38-letni Andre Greipel (Israel Start-Up Nation) pierwszy przeciął linię mety w czwartym dniu wyścigu Vuelta a Andalucia.
Drugie miejsce w Cúllar Vega zajął Alvaro Hodeg (Deceuninck-Quick Step), trzeci zafiniszował Mads Pedersen (Trek-Segafredo).
W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu pozostał Kolumbijczyk Miguel Angel Lopez (Movistar).
Czwarty odcinek andaluzyjskiej etapówki prowadził tylko w nieco pofałdowanym terenie. Akcję dnia zawiązali Benjamin Perry (Astana-Premier Tech), Luis Angel Mate (Euskaltel-Euskadi), Robbe Ghys i Aaron Van Poucke (Sport Vlaanderen -Baloise), Jordi Lopez (Equipo Kern Pharma) oraz Isaac Canton i Ander Okamika (Burgos-BH).
Peleton, prowadzony przez Deceuninck-Quick Step, Israel Start-Up Nation i Trek-Segafredo, odpuścił grupę tylko na 3 minuty. 37 kilometrów przed metą różnica wynosiła 2 minuty, a najdłużej bronił się przed wchłonięciem Canton, którego rozpędzona grupa dopadła dopiero w trzykilometrowej strefie ochronnej.
Finisz należał do Andre Greipela. Niemiecki sprinter popisał się największą szybkością, odnosząc 158 zwycięstwo w karierze.
Wyniki 4. etapu Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol 2021 (2.Pro), Baza - Cúllar Vega (182,9 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | 4:37:12 |
2. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | |
3. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
4. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
5. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | |
6. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | |
7. | Enrique Sanz | Equipo Kern Pharma | |
8. | Ethan Hayter | Ineos Grenadiers | |
9. | Alexander Konychev | Team BikeExchange | |
10. | Tobias Bayer | Alpecin-Fenix | |
11. | Bert van Lerberghe | Deceuninck-Quick Step | |
12. | Ryan Gibbons | UAE Team Emirates | |
13. | Juan José Lobato | Euskaltel-Euskadi | |
14. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
15. | Marco Canola | Gazprom-RusVelo | |
16. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | |
17. | Robert Stannard | Team BikeExchange | |
18. | Gleb Brussenskiy | Astana-Premier Tech | |
19. | Miguel Angel Lopez | Movistar Team | |
20. | Carlos Canal | Burgos-BH | |
21. | Amund Grøndahl Jansen | Team BikeExchange | |
22. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | |
23. | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | |
24. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
25. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | |
26. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | |
27. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | |
28. | Rune Herregodts | Sport Vlaanderen-Baloise | |
29. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | |
30. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | |
31. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
32. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | |
33. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | |
34. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | 00:08 |
35. | James Piccoli | Israel Start-Up Nation | |
36. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | |
37. | Oscar Rodriguez | Astana-Premier Tech | |
38. | Sander de Pestel | Sport Vlaanderen-Baloise | |
39. | Angel Madrazo | Burgos-BH | |
40. | Floris de Tier | Alpecin-Fenix | |
41. | Jack Bauer | Team BikeExchange | |
42. | Roger AdriÀ | Equipo Kern Pharma | |
43. | Denis Nekrasov | Gazprom-RusVelo | |
44. | Jonas Gregaard | Astana-Premier Tech | |
45. | Tsgabu Grmay | Team BikeExchange | |
46. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | |
47. | Dmitry Strakhov | Gazprom-RusVelo | |
48. | Abner Gonzalez | Movistar Team | |
49. | Yuriy Natarov | Astana-Premier Tech | |
50. | Daryl Impey | Israel Start-Up Nation | |
51. | Shane Archbold | Deceuninck-Quick Step | |
52. | Jenthe Biermans | Israel Start-Up Nation | |
53. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | |
54. | Owen Geleijn | Jumbo-Visma | |
55. | Edward Anderson | Alpecin-Fenix | |
56. | Mathias Vacek | Gazprom-RusVelo | |
57. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | |
58. | Michel Ries | Trek-Segafredo | |
59. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | 00:14 |
60. | Philipp Walsleben | Alpecin-Fenix | 00:17 |
61. | Brent Bookwalter | Team BikeExchange | |
62. | Luke Durbridge | Team BikeExchange | 00:20 |
63. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | 00:28 |
64. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | |
65. | Antonio Jesús Soto | Euskaltel-Euskadi | 00:29 |
66. | Unai Cuadrado | Euskaltel-Euskadi | |
67. | Finn Fisher-black | Jumbo-Visma | 00:31 |
68. | Roman Kreuziger | Gazprom-RusVelo | |
69. | Owain Doull | Ineos Grenadiers | 00:36 |
70. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | 00:43 |
71. | Luis Angel Mate | Euskaltel-Euskadi | 00:47 |
72. | Stijn Steels | Deceuninck-Quick Step | 00:49 |
73. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | 00:55 |
74. | Jokin Aranburu | Euskaltel-Euskadi | 00:59 |
75. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | 01:05 |
76. | Juri Hollmann | Movistar Team | 01:09 |
77. | Ilnur Zakarin | Gazprom-RusVelo | |
78. | Ander Okamika | Burgos-BH | |
79. | Yevgeniy Gidich | Astana-Premier Tech | |
80. | Julian Mertens | Sport Vlaanderen-Baloise | |
81. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
82. | Kenny de Ketele | Sport Vlaanderen-Baloise | |
83. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | |
84. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | |
85. | Daniel Navarro | Burgos-BH | |
86. | Sebastián Henao | Ineos Grenadiers | |
87. | Eddie Dunbar | Ineos Grenadiers | |
88. | Leonardo Basso | Ineos Grenadiers | |
89. | Jannik Steimle | Deceuninck-Quick Step | 01:22 |
90. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | |
91. | Alexander Cataford | Israel Start-Up Nation | 01:54 |
92. | Sebastián Mora | Movistar Team | |
93. | Héctor Carretero | Movistar Team | |
94. | Héctor Saez | Caja Rural-Seguros RGA | |
95. | Sergei Chernetski | Gazprom-RusVelo | |
96. | Nikita Stalnov | Astana-Premier Tech | |
97. | Ian Garrison | Deceuninck-Quick Step | 01:59 |
98. | Isaac Canton | Burgos-BH | 02:02 |
99. | Jaime Castrillo | Equipo Kern Pharma | 02:19 |
100. | Benjamin Perry | Astana-Premier Tech | 03:03 |
101. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma | |
102. | Robbe Ghys | Sport Vlaanderen-Baloise | 04:10 |
103. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
104. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | 04:22 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Miguel Angel Lopez | Movistar Team | 18:39:43 |
2. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | 00:20 |
3. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | 00:55 |
4. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 01:40 |
5. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 01:47 |
6. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | 01:51 |
7. | James Piccoli | Israel Start-Up Nation | 01:58 |
8. | Ethan Hayter | Ineos Grenadiers | 02:13 |
9. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | 02:20 |
10. | Oscar Rodriguez | Astana-Premier Tech | 02:48 |
11. | Robert Stannard | Team BikeExchange | 02:49 |
12. | Roger AdriÀ | Equipo Kern Pharma | 02:53 |
13. | Ryan Gibbons | UAE Team Emirates | 03:03 |
14. | Rune Herregodts | Sport Vlaanderen-Baloise | |
15. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | 03:17 |
16. | Jonas Gregaard | Astana-Premier Tech | 03:21 |
17. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | 03:50 |
18. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | 03:51 |
19. | Tsgabu Grmay | Team BikeExchange | 04:12 |
20. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 04:54 |
21. | Denis Nekrasov | Gazprom-RusVelo | 05:01 |
22. | Daryl Impey | Israel Start-Up Nation | 05:05 |
23. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | 05:21 |
24. | Finn Fisher-black | Jumbo-Visma | 05:22 |
25. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 05:27 |
26. | Amund Grøndahl Jansen | Team BikeExchange | 05:32 |
27. | Floris de Tier | Alpecin-Fenix | 05:51 |
28. | Ilnur Zakarin | Gazprom-RusVelo | 07:58 |
29. | Eddie Dunbar | Ineos Grenadiers | 09:27 |
30. | Ander Okamika | Burgos-BH | 09:29 |
31. | Carlos Canal | Burgos-BH | 09:30 |
32. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | 10:04 |
33. | Michel Ries | Trek-Segafredo | 10:18 |
34. | Luis Angel Mate | Euskaltel-Euskadi | 10:21 |
35. | Sebastián Henao | Ineos Grenadiers | 11:37 |
36. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | 12:08 |
37. | Jack Bauer | Team BikeExchange | 13:07 |
38. | Héctor Carretero | Movistar Team | 13:12 |
39. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | 13:35 |
40. | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | 13:47 |
41. | Kenny de Ketele | Sport Vlaanderen-Baloise | 14:28 |
42. | Dmitry Strakhov | Gazprom-RusVelo | 14:45 |
43. | Stijn Steels | Deceuninck-Quick Step | 15:24 |
44. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | 15:44 |
45. | Nikita Stalnov | Astana-Premier Tech | 16:09 |
46. | Yuriy Natarov | Astana-Premier Tech | 16:53 |
47. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma | 17:12 |
48. | Jenthe Biermans | Israel Start-Up Nation | 18:56 |
49. | Julian Mertens | Sport Vlaanderen-Baloise | 18:59 |
50. | Unai Cuadrado | Euskaltel-Euskadi | 19:14 |
51. | Luke Durbridge | Team BikeExchange | 20:17 |
52. | Sergei Chernetski | Gazprom-RusVelo | 20:28 |
53. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | 20:29 |
54. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | 21:02 |
55. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | 22:47 |
56. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | 23:51 |
57. | Philipp Walsleben | Alpecin-Fenix | 24:19 |
58. | Brent Bookwalter | Team BikeExchange | 24:52 |
59. | Juri Hollmann | Movistar Team | 24:59 |
60. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | 25:18 |
61. | Owain Doull | Ineos Grenadiers | 26:29 |
62. | Abner Gonzalez | Movistar Team | 26:34 |
63. | Edward Anderson | Alpecin-Fenix | 27:10 |
64. | Marco Canola | Gazprom-RusVelo | 29:15 |
65. | Antonio Jesús Soto | Euskaltel-Euskadi | 29:47 |
66. | Alexander Cataford | Israel Start-Up Nation | 30:00 |
67. | Mathias Vacek | Gazprom-RusVelo | 30:03 |
68. | Isaac Canton | Burgos-BH | 30:11 |
69. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | 30:21 |
70. | Daniel Navarro | Burgos-BH | 31:21 |
71. | Yevgeniy Gidich | Astana-Premier Tech | 31:33 |
72. | Gleb Brussenskiy | Astana-Premier Tech | 33:59 |
73. | Jannik Steimle | Deceuninck-Quick Step | 34:06 |
74. | Shane Archbold | Deceuninck-Quick Step | 34:41 |
75. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 35:25 |
76. | Benjamin Perry | Astana-Premier Tech | 35:52 |
77. | Alexander Konychev | Team BikeExchange | 36:35 |
78. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 37:53 |
79. | Sander de Pestel | Sport Vlaanderen-Baloise | 41:58 |
80. | Tobias Bayer | Alpecin-Fenix | 42:07 |
81. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | 42:10 |
82. | Aaron van Poucke | Sport Vlaanderen-Baloise | 42:14 |
83. | Robbe Ghys | Sport Vlaanderen-Baloise | 43:46 |
84. | Roman Kreuziger | Gazprom-RusVelo | 44:07 |
85. | Jokin Aranburu | Euskaltel-Euskadi | 44:16 |
86. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 44:41 |
87. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | 44:48 |
88. | Juan José Lobato | Euskaltel-Euskadi | 45:14 |
89. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | 46:19 |
90. | Héctor Saez | Caja Rural-Seguros RGA | 47:31 |
91. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | 47:33 |
92. | Owen Geleijn | Jumbo-Visma | 48:31 |
93. | Bert van Lerberghe | Deceuninck-Quick Step | 48:59 |
94. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | |
95. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 49:26 |
96. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | 49:40 |
97. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | 50:01 |
98. | Sebastián Mora | Movistar Team | 51:07 |
99. | Enrique Sanz | Equipo Kern Pharma | 52:12 |
100. | Leonardo Basso | Ineos Grenadiers | 54:07 |
101. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | 56:17 |
102. | Ian Garrison | Deceuninck-Quick Step | 58:34 |
103. | Jaime Castrillo | Equipo Kern Pharma | 59:44 |
104. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 1:01:12 |
Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…
Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.
Zapowiedź 1. etapu Giro d’Italia 2024. 4 maja (sobota): Venaria Reale – Turyn (140 km ⭐️⭐️⭐️).
Red Bull oficjalnie z Bora-hansgrohe. Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości…
Giro d'Italia, czyli pierwszy Grand Tour w sezonie kolarskim. Trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa. Oto co czeka ich…
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…