Martin Laas (Bora-hansgrohe) wygrał drugi etap wyścigu Arctic Race of Norway.
Estończyk po sprincie z peletonu w fińskim Kilpisjärvi pokonał Alexandra Kristoffa (Norwegia) i Danny’ego van Poppela (Intermarche-Wanty-Gobert).
Liderem zmagań został Kristoff.
🇪🇪 Martin Laas took the win in a close sprint ahead of Team Norway's 🇳🇴 Alexander Kristoff!
Relive the final KM of the 2nd stage ⬇️#ArcticRace pic.twitter.com/zmBidEWwIU
— Arctic Race of Norway (@ArcticRaceofN) August 6, 2021
Wyniki 2. etapu Arctic Race of Norway 2021 (2.Pro), Nordkjosbotn – Kilpisjärvi (177,6 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Martin Laas | Bora-hansgrohe | 3:56:14 |
2. | Alexander Kristoff | Norwegia | |
3. | Danny van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | |
4. | Rudy Barbier | Israel Start-Up Nation | |
5. | Manuel Penalver | Burgos-BH | |
6. | Arne Marit | Sport Vlaanderen-Baloise | |
7. | Tom Devriendt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
8. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | |
9. | Edvald Boasson Hagen | Team TotalEnergies | |
10. | Bryan Coquard | B&B Hotels p/b KTM | |
11. | Tord Gudmestad | Team Coop | |
12. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | |
13. | Dries van Gestel | Team TotalEnergies | |
14. | Luca Coati | Team Qhubeka NextHash | |
15. | Yevgeniy Gidich | Astana-Premier Tech | |
16. | Eduard-Michael Grosu | Delko | |
17. | Christophe Noppe | Team Arkéa Samsic | |
18. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Fenix | |
19. | Alex Colman | Sport Vlaanderen-Baloise | |
20. | Axel Zingle | Cofidis, Solutions Crédits | |
21. | Jempy Drucker | Cofidis, Solutions Crédits | |
22. | Marcel Meisen | Alpecin-Fenix | |
23. | Harry Tanfield | Team Qhubeka NextHash | |
24. | Eduard Prades | Delko | |
25. | Søren Waerenskjold | Uno-X Pro Cycling Team | |
26. | Antonio Angulo | Euskaltel-Euskadi | |
27. | Angel Fuentes | Burgos-BH | |
28. | Dimitri Peyskens | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
29. | Rodrigo Alvarez | Burgos-BH | |
30. | Antonio Jesús Soto | Euskaltel-Euskadi | |
31. | Philipp Walsleben | Alpecin-Fenix | |
32. | Juan José Lobato | Euskaltel-Euskadi | |
33. | Andreas Leknessund | Norwegia | |
34. | Lubomir Petrus | Alpecin-Fenix | |
35. | Jens Reynders | Sport Vlaanderen-Baloise | |
36. | Sven Erik Bystrom | Norwegia | |
37. | Fabio Felline | Astana-Premier Tech | |
38. | Alessandro Fedeli | Delko | |
39. | Mathieu Burgaudeau | Team TotalEnergies | |
40. | Julien Duval | AG2R Citroën Team | |
41. | Samuele Battistella | Astana-Premier Tech | |
42. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | |
43. | Tore Andre Vabo | Team Coop | |
44. | Ward Vanhoof | Sport Vlaanderen-Baloise | |
45. | Kristian Aasvold | Team Coop | |
46. | Clément Venturini | AG2R Citroën Team | |
47. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
48. | Jacob Eriksson | Team Coop | |
49. | Sean de Bie | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
50. | Luc Wirtgen | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
51. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | |
52. | Markus Hoelgaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
53. | Julien Trarieux | Delko | |
54. | Victor Lafay | Cofidis, Solutions Crédits | |
55. | Benjamin Perry | Astana-Premier Tech | |
56. | Alan Riou | Team Arkéa Samsic | |
57. | Andre Drege | Norwegia | |
58. | Dimitri Claeys | Team Qhubeka NextHash | |
59. | Stefan de Bod | Astana-Premier Tech | |
60. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | |
61. | Thomas Champion | Cofidis, Solutions Crédits | |
62. | Laurent Pichon | Team Arkéa Samsic | |
63. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | |
64. | Aimé de Gendt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
65. | Rémy Mertz | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
66. | Odd Christian Eiking | Intermarche-Wanty-Gobert | |
67. | Arjen Livyns | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
68. | Pelayo Sanchez | Burgos-BH | |
69. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | |
70. | Petr Vakoc | Alpecin-Fenix | |
71. | Sander de Pestel | Sport Vlaanderen-Baloise | |
72. | Henok Mulubrhan | Team Qhubeka NextHash | |
73. | Torjus Sleen | Uno-X Pro Cycling Team | |
74. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | |
75. | Xabier Mikel Azparren | Euskaltel-Euskadi | |
76. | Nathan Haas | Cofidis, Solutions Crédits | |
77. | Boy van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | |
78. | Ludvik Holstad | Norwegia | |
79. | Syver Waersted | Uno-X Pro Cycling Team | |
80. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | |
81. | Alexis Gougeard | AG2R Citroën Team | |
82. | Erik Nordsaeter Resell | Uno-X Pro Cycling Team | |
83. | Felipe Orts | Burgos-BH | |
84. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | |
85. | Niki Terpstra | Team TotalEnergies | |
86. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | |
87. | Eirik Lunder | Team Coop | |
88. | Andre Carvalho | Cofidis, Solutions Crédits | |
89. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | |
90. | Dušan Rajovic | Delko | |
91. | Alexandre Delettre | Delko | |
92. | Bert de Backer | B&B Hotels p/b KTM | |
93. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | |
94. | Jens Debusschere | B&B Hotels p/b KTM | |
95. | Baptiste Planckaert | Intermarche-Wanty-Gobert | 00:16 |
96. | Peio Goikoetxea | Euskaltel-Euskadi | |
97. | Cédric Beullens | Sport Vlaanderen-Baloise | |
98. | Fredrik Dversnes | Team Coop | |
99. | Jonathan Hivert | B&B Hotels p/b KTM | |
100. | Sebastian Berwick | Israel Start-Up Nation | |
101. | Valentin Ferron | Team TotalEnergies | 00:28 |
102. | Cyril Gautier | B&B Hotels p/b KTM | |
103. | Ådne Holter | Norwegia | |
104. | Erik Baska | Bora-hansgrohe | 00:53 |
105. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | 01:08 |
106. | Gleb Brussenskiy | Astana-Premier Tech | 01:39 |
107. | Juraj Sagan | Bora-hansgrohe | |
108. | Ceriel Desal | Bingoal Pauwels Sauces WB | 14:31 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Alexander Kristoff | Norwegia | 7:07:33 |
2. | Markus Hoelgaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
3. | Bryan Coquard | B&B Hotels p/b KTM | 00:08 |
4. | Kristian Aasvold | Team Coop | 00:09 |
5. | Samuele Battistella | Astana-Premier Tech | 00:10 |
6. | Antonio Jesús Soto | Euskaltel-Euskadi | 00:11 |
7. | Laurent Pichon | Team Arkéa Samsic | |
8. | Dries van Gestel | Team TotalEnergies | 00:12 |
9. | Antonio Angulo | Euskaltel-Euskadi | |
10. | Axel Zingle | Cofidis, Solutions Crédits | |
11. | Eduard Prades | Delko | |
12. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Fenix | |
13. | Andreas Leknessund | Norwegia | |
14. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
15. | Clément Venturini | AG2R Citroën Team | |
16. | Fabio Felline | Astana-Premier Tech | |
17. | Mathieu Burgaudeau | Team TotalEnergies | |
18. | Sven Erik Bystrom | Norwegia | |
19. | Alessandro Fedeli | Delko | |
20. | Victor Lafay | Cofidis, Solutions Crédits | |
21. | Luc Wirtgen | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
22. | Aimé de Gendt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
23. | Jacob Eriksson | Team Coop | |
24. | Dimitri Claeys | Team Qhubeka NextHash | |
25. | Odd Christian Eiking | Intermarche-Wanty-Gobert | |
26. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | |
27. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | |
28. | Arjen Livyns | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
29. | Torjus Sleen | Uno-X Pro Cycling Team | 00:25 |
30. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | 00:26 |
31. | Arne Marit | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:30 |
32. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | |
33. | Marcel Meisen | Alpecin-Fenix | |
34. | Dimitri Peyskens | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
35. | Juan José Lobato | Euskaltel-Euskadi | |
36. | Ward Vanhoof | Sport Vlaanderen-Baloise | |
37. | Stefan de Bod | Astana-Premier Tech | |
38. | Petr Vakoc | Alpecin-Fenix | |
39. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | |
40. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | |
41. | Alexandre Delettre | Delko | |
42. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | |
43. | Edvald Boasson Hagen | Team TotalEnergies | 00:38 |
44. | Jempy Drucker | Cofidis, Solutions Crédits | |
45. | Julien Trarieux | Delko | |
46. | Benjamin Perry | Astana-Premier Tech | |
47. | Pelayo Sanchez | Burgos-BH | |
48. | Rémy Mertz | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
49. | Sander de Pestel | Sport Vlaanderen-Baloise | |
50. | Henok Mulubrhan | Team Qhubeka NextHash | |
51. | Nathan Haas | Cofidis, Solutions Crédits | |
52. | Fredrik Dversnes | Team Coop | 00:39 |
53. | Cédric Beullens | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:44 |
54. | Erik Nordsaeter Resell | Uno-X Pro Cycling Team | 00:45 |
55. | Valentin Ferron | Team TotalEnergies | 00:58 |
56. | Eduard-Michael Grosu | Delko | 01:19 |
57. | Jonathan Hivert | B&B Hotels p/b KTM | 01:23 |
58. | Yevgeniy Gidich | Astana-Premier Tech | 01:31 |
59. | Søren Waerenskjold | Uno-X Pro Cycling Team | 01:33 |
60. | Luca Coati | Team Qhubeka NextHash | 01:37 |
61. | Christophe Noppe | Team Arkéa Samsic | |
62. | Andre Drege | Norwegia | |
63. | Syver Waersted | Uno-X Pro Cycling Team | |
64. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | |
65. | Tord Gudmestad | Team Coop | 02:04 |
66. | Alex Colman | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:36 |
67. | Danny van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | 02:38 |
68. | Sean de Bie | Bingoal Pauwels Sauces WB | |
69. | Manuel Penalver | Burgos-BH | 02:39 |
70. | Angel Fuentes | Burgos-BH | |
71. | Jens Reynders | Sport Vlaanderen-Baloise | |
72. | Thomas Champion | Cofidis, Solutions Crédits | |
73. | Felipe Orts | Burgos-BH | |
74. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | |
75. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | 02:42 |
76. | Lubomir Petrus | Alpecin-Fenix | |
77. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | |
78. | Alan Riou | Team Arkéa Samsic | |
79. | Niki Terpstra | Team TotalEnergies | |
80. | Andre Carvalho | Cofidis, Solutions Crédits | |
81. | Eirik Lunder | Team Coop | |
82. | Baptiste Planckaert | Intermarche-Wanty-Gobert | 02:58 |
83. | Sebastian Berwick | Israel Start-Up Nation | |
84. | Boy van Poppel | Intermarche-Wanty-Gobert | 03:04 |
85. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | 03:06 |
86. | Alexis Gougeard | AG2R Citroën Team | |
87. | Dušan Rajovic | Delko | |
88. | Cyril Gautier | B&B Hotels p/b KTM | 03:10 |
89. | Juraj Sagan | Bora-hansgrohe | 03:16 |
90. | Harry Tanfield | Team Qhubeka NextHash | 03:24 |
91. | Philipp Walsleben | Alpecin-Fenix | |
92. | Tore Andre Vabo | Team Coop | |
93. | Ludvik Holstad | Norwegia | |
94. | Jens Debusschere | B&B Hotels p/b KTM | |
95. | Bert de Backer | B&B Hotels p/b KTM | |
96. | Peio Goikoetxea | Euskaltel-Euskadi | 03:40 |
97. | Martin Laas | Bora-hansgrohe | 04:07 |
98. | Erik Baska | Bora-hansgrohe | 04:17 |
99. | Ådne Holter | Norwegia | 04:26 |
100. | Gleb Brussenskiy | Astana-Premier Tech | 05:00 |
101. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | 05:25 |
102. | Julien Duval | AG2R Citroën Team | 06:46 |
103. | Rodrigo Alvarez | Burgos-BH | 08:31 |
104. | Xabier Mikel Azparren | Euskaltel-Euskadi | |
105. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | 08:38 |
106. | Tom Devriendt | Intermarche-Wanty-Gobert | 09:37 |
107. | Rudy Barbier | Israel Start-Up Nation | 14:09 |
108. | Ceriel Desal | Bingoal Pauwels Sauces WB | 17:12 |