Vincenzo Nibali (Trek-Segafredo) odważną akcją na ostatnim podjeździe zapewnił sobie triumf na końcowym etapie Wyścigu Dookoła Sycylii oraz w klasyfikacji łącznej zmagań.
„Rekin z Mesyny” po zjeździe z Sciara di Scorciavacca (164 km; 9,4 km; 6,5%) finiszował w Mascali samotnie, wyprzedzając o 49 sekund grupę przyprowadzoną przez Simone Ravanelliego (Androni Giocattoli-Sidermec) i Alessandra Coviego (UAE Team Emirates).
Wyniki 4. etapu Giro di Sicilia 2021 (2.1), Sant'Agata di Militello - Mascali (180 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 4:24:29 |
2. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | 00:49 |
3. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | |
4. | Romain Bardet | Team DSM | |
5. | Jhonatan Restrepo | Androni Giocattoli-Sidermec | |
6. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
7. | Simone Velasco | Gazprom-RusVelo | |
8. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | |
9. | Thymen Arensman | Team DSM | |
10. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | |
11. | Davide Villella | Movistar Team | |
12. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | |
13. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | |
14. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | |
15. | Mattia Bais | Androni Giocattoli-Sidermec | 02:09 |
16. | James Piccoli | Israel Start-Up Nation | |
17. | Eduardo Sepulveda | Androni Giocattoli-Sidermec | |
18. | Omer Goldstein | Israel Start-Up Nation | 03:02 |
19. | Marco Tizza | Amore & Vita-Prodir | |
20. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
21. | Mikel Iturria | Euskaltel-Euskadi | |
22. | Sergio Roman Martin | Caja Rural-Seguros RGA | 04:08 |
23. | Daniel Munoz | Androni Giocattoli-Sidermec | |
24. | Marco Brenner | Team DSM | |
25. | Reto Hollenstein | Israel Start-Up Nation | 05:09 |
26. | Alessio Martinelli | Team Colpack Ballan | |
27. | Raul Colombo | Work Service Marchiol Vega | |
28. | Gavin Mannion | Rally Cycling | |
29. | Davide Orrico | Vini Zabù | 06:27 |
30. | Edward Ravasi | EOLO-Kometa | 07:02 |
31. | Kyle Murphy | Rally Cycling | |
32. | Pavel Kochetkov | Gazprom-RusVelo | |
33. | Mark Christian | EOLO-Kometa | 08:25 |
34. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 09:43 |
35. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | 11:01 |
36. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | |
37. | Chris Hamilton | Team DSM | |
38. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
39. | Cristian Scaroni | Gazprom-RusVelo | |
40. | Andreas Leknessund | Team DSM | |
41. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | |
42. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
43. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 11:41 |
44. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | |
45. | Asbjørn Hellemose | Trek-Segafredo | |
46. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | 13:21 |
47. | Joan Bou | Euskaltel-Euskadi | |
48. | Chris Froome | Israel Start-Up Nation | |
49. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | |
50. | Giacomo Garavaglia | Work Service Marchiol Vega | |
51. | Txomin Juaristi | Euskaltel-Euskadi | |
52. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
53. | Iuri Filosi | Giotti Victoria-Savini Due | 13:26 |
54. | Alastair Mackellar | Israel Start-Up Nation | 16:08 |
55. | Cristian Camilo Munoz | UAE Team Emirates | |
56. | Florian Stork | Team DSM | |
57. | Michele Gazzoli | Team Colpack Ballan | |
58. | Unai Iribar | Euskaltel-Euskadi | |
59. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | |
60. | Keegan Swirbul | Rally Cycling | 17:23 |
61. | Mason Hollyman | Israel Start-Up Nation | |
62. | Roman Kreuziger | Gazprom-RusVelo | |
63. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | |
64. | Marc Soler | Movistar Team | |
65. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | |
66. | Nathan Brown | Rally Cycling | |
67. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 20:44 |
68. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | |
69. | Ben King | Rally Cycling | 21:50 |
70. | Charles-Etienne Chretien | Rally Cycling | |
71. | Abner Gonzalez | Movistar Team | |
72. | Matteo Zurlo | Zalf Euromobil Fior | 27:14 |
73. | Paolo Toto | Amore & Vita-Prodir | |
74. | Mattia Benedetti | Amore & Vita-Prodir | |
75. | Alessandro Monaco | Bardiani-CSF-Faizanè | |
76. | Kristian Javier Yustre | Giotti Victoria-Savini Due | |
77. | Edoardo Faresin | Zalf Euromobil Fior | |
78. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
79. | Samuele Rivi | EOLO-Kometa | |
80. | Alberto Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | |
81. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | |
82. | Emerson Oronte | Rally Cycling | 30:14 |
83. | Giacomo CassarÀ | Amore & Vita-Prodir | 30:50 |
84. | Adriano Brogi | Giotti Victoria-Savini Due | 32:27 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 18:09:50 |
2. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 00:46 |
3. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | 00:49 |
4. | Jhonatan Restrepo | Androni Giocattoli-Sidermec | 00:55 |
5. | Romain Bardet | Team DSM | 00:58 |
6. | Simone Velasco | Gazprom-RusVelo | 00:59 |
7. | Thymen Arensman | Team DSM | |
8. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | |
9. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | |
10. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | 01:03 |
11. | Davide Villella | Movistar Team | 01:09 |
12. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | 01:26 |
13. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | 01:31 |
14. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | 01:33 |
15. | Mattia Bais | Androni Giocattoli-Sidermec | 02:19 |
16. | James Piccoli | Israel Start-Up Nation | 02:46 |
17. | Eduardo Sepulveda | Androni Giocattoli-Sidermec | 02:53 |
18. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | 03:08 |
19. | Omer Goldstein | Israel Start-Up Nation | 03:22 |
20. | Mikel Iturria | Euskaltel-Euskadi | 03:39 |
21. | Marco Tizza | Amore & Vita-Prodir | 03:46 |
22. | Sergio Roman Martin | Caja Rural-Seguros RGA | 04:28 |
23. | Daniel Munoz | Androni Giocattoli-Sidermec | 04:45 |
24. | Alessio Martinelli | Team Colpack Ballan | 05:19 |
25. | Raul Colombo | Work Service Marchiol Vega | 06:06 |
26. | Reto Hollenstein | Israel Start-Up Nation | 06:37 |
27. | Kyle Murphy | Rally Cycling | 07:12 |
28. | Davide Orrico | Vini Zabù | 07:50 |
29. | Cristian Scaroni | Gazprom-RusVelo | 11:10 |
30. | Pavel Kochetkov | Gazprom-RusVelo | 11:13 |
31. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | 11:21 |
32. | Mark Christian | EOLO-Kometa | 11:25 |
33. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 11:32 |
34. | Edward Ravasi | EOLO-Kometa | 11:53 |
35. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 12:01 |
36. | Chris Hamilton | Team DSM | 12:48 |
37. | Joan Bou | Euskaltel-Euskadi | 14:05 |
38. | Asbjørn Hellemose | Trek-Segafredo | 14:10 |
39. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | 14:38 |
40. | Andreas Leknessund | Team DSM | |
41. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 15:52 |
42. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | 16:17 |
43. | Gavin Mannion | Rally Cycling | 16:34 |
44. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 17:43 |
45. | Iuri Filosi | Giotti Victoria-Savini Due | 18:25 |
46. | Nathan Brown | Rally Cycling | 18:30 |
47. | Florian Stork | Team DSM | 19:08 |
48. | Marc Soler | Movistar Team | 19:11 |
49. | Marco Brenner | Team DSM | 20:21 |
50. | Unai Iribar | Euskaltel-Euskadi | 20:59 |
51. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | |
52. | Mason Hollyman | Israel Start-Up Nation | 22:02 |
53. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 22:26 |
54. | Ben King | Rally Cycling | 24:19 |
55. | Giacomo Garavaglia | Work Service Marchiol Vega | 24:46 |
56. | Chris Froome | Israel Start-Up Nation | |
57. | Txomin Juaristi | Euskaltel-Euskadi | |
58. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | 27:12 |
59. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | 27:14 |
60. | Roman Kreuziger | Gazprom-RusVelo | 28:48 |
61. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 31:53 |
62. | Michele Gazzoli | Team Colpack Ballan | 32:21 |
63. | Cristian Camilo Munoz | UAE Team Emirates | |
64. | Charles-Etienne Chretien | Rally Cycling | 33:13 |
65. | Abner Gonzalez | Movistar Team | 33:15 |
66. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | 33:36 |
67. | Keegan Swirbul | Rally Cycling | 34:58 |
68. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | 36:06 |
69. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 36:37 |
70. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 36:53 |
71. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | 38:39 |
72. | Kristian Javier Yustre | Giotti Victoria-Savini Due | |
73. | Alastair Mackellar | Israel Start-Up Nation | 38:53 |
74. | Samuele Rivi | EOLO-Kometa | 40:18 |
75. | Matteo Zurlo | Zalf Euromobil Fior | 43:24 |
76. | Alberto Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | 43:27 |
77. | Paolo Toto | Amore & Vita-Prodir | |
78. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
79. | Edoardo Faresin | Zalf Euromobil Fior | |
80. | Alessandro Monaco | Bardiani-CSF-Faizanè | |
81. | Mattia Benedetti | Amore & Vita-Prodir | 45:22 |
82. | Emerson Oronte | Rally Cycling | 46:27 |
83. | Adriano Brogi | Giotti Victoria-Savini Due | 48:40 |
84. | Giacomo CassarÀ | Amore & Vita-Prodir | 48:58 |
Pogacar przywdział maglia rosa. Vollering wykorzystała wiatr, by wygrać Vueltę. De Lie wygrał Tro-Bro Leon. Oto wiadomości i wyniki z…
Zapowiedź 3. etapu Giro d’Italia 2024. 6 maja (poniedziałek): Novara – Fossano (166 km ⭐️⭐️).
Słoweniec Tadej Pogacar po podjeździe do Santuario della Madonna Nera di Oropa sięgnął po zwycięstwo w drugim dniu Giro d’Italia.
Holenderka Demi Vollering zwyciężyła na ostatnim etapie La Vuelta Femenina. Pieczętując tym swój triumf w klasyfikacji generalnej wyścigu.
Polskie kolarstwo jest kobietą. Narvaez popsuł plany Pogacara. Tiberi podpisał nowy kontrakt. Wiadomości i wyniki z 4 maja.
Tadej Pogacar chciał wygrać już na otwarcie Giro d'Italia. Słoweniec w finale wiedział jednak, że pokonanie Jhonatana Narvaeza może być…
Zobacz komentarze
No wreszcie!!! Już prawie zapomniałem jak to jest kiedy wygrywa Rekin...
...no jakoś tak miło widzieć Rekina zwycięskiego, obsada wyścigu może nie totalny top, ale co tam...sam Nibali wie, że prime time dawno za nim, ale noga ciągle dobrze podaje.