Inne

Torowe MME 2021. Sibiak, Seremak, Petri i Ratajczak z brązowymi medalami

Nikola Sibiak, Nikola Seremak i Paulina Petri wywalczyły w holenderskim Apeldoorn brązowy medal Torowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy w sprincie drużynowym.

Polki rywalizujące w kategorii kobiet do lat 23 w sprincie drużynowym były jedną z czterech startujących drużyn. W kwalifikacjach biało-czerwone wykręciły czwarty czas (49.047); w pierwszej rundzie uległy wyraźnie Rosjankom (48.120 do 49.067) i w finale walczyły o brąz z Niemkami.

Polki w finałowym pojedynku zapisały czas 49.251, co pozwoliło im pokonać Christinę Sperlich, Alessę Catrionę Propster i Katharinę Albers (49.382). Złoto zdobyły Rosjanki: Ksenia Andreeva, Serafina Grishina i Yana Tyshchenko, które pokonały Brytyjki Lauren Bell, Blaine Ridge Davis i Emmę Finucane.

Brązowy medal zdobył też Dominik Ratajczak. Polak w wyścig eliminacyjnym juniorów przegrał tylko z Czechem Matyasem Koblizekiem i Rosjaninem Dmitrijem Dolzhikovem.

Pozostałe wyniki kadry Polski

Polscy sprinterzy – Daniel Rochna, Konrad Burawski i Łukasz Kowal – zajęli czwarte miejsce w sprincie drużynowym mężczyzn do lat 23. Polska obsada miała czwarty wynik kwalifikacji (45.164), a w pierwszej rundzie przegrała z Niemcami, którzy awans do finału zapewnili sobie wynikiem 44.237.

Polacy w walce o brąz ulegli Rosjanom. Złoto zdobyli Brytyjczycy, a srebro Niemcy.

Szymon Potasznik zajął piąte miejsce w scratchu mężczyzn do lat 23.

Nikola Wielowska w scratchu kobiet do lat 23 zapisała 6. miejsce.

W wyścigu eliminacyjnym juniorek Wiktoria Milda zajęła 5. miejsce.

Radosław Laskowski zajął 8. miejsce w wyścigu na kilometr, a Gracjan Dąbrowski sklasyfikowany został na 10. miejscu.

Paweł Gadzała

28 kwietnia 2024, 17:29

Tour de Romandie 2024: etap 4. Richard Carapaz triumfuje w Leysin, Carlos Rodriguez liderem

Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.

27 kwietnia 2024, 16:17