Mistrzyni świata Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) wygrała w Pampleunie wyścig Clasica Femenina Navarra.
37-letnia Holenderka, na trasie z kilkoma wymagającymi wspinaczkami, o ponad minutę wyprzedziła Elisę Longo Borghini (Trek-Segafredo Women) oraz o 2 minuty grupą przyprowadzoną przez Marię Confalonieri (Ceratizit-WNT).
Małgorzata Jasińska (Casa Dorada) zajęła 41. miejsce.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Annemiek van Vleuten | Mitchelton-Scott | 3:19:01 |
2. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 01:14 |
3. | Maria Giulia Confalonieri | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 02:06 |
4. | Elisa Balsamo | Valcar-Travel & Service | |
5. | Christine Majerus | Boels-Dolmans Cycling Team | |
6. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | |
7. | Marta Bastianelli | Alé BTC Ljubljana | |
8. | Elena Cecchini | Canyon SRAM Racing | |
9. | Ane Santesteban | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
10. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
11. | Jade Wiel | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
12. | Niamh Fisher-black | Equipe Paule Ka | |
13. | Lara Vieceli | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
14. | Ellen van Dijk | Trek-Segafredo Women | |
15. | Kata Blanka Vas | Doltcini-Van Eyck Sport | |
16. | Mikayla Harvey | Equipe Paule Ka | |
17. | Rachel Neylan | Casa Dorada Women Cycling | |
18. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | |
19. | Tanja Erath | Canyon SRAM Racing | |
20. | Mavi Garcia | Alé BTC Ljubljana | |
21. | Eva Buurman | Boels-Dolmans Cycling Team | 02:11 |
22. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | |
23. | Anna van der Breggen | Boels-Dolmans Cycling Team | 02:14 |
24. | Silvia Zanardi | Bepink | 02:19 |
25. | Eider Merino | Movistar Team | 02:21 |
26. | Eugenia Bujak | Alé BTC Ljubljana | 02:44 |
27. | Jelena Eric | Movistar Team | 02:59 |
28. | Karol-Ann Canuel | Boels-Dolmans Cycling Team | 03:29 |
29. | Sarah Rijkes | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 05:13 |
30. | Sophie Wright | Equipe Paule Ka | 06:30 |
31. | Nadine Michaela Gill | Belori Vipeq Team | 08:13 |
32. | Maaike Boogaard | Alé BTC Ljubljana | 11:49 |
33. | Mieke Docx | Doltcini-Van Eyck Sport | |
34. | Erika Milena Botero | Colnago CM Team | |
35. | Elise Chabbey | Equipe Paule Ka | 11:51 |
36. | Urša Pintar | Alé BTC Ljubljana | |
37. | Alba Teruel | Movistar Team | |
38. | Rotem Gafinovitz | Canyon SRAM Racing | |
39. | Alice Maria Arzuffi | Bizkaia Durango | |
40. | Charlotte Becker | Team Arkéa | |
41. | Małgorzata Jasińska | Casa Dorada Women Cycling | |
42. | Lisa Klein | Canyon SRAM Racing | |
43. | Georgia Williams | Mitchelton-Scott | |
44. | Alicia Gonzalez | Movistar Team | |
45. | Silvia Pollicini | Valcar-Travel & Service | |
46. | Asja Paladin | Casa Dorada Women Cycling | |
47. | Laura Asencio | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
48. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | |
49. | Audrey Cordon-ragot | Trek-Segafredo Women | |
50. | Christa Riffel | Canyon SRAM Racing | 15:01 |
51. | Carolina Upegui | Colnago CM Team | |
52. | Giorgia Catarzi | Bepink | |
53. | Séverine Eraud | Charente-Maritime Women Cycling | |
54. | Marieke van Witzenburg | Doltcini-Van Eyck Sport | |
55. | Melissa van Neck | Bepink | |
56. | Mireia Benito | Massi-Tactic Women Team | |
57. | Nicole Steigenga | Doltcini-Van Eyck Sport | |
58. | Lija Laizane | Eneicat-RBH Global | |
59. | Marketa Hajkova | Bepink | |
60. | Maëlle GrossetÊte | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
61. | Alice Coutinho | Charente-Maritime Women Cycling | |
62. | Elisabet Escursell | Rio Miera-Cantabria Deporte | |
63. | Gabrielle Pilote-fortin | Massi-Tactic Women Team | |
64. | Alessia Vigilia | Casa Dorada Women Cycling | |
65. | Lourdes Oyarbide | Movistar Team | |
66. | Shara Marche | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
67. | Elena Pirrone | Valcar-Travel & Service | |
68. | Lea Lin Teutenberg | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
69. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | |
70. | Claire Steels | Sopela Women's Team | |
71. | Chiara Consonni | Valcar-Travel & Service | |
72. | Elizabeth Holden | Bizkaia Durango | |
73. | Gladys Verhulst | Team Arkéa | |
74. | Lucie Jounier | Team Arkéa | |
75. | Ilaria Sanguineti | Valcar-Travel & Service | |
76. | Joselyn Daniely Brea Abreu | Farto-Aguas do Paraño | |
77. | Vania Canvelli | Bepink | |
78. | Chantal van Den Broek-blaak | Boels-Dolmans Cycling Team | |
79. | Lauretta Hanson | Trek-Segafredo Women | 15:10 |
80. | Lucy Kennedy | Mitchelton-Scott | |
81. | Agnieta Francke | Belori Vipeq Team | |
82. | Pauline Allin | Team Arkéa |
Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości i wyniki z czwartku, 2…
Sezon Wielkich Tourów obejmuje swe rządy. Przed kolarzami trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa Giro d'Italia.
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…
Kirsten Faulkner wyczuła swój moment na Vuelta Femenina. Dominika Włodarczyk wraca do ścigania. Wyniki i informacje z 1 maja.
Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.
Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.