Savva Novikov kolarzem CCC Development Team

Savva Novikov w barwach CCC Development

Rosjanin Savva Novikov dołączył do kontynentalnej ekipy CCC Development Team. 20-latek to ostatni nabytek polskiej grupy na sezon 2020.

Rosyjski kolarz podpisał dwuletni kontrakt i tym samym jest 12. kolarzem w szeregach zaplecza worldtourowej CCC Team.

Jestem bardzo podekscytowany na myśl o zbliżającym się sezonie. To dla mnie nowe doświadczenie i wyzwania. Już w zeszłym roku widziałem profesjonalizm drużyny CCC Development Team i bardzo się cieszę, że mogę być jej częścią. Solidnie pracowałem przez zimę i w nadchodzącym sezonie chcę pokazać maksimum swoich możliwości i dać jak najwięcej od siebie

– powiedział Novikov w komunikacie prasowym zespołu.

Novikov przez dwa ostatnie sezony nosił barwy rosyjskiej grupy Lokosphinx. W jej barwach wygrał przed rokiem Tour of Iran (2.1), na 2. miejscu ukończył rumuńską etapówkę Turul Romaniei (2.1) i wygrał po etapie obu tych imprez. Na szosie dobrze radził sobie w górach, ale rywalizował też na torze, w 2019 roku zdobywając brąz mistrzostw Europy w wyścigu punktowym orlików.

Myślę, że jazda w górach jest moim atutem. Najbardziej lubię długie podjazdy, gdzie z każdym kilometrem czuję się coraz lepiej i mogę pokazać swoją siłę. Kocham to, co robię i tak naprawdę czerpie przyjemność z każdego wyścigu. Zawsze daję z siebie wszystko, a to daje mi satysfakcję z wykonanej pracy

– zaznaczył.

Zespół CCC Development w sezonie reprezentowali będą Stanisław Aniołkowski, Michał Gałka, Dominik Górak, Michał Jaskot, Petr Kelemen, Szymon Krawczyk, Savva Novikov, Damian Papierski, Piotr Pękala, Szymon Tracz, Kacper Walkowiak oraz Karol Wawrzyniak.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: