Rigoberto Uran (EF Education-Nippo) wygrał siódmy etap Tour de Suisse, górską jazdę indywidualną na czas.
Kolumbijczyk na 23-kilometrowym odcinku prowadzącym przez przełęcz Oberlap rozbił konkurencję i zapisał wyniki o 40 sekund lepszy od Francuza Juliana Alaphilippe’a (Deceuninck-Quick-Step). Podium dnia dopełnił Szwajcar Gino Mäder (Bahrain Victorious), który do zwycięzcy stracił 54 sekundy.
Liderem wyścigu pozostał Ekwadorczyk Richard Carapaz (Ineos Grenadiers).
Start i metę górskiej jazdy indywidualnej na czas (23 km) zlokalizowano na poziomie 1411 metrów, natomiast najwyższy punkt etapu znajdował się po osiągnięciu 2046 metrów n.p.m., na Oberlap Pass (9,5 km; 6,5%), z której było 11 kilometrów zjazdu.
Soren Kragh Anderen (Team DSM) jako pierwszy zbliżyli się do granicy 37 minut, obejmując prowadzenie po przejeździe 70 zawodników.
Wynik kolarza Team DSM poprawił Tom Dumoulin (Jumbo-Visma), który na szczycie zameldował się z wynikiem o 6 sekund lepszym i na zjeździe dorzucił kolejne 2 sekundy. Holender nie zagrzał krzesła zwycięzcy, gdyż o 2 sekundy jego wynik poprawił Gino Mäder (Bahrain Victorious).
Młodego Szwajcara nie zdołał zdetronizować Stefan Küng (Groupama-FDJ) ani Rohan Dennis (Ineos Grenadiers), którzy na szczycie wspinaczki notowali ponad pół minuty straty. Lepiej poszło Włochowi Matteo Cattaneo (Deceuninck-Quick-Step), który na szczycie do Mädera tracił tylko 5 sekund.
Główni rozgrywający w klasyfikacji generalnej jechali na rowerach czasowych, pojedynczy zawodnicy, w tym Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick-Step), wybierali rowery normalnie używane podczas wyścigów ze startu wspólnego. Na szczycie rower zmieniał tylko Rui Costa (UAE Team Emirates), natomiast czas Mädera o 6 sekund udało się poprawić Domenico Pozzovivo (Qhubeka ASSOS).
Cattaneo na mecie do pokonania kolarza Bahrain Victorious zabrakło 4 sekund, Coscie 6 sekund, ale sytuacja zmieniła się diametralnie po przejeździe Rigoberto Urana. Kolumbijczyk na szczyt alpejskiej przełęczy wjechał z wynikiem o 28 sekund lepszym od Madera i objął prowadzenie.
Alaphilippe do Urana na szczycie tracił 12 sekund, Carapaz 49 sekund, Schachmann 1:15, Fuglsang 1:34.
Kolumbijczyk na mecie o 53 sekundy pobił czas Mädera i włączył się do walki o podium wyścigu. Jego rywale nie zdołali poprawić tego wyniku: Alaphilippe stracił 39 sekund, Carapaz 54 sekundy, Schachmann 1:23, a Fuglsang 1:43.
Wyniki 7. etapu Tour de Suisse 2021 (2.UWT), Disentis/Sedrun – Andermatt (23,2 km; jazda indywidualna na czas):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Rigoberto Uran | EF Education-Nippo | 0:36:02 |
2. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 0:40 |
3. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | 0:54 |
4. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | |
5. | Tom Dumoulin | Jumbo-Visma | 0:56 |
6. | Mattia Cattaneo | Deceuninck-Quick Step | 0:58 |
7. | Domenico Pozzovivo | Qhubeka Assos | 1:00 |
8. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
9. | Søren Kragh Andersen | Team DSM | 1:04 |
10. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 1:05 |
11. | Wout Poels | Bahrain-Victorious | 1:14 |
12. | Víctor de La Parte | Team Total Direct Energie | 1:16 |
13. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 1:23 |
14. | Pierre Latour | Team Total Direct Energie | 1:32 |
15. | Jonas Rutsch | EF Education-Nippo | 1:35 |
16. | Jakob Fuglsang | Astana-Premier Tech | 1:43 |
17. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Victorious | 1:46 |
18. | Neilson Powless | EF Education-Nippo | 1:52 |
19. | Andreas Leknessund | Team DSM | |
20. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | 1:58 |
21. | Marc Soler | Movistar Team | 2:02 |
22. | Thymen Arensman | Team DSM | 2:04 |
23. | Michael Matthews | Team BikeExchange | 2:14 |
24. | Sam Oomen | Jumbo-Visma | |
25. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 2:18 |
26. | Eddie Dunbar | Ineos Grenadiers | 2:21 |
27. | Stefan de Bod | Astana-Premier Tech | 2:24 |
28. | Michael Schar | AG2R Citroën Team | 2:30 |
29. | Michael Woods | Israel Start-Up Nation | 2:32 |
30. | Tiesj Benoot | Team DSM | 2:35 |
31. | Xandro Meurisse | Alpecin-Fenix | |
32. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | 2:43 |
33. | Fred Wright | Bahrain-Victorious | 2:48 |
34. | Bob Jungels | AG2R Citroën Team | 2:52 |
35. | Mark Donovan | Team DSM | 2:57 |
36. | Esteban Chaves | Team BikeExchange | 3:01 |
37. | Rob Britton | Rally Cycling | 3:05 |
38. | Ryan Gibbons | UAE Team Emirates | 3:06 |
39. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 3:09 |
40. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 3:11 |
41. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | 3:12 |
42. | Jannik Steimle | Deceuninck-Quick Step | 3:15 |
43. | James Piccoli | Israel Start-Up Nation | 3:19 |
44. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | 3:21 |
45. | Sebastián Henao | Ineos Grenadiers | 3:31 |
46. | Fabien Doubey | Team Total Direct Energie | 3:32 |
47. | Kilian Frankiny | Qhubeka Assos | |
48. | Andreas Kron | Lotto Soudal | 3:35 |
49. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | |
50. | Iván Garcia Cortina | Movistar Team | 3:36 |
51. | Johan Jacobs | Movistar Team | |
52. | Mauri Vansevenant | Deceuninck-Quick Step | 3:37 |
53. | Florian Vermeersch | Lotto Soudal | 3:44 |
54. | Tom Scully | EF Education-Nippo | 3:48 |
55. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | 3:50 |
56. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 3:52 |
57. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | |
58. | Mathias Frank | AG2R Citroën Team | 3:57 |
59. | Rémy Rochas | Cofidis, Solutions Crédits | 3:58 |
60. | Stephen Williams | Bahrain-Victorious | |
61. | Cristian Camilo Munoz | UAE Team Emirates | 3:59 |
62. | Jasha Sutterlin | Team DSM | 4:00 |
63. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 4:02 |
64. | Romain Combaud | Team DSM | |
65. | Anton Palzer | Bora-hansgrohe | 4:04 |
66. | Julien Simon | Team Total Direct Energie | 4:07 |
67. | Hugo Houle | Astana-Premier Tech | 4:10 |
68. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 4:12 |
69. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 4:14 |
70. | Joel Suter | Szwajcaria | 4:15 |
71. | Maxim van Gils | Lotto Soudal | 4:18 |
72. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | 4:21 |
73. | Connor Brown | Qhubeka Assos | 4:22 |
74. | Guillaume Boivin | Israel Start-Up Nation | 4:24 |
75. | Gavin Mannion | Rally Cycling | 4:26 |
76. | Roland Thalmann | Szwajcaria | 4:27 |
77. | Stefan Bissegger | EF Education-Nippo | 4:29 |
78. | Dion Smith | Team BikeExchange | 4:30 |
79. | Jonas Gregaard | Astana-Premier Tech | 4:31 |
80. | Kevin Kuhn | Szwajcaria | 4:34 |
81. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | 4:36 |
82. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | |
83. | Sergio Samitier | Movistar Team | 4:37 |
84. | Eros Capecchi | Bahrain-Victorious | 4:39 |
85. | Damien Touze | AG2R Citroën Team | 4:41 |
86. | Omar Fraile | Astana-Premier Tech | 4:48 |
87. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 4:50 |
88. | Andreas Stokbro | Qhubeka Assos | 4:53 |
89. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 4:55 |
90. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | |
91. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | |
92. | Kobe Goossens | Lotto Soudal | |
93. | Tom Bohli | Cofidis, Solutions Crédits | 4:58 |
94. | Michał Gołaś | Ineos Grenadiers | 5:00 |
95. | Domen Novak | Bahrain-Victorious | 5:06 |
96. | Floris de Tier | Alpecin-Fenix | |
97. | Rubén Fernandez | Cofidis, Solutions Crédits | 5:07 |
98. | Joey Rosskopf | Rally Cycling | 5:08 |
99. | Kyle Murphy | Rally Cycling | |
100. | Silvan Dillier | Alpecin-Fenix | |
101. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | 5:11 |
102. | Matteo Badilatti | Groupama-FDJ | 5:15 |
103. | Petr Vakoc | Alpecin-Fenix | 5:18 |
104. | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | 5:21 |
105. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | |
106. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 5:24 |
107. | Héctor Carretero | Movistar Team | 5:25 |
108. | Sep Vanmarcke | Israel Start-Up Nation | 5:27 |
109. | Jake Stewart | Groupama-FDJ | 5:30 |
110. | Claudio Imhof | Szwajcaria | |
111. | Alex Howes | EF Education-Nippo | 5:31 |
112. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | 5:47 |
113. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | 5:48 |
114. | Jelle Wallays | Cofidis, Solutions Crédits | 5:49 |
115. | Nickolas Zukowsky | Rally Cycling | 5:51 |
116. | Marc Sarreau | AG2R Citroën Team | 5:52 |
117. | Marc Hirschi | UAE Team Emirates | |
118. | John Degenkolb | Lotto Soudal | 5:56 |
119. | Szymon Sajnok | Cofidis, Solutions Crédits | 6:00 |
120. | Simon Clarke | Qhubeka Assos | 6:01 |
121. | Matthew Walls | Bora-hansgrohe | 6:08 |
122. | Matteo Dal-cin | Rally Cycling | 6:09 |
123. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | 6:10 |
124. | Lukas Ruegg | Szwajcaria | 6:12 |
125. | Viktor Verschaeve | Lotto Soudal | 6:20 |
126. | Reinardt Janse van Rensburg | Qhubeka Assos | 6:22 |
127. | Jempy Drucker | Cofidis, Solutions Crédits | 6:31 |
128. | Ben King | Rally Cycling | 6:35 |
129. | Cyrille Thiery | Szwajcaria | 6:37 |
130. | Alexander Kamp | Trek-Segafredo | 6:43 |
131. | Benoît Cosnefroy | AG2R Citroën Team | 6:45 |
132. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 6:48 |
133. | Yevgeniy Gidich | Astana-Premier Tech | 6:49 |
134. | Nic Dlamini | Qhubeka Assos | 6:57 |
135. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | 6:58 |
136. | Juan Diego Alba | Movistar Team | 7:02 |
137. | Manuele Boaro | Astana-Premier Tech | 7:15 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 20:37:27 |
2. | Rigoberto Uran | EF Education-Nippo | 00:17 |
3. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 00:39 |
4. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 01:07 |
5. | Jakob Fuglsang | Astana-Premier Tech | 01:15 |
6. | Michael Woods | Israel Start-Up Nation | 03:10 |
7. | Domenico Pozzovivo | Qhubeka Assos | 03:16 |
8. | Sam Oomen | Jumbo-Visma | 03:39 |
9. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 03:43 |
10. | Esteban Chaves | Team BikeExchange | 04:29 |
11. | Mattia Cattaneo | Deceuninck-Quick Step | 04:43 |
12. | Pierre Latour | Team Total Direct Energie | 04:44 |
13. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | 05:37 |
14. | Andreas Leknessund | Team DSM | |
15. | Wout Poels | Bahrain-Victorious | 05:58 |
16. | Tiesj Benoot | Team DSM | 06:12 |
17. | Eddie Dunbar | Ineos Grenadiers | 06:15 |
18. | Víctor de La Parte | Team Total Direct Energie | 06:43 |
19. | Neilson Powless | EF Education-Nippo | 07:19 |
20. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 07:30 |
21. | Bob Jungels | AG2R Citroën Team | 07:48 |
22. | Xandro Meurisse | Alpecin-Fenix | 08:00 |
23. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | 08:14 |
24. | Andreas Kron | Lotto Soudal | 10:30 |
25. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 10:48 |
26. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Victorious | 10:53 |
27. | Stefan de Bod | Astana-Premier Tech | 13:24 |
28. | Cristian Camilo Munoz | UAE Team Emirates | 14:34 |
29. | Rubén Fernandez | Cofidis, Solutions Crédits | 14:49 |
30. | Omar Fraile | Astana-Premier Tech | 16:12 |
31. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | 16:28 |
32. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | 16:47 |
33. | Ryan Gibbons | UAE Team Emirates | 17:21 |
34. | Marc Hirschi | UAE Team Emirates | 18:47 |
35. | Hugo Houle | Astana-Premier Tech | 20:05 |
36. | Silvan Dillier | Alpecin-Fenix | 20:21 |
37. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 20:32 |
38. | Michael Matthews | Team BikeExchange | 20:55 |
39. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 21:18 |
40. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 21:39 |
41. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | 21:40 |
42. | Iván Garcia Cortina | Movistar Team | 22:00 |
43. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | 22:29 |
44. | Tom Dumoulin | Jumbo-Visma | 22:41 |
45. | Anton Palzer | Bora-hansgrohe | 22:42 |
46. | Fred Wright | Bahrain-Victorious | 23:15 |
47. | Mauri Vansevenant | Deceuninck-Quick Step | 24:37 |
48. | Michael Schar | AG2R Citroën Team | 25:48 |
49. | James Piccoli | Israel Start-Up Nation | 26:10 |
50. | Stephen Williams | Bahrain-Victorious | 27:35 |
51. | Roland Thalmann | Szwajcaria | 27:40 |
52. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 27:52 |
53. | Thymen Arensman | Team DSM | 27:57 |
54. | Julien Simon | Team Total Direct Energie | 28:14 |
55. | Jonas Gregaard | Astana-Premier Tech | |
56. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 28:27 |
57. | Petr Vakoc | Alpecin-Fenix | 28:29 |
58. | Mark Donovan | Team DSM | 28:47 |
59. | Sergio Samitier | Movistar Team | 29:12 |
60. | Kilian Frankiny | Qhubeka Assos | 29:42 |
61. | Sebastián Henao | Ineos Grenadiers | 30:01 |
62. | Guillaume Boivin | Israel Start-Up Nation | 30:18 |
63. | Jasha Sutterlin | Team DSM | 31:57 |
64. | Matteo Badilatti | Groupama-FDJ | 32:34 |
65. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | 33:40 |
66. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | 34:05 |
67. | Søren Kragh Andersen | Team DSM | 35:16 |
68. | Maxim van Gils | Lotto Soudal | 35:45 |
69. | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | 35:54 |
70. | Gavin Mannion | Rally Cycling | 36:22 |
71. | Fabien Doubey | Team Total Direct Energie | 37:55 |
72. | Marc Soler | Movistar Team | 39:52 |
73. | Héctor Carretero | Movistar Team | 40:05 |
74. | Joey Rosskopf | Rally Cycling | 40:16 |
75. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | 40:20 |
76. | Stefan Bissegger | EF Education-Nippo | 42:47 |
77. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 42:55 |
78. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 43:33 |
79. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | 43:51 |
80. | Romain Combaud | Team DSM | 44:50 |
81. | Alexander Kamp | Trek-Segafredo | 45:11 |
82. | Simon Clarke | Qhubeka Assos | 45:22 |
83. | Kobe Goossens | Lotto Soudal | 45:33 |
84. | Dion Smith | Team BikeExchange | 46:12 |
85. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 46:26 |
86. | Ben King | Rally Cycling | 46:33 |
87. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | 46:56 |
88. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | 47:35 |
89. | Florian Vermeersch | Lotto Soudal | 48:03 |
90. | Rémy Rochas | Cofidis, Solutions Crédits | 48:16 |
91. | Benoît Cosnefroy | AG2R Citroën Team | 48:27 |
92. | Jannik Steimle | Deceuninck-Quick Step | |
93. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 48:31 |
94. | Rob Britton | Rally Cycling | 48:34 |
95. | Damien Touze | AG2R Citroën Team | |
96. | Joel Suter | Szwajcaria | 49:01 |
97. | Jake Stewart | Groupama-FDJ | 50:17 |
98. | Nickolas Zukowsky | Rally Cycling | 50:51 |
99. | Andreas Stokbro | Qhubeka Assos | 50:59 |
100. | Jempy Drucker | Cofidis, Solutions Crédits | 51:26 |
101. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 53:48 |
102. | Nic Dlamini | Qhubeka Assos | 54:07 |
103. | Manuele Boaro | Astana-Premier Tech | 55:04 |
104. | Lukas Ruegg | Szwajcaria | 55:57 |
105. | John Degenkolb | Lotto Soudal | 56:01 |
106. | Marc Sarreau | AG2R Citroën Team | 56:41 |
107. | Jelle Wallays | Cofidis, Solutions Crédits | 56:50 |
108. | Alex Howes | EF Education-Nippo | 57:56 |
109. | Kyle Murphy | Rally Cycling | 59:16 |
110. | Domen Novak | Bahrain-Victorious | 59:19 |
111. | Mathias Frank | AG2R Citroën Team | 59:29 |
112. | Michał Gołaś | Ineos Grenadiers | 1:01:08 |
113. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | 1:01:31 |
114. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | 1:01:33 |
115. | Cyrille Thiery | Szwajcaria | 1:03:47 |
116. | Jonas Rutsch | EF Education-Nippo | 1:04:16 |
117. | Claudio Imhof | Szwajcaria | 1:04:38 |
118. | Floris de Tier | Alpecin-Fenix | 1:04:51 |
119. | Reinardt Janse van Rensburg | Qhubeka Assos | 1:05:11 |
120. | Johan Jacobs | Movistar Team | 1:05:13 |
121. | Eros Capecchi | Bahrain-Victorious | 1:05:15 |
122. | Sep Vanmarcke | Israel Start-Up Nation | 1:05:23 |
123. | Kevin Kuhn | Szwajcaria | 1:06:01 |
124. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | 1:06:14 |
125. | Tom Scully | EF Education-Nippo | 1:07:49 |
126. | Yevgeniy Gidich | Astana-Premier Tech | 1:08:28 |
127. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | 1:08:42 |
128. | Tom Bohli | Cofidis, Solutions Crédits | 1:10:16 |
129. | Viktor Verschaeve | Lotto Soudal | 1:10:24 |
130. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | 1:10:49 |
131. | Matthew Walls | Bora-hansgrohe | 1:12:10 |
132. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | 1:14:08 |
133. | Juan Diego Alba | Movistar Team | 1:14:15 |
134. | Matteo Dal-cin | Rally Cycling | 1:16:00 |
135. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | 1:18:20 |
136. | Szymon Sajnok | Cofidis, Solutions Crédits | 1:20:22 |
137. | Connor Brown | Qhubeka Assos | 1:21:24 |
Marta Lach zawojowała Luksemburg. Olga Wankiewicz i Rafał Majka na podiach. Nowość dla zawodniczek hiszpańskiej Vuelty. Wiadomości i wyniki z…
Florian Lipowitz sensacyjne zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Romandie. Kim jest 23-letni Niemiec z Bora-hansgrohe?
Zespół LIdl-Trek wygrała jazdę drużynową na czas, otwierającą wyścig La Vuelta Femenina.
Dorian Godon (Decathlon AG2R La Mondiale) wygrał w Vernier na zakończenie wyścigu Tour de Romandie.
Marta Lach wygrała wyścig w Luksemburgu. Olga Wankiewicz na podium w Czechach. Wiadomości i wyniki z 27 kwietnia.
Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.