Diego Ulissi (UAE-Team Emirates) został w Monselice zwycięzcą trzynastego etapu Giro d’Italia.
Włoch pokonał na finiszu z okrojonej grupki lidera wyścigu João Almeidę (Deceuninck-Quick-Step) i Patricka Konrad (Bora-hansgrohe).
22-letni Portugalczyk odhaczył 10 dzień w maglia rosa i dzięki bonifikacie za drugie miejsce powiększył nieznacznie przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej.
Rafał Majka (Bora-hansgrohe) finiszował 13. i utrzymał 8. pozycję w klasyfikacji generalnej.
Trzynasty odcinek prowadził spod Rawenny w kierunku Padwy, kolarzy zabierając na północ Półwyspu Apenińskiego. Szosy prowadzące wzdłuż Morza Adriatyckiego były zupełnie płaskie, aczkolwiek na ostatnich 30 kilometrach organizatorzy wyznaczyli dwie niewielkie acz bardzo strome wspinaczki: Roccolo (29,5 km przed metą; 4,1 km; 8,3%, kat. 4) i Calaone (16 km przed metą; 2,1 km; 9,8%, kat. 4).
W ucieczce dnia przy pogodnej aurze znaleźli się Geoffrey Bouchard (AG2R La Mondiale), Simon Pellaud i Simone Ravanelli (Androni Giocattoli-Sidermec), Rodrigo Contreras (Astana), Alessandro Tonelli (Bardiani-CSF-Faizane), Harm Vanhoucke (Lotto Soudal) oraz Lorenzo Rota (Vini Zabu-KTM).
Grupka utrzymywała dwie i pół minuty przewagi nad peletonem i podzieliła się punktami na lotnym finiszu w Rovigo (73,5 km przed metą). Nagrodę zdobył Pellaud, a walecznemu Włochowi udało się też wygrać premię w Galzignano Terme (37 km przed metą).
Peleton musztrowali kolarze Bora-hansgrohe, 50 kilometrów przed metą mając do odrobienia 2:20 i mając pewność, że etap nie wymknie się im spod kontroli.
Przed pierwszą z dwóch wspinaczek atakował Ravanelli, ale z ruchu tego nic nie wyszło. Podjazd Roccolo (4,1 km; 8,3%) na czele rozpoczęli Tonelli i Bouchard, ale ich przewaga nad peletonem spadła poniżej minuty.
Dwójka na szczycie notowała 30 sekund nad grupką lidera oraz 1:10 nad grupką Arnauda Demare’a (Groupama-FDJ). Tempo w grupie goniącej dyktował Matteo Fabbro, pracujący na Petera Sagana (Bora-hansgrohe).
Praca kolarzy Groupama-FDJ pozwoliła Demare’owi i spółce sprinterów na powrót do grupy na 20 kilometrów przed metą. Dwójka uciekinierów wspinaczkę na Calaone (2,1 km; 9,8%) rozpoczęła 30 sekund przed naciąganą przez Jhonatana Narváeza (Ineos Grenadiers) i Valerio Contiego (UAE-Team Emirates) grupą pościgową.
Pracę kolegi szybko wykorzystał Diego Ulissi, który powoli odjeżdżać zaczął z Mikkelem Frølichem Honoré (Deceuninck-Quick-Step). Koło trzymało kilku innych kolarzy, w tym lider wyścigu João Almeida i Rafał Majka (Bora-hansgrohe). 17 kilometrów czołówka wchłonęła Boucharda i Tonellego, a nieskuteczne próby ataku podjęli Tao Geoghegan Hart (Ineos Grenadiers), a następnie Ruben Guerreiro (EF Pro Cycling).
Faworyci wyścigu nie szarpali się i grupka na szczyt wjechała razem. 15 sekund traciła grupka z Saganem, 55 kolejna z Demarem, a różnice na 12-kilometrowym płaskim odcinku utrzymywała praca kolarzy Deceuninck-Quick-Step, którzy liczyli na finisz Almeidy. Mikkel Honoré, James Knox i Fausto Masnada prowadzili lidera wyścigu i zdołali dowieść czołówkę do mety przed pościgiem grupek Sagana i Demare’a.
Na finiszu Honoré rozprowadzał Almeidę, ale ten element wyszedł kolarzom belgijskiej ekipy średnio. Lider wyścigu ruszył na kreskę bark w bark z Diego Ulissim. Do walki próbował włączyć się Patrick Konrad (Bora-hansgrohe), ale to kolarz UAE-Team Emirates zdobył niewielką przewagę i utrzymał prowadzenie do mety. Trójka na kreskę wpadła razem, ale sędziowie nie dali im długo czekać z werdyktem i Ulissi po chwili świętował ósmy wygrany etap Giro w karierze.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 4:22:18 |
2. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | |
3. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
4. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | |
5. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | |
6. | Sergio Samitier | Movistar Team | |
7. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
8. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | |
9. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | |
10. | Jai Hindley | Team Sunweb | |
11. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
12. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
13. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | |
14. | Ruben Guerreiro | EF Pro Cycling | |
15. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
16. | Domenico Pozzovivo | NTT Pro Cycling | |
17. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
18. | Sam Oomen | Team Sunweb | |
19. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | |
20. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | |
21. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | 00:23 |
22. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
23. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
24. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
25. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 00:39 |
26. | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | 00:41 |
27. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | |
28. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | |
29. | Luca Chirico | Androni Giocattoli-Sidermec | |
30. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | |
31. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | |
32. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
33. | Josef Cerny | CCC Team | |
34. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
35. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | |
36. | Chris Hamilton | Team Sunweb | |
37. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | |
38. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
39. | Attila Valter | CCC Team | |
40. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-McLaren | |
41. | Víctor de La Parte | CCC Team | |
42. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
43. | François Bidard | AG2R La Mondiale | |
44. | Oscar Rodriguez | Astana Pro Team | |
45. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | |
46. | Giovanni Visconti | Vini Zabù-KTM | |
47. | Francjasco Romano | Bardiani-CSF-Faizanè | |
48. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | |
49. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | |
50. | Louis Meintjes | NTT Pro Cycling | |
51. | Enrico Battaglin | Bahrain-McLaren | |
52. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | |
53. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | |
54. | Kamil Małecki | CCC Team | |
55. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
56. | Davide Villella | Movistar Team | |
57. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | |
58. | Ilnur Zakarin | CCC Team | 00:47 |
59. | Jonas Gregaard | Astana Pro Team | 00:49 |
60. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 00:51 |
61. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 01:30 |
62. | Matteo Sobrero | NTT Pro Cycling | |
63. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | |
64. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | |
65. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 01:35 |
66. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | 01:40 |
67. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 01:51 |
68. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 01:58 |
69. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | |
70. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | 02:09 |
71. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | 03:34 |
72. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 03:35 |
73. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 03:52 |
74. | Jaakko Hanninen | AG2R La Mondiale | 08:15 |
75. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | |
76. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | 08:22 |
77. | Fabio Felline | Astana Pro Team | |
78. | Danilo Wyss | NTT Pro Cycling | 09:25 |
79. | Adam Hansen | Lotto Soudal | |
80. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
81. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | |
82. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | |
83. | Jonathan Klever Caicedo | EF Pro Cycling | |
84. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
85. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | |
86. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | |
87. | Dario Cataldo | Movistar Team | |
88. | Lorenzo Rota | Vini Zabù-KTM | |
89. | Sander Armee | Lotto Soudal | |
90. | Domen Novak | Bahrain-McLaren | |
91. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 10:51 |
92. | Marco Frapporti | Vini Zabù-KTM | |
93. | Matteo Spreafico | Vini Zabù-KTM | |
94. | Edoardo Zardini | Vini Zabù-KTM | 11:13 |
95. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 13:20 |
96. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | |
97. | Mattia Bais | Androni Giocattoli-Sidermec | |
98. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
99. | Fabio Mazzucco | Bardiani-CSF-Faizanè | |
100. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
101. | Dylan Sunderland | NTT Pro Cycling | |
102. | Giovanni Lonardi | Bardiani-CSF-Faizanè | |
103. | Victor Campenaerts | NTT Pro Cycling | |
104. | Kamil Gradek | CCC Team | |
105. | Jan Tratnik | Bahrain-McLaren | |
106. | Amanuel Ghebreigzabhier | NTT Pro Cycling | |
107. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
108. | Jhonatan Restrepo | Androni Giocattoli-Sidermec | |
109. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | |
110. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | |
111. | James Whelan | EF Pro Cycling | |
112. | Simon Clarke | EF Pro Cycling | |
113. | Tanel Kangert | EF Pro Cycling | |
114. | Nathan Haas | Cofidis, Solutions Crédits | |
115. | Nico Denz | Team Sunweb | |
116. | Yukiya Arashiro | Bahrain-McLaren | |
117. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | |
118. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | |
119. | Lachlan Morton | EF Pro Cycling | |
120. | Héctor Carretero | Movistar Team | |
121. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | |
122. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | |
123. | Mathias Le Turnier | Cofidis, Solutions Crédits | |
124. | Chad Haga | Team Sunweb | |
125. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
126. | Simone Bevilacqua | Vini Zabù-KTM | |
127. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | |
128. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
129. | Eros Capecchi | Bahrain-McLaren | |
130. | Etienne van Empel | Vini Zabù-KTM | |
131. | Daniel Navarro | Israel Start-Up Nation | |
132. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 14:11 |
133. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | |
134. | Marco Mathis | Cofidis, Solutions Crédits | |
135. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | |
136. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | |
137. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | |
138. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | |
139. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | |
140. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | |
141. | Jonathan Dibben | Lotto Soudal | |
142. | Mark Padun | Bahrain-McLaren | |
143. | Albert Torres | Movistar Team |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 53:43:58 |
2. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 00:40 |
3. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | 00:49 |
4. | Domenico Pozzovivo | NTT Pro Cycling | 01:03 |
5. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 01:07 |
6. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 01:17 |
7. | Jai Hindley | Team Sunweb | 01:25 |
8. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 01:27 |
9. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | 01:42 |
10. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 02:26 |
11. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 02:45 |
12. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 02:51 |
13. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 03:04 |
14. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-McLaren | 05:57 |
15. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 06:02 |
16. | Sergio Samitier | Movistar Team | 08:49 |
17. | Ilnur Zakarin | CCC Team | 16:01 |
18. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 19:41 |
19. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | 19:49 |
20. | Sam Oomen | Team Sunweb | 23:36 |
21. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 23:51 |
22. | Attila Valter | CCC Team | 25:23 |
23. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | 32:04 |
24. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | 32:55 |
25. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
26. | Ruben Guerreiro | EF Pro Cycling | 34:16 |
27. | Fabio Felline | Astana Pro Team | 35:21 |
28. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 40:00 |
29. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 41:16 |
30. | Chris Hamilton | Team Sunweb | 41:46 |
31. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | 42:13 |
32. | Tanel Kangert | EF Pro Cycling | 43:06 |
33. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | 43:27 |
34. | Davide Villella | Movistar Team | 43:33 |
35. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 45:58 |
36. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 48:23 |
37. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | 51:44 |
38. | François Bidard | AG2R La Mondiale | 52:59 |
39. | Víctor de La Parte | CCC Team | 53:47 |
40. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 56:13 |
41. | Oscar Rodriguez | Astana Pro Team | 1:01:43 |
42. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | 1:01:54 |
43. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | 1:03:05 |
44. | Mark Padun | Bahrain-McLaren | 1:04:05 |
45. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 1:05:30 |
46. | Joey Rosskopf | CCC Team | 1:06:56 |
47. | Jonas Gregaard | Astana Pro Team | 1:07:12 |
48. | Louis Meintjes | NTT Pro Cycling | 1:07:31 |
49. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 1:07:37 |
50. | Daniel Navarro | Israel Start-Up Nation | 1:08:07 |
51. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | 1:08:26 |
52. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | 1:11:07 |
53. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | 1:11:08 |
54. | Enrico Battaglin | Bahrain-McLaren | 1:14:44 |
55. | Jaakko Hanninen | AG2R La Mondiale | 1:14:54 |
56. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | 1:15:01 |
57. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 1:16:31 |
58. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 1:16:36 |
59. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 1:16:56 |
60. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | 1:18:27 |
61. | Sander Armee | Lotto Soudal | 1:19:33 |
62. | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | 1:23:47 |
63. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 1:24:04 |
64. | Jonathan Klever Caicedo | EF Pro Cycling | 1:25:51 |
65. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:25:57 |
66. | Giovanni Visconti | Vini Zabù-KTM | 1:26:47 |
67. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 1:28:17 |
68. | Chad Haga | Team Sunweb | 1:28:32 |
69. | Simon Clarke | EF Pro Cycling | 1:28:58 |
70. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 1:30:14 |
71. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | 1:31:18 |
72. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 1:31:30 |
73. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:31:34 |
74. | Matteo Sobrero | NTT Pro Cycling | 1:33:09 |
75. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 1:34:37 |
76. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | 1:35:01 |
77. | Dario Cataldo | Movistar Team | 1:36:17 |
78. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | 1:36:29 |
79. | Jan Tratnik | Bahrain-McLaren | 1:37:25 |
80. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:38:24 |
81. | Francjasco Romano | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:38:26 |
82. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:39:23 |
83. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:40:19 |
84. | Kamil Małecki | CCC Team | 1:41:01 |
85. | Edoardo Zardini | Vini Zabù-KTM | 1:44:32 |
86. | Nico Denz | Team Sunweb | 1:45:13 |
87. | Luca Chirico | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:46:39 |
88. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | 1:47:37 |
89. | Lorenzo Rota | Vini Zabù-KTM | 1:48:36 |
90. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:48:59 |
91. | Danilo Wyss | NTT Pro Cycling | 1:50:16 |
92. | Josef Cerny | CCC Team | 1:50:49 |
93. | Eros Capecchi | Bahrain-McLaren | 1:50:52 |
94. | Yukiya Arashiro | Bahrain-McLaren | 1:53:28 |
95. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | 1:56:30 |
96. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:56:41 |
97. | Amanuel Ghebreigzabhier | NTT Pro Cycling | 1:57:02 |
98. | Domen Novak | Bahrain-McLaren | 1:59:48 |
99. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 2:00:14 |
100. | Etienne van Empel | Vini Zabù-KTM | 2:00:25 |
101. | Jhonatan Restrepo | Androni Giocattoli-Sidermec | 2:03:37 |
102. | Héctor Carretero | Movistar Team | 2:03:48 |
103. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 2:04:09 |
104. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 2:04:29 |
105. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | 2:05:09 |
106. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | 2:07:53 |
107. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | 2:12:43 |
108. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | 2:13:25 |
109. | Victor Campenaerts | NTT Pro Cycling | 2:13:38 |
110. | Mathias Le Turnier | Cofidis, Solutions Crédits | 2:18:06 |
111. | Albert Torres | Movistar Team | 2:18:12 |
112. | Mattia Bais | Androni Giocattoli-Sidermec | 2:18:21 |
113. | Kamil Gradek | CCC Team | 2:19:33 |
114. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 2:19:40 |
115. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 2:20:54 |
116. | Adam Hansen | Lotto Soudal | 2:21:35 |
117. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 2:23:46 |
118. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | 2:24:08 |
119. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | 2:26:24 |
120. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 2:28:50 |
121. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 2:31:37 |
122. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | 2:31:45 |
123. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 2:32:14 |
124. | Nathan Haas | Cofidis, Solutions Crédits | 2:33:05 |
125. | James Whelan | EF Pro Cycling | 2:33:37 |
126. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | 2:34:40 |
127. | Lachlan Morton | EF Pro Cycling | 2:37:43 |
128. | Dylan Sunderland | NTT Pro Cycling | 2:38:26 |
129. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 2:39:17 |
130. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | 2:40:31 |
131. | Marco Frapporti | Vini Zabù-KTM | 2:40:33 |
132. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 2:40:40 |
133. | Giovanni Lonardi | Bardiani-CSF-Faizanè | 2:41:15 |
134. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 2:42:32 |
135. | Fabio Mazzucco | Bardiani-CSF-Faizanè | 2:44:01 |
136. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | 2:44:06 |
137. | Simone Bevilacqua | Vini Zabù-KTM | 2:44:39 |
138. | Matteo Spreafico | Vini Zabù-KTM | 2:44:47 |
139. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | 2:49:59 |
140. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 2:51:31 |
141. | Marco Mathis | Cofidis, Solutions Crédits | 2:57:03 |
142. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | 3:09:43 |
143. | Jonathan Dibben | Lotto Soudal | 3:09:48 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 221 |
2. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 184 |
3. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 78 |
4. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 77 |
5. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 51 |
6. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 51 |
7. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | 50 |
8. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | 40 |
9. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | 39 |
10. | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | 37 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Ruben Guerreiro | EF Pro Cycling | 87 |
2. | Giovanni Visconti | Vini Zabù-KTM | 76 |
3. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 45 |
4. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 45 |
5. | Jonathan Klever Caicedo | EF Pro Cycling | 40 |
6. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | 39 |
7. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | 20 |
8. | Domenico Pozzovivo | NTT Pro Cycling | 20 |
9. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | 20 |
10. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 20 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 53:43:58 |
2. | Jai Hindley | Team Sunweb | 01:25 |
3. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 02:45 |
4. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 02:51 |
5. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 06:02 |
6. | Sergio Samitier | Movistar Team | 08:49 |
7. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | 19:49 |
8. | Sam Oomen | Team Sunweb | 23:36 |
9. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 23:51 |
10. | Attila Valter | CCC Team | 25:23 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Ineos Grenadiers | 61:11:31 | |
2. | Deceuninck-Quick Step | 07:12 | |
3. | Team Sunweb | 08:35 | |
4. | Bora-hansgrohe | 17:05 | |
5. | Bahrain-McLaren | 34:55 | |
6. | Movistar Team | 39:48 | |
7. | Trek-Segafredo | 43:53 | |
8. | Astana Pro Team | 55:30 | |
9. | CCC Team | 1:03:06 | |
10. | UAE Team Emirates | 1:10:51 | |
11. | AG2R La Mondiale | 1:11:15 | |
12. | NTT Pro Cycling | 1:27:34 | |
13. | EF Pro Cycling | 2:01:52 | |
14. | Lotto Soudal | 2:13:54 | |
15. | Cofidis, Solutions Crédits | 3:38:20 | |
16. | Androni Giocattoli-Sidermec | 3:41:24 | |
17. | Vini Zabù-KTM | 4:01:05 | |
18. | Bardiani-CSF-Faizanè | 4:07:47 | |
19. | Israel Start-Up Nation | 5:12:21 | |
20. | Groupama-FDJ | 6:06:26 |
Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości i wyniki z czwartku, 2…
Sezon Wielkich Tourów obejmuje swe rządy. Przed kolarzami trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa Giro d'Italia.
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…
Kirsten Faulkner wyczuła swój moment na Vuelta Femenina. Dominika Włodarczyk wraca do ścigania. Wyniki i informacje z 1 maja.
Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.
Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.
Zobacz komentarze
Bora tak ciągnęła peleton....aż zgubiła Sagana :)
I jeszcze szorstka przyjaźń Konrada z Majką....każdy sam jeździ do wozu technicznego po bidony i kurtki. Żadnej współpracy.
Jazda Majki i Konrada jest słaba... Obaj są mocni. Skoro nie współpracują - to mogliby chociaż zaatakować. Bez sensu jeśli mają takie same taktyki wożenia się... Może akurat któremuś by się udało. Chociaż Deceuninck jest tak mocne, że trzebaby się chyba zabrać z Almeidą. Jak odwołają albo skrócą etapy w Alpach to chłopak to wygra.
Przy okazji: to powoli przestaje być zabawne jak Jaroński i Probosz z uporem maniaka nie lekceważą Konrada i mylą go nawet z Poljańskim. Chłopak jest w gazie też.
Sądzę, że Majka czeka na niedzielę i Piancavallo (14,5 km; 7,8%), gdzie pokaże Konradowi miejsce w szeregu. Ale też ważne, by jutro dobrze zaliczył czasówkę.
Bora taktycznie zawsze była słaba i to że zawsze jadą na Sagana A reszta się nie liczy. Szkoda potencjalu bo fabbro i żebra naprawdę są mocni.
Pytanie jak wyjdzie jutro czasówka obu kolarzom. Bo jeśli Konrad nadrobi sporo nad Majką, to może sie okazać, że góry będą Rafałowi służyć tylko do odrabiania strat. A swoją drogą naprawdę mogli by sie dogadać, choćby na zasadzie - dziś ja podwoże bidony, jutro ty. Przecież to bez sensu jest...
Konrad jest w gazie przyjeżdżając dwukrotnie za Majką na etapach górskich... Wszyscy zapominają, że Majka pojechał w trudnych warunkach pierwszy etap, który ustawił wyścig...
Konrad to typ klasykowca....nie jest tak silny w wysokich górach. Na Etnie stracił do Majki prawie minutę. W niedzielę się wysypie. Na czas jeździ podobnie jak Rafał.