Tour de la Provence 2020. Quintana: "to otwiera nowy rozdział dla całego zespołu"

Nairo Quintana śpiewająco rozpoczął nowy rozdział kariery. Kolumbijczyk wygrał Tour de la Provence i tchnął wiatr w żagle ekipy Arkea-Samsic.

30-letni zawodnik zapisał na koncie 15. zwycięstwo w wyścigu etapowym w karierze, ale o tyle ważne, że odniesione w pierwszym starcie w nowych barwach.

Po rozbracie z grupą Movistar, Quintana przeniósł się do drugoligowej ekipy z Francji, licząc na odbicie się i myśląc o ponownym podbiciu podium Tour de France. W koszulce Arkea-Samsic pierwszym krokiem na tej ścieżce był Tour de la Provence (2.Pro).

Wygranie Tour de la Provence sprawiło mi wielką radość. Chciałem wygrać, chcieli wygrać koledzy z ekipy i wszyscy mocno na to pracowali. To otwiera nowy rozdział dla całego zespołu

– mówił po zakończeniu zmagań szczęśliwy Kolumbijczyk.

Grupa Arkea-Samsic zmagania w Prowansji rozpoczęła innym powrotem: zwycięstwem Nacera Bouhanniego, który po dwóch latach wrócił na sportowy poziom pozwalający na wygrywanie. Quintana swój powrót ogłosił na królewskim odcinku, atakując 7 kilometrów przed metą na Mont Ventoux (Chalet Reynard) i deklasując konkurentów.

Akcja przypominała jego najlepsze zrywy w sezonach, gdy wygrywał wyścigi WorldTour i rywalizował o podium "Wielkiej Pętli".

Jestem w dobrej formie i spodziewam się dobrych rezultatów w kolejnych startach. Wygrana etapowa i w klasyfikacji generalnej na trasie francuskiego wyścigu to ładny prezent dla moich francuskich kibiców i tych, którzy wspierają ekipę Arkea-Samsic. To był dobry tydzień, pokazaliśmy spójność i ducha drużyny, a zwycięstwo Nacera od razu nastawiło nas bojowo

– podkreślił.

Quintana i spółka zaproszeni zostali na Paryż-Nicea (8-15 marca), Volta a Catalunya (23-29 marca), a także Giro di Sicilia (1-4 kwietnia), trzy ardeńskie klasyki oraz Criterium du Dauphine (31 maja - 7 czerwca). Kolumbijczyk przed sobą ma zatem dość regularny program startów do Tour de France, natomiast w najbliższych dniach formę przed "wyścigiem ku słońcu" szlifował będzie na trasie Tour du Haut Var (21-23 lutego).

Ekipa Arkea-Samsic oprócz sukcesów Quintany i Bouhanniego zapisała kilka innych wyników. W ostatnich dniach Diego Rosa ukończył Trofeo Laigueglia na 3. miejscu, Thibault Guernalec zakończył Vuelta a Murcia na 4. pozycji, a Thomas Boudat finiszował 10. w Clasica de Almeria.

Cała ekipa wskoczyła na wyższy poziomi pod przywództwem Quintany, Barguila i Bouhanniego. Naszym celem jest wygranie klasyfikacji cyklu Europe Tour, by w kolejnym sezonie mieć zagwarantowane zaproszenia na najważniejsze wyścigi w sezonie

– wyjaśnił uradowany manager zespołu, Emmanuel Hubert.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: