CCC Tour – Grody Piastowskie 2020 odwołany

Polski wyścig CCC Tour – Grody Piastowskie (2.2) nie odbędzie się w terminie 8-10 maja, jak pierwotnie planowano.

Organizatorzy imprezy poinformowali, że w związku z dużym prawdopodobieństwem dalszego występowania zagrożenia epidemiologicznego nie przeprowadzą 55. edycji wyścigu.

Podobne decyzje zapadły w ostatnich dniach w większości europejskich krajach: wobec rosnącej liczby przypadków zarażenia wirusem SARS-Cov-2, odwoływane są imprezy masowe, a kolejne rządy zamykają granice i wprowadzają ograniczenia zgromadzeń.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) poprosiła wczoraj organizatorów wszystkich wyścigów zlokalizowanych w krajach zagrożonych pandemią wirusa o odwołanie zaplanowanych do początku kwietnia imprez.

UCI zapowiedziała już, że w kolejnych tygodniach będzie próbowała pomóc organizatorom znaleźć nowe terminy dla wyścigów, których rozegranie będzie możliwe w innej partii sezonu. Tu jednak nie ma gwarancji, że nowy termin odpowiadał będzie wszystkim stronom i że zostanie zaakceptowany.

Obawiamy się, że restrykcje dotyczące podróżowania mogą być kluczowe dla wyścigu. Nie mamy też gwarancji, że otrzymamy odpowiednie wsparcie ze strony Policji i służb medycznych, niezbędne do sprawnego przebiegu wyścigu. Podejmujemy tę decyzję wystarczająco wcześnie, aby każdy zespół mógł dostosować się do tej wyjątkowej sytuacji. Mamy nadzieję, że wraz z UCI, PZKol, władzami lokalnymi oraz ekipami, które potwierdziły udział, znajdziemy alternatywną datę dla naszego wyścigu

– czytamy w komunikacie.

Organizatorzy CCC Tour wyścig przeprowadzić chcą pod koniec sierpnia.

W Polsce w sobotę wprowadzony został stan zagrożenia epidemicznego. Zamknięte są placówki oświaty i kultury, na granicach przywrócona została kontrola, a ograniczenia zgromadzeń oraz podróży mają ograniczyć liczbę zachorowań. Według danych Ministerstwa Zdrowia, na terytorium RP do 16 marca zdiagnozowano 156 przypadków zarażenia, z czego trzy doprowadziły do zgonu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: