Daniel Auer (WSA KTM Graz), po finiszu z peletonu, wygrał w bośniackiej Vlasenicy trzeci etap Belgrade Banjaluka.
Austriak wyprzedził Cyrusa Monka (EvoPro Racing) i Mihkela Raima (Mazowsze Serce Polski), a na czwartym miejscu zameldował się Paweł Franczak (Voster ATS Team).
Liderem wyścigu jest nadal Justin Wolf (Bike Aid). 4 sekundy do niemieckiego zawodnika traci Patryk Stosz (Voster ATS Team).
W trzecim dniu kolarze przejechali 124 kilometry, wspinając się na Papracę (91 km; 3,6 km; 7,3%) oraz metę w Vlasenicy (4,6 km; 4,2%).
Wyniki 3. etapu Belgrade Banjaluka 2021 (2.1), Bijeljina - Vlasenica (124,1 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Daniel Auer | WSA KTM Graz | 2:37:31 |
2. | Cyrus Monk | EvoPro Racing | |
3. | Mihkel Raim | Mazowsze Serce Polski | |
4. | Paweł Franczak | Voster ATS Team | |
5. | Nicola Venchiarutti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
6. | Filippo Tagliani | Androni Giocattoli-Sidermec | |
7. | Lukáš Kubis | Dukla Banska Bystrica | |
8. | Jonas Rapp | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
9. | Jaka Primozic | Słowenia | |
10. | Kristian Javier Yustre | Giotti Victoria-Savini Due | |
11. | Marek Canecky | Dukla Banska Bystrica | |
12. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
13. | Patryk Stosz | Voster ATS Team | |
14. | Jeroen Eyskens | EvoPro Racing | |
15. | David Per | Adria Mobil | |
16. | Umberto Marengo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
17. | Patrik Tybor | Dukla Banska Bystrica | |
18. | Martin Lavric | Słowenia | |
19. | Ziga Jerman | Androni Giocattoli-Sidermec | |
20. | Justin Wolf | Bike Aid | |
21. | Matvey Nikitin | Vino-Astana Motors | |
22. | Wesley Mol | XSpeed United Continental | |
23. | Brendan Rhim | EvoPro Racing | |
24. | Piotr Brożyna | Mazowsze Serce Polski | |
25. | Maciej Paterski | Voster ATS Team | |
26. | Antonio Barać | Meridiana Kamen Team | |
27. | Andrea Garosio | Bardiani-CSF-Faizanè | |
28. | Aliaksandr Piasetski | Minsk Cycling Club | |
29. | Andrii Ponomar | Androni Giocattoli-Sidermec | |
30. | Szymon Rekita | Voster ATS Team | |
31. | Josh Teasdale | XSpeed United Continental | |
32. | Giovanni Visconti | Bardiani-CSF-Faizanè | |
33. | Mekseb Debesay | Bike Aid | |
34. | Samuele Zoccarato | Bardiani-CSF-Faizanè | |
35. | Yauhen Sobal | Minsk Cycling Club | |
36. | Timon Loderer | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:08 |
37. | Daniel Eichinger | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:10 |
38. | Emanuele Onesti | Giotti Victoria-Savini Due | |
39. | Corey Davis | Maloja Pushbikers | |
40. | Jonny Brown | EvoPro Racing | |
41. | Stefan Kolb | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:22 |
42. | Paweł Bernas | Mazowsze Serce Polski | 00:28 |
43. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 00:30 |
44. | Daniil Pronskiy | Vino-Astana Motors | 00:32 |
45. | Raul-Antonio Sinza | Giotti Victoria-Savini Due | 00:47 |
46. | Felix Ritzinger | WSA KTM Graz | 01:03 |
47. | Mattia Viel | Androni Giocattoli-Sidermec | |
48. | Kevin Rivera | Bardiani-CSF-Faizanè | |
49. | Aljaž Omrzel | Adria Mobil | 01:27 |
50. | Paul Taebling | Maloja Pushbikers | 01:30 |
51. | Marcin Budziński | Mazowsze Serce Polski | 01:36 |
52. | Adrian Kurek | Mazowsze Serce Polski | |
53. | Mika Heming | Maloja Pushbikers | 02:03 |
54. | Aljaž Jarc | Adria Mobil | |
55. | Bauyrzhan Zhaparuly | Vino-Astana Motors | 02:26 |
56. | Jodok Salzmann | WSA KTM Graz | 02:34 |
57. | Emil Dima | Giotti Victoria-Savini Due | 02:36 |
58. | Ziga Horvat | Adria Mobil | 04:04 |
59. | Ognjen Ilic | Serbia | 04:47 |
60. | Vedad Karic | Meridiana Kamen Team | |
61. | Martin Papanov | Bułgaria | |
62. | Jesse Raas | XSpeed United Continental | |
63. | Nikodemus Holler | Bike Aid | |
64. | Marko Danilovic | Serbia | |
65. | Artsiom Harbach | Minsk Cycling Club | |
66. | Borislav Ivanov | Bułgaria | |
67. | Mark Grinkevich | Minsk Cycling Club | |
68. | Ilkhan Dostiyev | Vino-Astana Motors | |
69. | Yordan Andreev | Bułgaria | |
70. | Nermin Catovic | Serbia | |
71. | Michael van Staeyen | EvoPro Racing | |
72. | Alexandr Semenov | Vino-Astana Motors | |
73. | Luka Pajek | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
74. | Uroš Repse | Słowenia | |
75. | Mateusz Grabis | Voster ATS Team | |
76. | Evan Burtnik | XSpeed United Continental | |
77. | Michael O'loughlin | EvoPro Racing | |
78. | Valentin Gotzinger | WSA KTM Graz | 04:58 |
79. | Sam Brand | Team Novo Nordisk | |
80. | Leonardo Marchiori | Androni Giocattoli-Sidermec | |
81. | János Pelikan | Androni Giocattoli-Sidermec | |
82. | Michael Konczer | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
83. | Gergely Szarka | Giotti Victoria-Savini Due | |
84. | Alexandr Ovsyannikov | Vino-Astana Motors | |
85. | Robert Jenko | Słowenia | |
86. | Charles Planet | Team Novo Nordisk | 05:03 |
87. | Adam Foltan | Dukla Banska Bystrica | |
88. | Paolo Simion | Giotti Victoria-Savini Due | 05:06 |
89. | Matic Zumer | Słowenia | 05:13 |
90. | Grigoriy Shtein | Vino-Astana Motors | 05:36 |
91. | Dušan Rajovic | Serbia | 05:40 |
92. | Mihael Stajnar | Słowenia | 06:03 |
93. | Ivan Charniauski | Minsk Cycling Club | 07:10 |
94. | Nik Cemazar | Słowenia | 07:16 |
95. | Husein Selimovic | Bosnia and Herzegovina | |
96. | Sergej Maksimovic | Bosnia and Herzegovina | |
97. | Marko Kondic | Bosnia and Herzegovina | |
98. | Gašper Katrasnik | Adria Mobil | |
99. | Tim Wollenberg | Maloja Pushbikers | |
100. | Declan Irvine | Team Novo Nordisk | |
101. | Ziga Piskule | Adria Mobil | |
102. | Alexander Gratzer | WSA KTM Graz | |
103. | Logan Phippen | Team Novo Nordisk | |
104. | Franz Schlachter | Maloja Pushbikers | |
105. | Deniz Ryustemov | Bułgaria | |
106. | Luca Jolidon | Massi Vivo-Conecta | |
107. | Nikola Levkov | North Macedonia | |
108. | Cédric Jolidon | Massi Vivo-Conecta | |
109. | Lucas Carstensen | Bike Aid | |
110. | Matthias Schnapka | Bike Aid | |
111. | Marco Konig | Bike Aid | |
112. | Simon Daniels | XSpeed United Continental | |
113. | Krzysztof Parma | Voster ATS Team | |
114. | Stevan Klisuric | Serbia | |
115. | Andrea Guardini | Giotti Victoria-Savini Due | |
116. | Daniel Bichlmann | Maloja Pushbikers | |
117. | Jonas Sonnleitner | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
118. | Umberto Poli | Team Novo Nordisk | |
119. | Doron Wiggins | XSpeed United Continental | |
120. | Goran Cerovic | Montenegro | |
121. | Adrian Banaszek | Mazowsze Serce Polski | |
122. | Martin Chren | Dukla Banska Bystrica | |
123. | Szymon Krawczyk | Voster ATS Team | |
124. | Nikolay Genov | Bułgaria | |
125. | Stefan Marbler | WSA KTM Graz | |
126. | Dzianis Marchuk | Minsk Cycling Club | |
127. | Alan Banaszek | Mazowsze Serce Polski | |
128. | Tobias Vanco | Dukla Banska Bystrica | |
129. | Oskar Nisu | EvoPro Racing | |
130. | Dušan Veselinovic | Serbia | |
131. | Jasper Pahlke | Bike Aid | 07:31 |
132. | Mehdi Benhamouda | Team Novo Nordisk | 10:13 |
133. | Stephen Clancy | Team Novo Nordisk | |
134. | Lorenzo Marenzi | Meridiana Kamen Team | |
135. | Ján Andrej Cully | Dukla Banska Bystrica | |
136. | Michał Gałka | Maloja Pushbikers | 10:20 |
137. | Nicola Jolidon | Massi Vivo-Conecta | |
138. | Maximilian Schmidbauer | WSA KTM Graz | |
139. | Siniša Lukic | Bosnia and Herzegovina | |
140. | Jovan Divnic | Serbia | |
141. | Viktor Vanchevski | North Macedonia | 10:34 |
142. | Danilo Vukcevic | Montenegro | 13:54 |
143. | Slobodan Milonjic | Montenegro | |
144. | Goran Kuzmanovski | North Macedonia | 14:24 |
145. | Kristijan Vanchevski | North Macedonia | 14:32 |
146. | Bojan Stojcevski | North Macedonia |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Justin Wolf | Bike Aid | 7:07:44 |
2. | Patryk Stosz | Voster ATS Team | 00:04 |
3. | Mihkel Raim | Mazowsze Serce Polski | 00:10 |
4. | Daniel Auer | WSA KTM Graz | |
5. | Cyrus Monk | EvoPro Racing | 00:14 |
6. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 00:16 |
7. | Filippo Tagliani | Androni Giocattoli-Sidermec | 00:20 |
8. | David Per | Adria Mobil | |
9. | Ziga Jerman | Androni Giocattoli-Sidermec | |
10. | Kristian Javier Yustre | Giotti Victoria-Savini Due | |
11. | Lukáš Kubis | Dukla Banska Bystrica | |
12. | Umberto Marengo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
13. | Matvey Nikitin | Vino-Astana Motors | |
14. | Jonas Rapp | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
15. | Martin Lavric | Słowenia | |
16. | Aliaksandr Piasetski | Minsk Cycling Club | |
17. | Maciej Paterski | Voster ATS Team | |
18. | Antonio Barać | Meridiana Kamen Team | |
19. | Nicola Venchiarutti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
20. | Jaka Primozic | Słowenia | |
21. | Patrik Tybor | Dukla Banska Bystrica | |
22. | Andrii Ponomar | Androni Giocattoli-Sidermec | |
23. | Brendan Rhim | EvoPro Racing | |
24. | Wesley Mol | XSpeed United Continental | |
25. | Paweł Franczak | Voster ATS Team | |
26. | Mekseb Debesay | Bike Aid | |
27. | Yauhen Sobal | Minsk Cycling Club | |
28. | Marek Canecky | Dukla Banska Bystrica | |
29. | Piotr Brożyna | Mazowsze Serce Polski | |
30. | Jeroen Eyskens | EvoPro Racing | |
31. | Szymon Rekita | Voster ATS Team | |
32. | Josh Teasdale | XSpeed United Continental | |
33. | Andrea Garosio | Bardiani-CSF-Faizanè | |
34. | Giovanni Visconti | Bardiani-CSF-Faizanè | |
35. | Samuele Zoccarato | Bardiani-CSF-Faizanè | |
36. | Timon Loderer | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:28 |
37. | Corey Davis | Maloja Pushbikers | 00:30 |
38. | Jonny Brown | EvoPro Racing | |
39. | Stefan Kolb | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:42 |
40. | Paweł Bernas | Mazowsze Serce Polski | 00:48 |
41. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 00:50 |
42. | Daniil Pronskiy | Vino-Astana Motors | 00:52 |
43. | Daniel Eichinger | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 00:57 |
44. | Raul-Antonio Sinza | Giotti Victoria-Savini Due | 01:07 |
45. | Mattia Viel | Androni Giocattoli-Sidermec | 01:23 |
46. | Felix Ritzinger | WSA KTM Graz | |
47. | Kevin Rivera | Bardiani-CSF-Faizanè | |
48. | Aljaž Omrzel | Adria Mobil | 01:47 |
49. | Paul Taebling | Maloja Pushbikers | 01:50 |
50. | Adrian Kurek | Mazowsze Serce Polski | 01:56 |
51. | Marcin Budziński | Mazowsze Serce Polski | |
52. | Mika Heming | Maloja Pushbikers | 02:23 |
53. | Aljaž Jarc | Adria Mobil | |
54. | Bauyrzhan Zhaparuly | Vino-Astana Motors | 02:46 |
55. | Jodok Salzmann | WSA KTM Graz | 02:54 |
56. | Emanuele Onesti | Giotti Victoria-Savini Due | 04:06 |
57. | Michael van Staeyen | EvoPro Racing | 05:07 |
58. | Ilkhan Dostiyev | Vino-Astana Motors | |
59. | Martin Papanov | Bułgaria | |
60. | Nikodemus Holler | Bike Aid | |
61. | Uroš Repse | Słowenia | |
62. | Luka Pajek | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
63. | Vedad Karic | Meridiana Kamen Team | |
64. | Michael O'loughlin | EvoPro Racing | |
65. | Artsiom Harbach | Minsk Cycling Club | |
66. | Borislav Ivanov | Bułgaria | |
67. | Ognjen Ilic | Serbia | |
68. | Yordan Andreev | Bułgaria | |
69. | Alexandr Semenov | Vino-Astana Motors | |
70. | Nermin Catovic | Serbia | |
71. | Mark Grinkevich | Minsk Cycling Club | |
72. | Mateusz Grabis | Voster ATS Team | |
73. | Leonardo Marchiori | Androni Giocattoli-Sidermec | 05:18 |
74. | Valentin Gotzinger | WSA KTM Graz | |
75. | Robert Jenko | Słowenia | |
76. | Alexandr Ovsyannikov | Vino-Astana Motors | |
77. | Sam Brand | Team Novo Nordisk | |
78. | János Pelikan | Androni Giocattoli-Sidermec | |
79. | Gergely Szarka | Giotti Victoria-Savini Due | |
80. | Michael Konczer | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
81. | Charles Planet | Team Novo Nordisk | 05:23 |
82. | Adam Foltan | Dukla Banska Bystrica | |
83. | Paolo Simion | Giotti Victoria-Savini Due | 05:26 |
84. | Matic Zumer | Słowenia | 05:33 |
85. | Ziga Horvat | Adria Mobil | 05:52 |
86. | Dušan Rajovic | Serbia | 06:00 |
87. | Emil Dima | Giotti Victoria-Savini Due | 06:08 |
88. | Mihael Stajnar | Słowenia | 06:23 |
89. | Grigoriy Shtein | Vino-Astana Motors | 07:24 |
90. | Andrea Guardini | Giotti Victoria-Savini Due | 07:32 |
91. | Tim Wollenberg | Maloja Pushbikers | 07:36 |
92. | Tobias Vanco | Dukla Banska Bystrica | |
93. | Oskar Nisu | EvoPro Racing | |
94. | Dzianis Marchuk | Minsk Cycling Club | |
95. | Dušan Veselinovic | Serbia | |
96. | Declan Irvine | Team Novo Nordisk | |
97. | Nikolay Genov | Bułgaria | |
98. | Gašper Katrasnik | Adria Mobil | |
99. | Doron Wiggins | XSpeed United Continental | |
100. | Alexander Gratzer | WSA KTM Graz | |
101. | Szymon Krawczyk | Voster ATS Team | |
102. | Stevan Klisuric | Serbia | |
103. | Cédric Jolidon | Massi Vivo-Conecta | |
104. | Jonas Sonnleitner | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
105. | Husein Selimovic | Bosnia and Herzegovina | |
106. | Deniz Ryustemov | Bułgaria | |
107. | Goran Cerovic | Montenegro | |
108. | Lucas Carstensen | Bike Aid | |
109. | Stefan Marbler | WSA KTM Graz | |
110. | Jasper Pahlke | Bike Aid | 07:51 |
111. | Ziga Piskule | Adria Mobil | 08:03 |
112. | Sergej Maksimovic | Bosnia and Herzegovina | |
113. | Krzysztof Parma | Voster ATS Team | |
114. | Alan Banaszek | Mazowsze Serce Polski | 08:09 |
115. | Marko Danilovic | Serbia | 08:46 |
116. | Umberto Poli | Team Novo Nordisk | 08:56 |
117. | Matthias Schnapka | Bike Aid | 09:04 |
118. | Evan Burtnik | XSpeed United Continental | 09:42 |
119. | Jesse Raas | XSpeed United Continental | 09:54 |
120. | Mehdi Benhamouda | Team Novo Nordisk | 10:33 |
121. | Ján Andrej Cully | Dukla Banska Bystrica | |
122. | Michał Gałka | Maloja Pushbikers | 10:40 |
123. | Marko Kondic | Bosnia and Herzegovina | 10:46 |
124. | Franz Schlachter | Maloja Pushbikers | 10:48 |
125. | Simon Daniels | XSpeed United Continental | 11:00 |
126. | Logan Phippen | Team Novo Nordisk | |
127. | Luca Jolidon | Massi Vivo-Conecta | |
128. | Nikola Levkov | North Macedonia | |
129. | Lorenzo Marenzi | Meridiana Kamen Team | 11:24 |
130. | Daniel Bichlmann | Maloja Pushbikers | 12:02 |
131. | Nik Cemazar | Słowenia | 12:50 |
132. | Jovan Divnic | Serbia | 13:14 |
133. | Ivan Charniauski | Minsk Cycling Club | 13:21 |
134. | Marco Konig | Bike Aid | 13:27 |
135. | Stephen Clancy | Team Novo Nordisk | 13:57 |
136. | Nicola Jolidon | Massi Vivo-Conecta | 14:04 |
137. | Adrian Banaszek | Mazowsze Serce Polski | 14:11 |
138. | Viktor Vanchevski | North Macedonia | 15:00 |
139. | Martin Chren | Dukla Banska Bystrica | 16:02 |
140. | Goran Kuzmanovski | North Macedonia | 18:57 |
141. | Maximilian Schmidbauer | WSA KTM Graz | 19:38 |
142. | Siniša Lukic | Bosnia and Herzegovina | 20:07 |
143. | Slobodan Milonjic | Montenegro | 21:49 |
144. | Kristijan Vanchevski | North Macedonia | 24:45 |
145. | Danilo Vukcevic | Montenegro | 27:46 |
146. | Bojan Stojcevski | North Macedonia | 34:17 |
Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy, Primoza Roglica, z numerem jeden pojedzie drugi zawodnik tamtego wyścigu Geriant Thomas.
Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…
Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.
Zapowiedź 1. etapu Giro d’Italia 2024. 4 maja (sobota): Venaria Reale – Turyn (140 km ⭐️⭐️⭐️).
Red Bull oficjalnie z Bora-hansgrohe. Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości…
Giro d'Italia, czyli pierwszy Grand Tour w sezonie kolarskim. Trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa. Oto co czeka ich…