Vuelta a Burgos 2020: etap 2. Atomowy finisz Fernando Gavirii

Fernando Gaviria (UAE-Team Emirates) po finiszu w Villadiego wygrał w drugi etap Vuelta a Burgos.

Kolumbijczyk wyprzedził Arnaud Demare'a (Groupama-FDJ). Na trzecim miejscu uplasował się Sam Bennett (Deceuninck-Quick Step).

Liderem wyścigu pozostaje Felix Grossschartner (Bora-hansgrohe).

Drugiego dnia rywalizacji w prowincji Burgos kolarze zmierzyli się z etapem liczącym 168 kilometrów. Trasa sprzyjała sprinterom, a jedyną trudność stanowiła krótka wspinaczka (1,5 km; 5,2%) usytuowana 7 kilometrów przed metą, która mogła pokrzyżować plany najszybszym zawodnikom w peletonie.

Kilka kilometrów po starcie w Castrojeriz odjazd dnia uformowali: Joel Nicolau (Caja Rural-Seguros RGA), Angel Fuentes (Burgos-BH), Alessandro Fedeli (Nippo Delko One Provence), Riccardo Verza (Kometa Xstra Cycling Team) i Francisco Galvan (Equipe Kern Pharma). Harcownicy zgodnie współpracowali i uzyskali maksymalnie 5 minut przewagi nad peletonem.

W dużej grupie panował spokój. Tempo kontrolowali kolarze zespołu lidera Bora-hansgrohe, a bliżej mety do pościgu włączyły się także trzy formacje zainteresowane masowym finiszem: NTT, Deceuninck i Groupama-FDJ.

25 kilometrów przed kreską z ucieczką pożegnał się Fuentes. Pozostała czwórka rozsypała się, a najdłużej na czele utrzymał się Nicolau, który skapitulował gdy na liczniku pozostało 15 kilometrów.

Na krótkiej wspinaczce tempo podkręcili zawodnicy Bory, ale żaden z kolarzy zainteresowanych dzisiejszym etapem nie został odczepiony z peletonu i stało się jasne, że na ulicach Villadiego zobaczymy w walce sprinterów.

3 kilometry przed metą na czele zrobiło się pomarańczowo, ale kolarze CCC nieco zbyt wcześnie objęli prowadzenie i zostali przykryci przez przeciwników.

Gdy wydawało się, że Demare rozpocznie finisz z pierwszej pozycji, niespodziewanie na zakręcie 300 metrów przed metą zaatakował Fernando Gaviria. Kolumbijczyk odpalił atomowy finisz i nie pozostawił złudzeń swoim rywalom.

Wyniki 2. etapu Vuelta a Burgos 2020 (2.Pro), Castrojeriz – Villadiego (168 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Fernando GaviriaUAE Team Emirates3:55:38
2.Arnaud DemareGroupama-FDJ
3.Sam BennettDeceuninck-Quick Step
4.Matteo TrentinCCC Team
5.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA
6.Jasper StuyvenTrek-Segafredo
7.Giacomo NizzoloNTT Pro Cycling
8.Edward TheunsTrek-Segafredo
9.Pascal EenkhoornJumbo-Visma
10.Mikel AristiEuskaltel-Euskadi
11.Lionel TaminiauxBingoal-Wallonie Bruxelles
12.Riccardo MinaliNippo Delko One Provence
13.Mark CavendishBahrain-McLaren
14.Davide CimolaiIsrael Start-Up Nation
15.Simone VelascoGazprom-RusVelo
16.Marco CanolaGazprom-RusVelo
17.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ
18.Szymon SajnokCCC Team
19.Juan José LobatoEuskaltel-Euskadi
20.Baptiste PlanckaertBingoal-Wallonie Bruxelles
21.Rick ZabelIsrael Start-Up Nation
22.Ivan RovnyGazprom-RusVelo
23.Jon IrisarriCaja Rural-Seguros RGA
24.Jetse BolBurgos-BH
25.Felix GrossschartneBora-hansgrohe
26.Maximiliano RichezeUAE Team Emirates
27.Lennard KamnaBora-hansgrohe
28.Urko BerradeEquipo Kern Pharma
29.George BennettJumbo-Visma
30.Richard CarapazTeam Ineos
31.Esteban ChavesMitchelton-Scott
32.Víctor de La ParteCCC Team
33.Alejandro RoperoKometa Xstra Cycling Team
34.Christian KneesTeam Ineos
35.Sepp KussJumbo-Visma
36.Mikel LandaBahrain-McLaren
37.Alejandro ValverdeMovistar Team
38.Eddie DunbarTeam Ineos
39.Tom van AsbroeckIsrael Start-Up Nation
40.Arjen LivynsBingoal-Wallonie Bruxelles
41.Nikita StalnovAstana Pro Team
42.David de La CruzUAE Team Emirates
43.Angel MadrazoBurgos-BH
44.Alex EdmondsonMitchelton-Scott
45.Willie SmitBurgos-BH
46.Eros CapecchiBahrain-McLaren
47.Sergei ChernetskiGazprom-RusVelo
48.Juan Felipe OsorioBurgos-BH
49.Txomin JuaristiEuskaltel-Euskadi
50.Enric MasMovistar Team
51.Fabio AruUAE Team Emirates
52.Mauro FinettoNippo Delko One Provence
53.Jack HaigMitchelton-Scott
54.Antonio PuppioKometa Xstra Cycling Team
55.Manuel Diaz JoséNippo Delko One Provence
56.Rafał MajkaBora-hansgrohe
57.David GauduGroupama-FDJ
58.Julen IrizarEuskaltel-Euskadi
59.Alessandro FancelluKometa Xstra Cycling Team
60.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo
61.Gotzon MartinEuskaltel-Euskadi
62.Delio FernandezNippo Delko One Provence
63.Carlos RodriguezTeam Ineos
64.Danilo WyssNTT Pro Cycling
65.Timo RoosenJumbo-Visma
66.Damiano CarusoBahrain-McLaren
67.João AlmeidaDeceuninck-Quick Step
68.Miles ScotsonGroupama-FDJ
69.Roger AdriaEquipo Kern Pharma
70.Eliot LietaerBingoal-Wallonie Bruxelles
71.Daniil FominykhAstana Pro Team
72.Yuriy NatarovAstana Pro Team
73.Oscar RodriguezAstana Pro Team
74.Pello BilbaoBahrain-McLaren
75.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step
76.Andrea BagioliDeceuninck-Quick Step
77.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA
78.Jaime CastrilloEquipo Kern Pharma
79.Louis MeintjesNTT Pro Cycling
80.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA
81.Lluís MasMovistar Team
82.Nikolay CherkasovGazprom-RusVelo
83.Kilian FrankinyGroupama-FDJ
84.Iván Ramiro SosaTeam Ineos
85.Jay MccarthyBora-hansgrohe
86.Mikel NieveMitchelton-Scott
87.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team
88.Rubén FernandezEuskaltel-Euskadi
89.Ben HermansIsrael Start-Up Nation
90.Daniel NavarroIsrael Start-Up Nation
91.Daniel Alejandro MendezEquipo Kern Pharma
92.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA
93.Nic DlaminiNTT Pro Cycling
94.Mikel BizkarraEuskaltel-Euskadi
95.Laurens HuysBingoal-Wallonie Bruxelles
96.Matteo FabbroBora-hansgrohe
97.Patrick BevinCCC Team
98.Oscar CabedoBurgos-BH
99.Marc SolerMovistar Team
100.Simon YatesMitchelton-Scott
101.Antonio PedreroMovistar Team
102.Lucas HamiltonMitchelton-Scott
103.Alejandro OsorioCaja Rural-Seguros RGA
104.Jelle VanendertBingoal-Wallonie Bruxelles
105.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott
106.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ
107.Heinrich HausslerBahrain-McLaren
108.Mads PedersenTrek-Segafredo
109.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step
110.Biniam Ghirmay HailuNippo Delko One Provence00:29
111.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step00:00
112.Alex AranburuAstana Pro Team
113.Marco HallerBahrain-McLaren00:39
114.Lennard HofstedeJumbo-Visma00:45
115.Juan Pedro LopezTrek-Segafredo00:51
116.Kamil MałeckiCCC Team
117.Shane ArchboldDeceuninck-Quick Step00:00
118.Ignatas KonovalovasGroupama-FDJ00:55
119.Kamil GradekCCC Team01:20
120.Filippo GannaTeam Ineos01:56
121.Emīls LiepinsTrek-Segafredo02:23
122.Martin LaasBora-hansgrohe02:25
123.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe02:26
124.Charlie QuartermanTrek-Segafredo02:27
125.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team
126.Max WalscheidNTT Pro Cycling
127.Antonio Garcia JoséKometa Xstra Cycling Team
128.Márton DinaKometa Xstra Cycling Team
129.Diego Pablo SevillaKometa Xstra Cycling Team
130.Finn Fisher-blackJumbo-Visma
131.Ludovic RobeetBingoal-Wallonie Bruxelles
132.Damiano CimaGazprom-RusVelo
133.Attila ValterCCC Team
134.Jaume SuredaBurgos-BH
135.Carlos VeronaMovistar Team
136.Imanol ErvitiMovistar Team
137.Ben O'connorNTT Pro Cycling02:48
138.Mulu Kinfe HailemichaelNippo Delko One Provence03:50
139.Joel NicolauCaja Rural-Seguros RGA06:07
140.Jon AgirreEquipo Kern Pharma
141.Francisco GalvanEquipo Kern Pharma
142.Benjamin DyballNTT Pro Cycling
143.Matteo MoschettiTrek-Segafredo
144.Alessandro FedeliNippo Delko One Provence07:38
145.Angel FuentesBurgos-BH
146.Riccardo VerzaKometa Xstra Cycling Team
147.Enrique SanzEquipo Kern Pharma00:00
DNSAndrés Camilo ArdilaUAE Team Emirates
DNSJuan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
DNSCristian Camilo MunozUAE Team Emirates

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Felix GrossschartneBora-hansgrohe7:35:59
2.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA00:08
3.Matteo TrentinCCC Team
4.Jasper StuyvenTrek-Segafredo
5.Giacomo NizzoloNTT Pro Cycling
6.Alejandro ValverdeMovistar Team
7.Mikel LandaBahrain-McLaren
8.George BennettJumbo-Visma
9.Esteban ChavesMitchelton-Scott
10.Richard CarapazTeam Ineos
11.Marco CanolaGazprom-RusVelo
12.Eddie DunbarTeam Ineos
13.Urko BerradeEquipo Kern Pharma
14.Lennard KamnaBora-hansgrohe
15.Arjen LivynsBingoal-Wallonie Bruxelles
16.Sepp KussJumbo-Visma
17.Víctor de La ParteCCC Team
18.David GauduGroupama-FDJ
19.João AlmeidaDeceuninck-Quick Step
20.David de La CruzUAE Team Emirates
21.Enric MasMovistar Team
22.Manuel Diaz JoséNippo Delko One Provence
23.Rafał MajkaBora-hansgrohe
24.Fabio AruUAE Team Emirates
25.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step
26.Jay MccarthyBora-hansgrohe
27.Damiano CarusoBahrain-McLaren
28.Iván Ramiro SosaTeam Ineos
29.Oscar RodriguezAstana Pro Team
30.Rubén FernandezEuskaltel-Euskadi
31.Alex AranburuAstana Pro Team
32.Ben HermansIsrael Start-Up Nation
33.Sergei ChernetskiGazprom-RusVelo00:23
34.Antonio PuppioKometa Xstra Cycling Team
35.Eliot LietaerBingoal-Wallonie Bruxelles
36.Mikel NieveMitchelton-Scott
37.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team
38.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step
39.Fernando GaviriaUAE Team Emirates00:28
40.Julen IrizarEuskaltel-Euskadi
41.Carlos RodriguezTeam Ineos
42.Timo RoosenJumbo-Visma
43.Louis MeintjesNTT Pro Cycling
44.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA
45.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA00:38
46.Antonio PedreroMovistar Team00:48
47.Baptiste PlanckaertBingoal-Wallonie Bruxelles00:53
48.Biniam Ghirmay HailuNippo Delko One Provence00:57
49.Delio FernandezNippo Delko One Provence00:59
50.Andrea BagioliDeceuninck-Quick Step
51.Ivan RovnyGazprom-RusVelo01:08
52.Simone VelascoGazprom-RusVelo01:28
53.Tom van AsbroeckIsrael Start-Up Nation
54.Angel MadrazoBurgos-BH
55.Mauro FinettoNippo Delko One Provence
56.Alessandro FancelluKometa Xstra Cycling Team
57.Roger AdriaEquipo Kern Pharma
58.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA
59.Pascal EenkhoornJumbo-Visma01:32
60.Eros CapecchiBahrain-McLaren01:33
61.Pello BilbaoBahrain-McLaren
62.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ
63.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step
64.Edward TheunsTrek-Segafredo01:53
65.Szymon SajnokCCC Team01:55
66.Alex EdmondsonMitchelton-Scott
67.Patrick BevinCCC Team
68.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott02:08
69.Marco HallerBahrain-McLaren02:12
70.Christian KneesTeam Ineos02:15
71.Juan Pedro LopezTrek-Segafredo02:19
72.Yuriy NatarovAstana Pro Team03:09
73.Daniel Alejandro MendezEquipo Kern Pharma
74.Rick ZabelIsrael Start-Up Nation03:12
75.Jack HaigMitchelton-Scott
76.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo
77.Daniel NavarroIsrael Start-Up Nation
78.Matteo FabbroBora-hansgrohe
79.Simon YatesMitchelton-Scott
80.Lucas HamiltonMitchelton-Scott
81.Danilo WyssNTT Pro Cycling03:21
82.Daniil FominykhAstana Pro Team03:23
83.Filippo GannaTeam Ineos03:29
84.Laurens HuysBingoal-Wallonie Bruxelles
85.Nikita StalnovAstana Pro Team03:31
86.Willie SmitBurgos-BH03:33
87.Jelle VanendertBingoal-Wallonie Bruxelles
88.Mikel AristiEuskaltel-Euskadi03:45
89.Heinrich HausslerBahrain-McLaren03:47
90.Alejandro OsorioCaja Rural-Seguros RGA03:53
91.Riccardo MinaliNippo Delko One Provence03:54
92.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe
93.Imanol ErvitiMovistar Team03:55
94.Arnaud DemareGroupama-FDJ04:03
95.Kamil MałeckiCCC Team
96.Lionel TaminiauxBingoal-Wallonie Bruxelles04:09
97.Kamil GradekCCC Team04:32
98.Lennard HofstedeJumbo-Visma04:38
99.Juan Felipe OsorioBurgos-BH04:59
100.Max WalscheidNTT Pro Cycling05:50
101.Nikolay CherkasovGazprom-RusVelo06:05
102.Alessandro FedeliNippo Delko One Provence07:46
103.Juan José LobatoEuskaltel-Euskadi08:21
104.Jetse BolBurgos-BH
105.Maximiliano RichezeUAE Team Emirates
106.Alejandro RoperoKometa Xstra Cycling Team
107.Lluís MasMovistar Team
108.Nic DlaminiNTT Pro Cycling
109.Enrique SanzEquipo Kern Pharma
110.Marc SolerMovistar Team08:24
111.Sam BennettDeceuninck-Quick Step08:57
112.Jon AgirreEquipo Kern Pharma09:16
113.Angel FuentesBurgos-BH09:33
114.Márton DinaKometa Xstra Cycling Team10:48
115.Ludovic RobeetBingoal-Wallonie Bruxelles
116.Carlos VeronaMovistar Team
117.Attila ValterCCC Team10:51
118.Davide CimolaiIsrael Start-Up Nation11:15
119.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ
120.Jon IrisarriCaja Rural-Seguros RGA
121.Txomin JuaristiEuskaltel-Euskadi
122.Gotzon MartinEuskaltel-Euskadi
123.Miles ScotsonGroupama-FDJ
124.Jaime CastrilloEquipo Kern Pharma
125.Kilian FrankinyGroupama-FDJ
126.Oscar CabedoBurgos-BH
127.Mikel BizkarraEuskaltel-Euskadi
128.Mads PedersenTrek-Segafredo
129.Shane ArchboldDeceuninck-Quick Step
130.Martin LaasBora-hansgrohe11:22
131.Ignatas KonovalovasGroupama-FDJ12:10
132.Emīls LiepinsTrek-Segafredo13:38
133.Charlie QuartermanTrek-Segafredo13:42
134.Damiano CimaGazprom-RusVelo
135.Antonio Garcia JoséKometa Xstra Cycling Team
136.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team
137.Diego Pablo SevillaKometa Xstra Cycling Team
138.Jaume SuredaBurgos-BH
139.Riccardo VerzaKometa Xstra Cycling Team14:03
140.Ben O'connorNTT Pro Cycling
141.Joel NicolauCaja Rural-Seguros RGA14:28
142.Francisco GalvanEquipo Kern Pharma14:59
143.Mulu Kinfe HailemichaelNippo Delko One Provence15:05
144.Matteo MoschettiTrek-Segafredo17:22
145.Benjamin DyballNTT Pro Cycling
146.Mark CavendishBahrain-McLaren18:52
147.Finn Fisher-blackJumbo-Visma20:59

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Rafał

    30 lipca 2020, 08:35 o 08:35

    Obejrzałem żeby zobaczyć reżim sanitarny. Lem i Orwell by tego nie wymyślili. Powiem tyle że to obraza godności człowieka. Żal mi kolarzy że się na to godzą.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: