Duńczyk Søren Kragh Andersen po ataku w Lyonie triumfował na czternastym etapie Tour de France.
Kolarz Team Sunweb finiszował przed peletonem, przyprowadzonym przez Słoweńca Lukę Mezgeca (Mitchelton-Scott) i Włocha Simone Consonniego (Cofidis). Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) przyjechał na 20. pozycji.
W klasyfikacji generalnej bez zmian, na prowadzeniu pozostaje Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma).
Przelotowy etap z Clermont-Ferrand do Lyonu (194 km) otworzyła seria ataków, po których zawiązał się odjazd w składzie Stefan Küng (Groupama-FDJ), Edward Theuns (Trek-Segafredo). Dwójce pozwolono odjechać na kilka minut, ale to co istotne rozgrywało się za ich plecami.
Zespół Bora-hansgrohe przystąpił do realizacji planu, który miał przybliżyć Petera Sagana do odzyskania koszulki punktowej wyścigu kosztem Sama Bennetta (Deceuninck-Quick Step). Sprzyjał temu pagórkowaty teren. Słowak, wspomagany przez Maxa Schachmanna odskoczył na Côte du château d’Aulteribe (32 km; 1 km; 8,4%, kat. 4), inkasując po zjeździe 15 punktów na lotnej premii w Courpiere (38 km). Pierwszy punkt planu został zatem wykonany, drugi, znacznie trudniejszy, czekał na mecie.
Bora-hansgrohe utrzymywała wysokie tempo, które odczepiło Bennetta na najtrudniejszym podjeździe dnia, Col du Béal (68 km; 10,2 km; 5,6%, kat. 2). Na czele wyścigu pozostał tylko Küng, gdyż również Theuns poczuł już w nogach trudy etapu.
Szwajcarowi na Côte de Courreau (93 km; 4 km; 5,7%, kat. 3) pozostała niecała minuta, wchłonięty został w strefie bufetu, 80 km przed metą. W tym miejscu białą flagę wywiesiła grupa Bennetta, zaprzestając dalszego pościgu za peletonem.
Szansę na etap dla Grega van Avermeta lub Matteo Trentina na pagórkowatej końcówce w Lyonie wyczuła ekipa CCC, która włączyła się w pracę z Borą.
Decydująca rozgrywka rozpoczęła się od Côte de la Duchère (9,5 km przed metą; 1,4 km; 5,6%, kat. 4). Odskoczył tam Tiesj Benoot (Team Sunweb). Belg zyskał trochę terenu, ale po zjeździe wyprzedził go Lennard Kämna.
Kolarz Bora-hansgrohe pierwszy dotarł pod Côte de la Croix-Rousse (4,5 km przed metą; 1,4 km; 4,8%, kat. 4). Tam zaatakowali kolejno Thomas de Gendt (Lotto Soudal), Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step) i Egan Bernal (Ineos Grenadiers). Nic z tych akcji jednak nie wyszło.
4 km przed metą ruszył Marc Hirschi, a po jego skasowaniu poprawił kolega z Team Sunweb Søren Kragh Andersen. Za Duńczykiem nie miał już kto pognać. Błyskawicznie zyskał kilkanaście sekund. Etap był jego.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 4:28:10 |
2. | Luka Mezgec | Mitchelton-Scott | 00:15 |
3. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | |
4. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
5. | Casper Pedersen | Team Sunweb | |
6. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
7. | Matteo Trentin | CCC Team | |
8. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
9. | Sonny Colbrelli | Bahrain-McLaren | |
10. | Marc Hirschi | Team Sunweb | |
11. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
12. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
13. | Michael Valgren | NTT Pro Cycling | |
14. | Hugo Houle | Astana Pro Team | |
15. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
16. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
17. | Quentin Pacher | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
18. | Damiano Caruso | Bahrain-McLaren | |
19. | Omar Fraile | Astana Pro Team | |
20. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | |
21. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
22. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
23. | Sergio Higuita | EF Pro Cycling | |
24. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
25. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | |
26. | Tom Dumoulin | Jumbo-Visma | |
27. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
28. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
29. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | |
30. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | |
31. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | |
32. | Mikel Landa | Bahrain-McLaren | |
33. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | |
34. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | |
35. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
36. | Rigoberto Uran | EF Pro Cycling | |
37. | Alberto Bettiol | EF Pro Cycling | |
38. | Tiesj Benoot | Team Sunweb | |
39. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
40. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
41. | Enric Mas | Movistar Team | |
42. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
43. | Carlos Verona | Movistar Team | |
44. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
45. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
46. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | |
47. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
48. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | |
49. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | |
50. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
51. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
52. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 00:25 |
53. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | |
54. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | |
55. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 01:01 |
56. | Mikaël Cherel | AG2R La Mondiale | 01:08 |
57. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 01:16 |
58. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 01:20 |
59. | Marc Soler | Movistar Team | 01:22 |
60. | Tejay van Garderen | EF Pro Cycling | 02:16 |
61. | Harold Tejada | Astana Pro Team | 02:40 |
62. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 03:34 |
63. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 05:11 |
64. | Michael Schar | CCC Team | 05:42 |
65. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | |
66. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | |
67. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | |
68. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
69. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | |
70. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | |
71. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
72. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | |
73. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
74. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | 06:42 |
75. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | |
76. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | |
77. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | |
78. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | |
79. | Matej Mohoric | Bahrain-McLaren | |
80. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | |
81. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | |
82. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
83. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 07:51 |
84. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 08:01 |
85. | Dario Cataldo | Movistar Team | 08:09 |
86. | Alessandro de Marchi | CCC Team | |
87. | Simon Geschke | CCC Team | |
88. | George Bennett | Jumbo-Visma | 08:53 |
89. | Nicolas Roche | Team Sunweb | |
90. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 09:41 |
91. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
92. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 09:58 |
93. | Jan Hirt | CCC Team | 12:48 |
94. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | 19:48 |
95. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | |
96. | Nils Politt | Israel Start-Up Nation | |
97. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | |
98. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | |
99. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
100. | Nikias Arndt | Team Sunweb | |
101. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
102. | Max Walscheid | NTT Pro Cycling | |
103. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
104. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
105. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
106. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | |
107. | Neilson Powless | EF Pro Cycling | |
108. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | |
109. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
110. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
111. | Geoffrey Soupe | Team Total Direct Energie | |
112. | Edvald Boasson Hagen | NTT Pro Cycling | |
113. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
114. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
115. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
116. | Ryan Gibbons | NTT Pro Cycling | |
117. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | |
118. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | |
119. | Dayer Quintana | Team Arkéa Samsic | |
120. | Jens Keukeleire | EF Pro Cycling | |
121. | Jonas Koch | CCC Team | |
122. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | |
123. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | |
124. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
125. | Michael Gogl | NTT Pro Cycling | |
126. | Marco Haller | Bahrain-McLaren | |
127. | Kévin Reza | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
128. | Maxime Chevalier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
129. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | |
130. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
131. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | |
132. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | |
133. | Mathieu Burgaudeau | Team Total Direct Energie | |
134. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | |
135. | Wout Poels | Bahrain-McLaren | |
136. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | |
137. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
138. | Krists Neilands | Israel Start-Up Nation | |
139. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | |
140. | Pierre Rolland | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
141. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
142. | Daniel Felipe Martinez | EF Pro Cycling | |
143. | Cyril Gautier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
144. | Hugh Carthy | EF Pro Cycling | |
145. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | |
146. | Roman Kreuziger | NTT Pro Cycling | |
147. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | |
DNF | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | |
DNS | Romain Bardet | AG2R La Mondiale |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 61:03:00 |
2. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 00:44 |
3. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 00:59 |
4. | Rigoberto Uran | EF Pro Cycling | 01:10 |
5. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | 01:12 |
6. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 01:31 |
7. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | 01:42 |
8. | Mikel Landa | Bahrain-McLaren | 01:55 |
9. | Richie Porte | Trek-Segafredo | 02:06 |
10. | Enric Mas | Movistar Team | 02:54 |
11. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | 03:14 |
12. | Tom Dumoulin | Jumbo-Visma | 04:32 |
13. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 05:11 |
14. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 06:22 |
15. | Damiano Caruso | Bahrain-McLaren | 07:02 |
16. | Sergio Higuita | EF Pro Cycling | 26:12 |
17. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 27:11 |
18. | Pierre Rolland | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 34:07 |
19. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 34:16 |
20. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | 36:09 |
21. | Marc Soler | Movistar Team | 37:53 |
22. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 40:13 |
23. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | 42:56 |
24. | Mikaël Cherel | AG2R La Mondiale | 44:37 |
25. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 52:48 |
26. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 59:19 |
27. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 1:00:23 |
28. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 1:01:49 |
29. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 1:04:52 |
30. | George Bennett | Jumbo-Visma | 1:07:21 |
31. | Carlos Verona | Movistar Team | 1:08:03 |
32. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 1:08:26 |
33. | Greg van Avermaet | CCC Team | 1:09:18 |
34. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 1:09:38 |
35. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 1:11:40 |
36. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 1:12:28 |
37. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | 1:14:40 |
38. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 1:16:04 |
39. | Hugh Carthy | EF Pro Cycling | 1:16:46 |
40. | Daniel Felipe Martinez | EF Pro Cycling | 1:16:54 |
41. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 1:16:56 |
42. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 1:18:00 |
43. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 1:19:09 |
44. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 1:19:50 |
45. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | 1:20:57 |
46. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 1:23:12 |
47. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | 1:23:15 |
48. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 1:24:33 |
49. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 1:25:01 |
50. | Neilson Powless | EF Pro Cycling | 1:28:06 |
51. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 1:28:23 |
52. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 1:28:48 |
53. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 1:29:13 |
54. | Harold Tejada | Astana Pro Team | 1:30:07 |
55. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 1:30:57 |
56. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 1:32:16 |
57. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 1:33:09 |
58. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 1:36:44 |
59. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 1:39:33 |
60. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 1:40:45 |
61. | Quentin Pacher | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 1:44:19 |
62. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 1:46:24 |
63. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | 1:47:26 |
64. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 1:52:05 |
65. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | 1:55:05 |
66. | Alberto Bettiol | EF Pro Cycling | 1:56:20 |
67. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 1:56:43 |
68. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | 1:57:11 |
69. | Michael Valgren | NTT Pro Cycling | 1:57:40 |
70. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 1:57:54 |
71. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 1:59:45 |
72. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 2:00:37 |
73. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 2:00:49 |
74. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 2:01:03 |
75. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | 2:04:34 |
76. | Simon Geschke | CCC Team | 2:05:33 |
77. | Dario Cataldo | Movistar Team | 2:08:01 |
78. | Cyril Gautier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 2:08:42 |
79. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 2:13:11 |
80. | Michael Schar | CCC Team | 2:15:15 |
81. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 2:18:36 |
82. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | 2:20:08 |
83. | Matteo Trentin | CCC Team | 2:21:04 |
84. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 2:29:06 |
85. | Luka Mezgec | Mitchelton-Scott | 2:29:30 |
86. | Tejay van Garderen | EF Pro Cycling | 2:30:01 |
87. | Matej Mohoric | Bahrain-McLaren | 2:31:28 |
88. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 2:31:54 |
89. | Sonny Colbrelli | Bahrain-McLaren | 2:34:18 |
90. | Tiesj Benoot | Team Sunweb | 2:34:59 |
91. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 2:37:29 |
92. | Jan Hirt | CCC Team | 2:38:20 |
93. | Krists Neilands | Israel Start-Up Nation | 2:38:30 |
94. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 2:39:19 |
95. | Imanol Erviti | Movistar Team | 2:40:36 |
96. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 2:40:49 |
97. | Jens Keukeleire | EF Pro Cycling | 2:41:11 |
98. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | 2:42:59 |
99. | Roman Kreuziger | NTT Pro Cycling | 2:43:56 |
100. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | 2:45:04 |
101. | Edvald Boasson Hagen | NTT Pro Cycling | 2:45:33 |
102. | Michael Gogl | NTT Pro Cycling | 2:45:41 |
103. | Alessandro de Marchi | CCC Team | 2:45:50 |
104. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | 2:46:25 |
105. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 2:49:59 |
106. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 2:51:41 |
107. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | 2:52:22 |
108. | Casper Pedersen | Team Sunweb | 2:52:33 |
109. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | 2:52:46 |
110. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 2:53:21 |
111. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | 2:53:39 |
112. | Dayer Quintana | Team Arkéa Samsic | 2:58:05 |
113. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 2:58:09 |
114. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | 2:59:01 |
115. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 3:02:24 |
116. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 3:03:02 |
117. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 3:05:50 |
118. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | 3:07:57 |
119. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 3:09:23 |
120. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 3:09:48 |
121. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | 3:10:02 |
122. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 3:10:17 |
123. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 3:10:42 |
124. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 3:12:45 |
125. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 3:13:08 |
126. | Nils Politt | Israel Start-Up Nation | 3:16:48 |
127. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 3:17:21 |
128. | Jonas Koch | CCC Team | 3:19:18 |
129. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 3:20:35 |
130. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 3:21:45 |
131. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 3:22:04 |
132. | Ryan Gibbons | NTT Pro Cycling | 3:23:05 |
133. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 3:24:13 |
134. | Geoffrey Soupe | Team Total Direct Energie | 3:25:51 |
135. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | 3:26:07 |
136. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 3:26:39 |
137. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 3:27:42 |
138. | Wout Poels | Bahrain-McLaren | 3:28:31 |
139. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 3:30:32 |
140. | Kévin Reza | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 3:30:34 |
141. | Jens Debusschere | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 3:30:51 |
142. | Max Walscheid | NTT Pro Cycling | 3:32:42 |
143. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 3:33:43 |
144. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | 3:35:52 |
145. | Mathieu Burgaudeau | Team Total Direct Energie | 3:38:25 |
146. | Cees Bol | Team Sunweb | 3:38:37 |
147. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | 3:39:08 |
148. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | 3:39:33 |
149. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 3:40:42 |
150. | Maxime Chevalier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 3:42:55 |
151. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 3:43:41 |
152. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 3:43:47 |
153. | Marco Haller | Bahrain-McLaren | 3:44:55 |
154. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 3:47:09 |
155. | Frederik Frison | Lotto Soudal | 3:57:55 |
156. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 4:01:39 |
157. | Jérôme Cousin | Team Total Direct Energie | 4:05:47 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 262 |
2. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 219 |
3. | Matteo Trentin | CCC Team | 169 |
4. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 162 |
5. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 158 |
6. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 131 |
7. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 108 |
8. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 106 |
9. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 100 |
10. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 97 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 36 |
2. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 31 |
3. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 31 |
4. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 24 |
5. | Quentin Pacher | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 21 |
6. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 18 |
7. | Neilson Powless | EF Pro Cycling | 16 |
8. | Daniel Felipe Martinez | EF Pro Cycling | 14 |
9. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 14 |
10. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 14 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 61:03:44 |
2. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 00:15 |
3. | Enric Mas | Movistar Team | 02:10 |
4. | Sergio Higuita | EF Pro Cycling | 25:28 |
5. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 58:35 |
6. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 1:10:56 |
7. | Daniel Felipe Martinez | EF Pro Cycling | 1:16:10 |
8. | Neilson Powless | EF Pro Cycling | 1:27:22 |
9. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 1:28:29 |
10. | Harold Tejada | Astana Pro Team | 1:29:23 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | EF Pro Cycling | 183:12:36 | |
2. | Movistar Team | 03:00 | |
3. | Jumbo-Visma | 23:02 | |
4. | Trek-Segafredo | 29:27 | |
5. | Ineos Grenadiers | 35:51 | |
6. | AG2R La Mondiale | 38:24 | |
7. | Astana Pro Team | 38:36 | |
8. | Bahrain-McLaren | 44:11 | |
9. | Mitchelton-Scott | 1:19:06 | |
10. | Bora-hansgrohe | 1:32:59 | |
11. | UAE Team Emirates | 1:38:45 | |
12. | Team Arkéa Samsic | 1:43:24 | |
13. | Groupama-FDJ | 1:58:10 | |
14. | Cofidis, Solutions Crédits | 2:00:02 | |
15. | CCC Team | 2:56:03 | |
16. | Deceuninck-Quick Step | 3:39:50 | |
17. | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 3:47:08 | |
18. | Team Sunweb | 4:12:04 | |
19. | Israel Start-Up Nation | 4:35:08 | |
20. | NTT Pro Cycling | 5:20:24 | |
21. | Team Total Direct Energie | 6:18:21 | |
22. | Lotto Soudal | 8:54:11 |
Mischa Bredewold wygrała etap wyścigu w Kraju Basków. Thibau Nys z kolejnym sukcesem. Oto wyniki i informacje z 10 maja.
Zapowiedź 8. etapu Giro d’Italia 2024. 11 maja (sobota): Spoleto – Prati di Tivo (152 km ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️).
Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) wygrał siódmy etap wyścigu Giro d’Italia, jazdę indywidualną na czas i umocnił się na pozycji…
Mark Cavendish wygrał etap Wyścigu Dookoła Węgier. Pelayo Sanchez wyrwał etap Giro swojemu idolowi. Oto wyniki i informacje z 9…
Zapowiedź 7. etapu Giro d’Italia 2024. 10 maja (piątek): Foligno – Perugia (40,6 km, jazda indywidualna na czas ⭐️⭐️⭐️⭐️).
Pelayo Sanchez wygrał w Rapolano Terme szósty etap wyścigu Giro d'Italia.