Przełaje

Przełajowe Mistrzostwa Europy 2020. Złoto dla Ceylin Alvarado

Zwycięstwem Holenderki Ceylin Del Carmen Alvarado zakończyła się sobotnia rozgrywka kobiet o mistrzostwo Europy w kolarstwie przełajowym.

Przełajowy wyścig kobiet o mistrzostwo Starego Kontynentu rozgrywany był w ‘s-Hertogenbosch, na pokonywanej 6 razy rundzie o długości 2,9-kilometra. Start ten zdominowany został przez zawodniczki kraju gospodarza, które ostatecznie zajęły pierwsze cztery miejsca.

Kręcąca w trykocie mistrzyni świata Alvarado przez cały dystans utrzymywała się na prowadzeniu razem z rodaczka Annemarie Worst. Na pierwszej rundzie tempa dotrzymywała im jeszcze Włoszka Eva Lechner, ale później została z tyłu i nie była już w stanie nawiązać walki o medal.

Na przedostatnim okrążeniu do Alvarado i Worst dołączyła kolejna z “pomarańczowych”, Lucinda Brandt. Kiedy jednak wiodące kolarki podkręciły tempo na finałowej rundzie, Brand straciła dystans i samotnie jechała już do mety, gdzie czekał na nią brązowy medal.

Pojedynek o złoto rozegrał się pomiędzy urodzoną na Dominikanie Alvarado, a pochodzącą z Harderwijk Worst. Aktualna mistrzyni świata potwierdziła jednak swoją wysoką dyspozycję i dopisała do listy sukcesów kolejny triumf.

Polki w wyścigu nie wystartowały.

W niedzielnym programie mistrzostw Europy w kolarstwie przełajowym znajdują się wyścigi orliczek 12:00-12:50) oraz elity mężczyzn (13:30-14:35).

Wyniki Mistrzostw Europy w Kolarstwie Przełajowym 2020 – wyścig elity kobiet (CC), ‘s-Hertogenbosch:

Zobacz komentarze

• Co sie takiego stalo ze POLSKA ekpia nie pojawila sie na starcie???
    Stara spiewka ze KASA za duza???

• Holandia od zawsze miała oficjalną nazwę "Królestwo Niderlandów". Nie wpływa to jednak w żaden sposób na zwyczajowe używanie nazwy "Holandia" do określania tego państwa w języku polskim.

Plan i szczęście Faulkner | Włodarczyk wraca do ścigania | Buchmann rozczarowany

Kirsten Faulkner wyczuła swój moment na Vuelta Femenina. Dominika Włodarczyk wraca do ścigania. Wyniki i informacje z 1 maja.

1 maja 2024, 20:27

La Vuelta Femenina 2024: etap 4. Kristen Faulkner po dniu na rantach

Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.

1 maja 2024, 17:32

Eschborn-Frankfurt 2024. Maxim van Gils wyczuł moment

Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.

1 maja 2024, 17:10

La Vuelta Femenina 2024: etap 3. Marianne Vos wykorzystała szansę

Marianne Vos (Visma | Lease a Bike) po finiszu z peletonu wygrała w trzecim dniu wyścigu La Vuelta Femenina.

30 kwietnia 2024, 19:44

Pogacar i Majka odliczają godziny do Giro d’Italia | Bouhanni żąda milionów

Rafał Majka pomoże Tadejowi Pogacarowi na Giro d'Italia. Nacer Bouhanni domaga się odszkodowania. Wiadomości z wtorku, 30 kwietnia.

30 kwietnia 2024, 16:41

Jak Carlos Rodriguez wygrał Tour de Romandie 2024

Carlos Rodriguez zdobył generalkę Tour de Romandie. Hiszpan pokazał równą formę, sięgając po największe zwycięstwo w dotychczasowej karierze.

30 kwietnia 2024, 09:54