Mistrzostwa Europy 2020 w Plouay?

Francuska "L'Equipe" informuje, że mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym mogą odbyć się w miejscowości Plouay.

Gazeta potwierdziła, że Europejska Unia Kolarska (UEC) rozmawia z organizatorami wyścigów Bretagne Classic – Ouest France (25 sierpnia) i GP de Plouay – Lorient Agglomération Trophée WNT (26 sierpnia) w tej sprawie.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) informowała wcześniej, że w porozumieniu z organizatorami mistrzostw Europy zdecydowała się przełożyć zaplanowane na wrzesień w Trydencie imprezy na sezon 2021. Równocześnie w planowanym na drugą część roku kalendarzu miejsce dla mistrzostw Europy znalazło się w dniach 24-28 sierpnia.

Wobec zmienionego przez pandemię wirusa SARS-Cov-2 kalendarza wyzwaniem stało się znalezienie organizatora. Przeprowadzenie mistrzostw ma być możliwe z perspektywy organizatorów wyścigów w Bretanii, natomiast może być problematyczne z punktu widzenia logistyki.

Weekend 21-23 sierpnia to czas krajowych mistrzostw w kolarstwie szosowym, choć nie jest jasne w ilu krajach uda się je w tym terminie przeprowadzić. Co więcej, 29 sierpnia w Nicei zacząć się ma Tour de France oraz odbyć się ma La Course, co wymusiłoby przesunięcie wyścigów elity mężczyzn i kobiet.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: