Patrick Lefevere: „brak Tour de France może być katastrofą”

Odwołanie lipcowego Tour de France może skończyć się „katastrofą”, rzecze Patrick Lefevere.

Menadżer Deceuninck-Quick-Step martwi się o przyszłość kolarstwa. Oczywiście wszystko przez koronawirusa, w wyniku którego do końca kwietnia – przynajmniej – nie odbędzie się żaden z przewidzianych wyścigów.

W najlepszym razie pojedziemy w lipcu we Francji. W najgorszym sezon już się zakończył. Kto jeszcze trzy tygodnie temu wiedział, że pół Europy będzie w kwarantannie? Amaury Sport Organisation tę izolację przeżyje, zespoły nie. Jeśli nie będzie Touru, cały model zarządzania kolarstwem legnie w gruzach

– stwierdził Lefevere w felietonie napisanym w "Het Nieuwsblad".

Deceuninck-Quick-Step i bez tego mocno odczuje obostrzenia wynikające z pandemii. Kluczowe dla teamu wiosenne klasyki zostały skreślone z kalendarza.

Przez ostatnie lata wypracowaliśmy sobie markę, mamy kredyt zaufania u sponsorów, ale Deceuninck jest z nami dopiero drugi rok… Wygraliśmy do tej pory 83 wyścigi. Mam nadzieję, że będą mieli ten fakt na uwadze. Kolarstwo jest tylko malutkim przypisem w historii świata. Koronawirus będzie miał poważne konsekwencje dla światowej gospodarek. Będzie miał też oczywiście dla nas

– dodał Lefevere.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: