Inne

Torowe MME 2021. Maja Tracka i Jakub Lewandowski brązowymi medalistami

Maja Tracka i Jakub Lewandowski zdobyli w holenderskim Apeldoorn brązowe medale Torowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy w scratchu.

Polka, na co dzień reprezentująca klub ALKS Stal Grudziądz Ocetix Iglotex, w finale wyścigu juniorek uległa tylko Włoszce Valentinie Basilico i Belgijce Marith Vanhove.

Tracka w tym sezonie zdobyła już brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego podczas mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym.

Polak, na co dzień zawodnik klubu KS Społem Łódź, przegrał tylko z Duńczykiem Philipem Mathiesenem i Włochem Lorenzo Ursellą.

Polscy sprinterzy – Gracjan Dąbrowski, Marcin Marciniak, Tomasz Grzesiak i Radosław Laskowski – wywalczyli czwarte miejsce w sprincie drużynowym juniorów.

Dąbrowski, Marciniak i Grzesiak w kwalifikacjach zajęli 4. miejsce z czasem 46.373, o prawie 1,7 sekundy wolniej od zwycięskich Brytyjczyków. Polska załoga, bez Grzesiaka a z Laskowskim, rywalizowała w pierwszej rundzie z Rosjanami. Wynik 46.643 nie pozwolił im awansować do walki o złoto, ale był jednym z czterech najlepszych wyników i biało-czerwoni w małym finale walczyli o brąz ponownie z Rosjanami.

Grigorii Skorniakov, Nikita Kalachnik i David Shekelashvili okazali się lepsi o ponad sekundę (45.497) i zdobyli brązowy medal. Złoto wywalczyli Brytyjczycy, a srebro Niemcy.

Polskie sprinterki – Joanna Błaszczak, Natalia Wężyk i Sara Prusińska – w kwalifikacjach sprintu drużynowego juniorek zajęły 6. miejsce i w pierwszej rundzie uległy Brytyjkom.

Oliwia Majewska zajęła za to 5. miejsce w wyścigu eliminacyjnym kobiet do lat 23. Radosław Lewandowski w wyścigu eliminacyjnym mężczyzn do lat 23 przyjechał 15.

Redakcja rowery.org

28 kwietnia 2024, 17:29

Tour de Romandie 2024: etap 4. Richard Carapaz triumfuje w Leysin, Carlos Rodriguez liderem

Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.

27 kwietnia 2024, 16:17