Michael Woods (EF Pro Cycling) wygrał w Villanueva de Valdegovia siódmy odcinek rywalizacji na trasie Vuelta a Espana.
Doświadczony Kanadyjczyk po ucieczce i ataku w końcówce, wyprzedził Omara Fraile (Astana) i Alejandro Valverde (Movistar).
Prowadzenie w wyścigu zachował Ekwadorczyk Richard Carapaz (Ineos Grenadiers).
Wyścig Dookoła Hiszpanii po tygodniu jazdy wrócił tam skąd wyruszył, do Kraju Basków. Na starcie przed kolarzami znajdowało się 160 kilometrów, z dwukrotnym podjazdem na premię pierwszej kategorii Puerto De Orduña (7,8 km; 7,7%).
Początek etapu należał do Remiego Cavagny (Deceuninck-Quick Step), który uciekał przez dłuższy czas samotnie, nim na 35 kilometrze zrezygnował ze skazanej na niepowodzenie eskapady. Dopiero po tej akcji odjechała 17-osobowa grupa, do której na pierwszym podejściu pod Puerto De Orduña (67 km) przeskoczyło 19 kolejnych uciekinierów.
Z przodu zameldowali się Sepp Kuss, George Bennett (Jumbo-Visma), Jannik Steimle (Deceuninck-Quick-Step), Rui Costa, Ivo Oliveira (UAE Team Emirates), Niklas Eg, Juan Pedro Lopez, Kenny Elissonde (Trek-Segafredo), Rob Power, Thymen Arensman, Mark Donovan, Michael Storer (Team Sunweb) Omar Fraile, Alex Aranburu (Astana), Ide Schelling (Bora-hansgrohe), Matthieu Ladagnous (Groupama-FDJ), Magnus Cort, Michael Woods (EF Pro Cycling), Nans Peters, Dorian Godon (AG2R La Mondiale), Tim Wellens, Stan Dewulf (Lotto Soudal), Victor Lafay, Pierre Luc Perichon, Guillaume Martin, Jose Herrada (Cofidis), Gino Mader, Stefan De Bod (NTT Pro Cycling), Alejandro Valverde, Jorge Arcas, José Joaquin Rojas (Movistar), Romain Sicard, Niki Terpstra (Total Direct Energie), Jonathan Lastra, Julen Amezqueta (Caja Rural-Seguros RGA), Georg Zimmermann (CCC Team) i Angel Madrazo (Burgos-BH).
Na górskiej premii peleton, ciągnięty przez Ineos Grenadiers, tracił 1:40. Kolarze brytyjskiej formacji nie mogli sobie pozwolić na odpuszczenie ucieczki, gdyż kilku zawodników z przodu niewiele traciło do lidera wyścigu Richarda Carapaza, najmniej Alejandro Valverde, 3 minuty.
Próby odskoku z czołówki przed powtórką na Puerto De Orduña (19 km przed metą) nie powiodły się. Na samym podjeździe zaczął zyskiwać Woods, ale akcja Kanadyjczyka otrzymała odpowiedź ze strony Guillaume’a Martina, Valverde, Petersa i Fraile. Czwórka dopadł kolarza EF tuż po premii górskiej. Grupa zasadnicza traciła wówczas 1:40.
Układ czołówki, pomimo licznych wzajemnych ataków, pozostał niezmieniony do ostatnich 1300 metrów. Poszczęściło się wówczas Woodsowi, którego skok okazał się przesądzający o wyniku etapu.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Michael Woods | EF Pro Cycling | 3:48:16 |
2. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 00:04 |
3. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
4. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 00:08 |
5. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | |
6. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 00:13 |
7. | Alex Aranburu | Astana Pro Team | |
8. | Ide Schelling | Bora-hansgrohe | |
9. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | |
10. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | |
11. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | |
12. | Michael Storer | Team Sunweb | |
13. | Thymen Arensman | Team Sunweb | |
14. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
15. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 00:21 |
16. | Magnus Cort | EF Pro Cycling | 00:56 |
17. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | |
18. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | |
19. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | |
20. | Luis Angel Mate | Cofidis, Solutions Crédits | |
21. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | |
22. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | |
23. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
24. | Georg Zimmermann | CCC Team | |
25. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | |
26. | Wout Poels | Bahrain-McLaren | |
27. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | |
28. | Clément Champoussin | AG2R La Mondiale | |
29. | Stefan de Bod | NTT Pro Cycling | |
30. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
31. | Aleksandr Vlasov | Astana Pro Team | |
32. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | |
33. | Gino Mader | NTT Pro Cycling | |
34. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | |
35. | Andrea Bagioli | Deceuninck-Quick Step | |
36. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | |
37. | Enric Mas | Movistar Team | |
38. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | |
39. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
40. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
41. | Hugh Carthy | EF Pro Cycling | |
42. | Jhojan Garcia | Caja Rural-Seguros RGA | |
43. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
44. | Kobe Goossens | Lotto Soudal | |
45. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | |
46. | Marc Soler | Movistar Team | |
47. | Robert Power | Team Sunweb | |
48. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | |
49. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
50. | Mattia Cattaneo | Deceuninck-Quick Step | |
51. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | |
52. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | |
53. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | |
54. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | |
55. | Carlos Verona | Movistar Team | |
56. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | |
57. | Héctor Saez | Caja Rural-Seguros RGA | 01:08 |
58. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | 07:31 |
59. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | |
60. | Matteo Badilatti | Israel Start-Up Nation | |
61. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 07:54 |
62. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | |
63. | Jasha Sutterlin | Team Sunweb | |
64. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | |
65. | Victor Lafay | Cofidis, Solutions Crédits | |
66. | Ivo Oliveira | UAE Team Emirates | |
67. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 08:50 |
68. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | |
69. | Willie Smit | Burgos-BH | |
70. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
71. | Nick Schultz | Mitchelton-Scott | |
72. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 09:34 |
73. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | |
74. | Jannik Steimle | Deceuninck-Quick Step | |
75. | Stan Dewulf | Lotto Soudal | |
76. | Michael Valgren | NTT Pro Cycling | |
77. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
78. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | |
79. | Juan Felipe Osorio | Burgos-BH | 10:21 |
80. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | 11:16 |
81. | Michel Ries | Trek-Segafredo | |
82. | Brent van Moer | Lotto Soudal | |
83. | Gerben Thijssen | Lotto Soudal | |
84. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
85. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | |
86. | Jetse Bol | Burgos-BH | |
87. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | |
88. | Michał Paluta | CCC Team | |
89. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | |
90. | Ricardo Vilela | Burgos-BH | |
91. | Pim Ligthart | Team Total Direct Energie | |
92. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | |
93. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | |
94. | Merhawi Kudus | Astana Pro Team | |
95. | Tom Dumoulin | Jumbo-Visma | |
96. | Reinardt Janse van Rensburg | NTT Pro Cycling | |
97. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | |
98. | Aritz Bagues | Caja Rural-Seguros RGA | |
99. | Iván Ramiro Sosa | Ineos Grenadiers | |
100. | Santiago Buitrago | Bahrain-McLaren | |
101. | Will Barta | CCC Team | |
102. | Ian Garrison | Deceuninck-Quick Step | |
103. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | |
104. | Jan Hirt | CCC Team | |
105. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
106. | Harry Tanfield | AG2R La Mondiale | |
107. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | |
108. | Reto Hollenstein | Israel Start-Up Nation | |
109. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | |
110. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
111. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | |
112. | Alexis Renard | Israel Start-Up Nation | |
113. | Paul Martens | Jumbo-Visma | |
114. | Julien Simon | Team Total Direct Energie | |
115. | Dmitriy Gruzdev | Astana Pro Team | |
116. | Mitchell Docker | EF Pro Cycling | |
117. | Tejay van Garderen | EF Pro Cycling | |
118. | Logan Owen | EF Pro Cycling | |
119. | Robert Stannard | Mitchelton-Scott | |
120. | Callum Scotson | Mitchelton-Scott | |
121. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | |
122. | Rory Sutherland | Israel Start-Up Nation | 16:58 |
123. | Cameron Wurf | Ineos Grenadiers | |
124. | Alfred Wright | Bahrain-McLaren | |
125. | Scott Davies | Bahrain-McLaren | |
126. | Michał Gołaś | Ineos Grenadiers | |
127. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | |
128. | Alex Molenaar | Burgos-BH | |
129. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | |
130. | Emmanuel Morin | Cofidis, Solutions Crédits | |
131. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | |
132. | Nic Dlamini | NTT Pro Cycling | |
133. | Valentin Ferron | Team Total Direct Energie | |
134. | James Piccoli | Israel Start-Up Nation | |
135. | Omer Goldstein | Israel Start-Up Nation | |
136. | Kevin Inkelaar | Bahrain-McLaren | |
137. | Enrico Gasparotto | NTT Pro Cycling | |
138. | Benjamin Dyball | NTT Pro Cycling | |
139. | Mark Donovan | Team Sunweb | |
140. | Lorrenzo Manzin | Team Total Direct Energie | |
141. | Jonathan Hivert | Team Total Direct Energie | |
142. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | |
143. | Alexander Kamp | Trek-Segafredo | |
144. | Chris Froome | Ineos Grenadiers | |
145. | Julius van Den Berg | EF Pro Cycling | |
146. | Stephen Williams | Bahrain-McLaren | |
147. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | |
148. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | |
149. | Mihkel Raim | Israel Start-Up Nation | |
150. | Martin Laas | Bora-hansgrohe | |
151. | Martin Salmon | Team Sunweb | |
152. | Max Kanter | Team Sunweb | |
153. | Carlos Barbero | NTT Pro Cycling | |
154. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
155. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
156. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | |
157. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | |
158. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | |
159. | Jakub Mareczko | CCC Team | 29:06 |
160. | Mickaël Delage | Groupama-FDJ | |
OTL | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 41:00 |
DNF | Jay Mccarthy | Bora-hansgrohe | |
DNF | Romain Seigle | Groupama-FDJ |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 28:23:51 |
2. | Hugh Carthy | EF Pro Cycling | 00:18 |
3. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 00:20 |
4. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 00:30 |
5. | Enric Mas | Movistar Team | 01:07 |
6. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | 01:30 |
7. | Marc Soler | Movistar Team | 01:42 |
8. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | 02:02 |
9. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 02:03 |
10. | George Bennett | Jumbo-Visma | 02:39 |
11. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | 02:45 |
12. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | 02:46 |
13. | Wout Poels | Bahrain-McLaren | 03:19 |
14. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
15. | Mattia Cattaneo | Deceuninck-Quick Step | 03:46 |
16. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 03:47 |
17. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 03:48 |
18. | Gino Mader | NTT Pro Cycling | 04:04 |
19. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 04:28 |
20. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | 06:27 |
21. | Aleksandr Vlasov | Astana Pro Team | 06:34 |
22. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 07:13 |
23. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 09:19 |
24. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | 10:21 |
25. | Kobe Goossens | Lotto Soudal | 13:43 |
26. | Georg Zimmermann | CCC Team | 14:01 |
27. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 14:26 |
28. | Andrea Bagioli | Deceuninck-Quick Step | 19:01 |
29. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | 19:36 |
30. | Carlos Verona | Movistar Team | 23:15 |
31. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 23:23 |
32. | Clément Champoussin | AG2R La Mondiale | 23:41 |
33. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 23:44 |
34. | Will Barta | CCC Team | 25:33 |
35. | Luis Angel Mate | Cofidis, Solutions Crédits | 26:22 |
36. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 26:40 |
37. | Jhojan Garcia | Caja Rural-Seguros RGA | 28:04 |
38. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | 28:23 |
39. | Iván Ramiro Sosa | Ineos Grenadiers | 28:53 |
40. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 29:18 |
41. | Robert Power | Team Sunweb | 31:38 |
42. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 34:08 |
43. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | 35:33 |
44. | Nick Schultz | Mitchelton-Scott | 36:19 |
45. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | 37:25 |
46. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | 39:16 |
47. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | |
48. | Michael Woods | EF Pro Cycling | 39:23 |
49. | Julien Simon | Team Total Direct Energie | 39:27 |
50. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | 40:38 |
51. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 41:46 |
52. | Michael Valgren | NTT Pro Cycling | 42:16 |
53. | Tom Dumoulin | Jumbo-Visma | 42:25 |
54. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | 43:15 |
55. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | |
56. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 44:34 |
57. | Thymen Arensman | Team Sunweb | 45:11 |
58. | Ide Schelling | Bora-hansgrohe | 45:35 |
59. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 46:30 |
60. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | 46:48 |
61. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 47:20 |
62. | Michel Ries | Trek-Segafredo | 49:01 |
63. | Alex Aranburu | Astana Pro Team | 49:55 |
64. | Michael Storer | Team Sunweb | |
65. | Imanol Erviti | Movistar Team | 50:29 |
66. | Jan Hirt | CCC Team | 52:47 |
67. | Reto Hollenstein | Israel Start-Up Nation | 55:33 |
68. | Santiago Buitrago | Bahrain-McLaren | 56:38 |
69. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 57:04 |
70. | Merhawi Kudus | Astana Pro Team | 57:18 |
71. | Willie Smit | Burgos-BH | 57:39 |
72. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | 57:44 |
73. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 59:35 |
74. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 59:36 |
75. | Matteo Badilatti | Israel Start-Up Nation | 59:39 |
76. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 1:00:01 |
77. | Stefan de Bod | NTT Pro Cycling | 1:01:02 |
78. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 1:02:22 |
79. | Robert Stannard | Mitchelton-Scott | 1:02:46 |
80. | Alexis Renard | Israel Start-Up Nation | 1:03:04 |
81. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | 1:03:36 |
82. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 1:05:32 |
83. | Magnus Cort | EF Pro Cycling | 1:06:59 |
84. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 1:07:35 |
85. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | 1:08:24 |
86. | Jannik Steimle | Deceuninck-Quick Step | 1:08:46 |
87. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 1:09:02 |
88. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | 1:09:28 |
89. | Jorge Arcas | Movistar Team | 1:10:00 |
90. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | 1:10:14 |
91. | Victor Lafay | Cofidis, Solutions Crédits | 1:10:21 |
92. | Héctor Saez | Caja Rural-Seguros RGA | 1:12:51 |
93. | Dmitriy Gruzdev | Astana Pro Team | 1:13:46 |
94. | Jasha Sutterlin | Team Sunweb | 1:13:54 |
95. | Mark Donovan | Team Sunweb | 1:13:56 |
96. | Stan Dewulf | Lotto Soudal | 1:14:05 |
97. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | 1:14:29 |
98. | Enrico Gasparotto | NTT Pro Cycling | 1:14:45 |
99. | Michał Paluta | CCC Team | 1:15:44 |
100. | Tejay van Garderen | EF Pro Cycling | |
101. | Brent van Moer | Lotto Soudal | 1:16:27 |
102. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | 1:16:44 |
103. | Michał Gołaś | Ineos Grenadiers | 1:17:12 |
104. | Carlos Barbero | NTT Pro Cycling | 1:17:26 |
105. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 1:17:36 |
106. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 1:17:46 |
107. | Ricardo Vilela | Burgos-BH | 1:18:10 |
108. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 1:18:14 |
109. | Aritz Bagues | Caja Rural-Seguros RGA | 1:18:47 |
110. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | 1:19:07 |
111. | Ian Garrison | Deceuninck-Quick Step | 1:19:44 |
112. | Jetse Bol | Burgos-BH | 1:20:23 |
113. | Juan Felipe Osorio | Burgos-BH | 1:20:24 |
114. | Chris Froome | Ineos Grenadiers | 1:20:26 |
115. | Omer Goldstein | Israel Start-Up Nation | 1:20:42 |
116. | Cameron Wurf | Ineos Grenadiers | 1:21:20 |
117. | James Piccoli | Israel Start-Up Nation | 1:21:58 |
118. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | 1:22:02 |
119. | Valentin Ferron | Team Total Direct Energie | 1:22:16 |
120. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 1:22:20 |
121. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 1:22:25 |
122. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | 1:22:42 |
123. | Ivo Oliveira | UAE Team Emirates | 1:24:39 |
124. | Alfred Wright | Bahrain-McLaren | 1:24:40 |
125. | Lorrenzo Manzin | Team Total Direct Energie | 1:24:41 |
126. | Nic Dlamini | NTT Pro Cycling | 1:25:15 |
127. | Scott Davies | Bahrain-McLaren | 1:25:26 |
128. | Pim Ligthart | Team Total Direct Energie | 1:25:33 |
129. | Benjamin Dyball | NTT Pro Cycling | 1:25:36 |
130. | Alex Molenaar | Burgos-BH | 1:25:44 |
131. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 1:25:47 |
132. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | 1:25:57 |
133. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 1:26:24 |
134. | Jonathan Hivert | Team Total Direct Energie | 1:26:36 |
135. | Alexander Kamp | Trek-Segafredo | 1:26:50 |
136. | Paul Martens | Jumbo-Visma | 1:28:16 |
137. | Gerben Thijssen | Lotto Soudal | 1:28:28 |
138. | Reinardt Janse van Rensburg | NTT Pro Cycling | 1:28:30 |
139. | Mitchell Docker | EF Pro Cycling | 1:29:22 |
140. | Max Kanter | Team Sunweb | 1:29:40 |
141. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | 1:30:37 |
142. | Logan Owen | EF Pro Cycling | 1:32:42 |
143. | Callum Scotson | Mitchelton-Scott | 1:34:57 |
144. | Emmanuel Morin | Cofidis, Solutions Crédits | 1:36:14 |
145. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 1:36:15 |
146. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | 1:36:22 |
147. | Kevin Inkelaar | Bahrain-McLaren | 1:36:56 |
148. | Harry Tanfield | AG2R La Mondiale | 1:37:06 |
149. | Rory Sutherland | Israel Start-Up Nation | 1:37:09 |
150. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | 1:37:14 |
151. | Stephen Williams | Bahrain-McLaren | 1:39:19 |
152. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | 1:41:01 |
153. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | 1:41:35 |
154. | Julius van Den Berg | EF Pro Cycling | 1:43:41 |
155. | Martin Salmon | Team Sunweb | 1:48:01 |
156. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | 1:49:22 |
157. | Martin Laas | Bora-hansgrohe | 1:50:32 |
158. | Mihkel Raim | Israel Start-Up Nation | 1:51:07 |
159. | Mickaël Delage | Groupama-FDJ | 2:07:16 |
160. | Jakub Mareczko | CCC Team | 2:16:32 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 79 |
2. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 61 |
3. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 57 |
4. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | 48 |
5. | Michael Woods | EF Pro Cycling | 45 |
6. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 35 |
7. | Hugh Carthy | EF Pro Cycling | 33 |
8. | Enric Mas | Movistar Team | 33 |
9. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | 33 |
10. | Marc Soler | Movistar Team | 29 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | 27 |
2. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 24 |
3. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 19 |
4. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 18 |
5. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 16 |
6. | Michael Woods | EF Pro Cycling | 16 |
7. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | 11 |
8. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 11 |
9. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 7 |
10. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | 6 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Enric Mas | Movistar Team | 28:24:58 |
2. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 02:40 |
3. | Gino Mader | NTT Pro Cycling | 02:57 |
4. | Aleksandr Vlasov | Astana Pro Team | 05:27 |
5. | Kobe Goossens | Lotto Soudal | 12:36 |
6. | Georg Zimmermann | CCC Team | 12:54 |
7. | Andrea Bagioli | Deceuninck-Quick Step | 17:54 |
8. | Clément Champoussin | AG2R La Mondiale | 22:34 |
9. | Will Barta | CCC Team | 24:26 |
10. | Jhojan Garcia | Caja Rural-Seguros RGA | 26:57 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Movistar Team | 85:16:40 | |
2. | UAE Team Emirates | 03:03 | |
3. | Jumbo-Visma | 07:43 | |
4. | Astana Pro Team | 09:23 | |
5. | Mitchelton-Scott | 24:27 | |
6. | Cofidis, Solutions Crédits | 39:25 | |
7. | Ineos Grenadiers | 43:03 | |
8. | Trek-Segafredo | 55:34 | |
9. | Groupama-FDJ | 1:01:20 | |
10. | Caja Rural-Seguros RGA | 1:05:58 | |
11. | Deceuninck-Quick Step | 1:11:01 | |
12. | EF Pro Cycling | 1:17:57 | |
13. | AG2R La Mondiale | 1:21:26 | |
14. | NTT Pro Cycling | 1:26:05 | |
15. | CCC Team | 1:26:12 | |
16. | Israel Start-Up Nation | 1:30:21 | |
17. | Team Sunweb | 1:39:38 | |
18. | Bora-hansgrohe | 1:55:38 | |
19. | Bahrain-McLaren | 1:56:24 | |
20. | Team Total Direct Energie | 1:58:51 | |
21. | Lotto Soudal | 2:04:37 | |
22. | Burgos-BH | 2:25:16 |
ander_her
30 października 2020, 12:12 o 12:12
Takie zwycięstwa nie wyglądają ładnie