Movistar chce zawodników CCC

W rozmowie z "Cyclingnews" dyrektor sportowy hiszpańskiego Movistaru, Max Sciandri, przyznał, że chciałby ściągnąć do siebie kilku zawodników CCC Team.

Polska ekipa WorldTour, a konkretnie sponsorująca go sieć obuwnicza CCC Dariusza Miłka, zmaga się od wybuchu pandemii koronawirusa z poważnymi problemami finansowymi. Nie wiadomo, czy zespół w obecnym kształcie przystąpi do sezonu 2021.

Kierownictwo co prawda dogadać się miało z kolarzami w sprawie cięć, ale w dalszym ciągu firma nie może optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Rozmawialiśmy w naszym gronie o zawodnikach CCC, ale z całą pewnością również inne zespoły będą nimi zainteresowane. Szukamy wzmocnień. Jednak to nie czas, by dyskutować o transferach. Koncentrujemy się na obecnym sezonie

– powiedział Sciandri.

Brytyjczyk z włoskimi korzeniami, zwycięzca etapowy Giro d’Italia i Tour de France, w okresie 2011-2018 pracował w kierownictwie BMC Racing Jima Ochowicza, który przed sezonem 2019 połączył się z pro-kontynentalnym wówczas CCC Sprandi Polkowice.

Dobrze znam Ochowicza, jestem przekonany, że znajdzie nowego sponsora na dwa kolejne lata. Ma wielu przyjaciół w Kalifornii, którzy mogą mu pomóc

– dodał Sciandri.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: