Itzulia Basque Country 2020 przełożony

kolarze Euskadi-Murias

Wyścig Itzulia Basque Country nie odbędzie się w planowanym terminie 6-11 kwietnia, poinformowali organizatorzy.

Powodem są środki ochronne podjęte przez baskijski rząd, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa SARS-Cov-2. Te uniemożliwiają przeprowadzenie kolarskiej imprezy w najbliższym czasie.

Hiszpania jest drugim po Włoszech najbardziej dotkniętym pandemią krajem w całej Europie – liczba zachorowań to obecnie 9428. W związku z tym, poszczególne Wspólnoty Autonomiczne wprowadziły kolejne restrykcje, mające wpływ na organizację imprez masowych.

Organizatorzy wyścigu Itzulia Basque Country zrobili wszystko, co możliwe, aby wyścig został w kalendarzu. Przedstawiliśmy władzom dokładny protokół, który miał zostać wdrożony. Środki prewencyjne obejmowałyby pomiar temperatury kolarzy, zamknięcie startu i mety dla kibiców, a wszystkie strefy i przedmioty miały być dezynfekowane. Jednak biorąc pod uwagę powagę sytuacji, w której się znajdujemy, uznaliśmy, że najrozsądniejszą decyzją będzie przełożenie wyścigu. Tak chcemy zapewnić bezpieczeństwo uczestników, kibiców i społeczeństwa. Bezpieczeństwo ma priorytet

– powiedział w komunikacie prasowym Julian Eraso, prezydent OCETA, organizatora wyścigu.

Komunikat podkreśla również, że organizatorzy złożyli prośbę do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o wyznaczenie nowego terminu, w którym rywalizacja mogłaby się odbyć.

W związku z panującą na świecie epidemią koronawirusa SARS-Cov-2 wiele imprez kolarskich, w tym Giro d'Italia i Mediolan-San Remo, zostało albo opóźnionych albo odwołanych. Wczoraj w komunikacie prasowym UCI otwarcie prosiła organizatorów o odwołanie wyścigów mających się rozegrać w strefach uznawanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za najbardziej zagrożone.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: