlaanderen-Baloise | 33:07 |
95. | Floris de Tier | Alpecin-Fenix | 33:11 |
96. | Juan Antonio Lopez-cozar | Burgos-BH | 33:45 |
97. | Imanol Erviti | Movistar Team | 34:19 |
98. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | 34:35 |
99. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | 35:12 |
100. | Vojtech Repa | Equipo Kern Pharma | 35:37 |
101. | Theo Delacroix | Intermarche-Wanty-Gobert | 36:13 |
102. | Diego Pablo Sevilla | EOLO-Kometa | 36:18 |
103. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 36:26 |
104. | Barnabas Peak | Intermarche-Wanty-Gobert | 36:34 |
105. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 38:20 |
106. | Alejandro Ropero | EOLO-Kometa | 38:27 |
107. | Kamiel Bonneu | Sport Vlaanderen-Baloise | 38:58 |
108. | Taco van der Hoorn | Intermarche-Wanty-Gobert | 42:52 |
109. | Cameron Wurf | Ineos Grenadiers | 43:08 |
110. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | 44:17 |
111. | Gijs van Hoecke | AG2R Citroën Team | 48:44 |
112. | Mikel Iturria | Euskaltel-Euskadi | 51:42 |
113. | Juri Hollmann | Movistar Team | 52:19 |
Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości i wyniki z czwartku, 2…
Sezon Wielkich Tourów obejmuje swe rządy. Przed kolarzami trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa Giro d'Italia.
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…
Kirsten Faulkner wyczuła swój moment na Vuelta Femenina. Dominika Włodarczyk wraca do ścigania. Wyniki i informacje z 1 maja.
Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.
Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.