Mistrzostwa Polski 2020. Anna Plichta najlepsza na czasówce elity kobiet

Anna Plichta (Trek-Segafredo) zdobyła w Busku-Zdroju tytuł mistrzyni Polski elity kobiet w jeździe indywidualnej na czas.

28-letnia zawodniczka obroniła tym samym tytuł sprzed roku i w barwach amerykańskiej ekipy nadal prezentowała będzie strój mistrzyni Polski.

Srebrny medal w stawce 28 zawodniczek wywalczyła Marta Jaskulska (CCC-Liv), której przypadł także złoty krążek wśród zawodniczek do lat 23.

Podium mistrzostw elity Karolina Kumięga (TKK Pacific Toruń Nestle Fitness), której oprócz brązu w kategorii elity przypadło srebro wśród orliczek.

Brązowy medal w gronie kobiet do lat 23 wywalczyła szósta Patrycja Lorkowska (TKK Pacific Toruń Nestle Fitness).

Zawodniczki rywalizowały na delikatnie pofałdowanej trasie, na 22-kilometrowym odcinku ze startem i metą w Busku-Zdroju.

Wyniki Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym 2020 – jazda indywidualna na czas kobiet open (NC), Busko-Zdrój (22 km):