Patryk Stosz wygrał etap Turul Romaniei 2021

Patryk Stosz okazał się najlepszy na drugim etapie rumuńskiego wyścigu Turul Romaniei (2.1).

Polak z Voster ATS Team pokonał na finiszu z peletonu Niemca Lucasa Carstensena oraz Serba Dusana Rajovica.

Liderem wyścigu został Rumun Daniel Crista, który w klasyfikacji generalnej o 7 sekund wyprzedza Węgra Janosa Pelikana (Androni Giocattoli – Sidermec) i o 9 sekund Stosza.

Sześciodniowy wyścig rozpoczął się we wtorek prologiem. 4-kilometrowa próba padła łupem Węgra Janosa Pelikana, który na dystansie 4 kilometrów wykręcił czas lepszy o 2 sekundy od Rumuna Daniel Cristy.

Na trasie w miejscowości Timișoara czwarty wynik zapisał Tobiasz Pawlak (HRE Mazowsze Serce Polski), natomiast 5., 6. i 9. miejsca zajęli jego drużynowi koledzy Adrian Banaszek, Norbert Banaszek i Alan Banaszek.

27-letni Stosz w tym sezonie wygrał już etapy Belgrade Banjaluka, Tour of Malopolska, Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków i CCC Tour.

Rywalizacja na szosach Rumunii potrwa do 5 września.