Mistrzostwa Polski 2020. Kamil Gradek ze złotem

Kamil Gradek został w Busku-Zdroju mistrzem Polski elity mężczyzn w jeździe indywidualnej na czas.

29-letni zawodnik CCC Team o 29 sekund pokonał faworyta i obrońcę tytułu Macieja Bodnara (Bora-hansgrohe). Brązowy medal wywalczył Łukasz Wiśniowski (CCC Team), który stracił 59 sekund.

Szymon Krawczyk (CCC Development Team) został mistrzem Polski w kategorii U23. Podium tej kategorii dopełnili Filip Maciejuk (Leopard Pro Cycling) oraz Damian Papierski (CCC Development Team).

Kolarze w kategorii open rywalizowały na delikatnie pofałdowanej trasie, na który składały się dwie 22-kilometrowe rundy ze startem i metą w Busku-Zdroju. Po zmianach na rasie nawrót na drugie okrążenie usytuowany był przed wjazdem na ul. 1 Maja, na ulicy Szymona Starkiewicza, co nieznacznie skróciło dystans z planowanych 44 kilometrów do 42,5 kilometra.

Na starcie stanęło 40 zawodników: 13 w gronie elity i 27 młodzieżowców.

Wyniki Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym 2020 – jazda indywidualna na czas elity mężczyzn (NC), Busko-Zdrój (42,5 km):