Alejandro Valverde (Movistar Team) pierwszy wspiął się na metę Trofeo Pollença-Andratx, w czwartym rozdaniu tegorocznego cyklu Challenge Mallorca.
Drugie miejsce zajął Brandon McNulty (UAE Team Emirates), a podium uzupełnił Aleksandr Vlasov (Bora-Hansgrohe).
Łukasz Owsian (Arkea Samsic) wywalczył 30. miejsce, na 87. pozycji został sklasyfikowany Kamil Małecki (Lotto Soudal).
W pierwszej części 168-kilometrowej trasy wyrastały oznakowane premie, w tym Coll de Femenias (47 km; 11,9 km; 4%), Coll de Puig Major (70 km; 4,8 km; 5,2%) i Coll de San Pedrissa – Can Costa (102 km; 6,4 km; 4,3%), w drugiej teren pozostawał pofałdowany, a wszystko wieńczyła wspinaczka długości 2500 metrów, o nachyleniu 8,4%.
Po dłuższej batalii na płaskim dojeździe, oderwała się ucieczka w składzie: Xabier Isasa (Euskaltel-Euskadi), Samuele Rivi (Eolo-Kometa), Davide Gabburo, Samuele Zoccarato (Bardiani-CSF-Faizane), Mario Aparicio (Burgos-BH), Ruben Apers (Sport Vlaanderen-Baloise), Kasper Saver (Minerva Cycling), Pablo Alonso (Electro Hiper Europa-Caldas), Lorenzo Ginestra i Christian Danilo Pase (Work Service Vitalcare Vega).
Peleton jednak nie zamierzał odpuszczać harcowników, którzy osiągnęli maksymalnie 3 minuty przewagi. Mocne tempo nadawali kolarze Lotto Soudal i UAE Team Emirates. Dlatego już w połowie dystansu czołówka została wchłonięta przez duża grupę.
Na pofałdowanym terenie nieskutecznych ataków próbowali różni śmiałkowie, w tym Marc Soler (UAE Team Emirates) i Enric Mas (Movistar Team). 11 kilometrów przed metą zaatakował Matthew Holmes (Lotto Soudal). Brytyjczyk ruszył żwawo, wyrobił sobie nawet 15 sekund przewagi nad 40-osobowym peletonem, ale został złapany u podnóża finałowej wspinaczki.
Na ściance w Andratx najlepiej poradził sobie El Bala, który na finiszu uprzedził Amerykanina McNulty’ego, zwycięzcę Trofeo Calvia.
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 4:14:50 |
2. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
3. | Aleksandr Vlasov | Bora-hansgrohe | 00:03 |
4. | Michael Matthews | Team BikeExchange-Jayco | 00:06 |
5. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | 00:10 |
6. | Simon Clarke | Izrael-Premier Tech | |
7. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | |
8. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 00:13 |
9. | Kobe Goossens | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:19 |
10. | Simon Geschke | Cofidis | 00:28 |
11. | Iván Ramiro Sosa | Movistar Team | 00:29 |
12. | Enric Mas | Movistar Team | 00:32 |
13. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | 00:35 |
14. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 00:39 |
15. | Davide Villella | Cofidis | |
16. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
17. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | |
18. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | 00:47 |
19. | Biniam Girmay Hailu | Intermarche-Wanty-Gobert | |
20. | Félix Parra José | Equipo Kern Pharma | |
21. | Miguel Eduardo Florez | Team Arkéa Samsic | 00:52 |
22. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | 00:56 |
23. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | |
24. | James Piccoli | Izrael-Premier Tech | |
25. | Andreas Kron | Lotto Soudal | 00:58 |
26. | Simon Pellaud | Trek-Segafredo | |
27. | Luis Angel Mate | Euskaltel-Euskadi | 01:02 |
28. | Eduardo Sepulveda | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 01:09 |
29. | Simon Guglielmi | Team Arkéa Samsic | 01:28 |
30. | Łukasz Owsian | Team Arkéa Samsic | 01:36 |
31. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | 01:39 |
32. | Jan Bakelants | Intermarche-Wanty-Gobert | 01:51 |
33. | Héctor Carretero | Equipo Kern Pharma | 01:53 |
34. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | 02:02 |
35. | Loïc Vliegen | Intermarche-Wanty-Gobert | 02:09 |
36. | Valentin Paret-peintre | AG2R Citroën Team | 02:39 |
37. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | 03:24 |
38. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 04:18 |
39. | Frederik Wandahl | Bora-hansgrohe | 04:43 |
40. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
41. | Marc Soler | UAE Team Emirates | 06:20 |
42. | José Herrada | Cofidis | 06:29 |
43. | Simone Ravanelli | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
44. | Sergio Roman Martin | Caja Rural-Seguros RGA | |
45. | Jens Schuermans | BEAT Cycling | |
46. | Pelayo Sanchez | Burgos-BH | |
47. | Jaakko Hanninen | AG2R Citroën Team | |
48. | Igor Arrieta | Equipo Kern Pharma | |
49. | Davide Bais | EOLO-Kometa | |
50. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | |
51. | Mikel Nieve | Caja Rural-Seguros RGA | 06:38 |
52. | Antonio Tiberi | Trek-Segafredo | 06:44 |
53. | Omer Goldstein | Izrael-Premier Tech | |
54. | Sergio Araiz | Equipo Kern Pharma | |
55. | Christopher Juul-jensen | Team BikeExchange-Jayco | |
56. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | 06:53 |
57. | Jon Agirre | Equipo Kern Pharma | 06:58 |
58. | Robbe Ghys | Sport Vlaanderen-Baloise | |
59. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 07:11 |
60. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | |
61. | Jesús Herrada | Cofidis | 07:18 |
62. | Andrés Camilo Ardila | UAE Team Emirates | 07:59 |
63. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 08:25 |
64. | Antonio Jesús Soto | Euskaltel-Euskadi | 08:40 |
65. | Umberto Marengo | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 09:59 |
66. | Lluís Mas | Movistar Team | 11:20 |
67. | Diego Pablo Sevilla | EOLO-Kometa | |
68. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | 11:28 |
69. | Santiago Umba | Drone Hopper-Androni Giocattoli | 11:56 |
70. | Damien Howson | Team BikeExchange-Jayco | 12:16 |
71. | Laurens Huys | Intermarche-Wanty-Gobert | 12:50 |
72. | Thibaut Ponsaerts | Minerva Cycling | 17:28 |
73. | Mateu Estelrich | Electro Hiper Europa-Caldas | |
74. | Miguel Angel Ballesteros | Electro Hiper Europa-Caldas | |
75. | Milan Fretin | Sport Vlaanderen-Baloise | |
76. | Matthew van Schoor | Minerva Cycling | |
77. | Anton Palzer | Bora-hansgrohe | |
78. | Daniel Hoyos | Electro Hiper Europa-Caldas | |
79. | Kamiel Bonneu | Sport Vlaanderen-Baloise | |
80. | Ricardo Alejandro Zurita | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
81. | Yesid Albeiro Pira | Caja Rural-Seguros RGA | |
82. | Barnabás Peak | Intermarche-Wanty-Gobert | |
83. | Julian Mertens | Sport Vlaanderen-Baloise | |
84. | Andre Carvalho | Cofidis | |
85. | Thomas Champion | Cofidis | |
86. | Jordy Bouts | BEAT Cycling | |
87. | Kamil Małecki | Lotto Soudal | |
88. | Luca Covili | Bardiani-CSF-Faizanè | |
89. | Luis-Joe Luhrs | Bora-hansgrohe | |
90. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | |
91. | Lorenzo Ginestra | Work Service Vitalcare Vega | |
92. | Diego Rosa | EOLO-Kometa | |
93. | Alejandro Ropero | EOLO-Kometa | |
94. | Reto Hollenstein | Izrael-Premier Tech | |
95. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
96. | Ander Okamika | Burgos-BH | |
97. | Barry Miller | Java Kiwi Atlántico | |
98. | Gaizka Gurrutxaga | Java Kiwi Atlántico | |
99. | Thomas Armstrong | Electro Hiper Europa-Caldas | |
100. | Adrià Moreno | Burgos-BH | |
101. | Andreas Miltiadis | Java Kiwi Atlántico | |
102. | Sander Armee | Cofidis | |
103. | Kévin van Melsen | Intermarche-Wanty-Gobert | 17:33 |
104. | Iker Ballarin | Euskaltel-Euskadi | 17:35 |
105. | Edoardo Zardini | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
106. | Robbe van Praet | Minerva Cycling | |
107. | Viktor Verschaeve | Lotto Soudal | |
108. | Kasper Saver | Minerva Cycling | 17:43 |
109. | Ruben Apers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
110. | Michal Schlegel | Caja Rural-Seguros RGA | |
111. | Mario Aparicio | Burgos-BH | 17:44 |
112. | Ivan Moreno | Equipo Kern Pharma | |
113. | Jack Bauer | Team BikeExchange-Jayco | |
114. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 17:48 |
115. | Marcos Jurado | Electro Hiper Europa-Caldas | 17:56 |
116. | Thomas Joseph | Minerva Cycling | 18:03 |
117. | Alexander Kamp | Trek-Segafredo | |
118. | Gijs van Hoecke | AG2R Citroën Team | |
119. | Enrico Battaglin | Bardiani-CSF-Faizanè | 18:07 |
120. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 18:18 |
121. | Jokin Murguialday | Caja Rural-Seguros RGA | 18:20 |
122. | Xabier Isasa | Euskaltel-Euskadi | |
123. | Xabier Mikel Azparren | Euskaltel-Euskadi | |
124. | Harry Sweeny | Lotto Soudal | 18:23 |
125. | Edwin Torres | Java Kiwi Atlántico | 18:35 |
126. | Juan Diego Hoyos | Electro Hiper Europa-Caldas | 18:38 |
127. | Kevin Colleoni | Team BikeExchange-Jayco | 18:49 |
128. | Samuele Rivi | EOLO-Kometa | |
129. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | |
130. | Stijn Daemen | BEAT Cycling | 19:02 |
131. | Raúl Rota | Manuela Fundación Continental | 19:19 |
132. | Sander de Pestel | Sport Vlaanderen-Baloise | 19:30 |