Juan Molano (UAE Team Emirates) wygrał po finiszu z peletonu piąty etap Tour Colombia 2.1., odnosząc trzecie zwycięstwo w tegorocznym wyścigu.
Za Kolumbijczykiem finiszował Alvaro José Hodeg (Deceuninck–Quick-Step), trzecie miejsce zaś zajął Jhonatan Restrepo (Androni Giocattoli – Sidermec). Liderem rywalizacji pozostał Kolumbijczyk Sergio Higuita (EF Pro Cycling).
Piątego dnia organizatorzy ponownie postanowili dać szansę sprinterom, aczkolwiek pierwsza część 175-kilometrowego odcinka naznaczona była sześcioma podjazdami, w tym trzema kategoryzowanymi. Dopiero na ostatnich 50 kilometrów zabrakło wzniesień, a trasa była płaska aż do samej mety.
Akcję dnia zawiązali Simon Pellaud (Androni Giocattoli – Sidermec), Fabio Duarte, Robinson Chalapud (Team Medellin), Óscar Adalberto Quiroz (Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas), Juan Pablo Suárez (EPM-Scott), Wálter Fernando Pedraza (Supergiros), Mirco Maestri (Bardiani-CSF-Faizanè) i Bayron Guamá (Ekwador). Po kilkunastu kilometrach Maestri wrócił do peletonu, zaś pozostała siódemka uzyskała maksymalnie nieco ponad pięć minut przewagi.
Przez większość etapu różnica malała powoli, choć im bliżej końcówki, tym mocniej kręcił peleton. O ile 20 kilometrów przed metą śmiałkowie mieli 50 sekund przewagi, tak 5 kilometrów dalej musieli skapitulować.
Tempo w peletonie dyktowali zawodnicy UAE Team Emirates i Rally Cycling. Nie brakowało kontr, swoich sił próbowali m.in. Julian Alaphilippe czy Bob Jungels (obaj Deceuninck-Quick-Step). O wszystkim zadecydował jednak końcowy sprint.
Jako pierwszy do boju wyruszył Alvaro Hodeg (Deceuninck-Quick-Step), uzyskując drobną przewagę. Zza jego koła wyskoczył jednak Juan Molano (UAE Team Emirates), który przedarł się na pierwsze miejsce i na nim przeciął kreskę, dorzucając do swoich sukcesów z drugiego i trzeciego etapu.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Juan Sebastian Molano Benavides | UAE Team Emirates | 4:06:00 |
2. | Alvaro Jose Hodeg Chagui | Deceuninck-Quickstep | |
3. | Jhonatan Restrepo Valencia | Androni Giocattoli-Sidermec | |
4. | Travis McCabe | Israel Start-Up Nation | |
5. | Colin Joyce | Rally Cycling | |
6. | Juan Francisco Rosales Hernandez | Canel's Pro Cycling | |
7. | Richard Carapaz | Team Ineos | |
8. | Edwin Alcibiades Avila Vanegas | Israel Start-Up Nation | |
9. | Lars Saugstad | Uno-X Norwegian Development Team | |
10. | Diego Antonio Ochoa Camargo | EPM-Scott | |
11. | Idar Andersen | Uno-X Norwegian Development Team | |
12. | Felix Alejandro Baron Castillo | Team Illuminate | |
13. | Egan Arley Bernal Gomez | Team Ineos | |
14. | Roberto González | Vini Zabu' KTM | |
15. | Gavin Mannion | Rally Cycling | |
16. | Daniel Felipe Martinez Poveda | EF Pro Cycling | |
17. | Miguel Eduardo Florez Lopez | Androni Giocattoli-Sidermec | |
18. | Aldemar Reyes Ortega | EPM-Scott | |
19. | Bert Van Lerberghe | Deceuninck-Quickstep | |
20. | Sergio Andres Higuita Garcia | EF Pro Cycling | |
21. | Jonathan Caicedo | EF Pro Cycling | |
22. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | |
23. | Jhoan Esteban Chaves Rubio | Colombia-Andina | |
24. | Hernan Ricardo Aguirre Caipa | Colombia Tierra de Atletas GW Bicicletas | |
25. | Juan Diego Alba Bolivar | Movistar Team | |
26. | Santiago Buitrago Sanchez | Colombia-Andina | |
27. | Patrick Schelling | Israel Start-Up Nation | |
28. | Sergio Luis Henao Montoya | UAE Team Emirates | |
29. | Julian David Molano | Colombia-Andina | |
30. | Bob Jungels | Deceuninck-Quickstep | |
31. | Umberto Marengo | Vini Zabu' KTM | |
32. | Maximiliano Ariel Richeze | UAE Team Emirates | |
33. | Iuri Filosi | Bardiani CSF Faizane' | |
34. | Torstein Træen | Uno-X Norwegian Development Team | |
35. | Daniel Turek | Israel Start-Up Nation | |
36. | Sebastian Alexander Castaño Muñoz | Orgullo Paisa | |
37. | Rodolfo Andres Torres Agudelo | Team Illuminate | |
38. | Richard Huera | Ecuador | |
39. | Robigzon Leandro Oyola Oyola | Team Medellin | |
40. | Diego Andres Camargo Pineda | Colombia Tierra de Atletas GW Bicicletas | |
41. | Daniel Muñoz Giraldo | Androni Giocattoli-Sidermec | |
42. | Pablo Andrés Alarcon Cares | Canel's Pro Cycling | |
43. | Nicolas Saenz Ballesteros | Efapel | |
44. | Jimmy Montenegro | Ecuador | |
45. | Jesus David Peña Jimenez | Colombia Tierra de Atletas GW Bicicletas | |
46. | Jorge Castiblanco | Team Illuminate | |
47. | Carlos Betancur | Movistar Team | |
48. | Oscar Miguel Sevilla Rivera | Team Medellin | |
49. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | |
50. | Sebastian Henao Gomez | Team Ineos | |
51. | Jonas Iversby Hvideberg | Uno-X Norwegian Development Team | |
52. | Jose Humberto Rujano | Venezuela | |
53. | Matteo Spreafico | Androni Giocattoli-Sidermec | |
54. | Harold Lopez | Ecuador | |
55. | Brandon Smith Rivera Vargas | Team Ineos | |
56. | Santiago Ordoñez Carmona | Canel's Pro Cycling | |
57. | Viesturs Luksevics | Amore e Vita-Prodir | |
58. | Didier Alonso Chaparro Lopez | Orgullo Paisa | |
59. | Walter Fernando Pedraza Morales | Equipo Continental Supergiros | |
60. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Norwegian Development Team | |
61. | Matthieu Jeannes | Team Illuminate | |
62. | Maris Bogdanovics | Amore e Vita-Prodir | |
63. | Darwin Atapuma | Colombia Tierra de Atletas GW Bicicletas | |
64. | Rafael Silva | Efapel | |
65. | Jose Tito Hernandez Jaramillo | Team Medellin | |
66. | Fredy Emir Montaña Cadena | EPM-Scott | |
67. | Bayron Guama | Ecuador | |
68. | Kristian Javier Yustre Rodriguez | Team Illuminate | |
69. | Nathan Brown | Rally Cycling | 00:19 |
70. | Angel Alexander Gil Sanchez | EPM-Scott | |
71. | Matteo Badilatti | Israel Start-Up Nation | |
72. | Dmitry Mukhomediyarov | Russia | |
73. | Andres Camilo Ardila Ordoñez | UAE Team Emirates | |
74. | Ivan Smirnov | Russia | |
75. | German Enrique Chaves Torres | EPM-Scott | |
76. | Lev Gonov | Russia | |
77. | Brayan Chaves | Colombia-Andina | |
78. | Ruben Dario Acosta Ospina | Equipo Continental Supergiros | |
79. | Jose Antonio Alarcon | Venezuela | |
80. | Sam Brand | Team Novo Nordisk | |
81. | Joonas Henttala | Team Novo Nordisk | |
82. | Segundo Navarrete | Ecuador | |
83. | Jordan Tabares Jimenez | Equipo Continental Supergiros | |
84. | Juan Pablo Suarez Suarez | EPM-Scott | |
85. | Bernardo Albeiro Suaza Arango | Equipo Continental Supergiros | |
86. | César Fonte | Efapel | |
87. | Veljko Stojnic | Vini Zabu' KTM | |
88. | Riccardo Marchesini | Amore e Vita-Prodir | |
89. | Robin Carpenter | Rally Cycling | |
90. | Alessandro Tonelli | Bardiani CSF Faizane' | |
91. | Frank Yair Osorio Carvajal | Orgullo Paisa | |
92. | Edison Muñoz Lopez | Orgullo Paisa | |
93. | Kyle Murphy | Rally Cycling | |
94. | Dany Alberto Osorio Calle | Orgullo Paisa | |
95. | Heiner Rodrigo Parra | Colombia-Andina | |
96. | Einer Augusto Rubio Reyes | Movistar Team | |
97. | David Lozano Riba | Team Novo Nordisk | |
98. | Roniel Campos | Venezuela | |
99. | Edwin Andres Carvajal Jaramillo | Equipo Continental Supergiros | |
100. | Yecid Arturo Sierra Sanchez | Colombia-Andina | |
101. | Cristian Camilo Muñoz Lancheros | UAE Team Emirates | |
102. | Brayan Stiven Sanchez Vergara | Team Medellin | |
103. | Jorge Montenegro | Ecuador | |
104. | Jhonathan Salinas | Venezuela | |
105. | Efren Santos Moreno | Canel's Pro Cycling | |
106. | Fabio Andres Duarte Arevalo | Team Medellin | |
107. | Mirco Maestri | Bardiani CSF Faizane' | |
108. | Anderson Paredes | Venezuela | |
109. | Gerard Armillas Pubill | Efapel | |
110. | Omar Alberto Mendoza Cardona | Colombia Tierra de Atletas GW Bicicletas | |
111. | Eduardo Corte Cordero | Canel's Pro Cycling | |
112. | Johan Antonio Colon Buelvas | Orgullo Paisa | 00:37 |
113. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quickstep | |
114. | Cameron Piper | Team Illuminate | 00:41 |
115. | Alexandr Smirnov | Russia | 00:48 |
116. | Matteo De Bonis | Vini Zabu' KTM | 00:55 |
117. | Etienne Van Empel | Vini Zabu' KTM | |
118. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | |
119. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | |
120. | Jannik Steimle | Deceuninck-Quickstep | |
121. | Jhonatan Manuel Narvaez Prado | Team Ineos | |
122. | Jóni Brandão | Efapel | 02:04 |
123. | Mikkel Frølich Honoré | Deceuninck-Quickstep | 02:28 |
124. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | |
125. | Filippo Zaccanti | Bardiani CSF Faizane' | |
126. | Robinson Eduardo Chalapud Gomez | Team Medellin | 03:12 |
127. | Oscar Adalberto Quiroz Ayala | Colombia Tierra de Atletas GW Bicicletas | |
128. | Lawson Craddock | EF Pro Cycling | |
129. | Tejay Van Garderen | EF Pro Cycling | |
130. | Rigoberto Uran | EF Pro Cycling | 03:18 |
131. | Carlos Verona Quintanilla | Movistar Team | 03:50 |
132. | Oliver Behringer | Team Novo Nordisk | 07:53 |
133. | James Mitri | Vini Zabu' KTM | 16:01 |
134. | Daniel Omar Juárez | Agrupación Virgen de Fatima-Saddledrunk | 16:03 |
135. | Jesús Morales Martinez | Canel's Pro Cycling | 16:08 |
136. | Marcos Levy Nascimento da Matta | Brazil | 21:30 |
DNF. | Itamar Einhorn | Israel Start-Up Nation | |
DNF. | Alessandro Guimaraes | Brazil | |
DNF. | Lauro Cesar Moro | Brazil | |
DNF. | Leonel Quintero | Venezuela | |
DNS. | António Carvalho | Efapel | |
DNS. | Nicolas Dalla Valle | Bardiani CSF Faizane' |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Sergio Andres Higuita Garcia | EF Pro Cycling | 15:31:47 |
2. | Daniel Felipe Martinez Poveda | EF Pro Cycling | 00:12 |
3. | Jonathan Caicedo | EF Pro Cycling | 00:14 |
4. | Egan Arley Bernal Gomez | Team Ineos | 00:50 |
5. | Richard Carapaz | Team Ineos | 00:58 |
6. | Fredy Emir Montaña Cadena | EPM-Scott | 01:14 |
7. | Aldemar Reyes Ortega | EPM-Scott | 01:28 |
8. | Gavin Mannion | Rally Cycling | 01:30 |
9. | Sergio Luis Henao Montoya | UAE Team Emirates | 01:31 |
10. | Diego Antonio Ochoa Camargo | EPM-Scott | |
11. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | |
12. | Torstein Træen | Uno-X Norwegian Development Team | 01:44 |
13. | Miguel Eduardo Florez Lopez | Androni Giocattoli-Sidermec | 01:46 |
14. | Jhoan Esteban Chaves Rubio | Colombia-Andina | 01:47 |
15. | Angel Alexander Gil Sanchez | EPM-Scott | 01:50 |
16. | Cristian Camilo Muñoz Lancheros | UAE Team Emirates | |
17. | Juan Diego Alba Bolivar | Movistar Team | 01:51 |
18. | Bob Jungels | Deceuninck-Quickstep | 01:55 |
19. | Hernan Ricardo Aguirre Caipa | Colombia Tierra de Atletas GW Bicicletas | 02:01 |
20. | Diego Andres Camargo Pineda | Colombia Tierra de Atletas GW Bicicletas | 02:08 |
21. | Idar Andersen | Uno-X Norwegian Development Team | 02:11 |
22. | Matteo Badilatti | Israel Start-Up Nation | |
23. | Edwin Alcibiades Avila Vanegas | Israel Start-Up Nation | 02:16 |
24. | Jorge Castiblanco | Team Illuminate | 02:21 |
25. | German Enrique Chaves Torres | EPM-Scott | 02:24 |
26. | Jose Tito Hernandez Jaramillo | Team Medellin | 02:27 |
27. | Patrick Schelling | Israel Start-Up Nation | 02:33 |
28. | Julian David Molano | Colombia-Andina | 02:38 |
29. | Oscar Miguel Sevilla Rivera | Team Medellin | |
30. | Juan Pablo Suarez Suarez | EPM-Scott | 02:39 |
31. | Kyle Murphy | Rally Cycling | 02:40 |
32. | Daniel Muñoz Giraldo | Androni Giocattoli-Sidermec | 02:42 |
33. | Bayron Guama | Ecuador | 02:51 |
34. | Jhonatan Restrepo Valencia | Androni Giocattoli-Sidermec | 02:52 |
35. | Dany Alberto Osorio Calle | Orgullo Paisa | |
36. | Andres Camilo Ardila Ordoñez | UAE Team Emirates | 02:54 |
37. | Matthieu Jeannes | Team Illuminate | |
38. | Walter Fernando Pedraza Morales | Equipo Continental Supergiros | 02:57 |
39. | Heiner Rodrigo Parra | Colombia-Andina | |
40. | Jesus David Peña Jimenez | Colombia Tierra de Atletas GW Bicicletas | |
41. | Felix Alejandro Baron Castillo | Team Illuminate | 03:02 |
42. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quickstep | 03:06 |
43. | Didier Alonso Chaparro Lopez | Orgullo Paisa | 03:07 |
44. | Jimmy Montenegro | Ecuador | 03:17 |
45. | Harold Lopez | Ecuador | 03:18 |
46. | Nicolas Saenz Ballesteros | Efapel | 03:22 |
47. | Richard Huera | Ecuador | 03:25 |
48. | Ruben Dario Acosta Ospina | Equipo Continental Supergiros | 03:32 |
49. | Darwin Atapuma | Colombia Tierra de Atletas GW Bicicletas | 03:33 |
50. | Jose Antonio Alarcon | Venezuela | 03:44 |
51. | Jose Humberto Rujano | Venezuela | 03:48 |
52. | Juan Francisco Rosales Hernandez | Canel's Pro Cycling | 03:51 |
53. | Juan Sebastian Molano Benavides | UAE Team Emirates | 04:05 |
54. | Viesturs Luksevics | Amore e Vita-Prodir | 04:07 |
55. | Matteo Spreafico | Androni Giocattoli-Sidermec | 04:10 |
56. | Efren Santos Moreno | Canel's Pro Cycling | |
57. | Bernardo Albeiro Suaza Arango | Equipo Continental Supergiros | 04:13 |
58. | Frank Yair Osorio Carvajal | Orgullo Paisa | 04:16 |
59. | Brayan Chaves | Colombia-Andina | 04:24 |
60. | Brandon Smith Rivera Vargas | Team Ineos | 04:36 |
61. | Gerard Armillas Pubill | Efapel | 04:52 |
62. | Fabio Andres Duarte Arevalo | Team Medellin | 05:19 |
63. | Roniel Campos | Venezuela | 05:21 |
64. | Santiago Ordoñez Carmona | Canel's Pro Cycling | 05:27 |
65. | Jhonatan Manuel Narvaez Prado | Team Ineos | 05:30 |
66. | Rodolfo Andres Torres Agudelo | Team Illuminate | 05:32 |
67. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | 05:46 |
68. | Omar Alberto Mendoza Cardona | Colombia Tierra de Atletas GW Bicicletas | 05:53 |
69. | Rafael Silva | Efapel | 05:55 |
70. | Umberto Marengo | Vini Zabu' KTM | 05:56 |
71. | Iuri Filosi | Bardiani CSF Faizane' | 05:57 |
72. | Brayan Stiven Sanchez Vergara | Team Medellin | 06:16 |
73. | Sebastian Henao Gomez | Team Ineos | 06:21 |
74. | Jannik Steimle | Deceuninck-Quickstep | 06:24 |
75. | Anderson Paredes | Venezuela | 06:43 |
76. | Tejay Van Garderen | EF Pro Cycling | 07:02 |
77. | Jordan Tabares Jimenez | Equipo Continental Supergiros | 07:06 |
78. | Daniel Turek | Israel Start-Up Nation | 07:09 |
79. | Mirco Maestri | Bardiani CSF Faizane' | 07:11 |
80. | Nathan Brown | Rally Cycling | 07:12 |
81. | Alessandro Tonelli | Bardiani CSF Faizane' | 07:21 |
82. | Jorge Montenegro | Ecuador | |
83. | Robigzon Leandro Oyola Oyola | Team Medellin | 07:29 |
84. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | 07:33 |
85. | Carlos Betancur | Movistar Team | 07:39 |
86. | Edison Muñoz Lopez | Orgullo Paisa | 07:41 |
87. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | 07:44 |
88. | César Fonte | Efapel | 07:47 |
89. | Sebastian Alexander Castaño Muñoz | Orgullo Paisa | 07:49 |
90. | Edwin Andres Carvajal Jaramillo | Equipo Continental Supergiros | |
91. | Eduardo Corte Cordero | Canel's Pro Cycling | 07:51 |
92. | Johan Antonio Colon Buelvas | Orgullo Paisa | 07:54 |
93. | Colin Joyce | Rally Cycling | 08:00 |
94. | Lars Saugstad | Uno-X Norwegian Development Team | 08:09 |
95. | Travis McCabe | Israel Start-Up Nation | 08:37 |
96. | Jóni Brandão | Efapel | 08:45 |
97. | Riccardo Marchesini | Amore e Vita-Prodir | 08:51 |
98. | Ivan Smirnov | Russia | 08:55 |
99. | Maximiliano Ariel Richeze | UAE Team Emirates | 09:01 |
100. | Segundo Navarrete | Ecuador | 09:16 |
101. | Bert Van Lerberghe | Deceuninck-Quickstep | 10:10 |
102. | Maris Bogdanovics | Amore e Vita-Prodir | 10:35 |
103. | Santiago Buitrago Sanchez | Colombia-Andina | 10:47 |
104. | Jonas Iversby Hvideberg | Uno-X Norwegian Development Team | 10:51 |
105. | Robin Carpenter | Rally Cycling | 11:00 |
106. | Veljko Stojnic | Vini Zabu' KTM | 11:56 |
107. | Einer Augusto Rubio Reyes | Movistar Team | 11:58 |
108. | Jhonathan Salinas | Venezuela | 12:04 |
109. | Mikkel Frølich Honoré | Deceuninck-Quickstep | 12:14 |
110. | Robinson Eduardo Chalapud Gomez | Team Medellin | 12:26 |
111. | Etienne Van Empel | Vini Zabu' KTM | 12:31 |
112. | Rigoberto Uran | EF Pro Cycling | 12:41 |
113. | Filippo Zaccanti | Bardiani CSF Faizane' | 13:23 |
114. | Kristian Javier Yustre Rodriguez | Team Illuminate | 13:30 |
115. | Carlos Verona Quintanilla | Movistar Team | 13:58 |
116. | Yecid Arturo Sierra Sanchez | Colombia-Andina | 14:13 |
117. | Alvaro Jose Hodeg Chagui | Deceuninck-Quickstep | 14:16 |
118. | Oscar Adalberto Quiroz Ayala | Colombia Tierra de Atletas GW Bicicletas | 16:33 |
119. | Lawson Craddock | EF Pro Cycling | 23:30 |
120. | Roberto González | Vini Zabu' KTM | 26:01 |
121. | Alexandr Smirnov | Russia | 26:07 |
122. | Sam Brand | Team Novo Nordisk | 26:34 |
123. | Cameron Piper | Team Illuminate | 27:11 |
124. | Lev Gonov | Russia | 28:29 |
125. | Joonas Henttala | Team Novo Nordisk | 29:25 |
126. | David Lozano Riba | Team Novo Nordisk | |
127. | Dmitry Mukhomediyarov | Russia | 29:35 |
128. | Matteo De Bonis | Vini Zabu' KTM | 33:25 |
129. | Pablo Andrés Alarcon Cares | Canel's Pro Cycling | 34:09 |
130. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Norwegian Development Team | 34:31 |
131. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | 37:37 |
132. | Oliver Behringer | Team Novo Nordisk | 42:40 |
133. | Jesús Morales Martinez | Canel's Pro Cycling | 46:42 |
134. | Marcos Levy Nascimento da Matta | Brazil | 50:16 |
135. | James Mitri | Vini Zabu' KTM | 52:38 |
136. | Daniel Omar Juárez | Agrupación Virgen de Fatima-Saddledrunk | 59:54 |
Marta Lach zawojowała Luksemburg. Olga Wankiewicz i Rafał Majka na podiach. Nowość dla zawodniczek hiszpańskiej Vuelty. Wiadomości i wyniki z…
Florian Lipowitz sensacyjne zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Romandie. Kim jest 23-letni Niemiec z Bora-hansgrohe?
Zespół LIdl-Trek wygrała jazdę drużynową na czas, otwierającą wyścig La Vuelta Femenina.
Dorian Godon (Decathlon AG2R La Mondiale) wygrał w Vernier na zakończenie wyścigu Tour de Romandie.
Marta Lach wygrała wyścig w Luksemburgu. Olga Wankiewicz na podium w Czechach. Wiadomości i wyniki z 27 kwietnia.
Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.