Tim Wellens (Lotto Soudal), w trzecim dniu Challenge Mallorca, został zwycięzcą wyścigu Trofeo Serra de Tramuntana.
Belg na finiszu z kilkuosobowej grupy ograł Alejandro Valverde (Movistar Team) i Simona Clarke’a (Israel-Premier Tech).
Łukasz Owsian (Arkea Samsic) zajął 68. pozycję, a Cesare Benedetti (Bora-hansgrohe) przyjechał 71. Kamil Małecki (Lotto Soudal) nie dotarł na metę.
Najbardziej wymagająca trasa na Majorce prowadziła przez cztery górskie premie, kolejno Coll de Femenies (44 km; 11, km; 4%), Coll de Orient (81 km; 5,3 km; 5%), Coll de Soller (102 km; 5,1 km; 4,9%) i Coll de Puig Major (126 km; 14,6 km; 6%). Razem dawało to ponad 3200 metrów przewyższenia na dystansie 159 kilometrów.
W pierwszym odjeździe znaleźli się Jacopo Mosca (Trek-Segafredo), Jokin Murguialday (Caja Rural-Seguros RGA), Julen Irizar (Euskaltel-Euskadi), Raul Garcia (Equipo Kern Pharma), Kevin Vauquelin (Arkea Samsic) i Sander De Pestel (Sport Vlaanderen). Szóstka śmiałków na Coll de Femenies oderwała się na 3:40 i z tą samą przewagą dotarła pod Coll de Orient.
Akcja została zlikwidowana na początku przełęczy Puig Major, a na czele pojawili się Alejandro Valverde (Movistar Team), jego kolega z zespołu Enric Mas, Brandon McNulty (UAE Team Emirates), Emanuel Buchmann (Bora- hansgrohe), Simon Clarke (Israel-Premier Tech), Tim Wellens (Lotto Soudal) i Kobe Goossens (Intermarche-Wanty).
22 kilometry przed metą z czołówki zaatakował Valverde. jednak bez powodzenia, podobnie jak w kontrze Mas, Buchmann i Clarke. Siódemka razem dojechała na końcowe metry, gdzie najszybciej finiszował Wellens.
Que sprint!!! @Tim_Wellens se impone a @alejanvalverde en el sprint final en #Lloseta#challengemallorca#TrofeoSerraTramuntana@MallorcaTourism@TurismeBalears
@gardenhotels#luxcomcyclingholidays pic.twitter.com/8Bbe1UViOf— ChallengeMallorca (@ChallengeMca) January 28, 2022
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 4:12:32 |
2. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
3. | Simon Clarke | Izrael-Premier Tech | |
4. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
5. | Kobe Goossens | Intermarche-Wanty-Gobert | |
6. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
7. | Enric Mas | Movistar Team | 00:14 |
8. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
9. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | 00:19 |
10. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | 01:52 |
11. | Daan Hoole | Trek-Segafredo | |
12. | Ryan Gibbons | UAE Team Emirates | |
13. | Davide Villella | Cofidis | |
14. | Frederik Wandahl | Bora-hansgrohe | |
15. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | |
16. | Jan Bakelants | Intermarche-Wanty-Gobert | |
17. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | 01:55 |
18. | Kevin Colleoni | Team BikeExchange-Jayco | |
19. | Jesús Herrada | Cofidis | |
20. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | |
21. | Raúl Garcia Pierna | Equipo Kern Pharma | |
22. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | |
23. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | |
24. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | |
25. | Simon Geschke | Cofidis | |
26. | James Piccoli | Izrael-Premier Tech | 01:58 |
27. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | |
28. | Michal Schlegel | Caja Rural-Seguros RGA | |
29. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | |
30. | Samuele Zoccarato | Bardiani-CSF-Faizanè | |
31. | Andrés Camilo Ardila | UAE Team Emirates | 02:01 |
32. | Asier Etxeberria | Euskaltel-Euskadi | |
33. | Igor Arrieta | Equipo Kern Pharma | 02:03 |
34. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | 02:14 |
35. | Santiago Umba | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
36. | Sebastian Berwick | Izrael-Premier Tech | 02:22 |
37. | Ben Hermans | Izrael-Premier Tech | 02:36 |
38. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | |
39. | Iván Ramiro Sosa | Movistar Team | 02:49 |
40. | Adrià Moreno | Burgos-BH | 02:56 |
41. | Christopher Juul-jensen | Team BikeExchange-Jayco | 04:11 |
42. | Diego Rosa | EOLO-Kometa | 07:07 |
43. | Jaakko Hanninen | AG2R Citroën Team | |
44. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | 07:35 |
45. | Luca Covili | Bardiani-CSF-Faizanè | 07:47 |
46. | Jon Agirre | Equipo Kern Pharma | |
47. | Thomas Armstrong | Electro Hiper Europa-Caldas | 08:50 |
48. | Guy Niv | Izrael-Premier Tech | |
49. | Ander Okamika | Burgos-BH | |
50. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | 08:53 |
51. | Mattia Bais | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
52. | Davide Bais | EOLO-Kometa | |
53. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | |
54. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | |
55. | Sergio Garcia | EOLO-Kometa | |
56. | Luis Angel Mate | Euskaltel-Euskadi | |
57. | Thibaut Ponsaerts | Minerva Cycling | 11:04 |
58. | Ruben Apers | Sport Vlaanderen-Baloise | 11:10 |
59. | Omar El Gouzi | Bardiani-CSF-Faizanè | |
60. | Mateu Estelrich | Electro Hiper Europa-Caldas | 11:48 |
61. | Kasper Saver | Minerva Cycling | |
62. | Jorre Debaele | Minerva Cycling | |
63. | Antonio Tiberi | Trek-Segafredo | |
64. | Andrii Ponomar | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
65. | Jens Schuermans | BEAT Cycling | |
66. | Edoardo Zardini | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
67. | Andrea Pasqualon | Intermarche-Wanty-Gobert | |
68. | Łukasz Owsian | Team Arkéa Samsic | |
69. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | |
70. | Kevin Vauquelin | Team Arkéa Samsic | |
71. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
72. | Giovanni Bortoluzzi | Work Service Vitalcare Vega | |
73. | Stijn Daemen | BEAT Cycling | |
74. | Daniel Hoyos | Electro Hiper Europa-Caldas | |
75. | Daniel Jimenez | Manuela Fundación Continental | |
76. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 11:53 |
77. | José Herrada | Cofidis | |
78. | Félix Parra José | Equipo Kern Pharma | |
79. | Sander Armee | Cofidis | |
80. | Mikel Nieve | Caja Rural-Seguros RGA | |
81. | Unai Iribar | Euskaltel-Euskadi | |
82. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | |
83. | Laurens Huys | Intermarche-Wanty-Gobert | |
84. | Jokin Murguialday | Caja Rural-Seguros RGA | |
85. | Viktor Verschaeve | Lotto Soudal | 14:17 |
86. | Anton Palzer | Bora-hansgrohe | |
87. | Jenthe Biermans | Izrael-Premier Tech | |
88. | Reto Hollenstein | Izrael-Premier Tech | |
89. | Thomas Champion | Cofidis | |
90. | Albert Torres | Movistar Team | |
91. | Eddy Fine | Cofidis | |
92. | Sander de Pestel | Sport Vlaanderen-Baloise | |
93. | Eduardo Sepulveda | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
94. | Federico Burchio | Work Service Vitalcare Vega | |
95. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | |
96. | Matthew van Schoor | Minerva Cycling | |
97. | Peio Goikoetxea | Euskaltel-Euskadi | |
98. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
99. | Ivan Moreno | Equipo Kern Pharma | |
100. | Eduard Prades | Caja Rural-Seguros RGA | |
101. | Giovanni Visconti | Bardiani-CSF-Faizanè | |
102. | Julen Irizar | Euskaltel-Euskadi | |
103. | Alejandro Ropero | EOLO-Kometa | |
104. | Héctor Carretero | Equipo Kern Pharma | |
105. | Kamiel Bonneu | Sport Vlaanderen-Baloise | |
106. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | |
107. | Simone Ravanelli | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
108. | Valentin Paret-peintre | AG2R Citroën Team | 14:27 |
109. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | 14:30 |
110. | Adrien Petit | Intermarche-Wanty-Gobert | 19:23 |
111. | Gilles Borra | Minerva Cycling | |
112. | Raúl Rota | Manuela Fundación Continental | |
113. | Alessio Gasparini | Java Kiwi Atlántico | |
114. | Daniel Viegas | EOLO-Kometa | |
115. | Jochem Kerckhaert | BEAT Cycling | |
116. | Alessandro Bisolti | Drone Hopper-Androni Giocattoli | |
117. | Arnaud de Lie | Lotto Soudal | |
118. | Pablo Alonso | Electro Hiper Europa-Caldas | |
119. | Eduardo Perez-landaluce | Manuela Fundación Continental | |
120. | Sven Burger | BEAT Cycling | |
121. | Julian Mertens | Sport Vlaanderen-Baloise | |
122. | Kévin van Melsen | Intermarche-Wanty-Gobert | |
123. | Christian Danilo Pase | Work Service Vitalcare Vega | |
124. | Riccardo Ricci | Work Service Vitalcare Vega | |
125. | Gijs van Hoecke | AG2R Citroën Team | |
126. | Juan Diego Hoyos | Electro Hiper Europa-Caldas | |
127. | Romain Hardy | Team Arkéa Samsic | |
128. | Damien Howson | Team BikeExchange-Jayco | |
129. | Jack Bauer | Team BikeExchange-Jayco | |
130. | Dion Smith | Team BikeExchange-Jayco | |
131. | Alexander Kamp | Trek-Segafredo | |
132. | Lorenzo Ginestra | Work Service Vitalcare Vega | |
133. | Riccardo Lucca | Work Service Vitalcare Vega | |
134. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
135. | André Domingues | Burgos-BH | |
136. | Barry Miller | Java Kiwi Atlántico | |
137. | Andreas Miltiadis | Java Kiwi Atlántico | |
138. | Vito Braet | Sport Vlaanderen-Baloise |