Lorena Wiebes (Team DSM) triumfowała na czwartym etapie wyścigu Women’s Tour.
Holenderska sprinterka na ostatnich metrach pokonała Włoszkę Chiarę Connsonni (Valcar – Travel & Service) oraz Australijkę Chloe Hosking (Trek-Segafredo).
Dla 22-letniej zawodniczki to 11. wiktoria w tym sezonie.
W koszulce liderki pozostaje Holenderka Demi Vollering (Team SD Worx).
Wyniki 4. etapu Women's Tour 2021 (2.WWT), Shoeburyness - Southend-on-Sea (117,8 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Lorena Wiebes | Team DSM | 2:54:43 |
2. | Chiara Consonni | Valcar-Travel & Service | |
3. | Chloe Hosking | Trek-Segafredo Women | |
4. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | |
5. | Marjolein van 't Geloof | Drops-Le Col s/b TEMPUR. | |
6. | Sofia Bertizzolo | Liv Racing | |
7. | Sarah Roy | Team BikeExchange | |
8. | Alice Barnes | Canyon SRAM Racing | |
9. | Marta Bastianelli | Alé BTC Ljubljana | |
10. | Amy Pieters | SD Worx | |
11. | Josie Nelson | Team Coop-Hitec Products | |
12. | Clara Copponi | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
13. | Amber van der Hulst | Parkhotel Valkenburg | |
14. | Aude Biannic | Movistar Team | |
15. | Nina Kessler | Team TIBCO-SVB | |
16. | Alicia Gonzalez | Movistar Team | |
17. | Leah Kirchmann | Team DSM | |
18. | Eugenia Bujak | Alé BTC Ljubljana | |
19. | Elisa Balsamo | Valcar-Travel & Service | |
20. | Elise Chabbey | Canyon SRAM Racing | |
21. | Demi Vollering | SD Worx | |
22. | April Tacey | Drops-Le Col s/b TEMPUR. | |
23. | Pernille Feldmann | Team Coop-Hitec Products | |
24. | Natalie Grinczer | CAMS-Tifosi | |
25. | Juliette Labous | Team DSM | |
26. | Maaike Boogaard | Alé BTC Ljubljana | |
27. | Mischa Bredewold | Parkhotel Valkenburg | |
28. | Maëlle GrossetÊte | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
29. | Ella Harris | Canyon SRAM Racing | |
30. | Soraya Paladin | Liv Racing | |
31. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
32. | Pfeiffer Georgi | Team DSM | |
33. | Pien Limpens | Parkhotel Valkenburg | |
34. | Elena Cecchini | SD Worx | |
35. | Jade Wiel | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
36. | Chantal van Den Broek-blaak | SD Worx | |
37. | Anna Shackley | SD Worx | |
38. | Liane Lippert | Team DSM | |
39. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
40. | Christine Majerus | SD Worx | |
41. | Lauren Stephens | Team TIBCO-SVB | |
42. | Ane Santesteban | Team BikeExchange | |
43. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
44. | Veronica Ewers | Team TIBCO-SVB | |
45. | Lourdes Oyarbide | Movistar Team | |
46. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | |
47. | Joscelin Lowden | Drops-Le Col s/b TEMPUR. | |
48. | Hayley Simmonds | CAMS-Tifosi | |
49. | Nicole Frain | Team TIBCO-SVB | 00:16 |
50. | Jelena Eric | Movistar Team | |
51. | Ilaria Sanguineti | Valcar-Travel & Service | 00:21 |
52. | Teniel Campbell | Team BikeExchange | |
53. | Janneke Ensing | Team BikeExchange | 00:26 |
54. | Femke Gerritse | Parkhotel Valkenburg | |
55. | Dani Christmas | Drops-Le Col s/b TEMPUR. | |
56. | Abi Smith | Team TIBCO-SVB | 00:28 |
57. | Connie Hayes | AWOL O'Shea | 00:30 |
58. | Jessica Allen | Team BikeExchange | 00:35 |
59. | Kirstie van Haaften | Parkhotel Valkenburg | 00:38 |
60. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo Women | |
61. | Alice Lethbridge | AWOL O'Shea | 00:41 |
62. | Gloria Rodriguez | Movistar Team | 00:43 |
63. | Becky Storrie | CAMS-Tifosi | |
64. | Elena Pirrone | Valcar-Travel & Service | |
65. | Mari Hole Mohr | Team Coop-Hitec Products | 01:07 |
66. | Sophie Wright | Alé BTC Ljubljana | 01:28 |
67. | Alice Towers | Drops-Le Col s/b TEMPUR. | |
68. | Anna Christian | Drops-Le Col s/b TEMPUR. | |
69. | Audrey Cordon-ragot | Trek-Segafredo Women | |
70. | Jessica Finney | CAMS-Tifosi | |
71. | Margaux Vigie | Valcar-Travel & Service | |
72. | Katie Scott | CAMS-Tifosi | 01:39 |
73. | Phoebe Martin | AWOL O'Shea | |
74. | Emma Edwards | CAMS-Tifosi | |
75. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | 03:20 |
76. | Francjasca Morgans-slader | AWOL O'Shea | 03:45 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Demi Vollering | SD Worx | 9:40:44 |
2. | Juliette Labous | Team DSM | 01:09 |
3. | Clara Copponi | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 01:19 |
4. | Amy Pieters | SD Worx | 01:20 |
5. | Aude Biannic | Movistar Team | 01:33 |
6. | Leah Kirchmann | Team DSM | 01:46 |
7. | Joscelin Lowden | Drops-Le Col s/b TEMPUR. | 01:47 |
8. | Alice Barnes | Canyon SRAM Racing | 01:51 |
9. | Chantal van Den Broek-blaak | SD Worx | 01:52 |
10. | Pfeiffer Georgi | Team DSM | 01:53 |
11. | Elise Chabbey | Canyon SRAM Racing | 01:54 |
12. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | 02:05 |
13. | Anna Shackley | SD Worx | 02:08 |
14. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | 02:10 |
15. | Christine Majerus | SD Worx | 02:17 |
16. | Sarah Roy | Team BikeExchange | 02:26 |
17. | Ella Harris | Canyon SRAM Racing | 02:29 |
18. | Abi Smith | Team TIBCO-SVB | 02:31 |
19. | Lauren Stephens | Team TIBCO-SVB | 02:48 |
20. | Maaike Boogaard | Alé BTC Ljubljana | 02:53 |
21. | Marta Bastianelli | Alé BTC Ljubljana | |
22. | Hayley Simmonds | CAMS-Tifosi | 02:55 |
23. | Elena Cecchini | SD Worx | 02:58 |
24. | Mischa Bredewold | Parkhotel Valkenburg | 03:00 |
25. | Lourdes Oyarbide | Movistar Team | 03:01 |
26. | Elisa Balsamo | Valcar-Travel & Service | 03:04 |
27. | Ane Santesteban | Team BikeExchange | 03:08 |
28. | Eugenia Bujak | Alé BTC Ljubljana | 03:09 |
29. | Chiara Consonni | Valcar-Travel & Service | 03:27 |
30. | Sofia Bertizzolo | Liv Racing | 03:28 |
31. | Soraya Paladin | Liv Racing | 03:30 |
32. | Natalie Grinczer | CAMS-Tifosi | 03:33 |
33. | Veronica Ewers | Team TIBCO-SVB | 03:36 |
34. | Chloe Hosking | Trek-Segafredo Women | |
35. | Jade Wiel | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 03:39 |
36. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 03:40 |
37. | Pien Limpens | Parkhotel Valkenburg | 03:45 |
38. | Josie Nelson | Team Coop-Hitec Products | 03:58 |
39. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 03:59 |
40. | Nina Kessler | Team TIBCO-SVB | 04:01 |
41. | Liane Lippert | Team DSM | 04:07 |
42. | Jelena Eric | Movistar Team | 04:20 |
43. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 04:36 |
44. | Amber van der Hulst | Parkhotel Valkenburg | 04:52 |
45. | Janneke Ensing | Team BikeExchange | 04:54 |
46. | Ilaria Sanguineti | Valcar-Travel & Service | 05:11 |
47. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo Women | 05:33 |
48. | Sophie Wright | Alé BTC Ljubljana | 05:56 |
49. | Nicole Frain | Team TIBCO-SVB | 06:01 |
50. | Connie Hayes | AWOL O'Shea | 06:30 |
51. | Audrey Cordon-ragot | Trek-Segafredo Women | 06:55 |
52. | April Tacey | Drops-Le Col s/b TEMPUR. | 07:01 |
53. | Becky Storrie | CAMS-Tifosi | 07:12 |
54. | Elena Pirrone | Valcar-Travel & Service | 07:16 |
55. | Alicia Gonzalez | Movistar Team | 07:28 |
56. | Anna Christian | Drops-Le Col s/b TEMPUR. | 07:37 |
57. | Femke Gerritse | Parkhotel Valkenburg | 07:48 |
58. | Lorena Wiebes | Team DSM | 08:14 |
59. | Alice Lethbridge | AWOL O'Shea | 08:23 |
60. | Gloria Rodriguez | Movistar Team | 08:42 |
61. | Margaux Vigie | Valcar-Travel & Service | 08:51 |
62. | Teniel Campbell | Team BikeExchange | 09:26 |
63. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | 10:27 |
64. | Marjolein van 't Geloof | Drops-Le Col s/b TEMPUR. | 10:39 |
65. | Mari Hole Mohr | Team Coop-Hitec Products | 10:56 |
66. | Dani Christmas | Drops-Le Col s/b TEMPUR. | 13:05 |
67. | Maëlle GrossetÊte | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 16:28 |
68. | Pernille Feldmann | Team Coop-Hitec Products | 17:52 |
69. | Alice Towers | Drops-Le Col s/b TEMPUR. | 19:27 |
70. | Emma Edwards | CAMS-Tifosi | 19:53 |
71. | Kirstie van Haaften | Parkhotel Valkenburg | 20:06 |
72. | Katie Scott | CAMS-Tifosi | 26:39 |
73. | Phoebe Martin | AWOL O'Shea | 31:50 |
74. | Jessica Finney | CAMS-Tifosi | 31:58 |
75. | Francjasca Morgans-slader | AWOL O'Shea | 33:57 |
76. | Jessica Allen | Team BikeExchange | 38:39 |
Mistrzyni Kanady Alison Jackson zdobyła w Moncofar drugi etap La Vuelta Femenina.
Marta Lach zawojowała Luksemburg. Olga Wankiewicz i Rafał Majka na podiach. Nowość dla zawodniczek hiszpańskiej Vuelty. Wiadomości i wyniki z…
Florian Lipowitz sensacyjne zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Romandie. Kim jest 23-letni Niemiec z Bora-hansgrohe?
Zespół LIdl-Trek wygrała jazdę drużynową na czas, otwierającą wyścig La Vuelta Femenina.
Dorian Godon (Decathlon AG2R La Mondiale) wygrał w Vernier na zakończenie wyścigu Tour de Romandie.
Marta Lach wygrała wyścig w Luksemburgu. Olga Wankiewicz na podium w Czechach. Wiadomości i wyniki z 27 kwietnia.