Tour de Pologne 2020. Skład kadry Polski

Polski Związek Kolarski (PZKol) podał skład kadry Polski na 77. edycję Tour de Pologne (5-9 sierpnia).

W składzie znaleźli się Alan Banaszek, Adrian Banaszek i Paweł Bernas (wszyscy Mazowsze Serce Polski), Piotr Brożyna i Patryk Stosz (obaj Voster ATS Team), Maciej Paterski (Wibatech Merx Wocław) oraz Przemysław Kasperkiewicz (UC Nantes - Atlantique).

22-letni Alan Banaszek spróbuje włączyć się do walki na płaskich etapach worldtourowego wyścigu. Tour de Pologne rozegrany zostanie w dniach 5-9 sierpnia, a w ramach pięciu dni ścigania na polskich drogach dwa odcinki powinny zakończyć się finiszem z grupy.

Pozostała szóstka ma pomóc Banaszkowi na dwóch pierwszych etapach, a potem szukać swoich szans na bardziej pagórkowatych odcinkach.

Kolarze wybrani do składu, którym pokierują dyrektorzy sportowi Marek Leśniewski i Andrzej Domin, przeszli już pierwszą rundę wymaganych testów na obecność koronawirusa. Kadra wraz z obsługą drugą rundę wymaganych badań przejdą w poniedziałek, a negatywne wyniki pozwolą im na dołączenie do "bańki" wyścigu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. Greg

  3 sierpnia 2020, 23:34 o 23:34

  Fajnie że młody skład mam nadzieje że chłopaki ambitnie powalczą i zdobędą trochę doświadczenia. Nie rozumiem co tam robi Adrian Banaszek (DNF jak tylko pojawi się jakiś podjazd) i czemu nikt z CCC Development się nie załapał, Aniołkowski jest w dobrej formie

  • TomAsz

   4 sierpnia 2020, 16:02 o 16:02

   Jedzie pierwsza drużyna CCC, dlatego zgodnie z przepisami nie można było nikogo zabrać z jej zaplecza.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: