Nick Schultz (Team BikeExchange) wygrał na przełęczy Pustevny drugi odcinek wyścigu Sazka Tour i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
Końcowe kilometry etapu prowadziły na Pustevny (6,5 km; 7,3%). Australijczyk metę osiągnął przed Filippo Zaną (Bardiani-CSF) i Reinem Taaramae (Intermarche-Wanty).
Wyniki 2. etapu Sazka Tour 2021 (2.1), Ołomouniec - Pustevny (203,4 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Nick Schultz | Team BikeExchange | 5:00:28 |
2. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | 00:07 |
3. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:10 |
4. | Jan Hirt | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:17 |
5. | Riccardo Zoidl | Team Felbermayr-Simplon Wels | 00:19 |
6. | Luca Covili | Bardiani-CSF-Faizanè | 00:22 |
7. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
8. | Simone Velasco | Gazprom-RusVelo | 00:26 |
9. | Simone Petilli | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:28 |
10. | Fabio van Den Bossche | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:30 |
11. | Adam Ťoupalik | Elkov-Kasper | 00:32 |
12. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | |
13. | Michael Kukrle | Elkov-Kasper | 00:34 |
14. | Andrea Garosio | Bardiani-CSF-Faizanè | 00:44 |
15. | Jan Maas | Leopard Pro Cycling | 00:46 |
16. | Edoardo Zardini | Vini Zabù | 00:50 |
17. | Jakub Otruba | Elkov-Kasper | 00:51 |
18. | Daniel Turek | Team Felbermayr-Simplon Wels | 00:53 |
19. | Jacob Hindsgaul Madsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
20. | Anton Kuzmin | Gazprom-RusVelo | 01:00 |
21. | Johnatan Canaveral | Bardiani-CSF-Faizanè | |
22. | Rune Herregodts | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:02 |
23. | Kristjan Hocevar | Adria Mobil | 01:03 |
24. | Corey Davis | Maloja Pushbikers | |
25. | Szymon Rekita | Voster ATS Team | 01:10 |
26. | Immanuel Stark | P&S Metalltechnik | 01:13 |
27. | Gal Glivar | Adria Mobil | 01:26 |
28. | Jan Bakelants | Intermarche-Wanty-Gobert | |
29. | Julian Mertens | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:36 |
30. | Jan Barta | Elkov-Kasper | |
31. | Alessandro Monaco | Bardiani-CSF-Faizanè | 01:38 |
32. | Dominik Rober | P&S Metalltechnik | |
33. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
34. | Sergei Chernetski | Gazprom-RusVelo | |
35. | Petr Rikunov | Gazprom-RusVelo | |
36. | Nikolay Cherkasov | Gazprom-RusVelo | |
37. | Thijs de Lange | Metec-Solarwatt p/b Mantel | 01:52 |
38. | Meindert Weulink | ABLOC CT | 02:06 |
39. | Roberto Carlos Gonzalez | Vini Zabù | 02:07 |
40. | Jan Hugger | Team Lotto-Kern Haus | 02:21 |
41. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:24 |
42. | Ruben Apers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
43. | Paweł Franczak | Voster ATS Team | 02:36 |
44. | Daniel Pearson | Vini Zabù | 02:39 |
45. | Lars Hohmann | Metec-Solarwatt p/b Mantel | |
46. | Aden Paterson | ABLOC CT | 02:48 |
47. | Jens van Den Dool | Metec-Solarwatt p/b Mantel | 03:06 |
48. | Tim Marsman | Metec-Solarwatt p/b Mantel | 03:47 |
49. | Jonas Koch | Intermarche-Wanty-Gobert | 03:54 |
50. | Mika Heming | Maloja Pushbikers | 04:27 |
51. | Miguel Heidemann | Leopard Pro Cycling | |
52. | Martin Urianstad | Uno-X Pro Cycling Team | 04:33 |
53. | Anders Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | |
54. | Luca Dressler | Team Lotto-Kern Haus | 04:51 |
55. | Matěj Zahalka | Elkov-Kasper | 04:58 |
56. | Petr Kelemen | Elkov-Kasper | |
57. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | |
58. | Riccardo Lucca | Gazprom-RusVelo | |
59. | Callum Scotson | Team BikeExchange | 05:21 |
60. | Mike Schuch | ABLOC CT | 05:28 |
61. | Moran Vermeulen | Team Felbermayr-Simplon Wels | 05:42 |
62. | Andi Bajc | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
63. | Paweł Cieślik | Voster ATS Team | 06:12 |
64. | Luke Durbridge | Team BikeExchange | 06:16 |
65. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | |
66. | Dion Smith | Team BikeExchange | 06:19 |
67. | Jeremy Bellicaud | Intermarche-Wanty-Gobert | 06:45 |
68. | Dominik Neuman | Elkov-Kasper | 07:04 |
69. | Stijn Daemen | ABLOC CT | 08:01 |
70. | Aljaž Jarc | Adria Mobil | 08:12 |
71. | Ziga Groselj | Team Felbermayr-Simplon Wels | 08:41 |
72. | Stijn Appel | ABLOC CT | 09:29 |
73. | AndreadiRenzo | Vini Zabù | 09:50 |
74. | David Per | Adria Mobil | 10:02 |
75. | Dylan Bouwmans | Metec-Solarwatt p/b Mantel | 10:15 |
76. | Patrick Haller | Leopard Pro Cycling | 10:24 |
77. | Sindre Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | 11:11 |
78. | Andrea Bartolozzi | Vini Zabù | 11:16 |
79. | Brent Bookwalter | Team BikeExchange | 11:43 |
80. | Mel van der Veekens | ABLOC CT | |
81. | Marco Friedrich | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
82. | Mateusz Grabis | Voster ATS Team | |
83. | Mathias Vacek | Gazprom-RusVelo | 11:46 |
84. | Jonas Iversby Hvideberg | Uno-X Pro Cycling Team | 11:48 |
85. | Jack Bauer | Team BikeExchange | 12:25 |
86. | Veljko Stojnic | Vini Zabù | 13:33 |
87. | Ziga Horvat | Adria Mobil | 13:35 |
88. | Boštjan Murn | Adria Mobil | 13:36 |
89. | Aljaž Colnar | Adria Mobil | |
90. | Pierre-Pascal Keup | Team Lotto-Kern Haus | |
91. | Alexander Evans | Intermarche-Wanty-Gobert | 13:38 |
92. | Idar Andersen | Uno-X Pro Cycling Team | 19:36 |
93. | Adne Koster | Metec-Solarwatt p/b Mantel | 22:02 |
94. | Joshua Huppertz | Team Lotto-Kern Haus | |
95. | Fabian Schormair | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
96. | Daniel Bichlmann | Maloja Pushbikers | |
97. | Damian Papierski | Voster ATS Team | |
98. | Leonardo Tortomasi | Vini Zabù | |
99. | Edvin Lovidius | Leopard Pro Cycling | |
100. | Colin Heiderscheid | Leopard Pro Cycling | |
101. | Mario Spengler | Team Lotto-Kern Haus | |
102. | Nils Sinschek | ABLOC CT | |
103. | Tom Lindner | P&S Metalltechnik | 22:11 |
104. | Tim Torn Teutenberg | Leopard Pro Cycling | |
105. | Tim Wollenberg | Maloja Pushbikers | |
106. | Huub Artz | Metec-Solarwatt p/b Mantel | |
107. | Szymon Krawczyk | Voster ATS Team | 28:23 |
108. | Sylwester Janiszewski | Voster ATS Team | |
109. | Tobias Nolde | P&S Metalltechnik | 32:01 |
110. | Robert Retschke | P&S Metalltechnik | |
111. | Robert Jageler | P&S Metalltechnik | 32:03 |
112. | Laurin Von Stetten | Maloja Pushbikers | 34:24 |
113. | Michel Aschenbrenner | P&S Metalltechnik | 34:26 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Nick Schultz | Team BikeExchange | 8:35:18 |
2. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | 00:07 |
3. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:10 |
4. | Jan Hirt | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:17 |
5. | Riccardo Zoidl | Team Felbermayr-Simplon Wels | 00:19 |
6. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | 00:22 |
7. | Luca Covili | Bardiani-CSF-Faizanè | |
8. | Simone Velasco | Gazprom-RusVelo | 00:26 |
9. | Simone Petilli | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:28 |
10. | Fabio van Den Bossche | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:30 |
11. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 00:32 |
12. | Adam Ťoupalik | Elkov-Kasper | |
13. | Michael Kukrle | Elkov-Kasper | 00:34 |
14. | Jan Maas | Leopard Pro Cycling | 00:46 |
15. | Edoardo Zardini | Vini Zabù | 00:50 |
16. | Jakub Otruba | Elkov-Kasper | 00:51 |
17. | Jacob Hindsgaul Madsen | Uno-X Pro Cycling Team | 00:53 |
18. | Daniel Turek | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
19. | Johnatan Canaveral | Bardiani-CSF-Faizanè | 01:00 |
20. | Anton Kuzmin | Gazprom-RusVelo | |
21. | Rune Herregodts | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:02 |
22. | Kristjan Hocevar | Adria Mobil | 01:03 |
23. | Szymon Rekita | Voster ATS Team | 01:10 |
24. | Immanuel Stark | P&S Metalltechnik | 01:13 |
25. | Jan Bakelants | Intermarche-Wanty-Gobert | 01:26 |
26. | Gal Glivar | Adria Mobil | |
27. | Julian Mertens | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:36 |
28. | Jan Barta | Elkov-Kasper | |
29. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:38 |
30. | Sergei Chernetski | Gazprom-RusVelo | |
31. | Petr Rikunov | Gazprom-RusVelo | |
32. | Alessandro Monaco | Bardiani-CSF-Faizanè | |
33. | Dominik Rober | P&S Metalltechnik | |
34. | Thijs de Lange | Metec-Solarwatt p/b Mantel | 01:52 |
35. | Meindert Weulink | ABLOC CT | 02:06 |
36. | Roberto Carlos Gonzalez | Vini Zabù | 02:07 |
37. | Jan Hugger | Team Lotto-Kern Haus | 02:21 |
38. | Ruben Apers | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:24 |
39. | Lars Hohmann | Metec-Solarwatt p/b Mantel | 02:39 |
40. | Aden Paterson | ABLOC CT | 02:48 |
41. | Jens van Den Dool | Metec-Solarwatt p/b Mantel | 03:06 |
42. | Andrea Garosio | Bardiani-CSF-Faizanè | 03:15 |
43. | Corey Davis | Maloja Pushbikers | 03:34 |
44. | Tim Marsman | Metec-Solarwatt p/b Mantel | 03:47 |
45. | Jonas Koch | Intermarche-Wanty-Gobert | 03:54 |
46. | Nikolay Cherkasov | Gazprom-RusVelo | 04:09 |
47. | Miguel Heidemann | Leopard Pro Cycling | 04:27 |
48. | Martin Urianstad | Uno-X Pro Cycling Team | 04:33 |
49. | Anders Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | |
50. | Luca Dressler | Team Lotto-Kern Haus | 04:51 |
51. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | 04:53 |
52. | Matěj Zahalka | Elkov-Kasper | 04:58 |
53. | Riccardo Lucca | Gazprom-RusVelo | |
54. | Daniel Pearson | Vini Zabù | 05:10 |
55. | Andi Bajc | Team Felbermayr-Simplon Wels | 05:42 |
56. | Moran Vermeulen | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
57. | Paweł Cieślik | Voster ATS Team | 06:12 |
58. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | 06:16 |
59. | Dion Smith | Team BikeExchange | 06:19 |
60. | Dominik Neuman | Elkov-Kasper | 07:04 |
61. | Luke Durbridge | Team BikeExchange | 07:27 |
62. | Petr Kelemen | Elkov-Kasper | 07:28 |
63. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | 07:29 |
64. | Paweł Franczak | Voster ATS Team | 07:58 |
65. | Mike Schuch | ABLOC CT | 07:59 |
66. | Mika Heming | Maloja Pushbikers | 09:49 |
67. | AndreadiRenzo | Vini Zabù | 09:50 |
68. | David Per | Adria Mobil | 10:02 |
69. | Stijn Daemen | ABLOC CT | 10:32 |
70. | Aljaž Jarc | Adria Mobil | 10:43 |
71. | Ziga Groselj | Team Felbermayr-Simplon Wels | 11:15 |
72. | Mateusz Grabis | Voster ATS Team | 11:43 |
73. | Brent Bookwalter | Team BikeExchange | |
74. | Jonas Iversby Hvideberg | Uno-X Pro Cycling Team | 11:48 |
75. | Stijn Appel | ABLOC CT | 12:00 |
76. | Callum Scotson | Team BikeExchange | 12:20 |
77. | Patrick Haller | Leopard Pro Cycling | 12:58 |
78. | Veljko Stojnic | Vini Zabù | 13:33 |
79. | Jeremy Bellicaud | Intermarche-Wanty-Gobert | 13:43 |
80. | Andrea Bartolozzi | Vini Zabù | 13:47 |
81. | Marco Friedrich | Team Felbermayr-Simplon Wels | 14:14 |
82. | Mathias Vacek | Gazprom-RusVelo | 14:17 |
83. | Dylan Bouwmans | Metec-Solarwatt p/b Mantel | 15:37 |
84. | Sindre Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | 15:44 |
85. | Aljaž Colnar | Adria Mobil | 16:07 |
86. | Boštjan Murn | Adria Mobil | 18:58 |
87. | Pierre-Pascal Keup | Team Lotto-Kern Haus | |
88. | Idar Andersen | Uno-X Pro Cycling Team | 19:12 |
89. | Jack Bauer | Team BikeExchange | 19:24 |
90. | Mel van der Veekens | ABLOC CT | 20:04 |
91. | Joshua Huppertz | Team Lotto-Kern Haus | 21:36 |
92. | Tom Lindner | P&S Metalltechnik | 21:51 |
93. | Ziga Horvat | Adria Mobil | 21:56 |
94. | Alexander Evans | Intermarche-Wanty-Gobert | 21:59 |
95. | Edvin Lovidius | Leopard Pro Cycling | 22:02 |
96. | Leonardo Tortomasi | Vini Zabù | |
97. | Tim Torn Teutenberg | Leopard Pro Cycling | 22:11 |
98. | Huub Artz | Metec-Solarwatt p/b Mantel | |
99. | Fabian Schormair | Team Felbermayr-Simplon Wels | 24:33 |
100. | Colin Heiderscheid | Leopard Pro Cycling | |
101. | Tim Wollenberg | Maloja Pushbikers | 24:40 |
102. | Mario Spengler | Team Lotto-Kern Haus | 27:24 |
103. | Sylwester Janiszewski | Voster ATS Team | 28:23 |
104. | Daniel Bichlmann | Maloja Pushbikers | 29:00 |
105. | Nils Sinschek | ABLOC CT | |
106. | Adne Koster | Metec-Solarwatt p/b Mantel | 30:23 |
107. | Damian Papierski | Voster ATS Team | |
108. | Szymon Krawczyk | Voster ATS Team | 31:14 |
109. | Tobias Nolde | P&S Metalltechnik | 34:32 |
110. | Michel Aschenbrenner | P&S Metalltechnik | 36:57 |
111. | Robert Retschke | P&S Metalltechnik | 39:19 |
112. | Robert Jageler | P&S Metalltechnik | 40:44 |
113. | Laurin Von Stetten | Maloja Pushbikers | 45:17 |