Marianne Vos (Jumbo-Visma Women) triumfowała w Puegnago del Garda na siódmym etapie Giro d’Italia Donne.
Holenderka pokonała na krótkiej wspinaczce w finale Elisę Longo Borghini (Trek-Segafredo), która dowiozła rywalkę na ostatnie metry przed grupką prowadzoną przez liderkę wyścigu, Annę van der Breggen (Team SD Worx).
Vos wygrała tym samym 30. etap Giro d’Italia w karierze.
Siódmy odcinek Giro d’Italia Donne prowadził wokół miejscowości Puegnago del Guarda, a zawodniczki pięć razy pokonać musiały 17-kilometrową rundę zakończoną podjazdem. Wspinaczka liczyła 1,4 kilometra przy średnim nachyleniu 5,4%, aczkolwiek jej pierwsze 900 metrów stanowiły trudniejsze wyzwanie, średnie nachylenie podnosząc do 7%.
Wyniki 7. etapu Giro d'Italia Donne 2021 (2.Pro), Soprazocco di Gavardo - Puegnago del Garda (109,6 km):
Poz. | Zawodniczka | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Marianne Vos | Jumbo-Visma Women | 2:48:31 |
2. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | |
3. | Anna van der Breggen | SD Worx | |
4. | Demi Vollering | SD Worx | |
5. | Soraya Paladin | Liv Racing | |
6. | Juliette Labous | Team DSM | |
7. | Marta Cavalli | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
8. | Ashleigh Moolman | SD Worx | |
9. | Ilaria Sanguineti | Valcar-Travel & Service | |
10. | Mavi Garcia | Alé BTC Ljubljana | |
11. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo Women | |
12. | Erica Magnaldi | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
13. | Tatiana Guderzo | Alé BTC Ljubljana | |
14. | Leah Thomas | Movistar Team | |
15. | Nancy van der Burg | Jumbo-Visma Women | 00:11 |
16. | Elise Chabbey | Canyon SRAM Racing | |
17. | Coryn Rivera | Team DSM | 00:13 |
18. | Silke Smulders | Lotto Soudal Ladies | |
19. | Amanda Spratt | Team BikeExchange | 00:15 |
20. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | |
21. | Lisa Brennauer | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
22. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 00:19 |
23. | Gaia Realini | Isolmant-Premac-Vittoria | |
24. | Debora Silvestri | Top Girls Fassa Bortolo | 00:23 |
25. | Pauliena Rooijakkers | Liv Racing | 00:24 |
26. | Greta Marturano | Top Girls Fassa Bortolo | |
27. | Niamh Fisher-black | SD Worx | |
28. | Katrine Aalerud | Movistar Team | |
29. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | 00:28 |
30. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 00:36 |
31. | Marta Lach | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
32. | Lea Curinier | Team Arkéa | |
33. | Maria Novolodskaia | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | |
34. | Kristen Faulkner | Team TIBCO-SVB | |
35. | Barbara Malcotti | Valcar-Travel & Service | |
36. | Nadia Quagliotto | Bepink | |
37. | Clara Koppenburg | Rally Cycling Women | 00:40 |
38. | Grace Brown | Team BikeExchange | 00:41 |
39. | Eider Merino | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | |
40. | Sarah Roy | Team BikeExchange | |
41. | Jeanne Korevaar | Liv Racing | 00:47 |
42. | Alice Maria Arzuffi | Valcar-Travel & Service | 00:49 |
43. | Hanna Nilsson | Lotto Soudal Ladies | |
44. | Ane Santesteban | Team BikeExchange | 00:51 |
45. | Liane Lippert | Team DSM | 01:01 |
46. | Lorena Wiebes | Team DSM | |
47. | Letizia Borghesi | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 01:09 |
48. | Ellen van Dijk | Trek-Segafredo Women | 01:16 |
49. | Eleonora Camilla Gasparrini | Valcar-Travel & Service | |
50. | Floortje Mackaij | Team DSM | |
51. | Marta Bastianelli | Alé BTC Ljubljana | |
52. | Riejanne Markus | Jumbo-Visma Women | 01:36 |
53. | Emma Norsgaard | Movistar Team | 01:43 |
54. | Maria Giulia Confalonieri | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 02:00 |
55. | Ruth Winder | Trek-Segafredo Women | 02:12 |
56. | Alexis Ryan | Canyon SRAM Racing | |
57. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | 02:29 |
58. | Lucinda Brand | Trek-Segafredo Women | 02:32 |
59. | Jesse Vandenbulcke | Lotto Soudal Ladies | 05:22 |
60. | Giorgia Vettorello | Top Girls Fassa Bortolo | |
61. | Pauline Allin | Team Arkéa | 05:23 |
62. | Anouska Koster | Jumbo-Visma Women | |
63. | Teuntje Beekhuis | Jumbo-Visma Women | |
64. | Federica Damiana Piergiovanni | Valcar-Travel & Service | |
65. | Camilla Alessio | Bepink | |
66. | Inga Cesuliene | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
67. | Anastasia Carbonari | Born To Win G20 Ambedo | |
68. | Kathrin Hammes | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
69. | Georgia Williams | Team BikeExchange | |
70. | Sabrina Stultiens | Liv Racing | |
71. | Mikayla Harvey | Canyon SRAM Racing | |
72. | Leah Kirchmann | Team DSM | |
73. | Laura Tomasi | Alé BTC Ljubljana | |
74. | Anna Potokina | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | |
75. | Sofia Bertizzolo | Liv Racing | |
76. | Brodie Chapman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
77. | Lauren Stephens | Team TIBCO-SVB | |
78. | Aude Biannic | Movistar Team | 05:28 |
79. | Anna Trevisi | Alé BTC Ljubljana | 07:08 |
80. | Elena Cecchini | SD Worx | |
81. | Sara Martin | Movistar Team | |
82. | Maria Vittoria Sperotto | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | |
83. | Alice Gasparini | Isolmant-Premac-Vittoria | |
84. | Sara Poidevin | Rally Cycling Women | |
85. | Chantal van Den Broek-blaak | SD Worx | |
86. | Silvia Zanardi | Bepink | |
87. | Heidi Franz | Rally Cycling Women | |
88. | Michaela Drummond | Bepink | |
89. | Amandine Fouquenet | Team Arkéa | |
90. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
91. | Lucie Jounier | Team Arkéa | |
92. | Giorgia Bariani | Top Girls Fassa Bortolo | |
93. | Clara Honsinger | Team TIBCO-SVB | |
94. | Rasa Leleivyte | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
95. | Valentina Scandolara | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 07:48 |
96. | Marta Jaskulska | Liv Racing | |
97. | Elisa Dalla Valle | Top Girls Fassa Bortolo | |
98. | Lara Krahemann | Born To Win G20 Ambedo | |
99. | Janneke Ensing | Team BikeExchange | |
100. | Greta Richioud | Team Arkéa | 08:21 |
101. | Alice Palazzi | Born To Win G20 Ambedo | |
102. | Asia Zontone | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 08:53 |
103. | Katie Clouse | Rally Cycling Women | |
104. | Julie van de Velde | Jumbo-Visma Women | 09:03 |
105. | Lone Meertens | Lotto Soudal Ladies | |
106. | Matilde Vitillo | Bepink | 09:30 |
107. | Noemi Lucrezia Eremita | Isolmant-Premac-Vittoria | |
108. | Gemma Sernissi | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | |
109. | Silvia Valsecchi | Bepink | |
110. | Carlotta Borello | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 12:20 |
111. | Nadja Heigl | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | |
112. | Francjasca Pisciali | Isolmant-Premac-Vittoria | 13:38 |
113. | Emily Newsom | Team TIBCO-SVB | 14:27 |
114. | Diana Penuela | Team TIBCO-SVB | |
115. | Natalia Studenikina | Born To Win G20 Ambedo | 15:13 |
116. | Typhaine Laurance | Team Arkéa | 23:33 |
117. | Lina Svarinska | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 25:59 |
Poz. | Zawodniczka | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Anna van der Breggen | SD Worx | 17:00:14 |
2. | Ashleigh Moolman | SD Worx | 02:55 |
3. | Demi Vollering | SD Worx | 03:07 |
4. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo Women | 05:56 |
5. | Elise Chabbey | Canyon SRAM Racing | 06:27 |
6. | Erica Magnaldi | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 06:39 |
7. | Mavi Garcia | Alé BTC Ljubljana | 07:01 |
8. | Juliette Labous | Team DSM | 07:05 |
9. | Tatiana Guderzo | Alé BTC Ljubljana | 07:28 |
10. | Niamh Fisher-black | SD Worx | 07:50 |
11. | Marta Cavalli | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 07:52 |
12. | Amanda Spratt | Team BikeExchange | 08:15 |
13. | Gaia Realini | Isolmant-Premac-Vittoria | 08:27 |
14. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 09:16 |
15. | Katrine Aalerud | Movistar Team | 09:40 |
16. | Pauliena Rooijakkers | Liv Racing | 09:58 |
17. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | 10:24 |
18. | Eider Merino | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 10:55 |
19. | Liane Lippert | Team DSM | 11:23 |
20. | Soraya Paladin | Liv Racing | 11:46 |
21. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 12:17 |
22. | Clara Koppenburg | Rally Cycling Women | 12:44 |
23. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 12:46 |
24. | Leah Thomas | Movistar Team | 12:47 |
25. | Kristen Faulkner | Team TIBCO-SVB | 13:47 |
26. | Lisa Brennauer | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 13:58 |
27. | Greta Marturano | Top Girls Fassa Bortolo | 16:01 |
28. | Floortje Mackaij | Team DSM | 16:34 |
29. | Marta Lach | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 16:35 |
30. | Ruth Winder | Trek-Segafredo Women | 17:02 |
31. | Barbara Malcotti | Valcar-Travel & Service | 17:21 |
32. | Marianne Vos | Jumbo-Visma Women | 17:53 |
33. | Hanna Nilsson | Lotto Soudal Ladies | 18:00 |
34. | Grace Brown | Team BikeExchange | 19:34 |
35. | Ilaria Sanguineti | Valcar-Travel & Service | 19:40 |
36. | Mikayla Harvey | Canyon SRAM Racing | 19:52 |
37. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | 20:36 |
38. | Coryn Rivera | Team DSM | 21:02 |
39. | Ellen van Dijk | Trek-Segafredo Women | 21:37 |
40. | Silke Smulders | Lotto Soudal Ladies | 21:51 |
41. | Sabrina Stultiens | Liv Racing | 22:05 |
42. | Lea Curinier | Team Arkéa | 22:37 |
43. | Riejanne Markus | Jumbo-Visma Women | 22:53 |
44. | Nadia Quagliotto | Bepink | 23:14 |
45. | Lauren Stephens | Team TIBCO-SVB | 23:15 |
46. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | 23:36 |
47. | Ane Santesteban | Team BikeExchange | 23:59 |
48. | Lucinda Brand | Trek-Segafredo Women | 24:09 |
49. | Debora Silvestri | Top Girls Fassa Bortolo | 24:41 |
50. | Alice Maria Arzuffi | Valcar-Travel & Service | 24:50 |
51. | Marta Bastianelli | Alé BTC Ljubljana | 25:54 |
52. | Jeanne Korevaar | Liv Racing | 26:14 |
53. | Emma Norsgaard | Movistar Team | 26:17 |
54. | Sarah Roy | Team BikeExchange | 26:32 |
55. | Camilla Alessio | Bepink | 26:48 |
56. | Letizia Borghesi | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 27:20 |
57. | Nancy van der Burg | Jumbo-Visma Women | 27:27 |
58. | Maria Novolodskaia | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 28:01 |
59. | Teuntje Beekhuis | Jumbo-Visma Women | 28:26 |
60. | Alexis Ryan | Canyon SRAM Racing | 28:29 |
61. | Anouska Koster | Jumbo-Visma Women | 29:36 |
62. | Inga Cesuliene | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 31:20 |
63. | Chantal van Den Broek-blaak | SD Worx | 31:59 |
64. | Lorena Wiebes | Team DSM | 32:15 |
65. | Sofia Bertizzolo | Liv Racing | 32:44 |
66. | Janneke Ensing | Team BikeExchange | 33:07 |
67. | Rasa Leleivyte | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 33:17 |
68. | Brodie Chapman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 33:21 |
69. | Federica Damiana Piergiovanni | Valcar-Travel & Service | 33:27 |
70. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 33:46 |
71. | Heidi Franz | Rally Cycling Women | 35:07 |
72. | Leah Kirchmann | Team DSM | 35:33 |
73. | Elena Cecchini | SD Worx | 35:59 |
74. | Georgia Williams | Team BikeExchange | 36:18 |
75. | Sara Martin | Movistar Team | 36:32 |
76. | Anna Trevisi | Alé BTC Ljubljana | 37:13 |
77. | Kathrin Hammes | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 37:16 |
78. | Jesse Vandenbulcke | Lotto Soudal Ladies | 37:55 |
79. | Pauline Allin | Team Arkéa | 38:31 |
80. | Anna Potokina | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 38:47 |
81. | Maria Giulia Confalonieri | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 38:52 |
82. | Eleonora Camilla Gasparrini | Valcar-Travel & Service | 39:00 |
83. | Giorgia Vettorello | Top Girls Fassa Bortolo | 39:06 |
84. | Silvia Valsecchi | Bepink | |
85. | Julie van de Velde | Jumbo-Visma Women | 39:15 |
86. | Laura Tomasi | Alé BTC Ljubljana | 39:22 |
87. | Clara Honsinger | Team TIBCO-SVB | 43:37 |
88. | Greta Richioud | Team Arkéa | 44:17 |
89. | Aude Biannic | Movistar Team | 44:20 |
90. | Lone Meertens | Lotto Soudal Ladies | 45:41 |
91. | Alice Gasparini | Isolmant-Premac-Vittoria | 47:51 |
92. | Silvia Zanardi | Bepink | 48:11 |
93. | Noemi Lucrezia Eremita | Isolmant-Premac-Vittoria | 48:56 |
94. | Giorgia Bariani | Top Girls Fassa Bortolo | 49:17 |
95. | Michaela Drummond | Bepink | 50:49 |
96. | Maria Vittoria Sperotto | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 51:28 |
97. | Marta Jaskulska | Liv Racing | 56:54 |
98. | Anastasia Carbonari | Born To Win G20 Ambedo | 57:52 |
99. | Katie Clouse | Rally Cycling Women | 57:54 |
100. | Sara Poidevin | Rally Cycling Women | 1:01:34 |
101. | Lucie Jounier | Team Arkéa | 1:03:03 |
102. | Alice Palazzi | Born To Win G20 Ambedo | 1:04:04 |
103. | Elisa Dalla Valle | Top Girls Fassa Bortolo | 1:05:02 |
104. | Matilde Vitillo | Bepink | 1:06:16 |
105. | Asia Zontone | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 1:06:46 |
106. | Natalia Studenikina | Born To Win G20 Ambedo | 1:07:18 |
107. | Francjasca Pisciali | Isolmant-Premac-Vittoria | 1:08:41 |
108. | Emily Newsom | Team TIBCO-SVB | 1:09:17 |
109. | Valentina Scandolara | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 1:10:48 |
110. | Diana Penuela | Team TIBCO-SVB | 1:12:13 |
111. | Nadja Heigl | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 1:16:56 |
112. | Amandine Fouquenet | Team Arkéa | 1:17:49 |
113. | Carlotta Borello | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 1:20:19 |
114. | Gemma Sernissi | Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano | 1:20:33 |
115. | Lina Svarinska | Servetto-Makhymo-Beltrami TSA | 1:25:31 |
116. | Lara Krahemann | Born To Win G20 Ambedo | 1:35:41 |
117. | Typhaine Laurance | Team Arkéa | 1:46:05 |
Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) po wspinaczce do stacji narciarskiej Prati di Tivo triumfował na ósmym etapie Giro d’Italia.
Mischa Bredewold wygrała etap wyścigu w Kraju Basków. Thibau Nys z kolejnym sukcesem. Oto wyniki i informacje z 10 maja.
Zapowiedź 8. etapu Giro d’Italia 2024. 11 maja (sobota): Spoleto – Prati di Tivo (152 km ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️).
Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) wygrał siódmy etap wyścigu Giro d’Italia, jazdę indywidualną na czas i umocnił się na pozycji…
Mark Cavendish wygrał etap Wyścigu Dookoła Węgier. Pelayo Sanchez wyrwał etap Giro swojemu idolowi. Oto wyniki i informacje z 9…
Zapowiedź 7. etapu Giro d’Italia 2024. 10 maja (piątek): Foligno – Perugia (40,6 km, jazda indywidualna na czas ⭐️⭐️⭐️⭐️).