Wout van Aert (Jumbo-Visma) wygrał w Aberdeen ostatni etap Tour od Britain i zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej wyścigu.
Belg na finiszu pokonał Niemca Andre Greipela (Israel Start-Up Nation) i Brytyjczyka Marka Cavendisha (Deceuninck-Quick-Step).
Van Aert dzięki bonifikacie za zwycięstwo przeskoczył prowadzącego w klasyfikacji generalnej Anglika Ethana Haytera (Ineos Grenadiers).
Wyniki 8. etapu Tour of Britain 2021 (2.Pro), Stonehaven - Aberdeen (173 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 4:07:56 |
2. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | |
3. | Mark Cavendish | Deceuninck-Quick Step | |
4. | Colin Joyce | Rally Cycling | |
5. | Max Kanter | Team DSM | |
6. | Rory Townsend | Canyon dhb SunGod | |
7. | Matthew Gibson | Ribble Weldtite Pro Cycling | |
8. | Ollie Peckover | SwiftCarbon Pro Cycling | |
9. | Matthew Bostock | Canyon dhb SunGod | |
10. | Gabriel Cullaigh | Movistar Team | |
11. | Ethan Hayter | Ineos Grenadiers | |
12. | Rhys Britton | Wielka Brytania | |
13. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | |
14. | Tom Mazzone | Saint Piran | |
15. | Alex Peters | SwiftCarbon Pro Cycling | |
16. | Carlos Barbero | Team Qhubeka NextHash | |
17. | Daniel Mclay | Team Arkéa Samsic | |
18. | Thomas Mein | Canyon dhb SunGod | |
19. | Ryan Christensen | Canyon dhb SunGod | |
20. | Nickolas Zukowsky | Rally Cycling | |
21. | Luke Lamperti | Trinity Racing | |
22. | Silvan Dillier | Alpecin-Fenix | |
23. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
24. | Jon Barrenetxea | Caja Rural-Seguros RGA | |
25. | Michał Paluta | Global 6 Cycling | |
26. | Max Rushby | Wielka Brytania | |
27. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | |
28. | James Shaw | Ribble Weldtite Pro Cycling | |
29. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | |
30. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | |
31. | Oliver Stockwell | Wielka Brytania | |
32. | Łukasz Owsian | Team Arkéa Samsic | |
33. | Leon Mazzone | Saint Piran | |
34. | Tim Naberman | Team DSM | |
35. | Michael Woods | Israel Start-Up Nation | |
36. | Kristian Sbaragli | Alpecin-Fenix | |
37. | Jacob Scott | Canyon dhb SunGod | |
38. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | |
39. | Sergio Roman Martin | Caja Rural-Seguros RGA | |
40. | Mark Donovan | Team DSM | |
41. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | |
42. | Max Walker | Trinity Racing | |
43. | Gavin Mannion | Rally Cycling | |
44. | Ben Tulett | Alpecin-Fenix | |
45. | Xandro Meurisse | Alpecin-Fenix | |
46. | Robert Donaldson | Wielka Brytania | |
47. | Maximilian Stedman | Canyon dhb SunGod | |
48. | Simon Wilson | Ribble Weldtite Pro Cycling | |
49. | Simon Clarke | Team Qhubeka NextHash | |
50. | Alexandar Richardson | Alpecin-Fenix | |
51. | Owain Doull | Ineos Grenadiers | |
52. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | |
53. | William Bjergfelt | SwiftCarbon Pro Cycling | |
54. | Reto Hollenstein | Israel Start-Up Nation | |
55. | James Mitri | Global 6 Cycling | |
56. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
57. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | |
58. | Nicolas Roche | Team DSM | |
59. | Romain Combaud | Team DSM | |
60. | Bradley Symonds | Saint Piran | |
61. | Robin Carpenter | Rally Cycling | |
62. | Joey Rosskopf | Rally Cycling | |
63. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | |
64. | Josu Etxeberria | Caja Rural-Seguros RGA | |
65. | Nícolas Sessler | Global 6 Cycling | |
66. | Gruffudd Lewis | Ribble Weldtite Pro Cycling | |
67. | Nic Dlamini | Team Qhubeka NextHash | |
68. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | |
69. | Hans Becking | Global 6 Cycling | |
70. | Richie Porte | Ineos Grenadiers | |
71. | Christopher Blevins | Trinity Racing | |
72. | William Tidball | Wielka Brytania | |
73. | Oliver Maxwell | Saint Piran | 00:14 |
74. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | 00:19 |
75. | Joel Nicolau | Caja Rural-Seguros RGA | |
76. | Christopher Latham | SwiftCarbon Pro Cycling | 00:27 |
77. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | 00:52 |
78. | Mauro Schmid | Team Qhubeka NextHash | 01:11 |
79. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | 01:21 |
80. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | 01:59 |
81. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | |
82. | Dario Cataldo | Movistar Team | |
83. | Marc Soler | Movistar Team | |
84. | Jokin Murguialday | Caja Rural-Seguros RGA | 02:18 |
85. | Mason Hollyman | Israel Start-Up Nation | 02:23 |
86. | Ben Healy | Trinity Racing | |
87. | Thomas Gloag | Trinity Racing | |
88. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | |
89. | Kyle Murphy | Rally Cycling | 03:16 |
90. | Steven Lampier | Saint Piran | 03:26 |
91. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
92. | Ross Lamb | SwiftCarbon Pro Cycling | 05:23 |
93. | Ross Holland | Saint Piran | |
94. | Sean Bennett | Team Qhubeka NextHash | 05:28 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 31:42:22 |
2. | Ethan Hayter | Ineos Grenadiers | 00:06 |
3. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 00:27 |
4. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | 00:41 |
5. | Michael Woods | Israel Start-Up Nation | 01:00 |
6. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | 01:14 |
7. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 01:16 |
8. | Kristian Sbaragli | Alpecin-Fenix | 01:43 |
9. | Mark Donovan | Team DSM | 02:04 |
10. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 02:07 |
11. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | 02:08 |
12. | Xandro Meurisse | Alpecin-Fenix | |
13. | Nicolas Roche | Team DSM | |
14. | James Shaw | Ribble Weldtite Pro Cycling | 02:16 |
15. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 02:33 |
16. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 02:42 |
17. | Gavin Mannion | Rally Cycling | 02:58 |
18. | Simon Clarke | Team Qhubeka NextHash | 03:07 |
19. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | 03:12 |
20. | Łukasz Owsian | Team Arkéa Samsic | 03:37 |
21. | Alex Peters | SwiftCarbon Pro Cycling | 03:53 |
22. | Robin Carpenter | Rally Cycling | 03:55 |
23. | Joel Nicolau | Caja Rural-Seguros RGA | 04:07 |
24. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 04:22 |
25. | Maximilian Stedman | Canyon dhb SunGod | 04:23 |
26. | Silvan Dillier | Alpecin-Fenix | 04:33 |
27. | Sergio Roman Martin | Caja Rural-Seguros RGA | 04:44 |
28. | Michał Paluta | Global 6 Cycling | 07:47 |
29. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 08:09 |
30. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | 08:28 |
31. | Matthew Gibson | Ribble Weldtite Pro Cycling | 09:24 |
32. | Mauro Schmid | Team Qhubeka NextHash | 09:42 |
33. | Colin Joyce | Rally Cycling | 09:43 |
34. | Oliver Stockwell | Wielka Brytania | 10:28 |
35. | Ryan Christensen | Canyon dhb SunGod | 10:34 |
36. | Carlos Barbero | Team Qhubeka NextHash | 10:40 |
37. | Josu Etxeberria | Caja Rural-Seguros RGA | 11:12 |
38. | James Mitri | Global 6 Cycling | 11:38 |
39. | Robert Donaldson | Wielka Brytania | 11:47 |
40. | Alexandar Richardson | Alpecin-Fenix | 11:59 |
41. | Ben Tulett | Alpecin-Fenix | 12:25 |
42. | George Bennett | Jumbo-Visma | 13:19 |
43. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 13:25 |
44. | Steven Lampier | Saint Piran | 13:38 |
45. | Max Walker | Trinity Racing | 14:57 |
46. | Reto Hollenstein | Israel Start-Up Nation | 15:24 |
47. | Nickolas Zukowsky | Rally Cycling | 15:48 |
48. | Thomas Gloag | Trinity Racing | 17:43 |
49. | Joey Rosskopf | Rally Cycling | |
50. | Owain Doull | Ineos Grenadiers | 19:38 |
51. | Rory Townsend | Canyon dhb SunGod | 20:11 |
52. | Romain Combaud | Team DSM | 20:53 |
53. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | 21:09 |
54. | Dario Cataldo | Movistar Team | 21:13 |
55. | Richie Porte | Ineos Grenadiers | 21:24 |
56. | Sean Bennett | Team Qhubeka NextHash | 22:33 |
57. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | 24:13 |
58. | Christopher Blevins | Trinity Racing | 24:29 |
59. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | 24:48 |
60. | Ben Healy | Trinity Racing | 25:47 |
61. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | 26:23 |
62. | Marc Soler | Movistar Team | 27:34 |
63. | Thomas Mein | Canyon dhb SunGod | 27:35 |
64. | Mason Hollyman | Israel Start-Up Nation | 27:51 |
65. | Max Kanter | Team DSM | 28:11 |
66. | Nic Dlamini | Team Qhubeka NextHash | 32:40 |
67. | Luke Lamperti | Trinity Racing | 32:51 |
68. | Mark Cavendish | Deceuninck-Quick Step | 33:27 |
69. | Kyle Murphy | Rally Cycling | 34:14 |
70. | Gruffudd Lewis | Ribble Weldtite Pro Cycling | 34:20 |
71. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | 34:38 |
72. | Leon Mazzone | Saint Piran | 36:39 |
73. | Jacob Scott | Canyon dhb SunGod | 36:46 |
74. | Jon Barrenetxea | Caja Rural-Seguros RGA | 38:38 |
75. | Tim Naberman | Team DSM | 39:41 |
76. | Rhys Britton | Wielka Brytania | 39:56 |
77. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | 41:23 |
78. | Nícolas Sessler | Global 6 Cycling | 47:19 |
79. | Hans Becking | Global 6 Cycling | 47:26 |
80. | Matthew Bostock | Canyon dhb SunGod | 50:05 |
81. | Daniel Mclay | Team Arkéa Samsic | 51:07 |
82. | Jokin Murguialday | Caja Rural-Seguros RGA | 55:16 |
83. | Gabriel Cullaigh | Movistar Team | 56:13 |
84. | Bradley Symonds | Saint Piran | 1:02:44 |
85. | Ollie Peckover | SwiftCarbon Pro Cycling | 1:03:26 |
86. | Simon Wilson | Ribble Weldtite Pro Cycling | 1:07:23 |
87. | Christopher Latham | SwiftCarbon Pro Cycling | 1:11:42 |
88. | William Tidball | Wielka Brytania | 1:15:25 |
89. | William Bjergfelt | SwiftCarbon Pro Cycling | 1:18:57 |
90. | Oliver Maxwell | Saint Piran | 1:20:31 |
91. | Tom Mazzone | Saint Piran | 1:27:38 |
92. | Max Rushby | Wielka Brytania | 1:28:57 |
93. | Ross Lamb | SwiftCarbon Pro Cycling | 1:29:42 |
94. | Ross Holland | Saint Piran | 1:50:01 |
Mark Cavendish wygrał etap Wyścigu Dookoła Węgier. Pelayo Sanchez wyrwał etap Giro swojemu idolowi. Oto wyniki i informacje z 9…
Zapowiedź 7. etapu Giro d’Italia 2024. 10 maja (piątek): Foligno – Perugia (40,6 km, jazda indywidualna na czas ⭐️⭐️⭐️⭐️).
Pelayo Sanchez wygrał w Rapolano Terme szósty etap wyścigu Giro d'Italia.
Sam Welsford wygrywa na Węgrzech. Fabio Jakobsen bez formy. Weź udział w Mistrzostwach Polski Branży Budowlanej. Wiadomości i wyniki ze…
Zapowiedź 6. etapu Giro d’Italia 2024. 9 maja (czwartek): Torre del Lago Puccini – Rapolano Terme (180 km ⭐️⭐️⭐️).
Francuz Benjamin Thomas, po ucieczce czterech zawodników, wygrał piąty etap Giro d’Italia.