Anna van der Breggen (SD Worx) triumfowała na ostatnim etapie oraz w klasyfikacji końcowej worldtourowego wyścigu Vuelta a Burgos Feminas.
Mistrzyni świata po znakomitej pracy zespołowej kolarek SD Worx pokonała po wspinaczce do Lagunas de Neila (11,9 km, 6%) mistrzynię Europy Annemiek van Vleuten (Movistar Team). Podium uzupełniła następna Holenderka Demi Vollering (SD Worx).
Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) odpadła od zasadniczej grupy 2,5 kilometra przed metą, finiszując na 11. pozycji. W klasyfikacji generalnej Polka uplasowała się na 10. miejscu.
Finałowy odcinek prowadził w okolicach kastylijskiej miejscowości Quintanar de la Sierra i zabierał peleton kobiet na wycieczkę do parku narodowego Lagunas Glaciares de Neila. Na 121-kilometrowym odcinku wyrastała wspinaczka na Alto del Collado de Vilviestre (98 km; 3,5 km, 4%), a w finale podjazd do jezior polodowcowych (11,9 km, 6%), przy czym jego najtrudniejszy odcinek stanowiły finałowe 3900 metrów (średnio 8,8%, ostatnie 2600 średnio 10%).
Wyniki 4. etapu Vuelta a Burgos Feminas 2021 (2.WWT), Quintanar de la Sierra - Lagunas de Neila (121,6 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Anna van der Breggen | SD Worx | 3:24:15 |
2. | Annemiek van Vleuten | Movistar Team | |
3. | Demi Vollering | SD Worx | 00:20 |
4. | Pauliena Rooijakkers | Liv Racing | 00:35 |
5. | Clara Koppenburg | Rally Cycling Women | 00:37 |
6. | Katrine Aalerud | Movistar Team | 00:51 |
7. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 01:04 |
8. | Ashleigh Moolman | SD Worx | 01:06 |
9. | Grace Brown | Team BikeExchange | 01:09 |
10. | Amanda Spratt | Team BikeExchange | 01:17 |
11. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | 01:25 |
12. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 01:27 |
13. | Olga Zabelinskaya | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
14. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 01:34 |
15. | Niamh Fisher-black | SD Worx | 01:43 |
16. | Sabrina Stultiens | Liv Racing | 01:42 |
17. | Elise Chabbey | Canyon SRAM Racing | 01:46 |
18. | Mikayla Harvey | Canyon SRAM Racing | |
19. | Kristabel Doebel-hickok | Rally Cycling Women | 01:51 |
20. | Marlen Reusser | Alé BTC Ljubljana | 01:54 |
21. | Ane Santesteban | Team BikeExchange | 02:03 |
22. | Eider Merino | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 02:07 |
23. | Soraya Paladin | Liv Racing | 02:09 |
24. | Arlenis Sierra | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 02:10 |
25. | Tatiana Guderzo | Alé BTC Ljubljana | 02:14 |
26. | Anna Shackley | SD Worx | |
27. | Shirin van Anrooij | Trek-Segafredo Women | 02:41 |
28. | Erica Magnaldi | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 02:48 |
29. | Anna Baidak | Eneicat-RBH Global | 02:57 |
30. | Omer Shapira | Canyon SRAM Racing | 03:00 |
31. | Andrea Ramirez | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 03:08 |
32. | Barbara Malcotti | Valcar-Travel & Service | 03:18 |
33. | Julia Biryukova | Eneicat-RBH Global | 03:33 |
34. | Ariadna Gutierrez | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | |
35. | Mavi Garcia | Alé BTC Ljubljana | |
36. | Kathrin Hammes | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
37. | Tereza Neumanova | Women Cycling Team | 03:51 |
38. | Sara Poidevin | Rally Cycling Women | 03:52 |
39. | Paula Andrea Patino | Movistar Team | 03:59 |
40. | Anastasiia Chursina | Alé BTC Ljubljana | 04:07 |
41. | Sofia Bertizzolo | Liv Racing | 04:27 |
42. | Silvia Persico | Valcar-Travel & Service | |
43. | Federica Damiana Piergiovanni | Valcar-Travel & Service | 04:30 |
44. | Vita Heine | Massi-Tactic Women Team | 04:34 |
45. | Marie Le Net | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 04:38 |
46. | Spela Kern | Massi-Tactic Women Team | 04:49 |
47. | Marta Lach | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 05:00 |
48. | Karol-Ann Canuel | SD Worx | 05:57 |
49. | Elizabeth Holden | Bizkaia Durango | |
50. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
51. | Antri Christoforou | Women Cycling Team | 06:10 |
52. | Maaike Colje | Massi-Tactic Women Team | 07:17 |
53. | Tamara Dronova-balabolina | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 07:43 |
54. | Marta Jaskulska | Liv Racing | 08:16 |
55. | Sophie Wright | Alé BTC Ljubljana | 08:21 |
56. | Rotem Gafinovitz | InstaFund La Prima | 08:32 |
57. | Isabella Bertold | InstaFund La Prima | 08:40 |
58. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | 09:11 |
59. | Isabel Martin | Rio Miera-Cantabria Deporte | 09:48 |
60. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 10:18 |
61. | Fie Osterby | Rio Miera-Cantabria Deporte | 10:30 |
62. | Ariana Gilabert | Bizkaia Durango | |
63. | Olivia Baril | Massi-Tactic Women Team | 10:33 |
64. | Lija Laizane | Eneicat-RBH Global | 10:49 |
65. | Martina Moreno | Massi-Tactic Women Team | 10:53 |
66. | Alice Maria Arzuffi | Valcar-Travel & Service | |
67. | Laura Asencio | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 11:00 |
68. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | 11:48 |
69. | Gulnaz Khatuntseva | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 11:52 |
70. | Katia Ragusa | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 12:06 |
71. | Susana Perez | Rio Miera-Cantabria Deporte | 12:33 |
72. | Aigul Gareeva | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 12:51 |
73. | Vera Looser | InstaFund La Prima | 13:43 |
74. | Heidi Franz | Rally Cycling Women | 13:48 |
75. | Lara Vieceli | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 13:50 |
76. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | 14:00 |
77. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | |
78. | Sarah Roy | Team BikeExchange | |
79. | Georgia Williams | Team BikeExchange | 14:11 |
80. | Alicia Gonzalez | Movistar Team | 14:26 |
81. | Jelena Eric | Movistar Team | |
82. | Rachel Langdon | InstaFund La Prima | 14:48 |
83. | Lydia Iglesias | Bizkaia Durango | 15:20 |
84. | Nerea Nuno | Rio Miera-Cantabria Deporte | |
85. | Arianna Fidanza | Team BikeExchange | 15:34 |
86. | Elisabet Escursell | Rio Miera-Cantabria Deporte | 16:07 |
87. | Nicole Hanselmann | Women Cycling Team | 18:55 |
88. | Alessia Vigilia | Women Cycling Team | |
89. | Ilaria Sanguineti | Valcar-Travel & Service | |
90. | Elena Pirrone | Valcar-Travel & Service | 19:00 |
91. | Luciana Roland | Women Cycling Team | 19:28 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Anna van der Breggen | SD Worx | 11:23:55 |
2. | Annemiek van Vleuten | Movistar Team | 00:03 |
3. | Demi Vollering | SD Worx | 00:23 |
4. | Clara Koppenburg | Rally Cycling Women | 00:59 |
5. | Katrine Aalerud | Movistar Team | 01:02 |
6. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 01:04 |
7. | Grace Brown | Team BikeExchange | 01:07 |
8. | Ashleigh Moolman | SD Worx | 01:09 |
9. | Pauliena Rooijakkers | Liv Racing | |
10. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | 01:25 |
11. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 01:27 |
12. | Niamh Fisher-black | SD Worx | 01:41 |
13. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 01:45 |
14. | Amanda Spratt | Team BikeExchange | 01:47 |
15. | Sabrina Stultiens | Liv Racing | 01:53 |
16. | Kristabel Doebel-hickok | Rally Cycling Women | 01:54 |
17. | Olga Zabelinskaya | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 02:01 |
18. | Ane Santesteban | Team BikeExchange | 02:06 |
19. | Mikayla Harvey | Canyon SRAM Racing | 02:08 |
20. | Soraya Paladin | Liv Racing | 02:12 |
21. | Elise Chabbey | Canyon SRAM Racing | 02:13 |
22. | Arlenis Sierra | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 02:21 |
23. | Marlen Reusser | Alé BTC Ljubljana | 02:26 |
24. | Eider Merino | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 02:33 |
25. | Anna Shackley | SD Worx | 02:40 |
26. | Tatiana Guderzo | Alé BTC Ljubljana | |
27. | Erica Magnaldi | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 02:59 |
28. | Mavi Garcia | Alé BTC Ljubljana | 03:36 |
29. | Omer Shapira | Canyon SRAM Racing | 03:42 |
30. | Kathrin Hammes | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 03:47 |
31. | Andrea Ramirez | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 03:57 |
32. | Barbara Malcotti | Valcar-Travel & Service | 04:02 |
33. | Tereza Neumanova | Women Cycling Team | 04:05 |
34. | Sofia Bertizzolo | Liv Racing | 05:21 |
35. | Spela Kern | Massi-Tactic Women Team | |
36. | Silvia Persico | Valcar-Travel & Service | 06:16 |
37. | Paula Andrea Patino | Movistar Team | 06:25 |
38. | Anna Baidak | Eneicat-RBH Global | 06:32 |
39. | Tamara Dronova-balabolina | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 07:57 |
40. | Anastasiia Chursina | Alé BTC Ljubljana | |
41. | Federica Damiana Piergiovanni | Valcar-Travel & Service | 08:05 |
42. | Julia Biryukova | Eneicat-RBH Global | 08:34 |
43. | Ariadna Gutierrez | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 08:54 |
44. | Vita Heine | Massi-Tactic Women Team | 09:22 |
45. | Marta Lach | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 10:39 |
46. | Karol-Ann Canuel | SD Worx | 11:07 |
47. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | 11:42 |
48. | Maaike Colje | Massi-Tactic Women Team | 12:18 |
49. | Marie Le Net | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 13:06 |
50. | Elizabeth Holden | Bizkaia Durango | 13:14 |
51. | Sophie Wright | Alé BTC Ljubljana | 13:22 |
52. | Rotem Gafinovitz | InstaFund La Prima | 13:45 |
53. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 14:25 |
54. | Sara Poidevin | Rally Cycling Women | 14:29 |
55. | Shirin van Anrooij | Trek-Segafredo Women | 14:46 |
56. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 15:31 |
57. | Olivia Baril | Massi-Tactic Women Team | 15:42 |
58. | Alice Maria Arzuffi | Valcar-Travel & Service | 16:14 |
59. | Isabella Bertold | InstaFund La Prima | 16:19 |
60. | Katia Ragusa | A.R. Monex Women's Pro Cycling Team | 17:07 |
61. | Antri Christoforou | Women Cycling Team | 17:27 |
62. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | 19:01 |
63. | Martina Moreno | Massi-Tactic Women Team | 19:47 |
64. | Aigul Gareeva | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 20:00 |
65. | Isabel Martin | Rio Miera-Cantabria Deporte | 20:42 |
66. | Ariana Gilabert | Bizkaia Durango | 21:32 |
67. | Gulnaz Khatuntseva | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 21:34 |
68. | Marta Jaskulska | Liv Racing | 21:38 |
69. | Lija Laizane | Eneicat-RBH Global | 22:02 |
70. | Laura Asencio | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 23:02 |
71. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | 23:13 |
72. | Arianna Fidanza | Team BikeExchange | 23:24 |
73. | Georgia Williams | Team BikeExchange | 23:36 |
74. | Fie Osterby | Rio Miera-Cantabria Deporte | 23:50 |
75. | Lara Vieceli | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 24:08 |
76. | Rachel Langdon | InstaFund La Prima | 24:16 |
77. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | 25:03 |
78. | Alicia Gonzalez | Movistar Team | 25:21 |
79. | Vera Looser | InstaFund La Prima | 25:41 |
80. | Ilaria Sanguineti | Valcar-Travel & Service | 26:18 |
81. | Sarah Roy | Team BikeExchange | 26:39 |
82. | Jelena Eric | Movistar Team | 27:05 |
83. | Susana Perez | Rio Miera-Cantabria Deporte | 27:16 |
84. | Amalie Dideriksen | Trek-Segafredo Women | 28:41 |
85. | Alessia Vigilia | Women Cycling Team | 31:19 |
86. | Nerea Nuno | Rio Miera-Cantabria Deporte | 31:45 |
87. | Heidi Franz | Rally Cycling Women | 32:47 |
88. | Elena Pirrone | Valcar-Travel & Service | 33:10 |
89. | Nicole Hanselmann | Women Cycling Team | 36:27 |
90. | Lydia Iglesias | Bizkaia Durango | 40:55 |
91. | Luciana Roland | Women Cycling Team | 41:37 |
92. | Elisabet Escursell | Rio Miera-Cantabria Deporte | 41:42 |
Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości i wyniki z czwartku, 2…
Sezon Wielkich Tourów obejmuje swe rządy. Przed kolarzami trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa Giro d'Italia.
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…
Kirsten Faulkner wyczuła swój moment na Vuelta Femenina. Dominika Włodarczyk wraca do ścigania. Wyniki i informacje z 1 maja.
Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.
Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.
Zobacz komentarze
ważne że ukończyła przed psem ogrodnika
Znowu te same 3 Holenderki na pudle. Ich przewaga nad całą resztą jest miażdząca.