Wiadomości

Giro d’Italia 2021. Evenepoel i Almeida chcą wtrącić swoje trzy grosze

Belg Remco Evenepoel i Portugalczyk João Almeida poprowadzą zespół Deceuninck-Quick-Step na trasie Giro d’Italia (8-30 maja).

Belgijska ekipa, rzadko wystawiająca skład mający ambicje wywalczenia miejsca w pierwszej dziesiątce wyścigu trzytygodniowego, w tym roku na podbój włoskich szos wysyła dwóch młodych liderów.

João Almeida w ubiegłym roku przez 15 dni nosił maglia rosa i wyścig zakończył na 4. miejscu. Tak wysoka lokata w wieku 21 lat postawiła Portugalczyka w gronie najlepszych specjalistów od wyścigów etapowych. Młodzieniec status ten potwierdził w tym roku 3. miejscem w UAE Tour, 6. w Tirreno-Adriatico i 7. w Volta a Catalunya.

Chciałbym znów być w czołówce, walczyć o wysokie miejsce. Kluczem będzie powtarzalność

– ocenił 22-latek.

Remco Evenepoel na trasie Giro d’Italia powróci do rywalizacji po niemal 9-miesięcznej przerwie. Belg upadł 15 sierpnia 2020 roku na trasie Il Lombardia i złamał miednicę. Powrót do zdrowia został opóźniony i choć młody Belg jeździł już przed końcem roku, treningi do Giro rozpoczął dopiero na początku lutego.

W wieku 21 lat Evenepoel zadebiutuje w trzytygodniowych zmaganiach i zmierzy się nie tylko z trudną trasą, ale i z olbrzymimi oczekiwaniami w stosunku do swojej osoby.

Przed kontuzją młody Belg wygrał Vuelta a San Juan, Volta ao Algarve, Vuelta a Burgos i Tour de Pologne, a rok wcześniej został mistrzem Europy i wicemistrzem świata w jeździe indywidualnej na czas oraz triumfował w Clasica San Sebastian.

Cieszę się, że wracam po tak długiej przerwie. Pracowałem w jej trakcie bardzo ciężko, aby być gotowym do mojego pierwszego Grand Touru. Zobaczymy jak zareaguje mój organizm. Pojedziemy dzień po dniu, zobaczymy co wyjdzie. Najważniejsze jest to, że jestem znów w zespole. To bardzo mnie cieszy

– zadeklarował 21-latek.

W składzie znaleźli się też mistrz Francji w jeździe indywidualnej na czas Rémi Cavagna, Duńczyk Mikkel Honoré, Belgowie Pieter Serry i Iljo Keisse, Brytyjczyk James Knox oraz Włoch Fausto Masnada.

Paweł Gadzała

Giro d’Italia 2024: etap 2 – przekroje/mapki

Zapowiedź 2. etapu Giro d’Italia 2024. 5 maja (niedziela): San Francesco al Campo – Oropa (161 km ⭐️⭐️⭐️).

4 maja 2024, 17:27

Giro d’Italia 2024: etap 1. Jhonatan Narvaez pokonał Tadeja Pogacara

Ekwadorczyk Jhonatan Narvaez (Ineos Grenadiers) wygrał pierwszy etap 107. edycji Giro d’Italia i został liderem wyścigu.

4 maja 2024, 17:22

La Vuelta Femenina 2024: etap 7. Marianne Vos nie do zatrzymania

Marianne Vos (Team Visma | Lease a Bike) triumfowała w Sigüenza w siódmym dniu La Vuelta Femenina.

4 maja 2024, 16:32

Lista startowa Giro d’Italia 2024

Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy, Primoza Roglica, z numerem jeden pojedzie drugi zawodnik tamtego wyścigu Geriant Thomas.

4 maja 2024, 13:23

Muzic lepsza od Vollering | Pikulik o klapie olimpijskich przygotowań

Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…

3 maja 2024, 23:43

La Vuelta Femenina 2024: etap 6. Triumf Muzic, Vollering się umacnia

Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.

3 maja 2024, 19:54