Paryż-Nicea 2020. Vincenzo Nibali przerzucony na francuski front

Vincenzo Nibali (Trek-Segafredo) wystartuje w wyścigu Paryż-Nica (8-15 marca).

35-latek na trasie "wyścigu ku słońcu" będzie liderem amerykańskiej formacji. Włoch początkowo miał rywalizować na trasie Tirreno-Adriatico (11-17 marca), ale po przełożeniu wyścigu przez organizatora, w obliczu wzrostu zachorowań na szerzącą się chorobę Covid-19, postanowił ściganie kontynuować we Francji.

Wraz z ekipą podjąłem decyzję by pojechać Paryż-Nicea i tym samym trzymać się rozkładu startów przed Giro d'Italia. W tym punkcie ważne jest by przekręcić te kilometry wyścigowe i odhaczyć dni w peletonie. Przykro mi, że nie mogę ścigać się w moim kraju, mam nadzieję, że sytuacja wkrótce się poprawi. Biorąc pod uwagę sytuację, zmiana była konieczna

– tłumaczył w komunikacie prasowym zespołu.

Nibali w tym sezonie przejechał póki co Volta ao Algarve, a ostatnio dwa francuskie wyścigi jednodniowe w departamencie Ardeche. W Royal Bernard Drome Classic (1.Pro) finiszował trzeci. Marcowy wyścig etapowy, tym razem we Francji sprawdzi stan jego przygotowań na ścieżce do Giro d'Italia.

Nibalego na francuskich drogach wspomogą celujący w zwycięstwa etapowe Richie Porte i Kenny Elissonde. W peletonie obejrzymy także mistrza świata Madsa Pedersena oraz Alexa Kirscha, Ryana Mullena, Jaspera Stuyvena i Edwarda Theunsa, który swoich sił spróbuje w finiszach z peletonu.

Na trasie Paryż-Nicea moim celem będzie zrobienie kolejnego kroku w przygotowaniach, mam nadzieję, że będę czuł się podobnie jak na trasach francuskich wyścigów w Ardeche

– dodał "Rekin z Mesyny".

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: