Mistrzostwa Europy

Mistrzostwa Europy 2021. Sztafeta mieszana dla reprezentacji Włoch

Reprezentacja Włoch zdobyła w Trydencie złoto mistrzostw Europy w jeździe drużynowej na czas sztafet mieszanych.

Filippo Ganna, Matteo Sobrero, Alessandro De Marchi oraz Elena Cecchini, Marta Cavalli i Elisa Longo Borghini na dystansie 44,8 kilometra o 21 sekund pokonali kadrę Niemiec.

Miguel Heidemann, Justin Wolf, Max Walscheid oraz Corinna Lechner, Mieke Kroger i Tanja Erath odebrali srebro, a brązowy medal przypadł reprezentacji Holandii w składzie Koen Bouwman, Jos van Emden, Bauke Mollema, Floortje Mackaij, Amy Pieters i Demi Vollering.

Kadra Polski w składzie Damian Bieniek, Damian Sławek, Damian Papierski oraz Dorota Przęzak, Patrycja Lorkowska i Paulina Pastuszek sklasyfikowana została na ósmym miejscu.

W wyścigu startowało tylko osiem sztafet.

Sztafeta mieszana rozgrywana była po raz drugi na mistrzostwach Europy, a format zakładał start najpierw trójki mężczyzn, a następnie trójki kobiet. Zawodnicy pokonywali 22,4 kilometry wokół Trydentu, a w momencie przecięcia linii mety przez drugiego z nich, zmianę przejmowała trójka zawodniczek.

Wyniki Mistrzostw Europy w Kolarstwie Szosowym 2021 – jazda drużynowa na czas sztafet narodowych (CC), Trydent (44,8 km):

La Vuelta Femenina 2023: etap 2. Triumf Alison Jackson

Mistrzyni Kanady Alison Jackson zdobyła w Moncofar drugi etap La Vuelta Femenina.

29 kwietnia 2024, 17:23

28 kwietnia 2024, 17:29