Wyniki

Giro della Regione Friuli Venezia Giulia 2020: etap 4. Triumf Pawła Bernasa na koniec

Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski) sięgnął po zwycięstwo na ostatnim etapie włoskiego wyścigu Giro della Regione Friuli Venezia Giulia.

Bernas, który był aktywny przez większą część 175-kilometrowego odcinka z Percoto do Martignacco, zapewnił sobie sukces po dwójkowej rozgrywce na finiszu. W końcówce zawodnik grupy Mazowsze Serce Polski pokonał uciekającego z nim Harry’ego Sweenya (Lotto Soudal U23). Podium 4. etapu Giro della Regione Friuli Venezia Giulia 2020 (2.2) dopełnił najszybszy z peletonu Federico Burchio (Work Service Dynatek Vega).

Dzisiaj od startu było zimno, deszczowo i nerwowo, więc wiedziałem, że ucieczka może dojechać do mety, bo będzie trudno kontrolować etap. Z resztą różnice w generalce były takie, że Uno-X [drużyna lidera – przyp. red.] mogło spokojnie do tego dopuścić.

Byłem w każdej akcji. Najpierw w ósemce, do której doszła kolejna, około 20-osobowa grupa z zawodnikami Uno-X, którzy zaatakowali na rancie. Później dojechała do tej grupy jeszcze reszta peletonu i zaczęły się kontrataki. Pojechałem tutaj dość czujnie i udało mi się zabrać w kolejny, 4-osobowy odjazd. Od razu wiedziałem, że ma szansę dojechać do mety.

Na około 20 kilometrów przed metą zredukowałem czołówkę do 2 osób i razem z Harrym Sweenyem z młodzieżowego Lotto Soudal zgodnie współpracowaliśmy aż do 5 kilometrów przed metą, kiedy zaatakowałem. Australijczyk doszedł mnie na kilometr do mety, ale na finiszu okazałem się lepszy.

– opisywał przebieg rywalizacji po etapie zwycięski Bernas.

Mimo, że ciężko ściga się w taką pogodę, to osobiście to lubię… choć może to złe słowo. Ale jakoś mi to wychodzi i wiedziałem, że w tych warunkach będę konkurencyjny i nastawiałem się na walkę na tym etapie. Od startu założyłem sobie bycie w każdej ucieczce, bo wiedziałem, że grupa lidera nie będzie chciała tego kontrolować. Więc od moment, kiedy sprawdziłem prognozę pogody na niedzielę, widziałem swoją szansę i cieszę się, że ją wykorzystałem

– dodał zawodnik Mazowsze Serce Polski, który w końcowej klasyfikacji generalnej uplasował się na 15. miejscu.

Dzisiaj 10 stopni, deszcz, wiatry, ale też fajna akcja z Pawłem Bernasem już na pierwszych kilometrach. Co ciekawe – sezon zaczęliśmy od zwycięstwa Pawła i kończymy zwycięstwem Pawła, także ekstra

– dodał z kolei dyrektor sportowy Mazowsza, Adrian Kucharek.

Ostatni etap nie wniósł zmian w czołowej trójce klasyfikacji generalnej. Po zwycięstwo w całym wyścigu sięgnął Andreas Leknessund (Uno-X Pro Cycling Team), obok którego na podium stanęli Alexis Guerin (Team Vorarlberg Santic) i Roger Adrià (Equipo Kern Pharma). Po nieznacznych awansach na 6. miejscu sklasyfikowany został najlepszy z Polaków, Szymon Tracz (CCC Development). Do czołowej “10” wskoczyć zdołał jeszcze Piotr Pękala (CCC Development), który zakończył zmagania na 9. pozycji.

Wyniki 4. etapu Giro della Regione Friuli Venezia Giulia 2020 (2.2); Percoto – Martignacco (175,4 km):

La Vuelta Femenina 2023: etap 2. Triumf Alison Jackson

Mistrzyni Kanady Alison Jackson zdobyła w Moncofar drugi etap La Vuelta Femenina.

29 kwietnia 2024, 17:22

28 kwietnia 2024, 17:29