Hugh Carthy (EF Education-Nippo) wygrał na Lagunas de Neila finałowy odcinek Vuelta a Burgos.
Brytyjczyk finiszował 5 sekund przed Kolumbijczykiem Einerem Augusto Rubio (Movistar Team) i swoim rodakiem Simonem Yatesem (Team BikeExchange).
Prowadzenie w wyścigu stracił Francuz Romain Bardet (Team DSM). Zwycięzcą wyścigu został szósty na mecie Mikel Landa (Bahrain Victorious), który w klaysfikacji generalnej pokonał Włocha Fabio Aru (Team Qhubeka NextHash) i Ukraińca Marka Paduna (Bahrain Victorious).
Pagórkowaty odcinek, o długości 146 kilometrów, zakończyła droga na Lagunas de Neila (11,9 km; 6,2%).
Wyniki 5. etapu Vuelta a Burgos 2021 (2.Pro), Comunero de Revenga - Lagunas de Neila (146 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Hugh Carthy | EF Education-Nippo | 3:23:53 |
2. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 00:05 |
3. | Simon Yates | Team BikeExchange | 00:07 |
4. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 00:13 |
5. | Jay Vine | Alpecin-Fenix | 00:14 |
6. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | 00:16 |
7. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | 00:29 |
8. | Fabio Aru | Qhubeka NextHash | 00:38 |
9. | Mark Padun | Bahrain Victorious | 00:39 |
10. | Mikel Bizkarra | Euskltel - Euskadi | 00:44 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Mikel Landa | Bahrain-Victorious | 18:30:00 |
2. | Fabio Aru | Team Qhubeka NextHash | 00:36 |
3. | Mark Padun | Bahrain-Victorious | 00:43 |
4. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 00:49 |
5. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | 00:51 |
6. | Romain Bardet | Team DSM | 00:53 |
7. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 00:58 |
8. | Santiago Buitrago | Bahrain-Victorious | 01:09 |
9. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | 01:21 |
10. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 01:39 |
11. | Andrés Camilo Ardila | UAE Team Emirates | 02:42 |
12. | Miguel Eduardo Florez | Team Arkéa Samsic | 03:24 |
13. | Damiano Caruso | Bahrain-Victorious | 03:56 |
14. | Tobias Bayer | Alpecin-Fenix | 04:40 |
15. | Roger AdriÀ | Equipo Kern Pharma | |
16. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | 04:58 |
17. | Jetse Bol | Burgos-BH | 05:01 |
18. | James Piccoli | Israel Start-Up Nation | 05:07 |
19. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | 05:10 |
20. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 05:22 |
21. | Oscar Rodriguez | Astana-Premier Tech | 05:41 |
22. | Mikel Iturria | Euskaltel-Euskadi | 06:22 |
23. | Thymen Arensman | Team DSM | 06:28 |
24. | Martijn Tusveld | Team DSM | 06:35 |
25. | Víctor de La Parte | Team TotalEnergies | 06:41 |
26. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | 06:48 |
27. | Lilian Calmejane | AG2R Citroën Team | 07:07 |
28. | Mikaël Cherel | AG2R Citroën Team | 07:32 |
29. | Mads Wurtz Schmidt | Israel Start-Up Nation | 08:51 |
30. | Luis León Sanchez | Astana-Premier Tech | 09:13 |
31. | Joan Bou | Euskaltel-Euskadi | 09:14 |
32. | Mark Christian | EOLO-Kometa | 09:26 |
33. | Simon Yates | Team BikeExchange | 09:34 |
34. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | 09:56 |
35. | Yuriy Natarov | Astana-Premier Tech | |
36. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 10:01 |
37. | Gorka Izagirre | Astana-Premier Tech | 10:04 |
38. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 10:10 |
39. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 10:11 |
40. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | 10:18 |
41. | Hugh Carthy | EF Education-Nippo | 10:47 |
42. | Rodrigo Contreras | Astana-Premier Tech | 10:51 |
43. | Andrey Zeits | Team BikeExchange | 10:58 |
44. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 11:01 |
45. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | 11:07 |
46. | Unai Cuadrado | Euskaltel-Euskadi | 11:25 |
47. | Jokin Murguialday | Caja Rural-Seguros RGA | 11:35 |
48. | François Bidard | AG2R Citroën Team | 11:54 |
49. | Floris de Tier | Alpecin-Fenix | 12:12 |
50. | Carlos Garcia Pierna | Equipo Kern Pharma | 12:44 |
51. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | 12:53 |
52. | Mikel Nieve | Team BikeExchange | 13:01 |
53. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | 13:05 |
54. | Matis Louvel | Team Arkéa Samsic | 14:01 |
55. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 14:23 |
56. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 14:30 |
57. | Jens Keukeleire | EF Education-Nippo | 14:59 |
58. | Damien Touze | AG2R Citroën Team | 16:15 |
59. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | 16:23 |
60. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | 16:27 |
61. | Chad Haga | Team DSM | 16:32 |
62. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | 16:51 |
63. | Jon Agirre | Equipo Kern Pharma | 17:00 |
64. | Marlon Gaillard | Team TotalEnergies | 17:32 |
65. | Harold Tejada | Astana-Premier Tech | 17:44 |
66. | Sep Vanmarcke | Israel Start-Up Nation | 17:59 |
67. | Sergio Roman Martin | Caja Rural-Seguros RGA | 18:02 |
68. | Luis Angel Mate | Euskaltel-Euskadi | 18:56 |
69. | Cristian Camilo Munoz | UAE Team Emirates | 18:57 |
70. | Robert Stannard | Team BikeExchange | 19:21 |
71. | Łukasz Owsian | Team Arkéa Samsic | 19:24 |
72. | Johan Jacobs | Movistar Team | 20:02 |
73. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | 20:05 |
74. | Will Barta | EF Education-Nippo | 20:10 |
75. | Lawson Craddock | EF Education-Nippo | 20:13 |
76. | Finn Fisher-black | UAE Team Emirates | 20:24 |
77. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-Nippo | 20:28 |
78. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | 20:49 |
79. | Sergio Garcia | EOLO-Kometa | 21:23 |
80. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 21:42 |
81. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | 21:43 |
82. | Chris Hamilton | Team DSM | 22:58 |
83. | Reuben Thompson | Groupama-FDJ | 23:14 |
84. | Alexander Cataford | Israel Start-Up Nation | 23:31 |
85. | Reinardt Janse van Rensburg | Team Qhubeka NextHash | 24:32 |
86. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | 24:48 |
87. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 25:12 |
88. | Edward Planckaert | Alpecin-Fenix | 25:51 |
89. | Alejandro Ropero | EOLO-Kometa | 25:58 |
90. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | 26:03 |
91. | Oier Lazkano | Caja Rural-Seguros RGA | 27:01 |
92. | Alexys Brunel | Groupama-FDJ | 27:11 |
93. | Simon Carr | EF Education-Nippo | 27:16 |
94. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 27:18 |
95. | Diego Rubio | Burgos-BH | 27:24 |
96. | Adam Yates | Ineos Grenadiers | 27:42 |
97. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | 28:39 |
98. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Victorious | 29:18 |
99. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 29:41 |
100. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | |
101. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 30:11 |
102. | Mario Aparicio | Burgos-BH | 30:22 |
103. | Florian Maitre | Team TotalEnergies | 30:24 |
104. | Hideto Nakane | EF Education-Nippo | 30:34 |
105. | Jay Vine | Alpecin-Fenix | 30:52 |
106. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 32:35 |
107. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 33:14 |
108. | Bert-Jan Lindeman | Team Qhubeka NextHash | 33:26 |
109. | Alex Jaime | Equipo Kern Pharma | 33:40 |
110. | Márton Dina | EOLO-Kometa | 33:43 |
111. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 35:01 |
112. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | 35:08 |
113. | Carlos Canal | Burgos-BH | 35:18 |
114. | Stephen Williams | Bahrain-Victorious | 35:43 |
115. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 36:00 |
116. | Damien Howson | Team BikeExchange | 36:19 |
117. | Dylan Sunderland | Team Qhubeka NextHash | 36:58 |
118. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | 37:16 |
119. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 37:18 |
120. | Chris Lawless | Team TotalEnergies | 37:35 |
121. | Thomas Boudat | Team Arkéa Samsic | 38:23 |
122. | Sacha Modolo | Alpecin-Fenix | 39:20 |
123. | Itamar Einhorn | Israel Start-Up Nation | 42:06 |
124. | Raúl Garcia Pierna | Equipo Kern Pharma | 42:58 |
125. | Mikel Alonso | Euskaltel-Euskadi | 46:40 |
126. | Diego Pablo Sevilla | EOLO-Kometa | 48:03 |
Marta Lach zawojowała Luksemburg. Olga Wankiewicz i Rafał Majka na podiach. Nowość dla zawodniczek hiszpańskiej Vuelty. Wiadomości i wyniki z…
Florian Lipowitz sensacyjne zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Romandie. Kim jest 23-letni Niemiec z Bora-hansgrohe?
Zespół LIdl-Trek wygrała jazdę drużynową na czas, otwierającą wyścig La Vuelta Femenina.
Dorian Godon (Decathlon AG2R La Mondiale) wygrał w Vernier na zakończenie wyścigu Tour de Romandie.
Marta Lach wygrała wyścig w Luksemburgu. Olga Wankiewicz na podium w Czechach. Wiadomości i wyniki z 27 kwietnia.
Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.