Stosz 4. w Tour of South Bohemia, Stachowiak 5. w Tour de Serbie

Patryk Stosz (Voster ATS Team) zajął 4. miejsce w wyścigu Tour of South Bohemia (2.2), natomiast Adam Stachowiak (HRE Mazowsze Serce Polski) wywalczył 5. lokatę w Tour de Serbie (2.2).

Polskie zespoły w weekend zakończyły ściganie w wyścigach niższych kategorii w Czechach i Serbii. Patryk Stosz czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej czterodniowego wyścigu Tour of South Bohemia, znanego też jako Okolo jižních Čech, wywalczył regularnymi miejscami w czołówce kolejnych etapów. 27-latek na drugim etapie był drugi, a na dwóch kolejnych czwarty.

Wyścig wygrał 19-letni Belg Arnaud de Lie (Lotto Soudal U23), który o 13 sekund pokonał Nicka van der Meera (VolkerWessels Cyclingteam) i o 19 sekund Włocha Damiano Cimę (Gazprom-Rusvelo).

Czterodniowe zmagania w Serbii w czołówce zakończył za to Adam Stachowiak. Zawodnik grupy HRE Mazowsze Serce Polski w czołówce znajdował się od pierwszego etapu, na którym finiszował ósmy. Pozycję w pierwszej piątce potwierdził siódmym miejscem na przedostatnim odcinku i w niedzielę mógł z satysfakcją obserwować jak po etapowe zwycięstwo sięgnął jego drużynowy kolega, Alan Banaszek.

Banaszek wygrał też otwierający zmagania wyścig i tym samym ma już na koncie pięć triumfów w tym sezonie.

Tour de Serbie wygrał Francuz Jean Goubert (Sprinter Nice Metropole). Drugie miejsce, ze stratą 26 sekund, zajął Białorusin Yauhen Sobal (Minsk Cycling Club), a trzecie Francuz Tristan Delacroix (Sprinter Nice Metropole).