Tour of Rhodes 2020. Søren Wærenskjold triumfuje, Paweł Bernas trzeci

Søren Wærenskjold (Joker Fuel of Norway) zwyciężył w klasyfikacji generalnej 13. Tour of Rhodes. Trzecią lokatę zajął Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski).

Grecka impreza składała się z trzech etapów na wyspie Rodos, z czego wszystkie trzy kończyły się na płaskim terenie i na metę jako pierwsza dojechała większa grupka. Ponadto wszystkie trzy zakończyły się zwycięstwami Norwegów – na otwarcie i zakończenie triumfował Wærenskjold, zaś na drugim odcinku najlepszy okazał się Erlend Blikra (Uno-X Norwegian Development Team).

Trzeciego dnia rywalizacji trzecie miejsce zajął Bernas i dzięki bonifikatom zajął miejsce na najniższym stopniu podium w ogólnym rankingu. To jego trzecia lokata w czołowej trójce wyścigu w tym roku – wcześniej zwyciężył w Grand Prix Alanya i był drugi na trasie Grand Prix Velo Alanya.

Oprócz 29-latka z Gliwic z dobrej strony na International Tour of Rhodes pokazał się Alan Banaszek. 22-latek otworzył rywalizację piątą lokatą w pierwszym sprincie, a drugiego dnia przegrał tylko z Blikrą.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: