Tour des Alpes-Maritimes et du Var 2020: etap 1. Udana akcja Anthony'ego Pereza

Francuz Anthony Perez (Cofidis) wygrał otwierający odcinek francuskiego wyścigu Tour des Alpes-Maritimes et du Var.

28-latek po udanej ucieczce pokonał w finale rodaka Anthony'ego Turgisa (Total Direct Energie). Podium dnia dopełnił Australijczyk Michael Storer (Team Sunweb).

Na 5. miejscu uplasował się Węgier Attila Valter (CCC Team).

Trzydniowy wyścig rozpoczął pagórkowaty odcinek, na którym największą przeszkodą była Col de Lecque (10,3 km; 4,4%, kat. 3). Na ostatnich kilkunastu kilometrach droga również wznosiła się, a do mety w Grasse prowadził 2900-metrowy podjazd o średnim nachyleniu 5,7%.

Ucieczkę dnia sformowali Anthony Perez (Cofidis), Anthony Turgis (Total Direct Energie), Reinardt Janse van Rensburg (NTT Pro Cycling) oraz Nigel Ellsay (Rally Cycling), uzyskując niecałe 5 minut przewagi nad peletonem.

Grupka trzymała się dzielnie i na 15 kilometrów przed metą wciąż notował 3:15 zapasu nad peletonem, w którym do pracy zbierali się kolarze AG2R La Mondiale, EF Pro Cycling i Arkea-Samsic.

Przewaga do poziomu dwóch minut spadła 10 kilometrów przed metą, a spasował Ellsay. Turgis i Perez pracowali do końca i udało im się dojechać na ostatni kilometr przed dzielącą się za ich plecami grupą faworytów.

Kolarz Cofidisu ograł na ostatnich metrach swojego byłego kolegę z ekipy i został pierwszym liderem zmagań. Pościg przyprowadzili Michael Storer oraz Thibaut Pinot, a grupkę za nimi Attila Valter.

Wyniki 1. etapu Tour des Alpes-Maritimes et du Var 2020 (2.1), Le Cannet – Grasse (186,8 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits4:54:03
2.Anthony TurgisTeam Total Direct Energie00:02
3.Michael StorerTeam Sunweb00:04
4.Thibaut PinotGroupama-FDJ00:06
5.Attila ValterCCC Team
6.Simon ClarkeEF Pro Cycling
7.Benoît CosnefroyAG2R La Mondiale
8.Julien El FaresNippo Delko One Provence
9.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie
10.Romain BardetAG2R La Mondiale
11.Nairo QuintanaTeam Arkéa Samsic
12.Fausto MasnadaCCC Team
13.Richie PorteTrek-Segafredo
14.Sam OomenTeam Sunweb
15.Rudy MolardGroupama-FDJ
16.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits
17.Tanel KangertEF Pro Cycling
18.Arjen LivynsBingoal-Wallonie Bruxelles
19.Nicolas RocheTeam Sunweb
20.Thibault FerasseNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole00:12
21.Mark DonovanTeam Sunweb
22.Kenny ElissondeTrek-Segafredo
23.Serge PauwelsCCC Team
24.Romain CombaudNippo Delko One Provence
25.Michael ValgrenNTT Pro Cycling00:17
26.Ben O'connorNTT Pro Cycling00:22
27.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie00:24
28.Winner AnaconaTeam Arkéa Samsic00:26
29.Laurens HuysBingoal-Wallonie Bruxelles00:36
30.Mathias ReutimannSwiss Racing Academy00:40
31.Toms SkujiņšTrek-Segafredo
32.Andreas KronRiwal Readynez Cycling Team
33.Louis MeintjesNTT Pro Cycling00:55
34.Arnaud CourteilleB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM00:57
35.Pierre IdjouadieneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole01:00
36.Ivan CentroneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole01:01
37.Mauro FinettoNippo Delko One Provence01:08
38.Luis VillalobosEF Pro Cycling
39.Kenny MollyBingoal-Wallonie Bruxelles
40.Emerson OronteRally Cycling
41.Diego RosaTeam Arkéa Samsic
42.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ
43.Tom-Jelte SlagterB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
44.Damian LüscherSwiss Racing Academy
45.Mathieu BurgaudeauTeam Total Direct Energie
46.Eddy FinéCofidis, Solutions Crédits
47.Dayer QuintanaTeam Arkéa Samsic
48.Reinardt Janse Van RensburgNTT Pro Cycling01:15
49.Mickaël CherelAG2R La Mondiale01:32
50.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie01:38
51.Julien TrarieuxNippo Delko One Provence01:50
52.Lars van Den BergGroupama-FDJ01:58
53.Łukasz WiśniowskiCCC Team02:20
54.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team
55.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits
56.Alessandro FedeliNippo Delko One Provence
57.Sean BennettEF Pro Cycling02:32
58.Sep VanmarckeEF Pro Cycling03:20
59.Dorian GodonAG2R La Mondiale03:34
60.Geoffrey SoupeTeam Total Direct Energie
61.Georg ZimmermannCCC Team
62.Joey RosskopfCCC Team
63.Maxime CamB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
64.Léo VincentGroupama-FDJ
65.Chris HamiltonTeam Sunweb04:10
66.Edvald Boasson HagenNTT Pro Cycling04:21
67.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits04:26
68.Anthony RouxGroupama-FDJ04:29
69.Will BartaCCC Team
70.Julien BernardTrek-Segafredo05:08
71.Alex KirschTrek-Segafredo
72.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
73.Felix GallTeam Sunweb05:22
74.Michael GoglNTT Pro Cycling
75.Marc HirschiTeam Sunweb
76.Nigel EllsayRally Cycling06:02
77.Michel RiesTrek-Segafredo08:10
78.Jesper SchultzRiwal Readynez Cycling Team
79.Antoine DuchesneGroupama-FDJ08:32
80.Nans PetersAG2R La Mondiale
81.Joel SuterBingoal-Wallonie Bruxelles
82.Baptiste ConstantinSt Michel-Auber9309:50
83.Flavien MaureletSt Michel-Auber93
84.Lucas De RossiNippo Delko One Provence
85.Yoann PaillotSt Michel-Auber93
86.Baptiste BleierSt Michel-Auber93
87.Emmanuel MorinCofidis, Solutions Crédits
88.Samuel LerouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
89.Yves LütolfSwiss Racing Academy
90.Timon RueggSwiss Racing Academy
91.Adam De VosRally Cycling10:35
92.Andreas StokbroNTT Pro Cycling
93.Piet AllegaertCofidis, Solutions Crédits
94.James WhelanEF Pro Cycling
95.Nicolas ZukowskyRally Cycling10:40
96.Romain HardyTeam Arkéa Samsic11:58
97.Kévin LedanoisTeam Arkéa Samsic
98.Ben GastauerAG2R La Mondiale
99.Pier-André CotéRally Cycling12:28
100.Mathijs PaasschensBingoal-Wallonie Bruxelles
101.Matteo Dal-cinRally Cycling
102.Tom DerniesNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole12:56
103.Adrien GarelB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
104.Bon Johan LeB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM13:55
105.Jonathan BogliSwiss Racing Academy17:40
106.Tom WirtgenBingoal-Wallonie Bruxelles18:32
107.Torkil VeyheRiwal Readynez Cycling Team
108.Ty MagnerRally Cycling
109.Maximilien PicouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
110.Alexandre GeniezAG2R La Mondiale
111.Atsushi OkaNippo Delko One Provence
112.Juan Pedro LópezTrek-Segafredo
113.Christophe MassonNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
114.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
115.Morne Van NiekerkSt Michel-Auber9318:45
116.Louis LouvetSt Michel-Auber9319:01
117.Franck BonnamourTeam Arkéa Samsic19:18
118.Raphael KrahemannSwiss Racing Academy22:18
DNFYannis VoisardSwiss Racing Academy-
DNFSean De BieBingoal-Wallonie Bruxelles
DNFArthur VichotB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
DNFPiotr HavikRiwal Readynez Cycling Team
DNSNiccolò BonifazioTeam Total Direct Energie

Klasyfikacja generalna po 1. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits4:54:03
2.Anthony TurgisTeam Total Direct Energie00:02
3.Michael StorerTeam Sunweb00:04
4.Thibaut PinotGroupama-FDJ00:06
5.Attila ValterCCC Team
6.Simon ClarkeEF Pro Cycling
7.Benoît CosnefroyAG2R La Mondiale
8.Julien El FaresNippo Delko One Provence
9.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie
10.Romain BardetAG2R La Mondiale
11.Nairo QuintanaTeam Arkéa Samsic
12.Fausto MasnadaCCC Team
13.Richie PorteTrek-Segafredo
14.Sam OomenTeam Sunweb
15.Rudy MolardGroupama-FDJ
16.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits
17.Tanel KangertEF Pro Cycling
18.Arjen LivynsBingoal-Wallonie Bruxelles
19.Nicolas RocheTeam Sunweb
20.Thibault FerasseNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole00:12
21.Mark DonovanTeam Sunweb
22.Kenny ElissondeTrek-Segafredo
23.Serge PauwelsCCC Team
24.Romain CombaudNippo Delko One Provence
25.Michael ValgrenNTT Pro Cycling00:17
26.Ben O'connorNTT Pro Cycling00:22
27.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie00:24
28.Winner AnaconaTeam Arkéa Samsic00:26
29.Laurens HuysBingoal-Wallonie Bruxelles00:36
30.Mathias ReutimannSwiss Racing Academy00:40
31.Toms SkujinsTrek-Segafredo
32.Andreas KronRiwal Readynez Cycling Team
33.Louis MeintjesNTT Pro Cycling00:55
34.Arnaud CourteilleB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM00:57
35.Pierre IdjouadieneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole01:00
36.Ivan CentroneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole01:01
37.Mauro FinettoNippo Delko One Provence01:08
38.Luis VillalobosEF Pro Cycling
39.Kenny MollyBingoal-Wallonie Bruxelles
40.Emerson OronteRally Cycling
41.Diego RosaTeam Arkéa Samsic
42.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ
43.Tom-Jelte SlagterB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
44.Damian LuscherSwiss Racing Academy
45.Mathieu BurgaudeauTeam Total Direct Energie
46.Eddy FineCofidis, Solutions Crédits
47.Dayer QuintanaTeam Arkéa Samsic
48.Reinardt Janse van RensburgNTT Pro Cycling01:15
49.Mickaël CherelAG2R La Mondiale01:32
50.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie01:38
51.Julien TrarieuxNippo Delko One Provence01:50
52.Léo VincentGroupama-FDJ01:58
53.Łukasz WiśniowskiCCC Team02:20
54.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team
55.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits
56.Alessandro FedeliNippo Delko One Provence
57.Sean BennettEF Pro Cycling02:32
58.Sep VanmarckeEF Pro Cycling03:20
59.Dorian GodonAG2R La Mondiale03:34
60.Geoffrey SoupeTeam Total Direct Energie
61.Georg ZimmermannCCC Team
62.Joey RosskopfCCC Team
63.Maxime CamB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
64.Lars van Den BergGroupama-FDJ
65.Chris HamiltonTeam Sunweb04:10
66.Edvald Boasson HagenNTT Pro Cycling04:21
67.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits04:26
68.Anthony RouxGroupama-FDJ04:29
69.Will BartaCCC Team
70.Julien BernardTrek-Segafredo05:08
71.Alex KirschTrek-Segafredo
72.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
73.Felix GallTeam Sunweb05:22
74.Michael GoglNTT Pro Cycling
75.Marc HirschiTeam Sunweb
76.Nigel EllsayRally Cycling06:02
77.Michel RiesTrek-Segafredo08:10
78.Jesper SchultzRiwal Readynez Cycling Team
79.Antoine DuchesneGroupama-FDJ08:32
80.Nans PetersAG2R La Mondiale
81.Joel SuterBingoal-Wallonie Bruxelles
82.Baptiste ConstantinSt Michel-Auber9309:50
83.Flavien MaureletSt Michel-Auber93
84.Lucas de RossiNippo Delko One Provence
85.Yoann PaillotSt Michel-Auber93
86.Baptiste BleierSt Michel-Auber93
87.Emmanuel MorinCofidis, Solutions Crédits
88.Samuel LerouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
89.Yves LutolfSwiss Racing Academy
90.Timon RueggSwiss Racing Academy
91.Adam de VosRally Cycling10:35
92.Andreas StokbroNTT Pro Cycling
93.Piet AllegaertCofidis, Solutions Crédits
94.James WhelanEF Pro Cycling
95.Nicolas ZukowskyRally Cycling10:40
96.Romain HardyTeam Arkéa Samsic11:58
97.Kévin LedanoisTeam Arkéa Samsic
98.Ben GastauerAG2R La Mondiale
99.Pier-André CoteRally Cycling12:28
100.Mathijs PaasschensBingoal-Wallonie Bruxelles
101.Matteo Dal-cinRally Cycling
102.Tom DerniesNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole12:56
103.Adrien GarelB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
104.Johan Le BonB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM13:55
105.Jonathan BogliSwiss Racing Academy17:40
106.Tom WirtgenBingoal-Wallonie Bruxelles18:32
107.Torkil VeyheRiwal Readynez Cycling Team
108.Ty MagnerRally Cycling
109.Maximilien PicouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
110.Alexandre GeniezAG2R La Mondiale
111.Atsushi OkaNippo Delko One Provence
112.Juan Pedro LopezTrek-Segafredo
113.Christophe MassonNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
114.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
115.Morne van NiekerkSt Michel-Auber9318:45
116.Louis LouvetSt Michel-Auber9319:01
117.Franck BonnamourTeam Arkéa Samsic19:18
118.Raphael KrahemannSwiss Racing Academy22:18

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: