Esteban Chaves nie traci nadziei

Esteban Chaves

To już cztery lata, gdy Esteban Chaves w jednym sezonie stawał na końcowym podium zarówno Giro d'Italia, jak i Vuelta a Espana. Od tamtego czasu zawsze uśmiechnięte chucherko z Kolumbii nawet nie zbliżyło się do podobnych wyników, ale jego duch wciąż wznosi się ponad najwyższe przełęcze.

30-letni już kolarz Mitchelton-Scott chorobę, która w 2017 roku zatrzymała jego postępy, dawno ma za sobą, a etapowe sukcesy w Giro 2018 i 2019, dają mu nadzieję na powrót do swoich najlepszych czasów. W radowej wypowiedzi dla „Deportes” zdradził jakie posiada ambicje.

Chciałbym powrócić do gry w Wielkich Tourach i myślę, że [zespołowi] dałem to do zrozumienia. Moim marzeniem jest kiedyś wygrać Tour de France. Mam nadzieję, że to osiągnę. Zawsze wracałem silniejszy po ciężkich doświadczeniach życiowych

– stwierdził.

W tym roku Chaves zdążył się pokazać tylko u siebie w Kolumbii. W obu konkurencjach krajowego czempionatu zajmował piąte miejsce, a w Tour Colombia został sklasyfikowany na siódmej pozycji.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: