Volta a la Comunitat Valenciana 2020: etap 3. Dylan Groenewegen nie do zatrzymania

Groenewegen

Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma) triumfował na mecie trzeciego etapu Volta a la Comunitat Valenciana.

Holender pokonał na finiszu z peletonu swojego rodaka Fabio Jakobsena (Deceuninck-Quick-Step) oraz Słoweńca Mateja Mohorica (Bahrain McLaren).

Ósma lokatę wywalczył Matteo Trentin z polskiego zespołu CCC Team.

Liderem zmagań został Jack Haig (Mitchelton-Scott).

Kolejnego dnia przyszło kolarzom pokonać 175 kilometrów. Trasa do Torrevieja nie wyglądała na wymagającą, gdyż jedyna górska premia została usytuowana zaraz za półmetkiem.

Po punkty na premiach i zaznaczenie swojej obecności w wyścigu akcję zawiązali Hector Saez (Caja Rural - Seguros RGA), Manuel Penalver (Burgos-BH), Julen Irizar (Fundación - Orbea), Petr Rikunov (Gazprom - RusVelo), Daniel Vegas (Kometa Xstra Cycling Team) i Ivan Moreno (Equipo Ken Pharma). Peleton trzymał na krótko szóstkę, pilnując różnicy wynoszącej mniej niż 3 minuty.

Na Hondon de los Frailes, górskiej premii na szczycie 3-kilometrowego podjazdu, na czele zostali Moreno, Saez oraz Irizar, broniąc już tylko półtorej minuty przewagi nad peletonem.

Pracowali kolarze Jumbo-Visma, Deceuninck-Quick-Step oraz CCC Team, a uciekinierów powstrzymano bez większych problemów 9 kilometrów przed metą. 6 kilometrów dalej kontrował Michał Kwiatkowski (Team Ineos), wraz z Oliverem Naesenem (AG2R La Mondiale) próbując ubiec sprinterów. Dwójkę złapali koledzy Fabio Jakobsena i na finisz wjechała cała grupa.

Po raz drugi w tegorocznej edycji na swoją korzyść sprint rozstrzygnął Dylan Groenewegen, ponownie pokonując Fabio Jakobsena. Lider Jumbo-Visma ruszył środkiem i zdołał utrzymać prowadzenie mimo wiatru i nacisków ze strony sprintera Deceuninck-Quick-Step, który wyskoczyć próbował na ostatnich 75 metrach.

Wyniki 3. etapu Volta a la Comunitat Valenciana 2020 (2.Pro), Orihuela – Torrevieja (175 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Dylan GroenewegenJumbo-Visma3:54:16
2.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step
3.Matej MohoricBahrain-McLaren
4.Davide CimolaiIsrael Start-Up Nation
5.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA
6.Luka MezgecMitchelton-Scott
7.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise
8.Matteo TrentinCCC Team
9.Tom van AsbroeckIsrael Start-Up Nation
10.Alexander KristoffUAE Team Emirates
11.Jaume SuredaBurgos-BH
12.Jack HaigMitchelton-Scott
13.Romain CardisTeam Total Direct Energie
14.Iván Garcia CortinaBahrain-McLaren
15.Juan José LobatoFundación-Orbea
16.John DegenkolbLotto Soudal
17.Alejandro ValverdeMovistar Team
18.Tadej PogacarUAE Team Emirates
19.Enrique SanzEquipo Kern Pharma
20.Vincenzo AlbaneseBardiani-CSF-Faizanè
21.Joaquín Rojas JoséMovistar Team
22.Julien SimonTeam Total Direct Energie
23.Evgeny ShalunovGazprom-RusVelo
24.Rubén FernandezFundación-Orbea
25.Ion IzagirreAstana Pro Team
26.Cristian ScaroniGazprom-RusVelo
27.Simone VelascoGazprom-RusVelo
28.Wout PoelsBahrain-McLaren
29.Dylan TeunsBahrain-McLaren
30.Marc SolerMovistar Team
31.Jan PolancUAE Team Emirates
32.Cédric BeullensSport Vlaanderen-Baloise
33.Ivan RovnyGazprom-RusVelo
34.David de La CruzUAE Team Emirates
35.Tao Geoghegan HartTeam Ineos
36.Greg van AvermaetCCC Team
37.Davide BalleriniDeceuninck-Quick Step
38.Pello BilbaoBahrain-McLaren00:05
39.Salvatore PuccioTeam Ineos00:07
40.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise
41.Márton DinaKometa Xstra Cycling Team
42.Robert StannardMitchelton-Scott
43.Davide VillellaMovistar Team
44.Dorian GodonAG2R La Mondiale
45.Luis León SanchezAstana Pro Team
46.Giovanni CarboniBardiani-CSF-Faizanè
47.Hugo HouleAstana Pro Team
48.Oscar RodriguezAstana Pro Team
49.Urko BerradeEquipo Kern Pharma
50.Gianni MosconTeam Ineos
51.Christian KneesTeam Ineos
52.Dan MartinIsrael Start-Up Nation
53.Jon AgirreEquipo Kern Pharma
54.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal
55.James KnoxDeceuninck-Quick Step
56.Dario CataldoMovistar Team
57.Christoph PfingstenJumbo-Visma
58.Rein TaaramaeTeam Total Direct Energie
59.Michael ScharCCC Team
60.Víctor de La ParteCCC Team
61.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step
62.Serge PauwelsCCC Team
63.Reto HollensteinIsrael Start-Up Nation
64.Guy NivIsrael Start-Up Nation
65.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott
66.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale
67.Edward RavasiUAE Team Emirates
68.Diego Pablo SevillaKometa Xstra Cycling Team
69.Mathias FrankAG2R La Mondiale
70.Philippe GilbertLotto Soudal
71.Matthias BrandleIsrael Start-Up Nation
72.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise
73.Antonio Jesus SotoFundación-Orbea
74.Julien DuvalAG2R La Mondiale
75.Dmitry StrakhovGazprom-RusVelo
76.Daniel NavarroIsrael Start-Up Nation
77.Txomin JuaristiFundación-Orbea
78.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA
79.Luca CoviliBardiani-CSF-Faizanè
80.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step
81.Lawrence NaesenAG2R La Mondiale
82.Joe DombrowskiUAE Team Emirates
83.Ben SwiftTeam Ineos
84.Sander ArmeeLotto Soudal
85.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott
86.Mikel BizkarraFundación-Orbea
87.Joan BouFundación-Orbea
88.Oscar CabedoBurgos-BH
89.Isaac CantonBurgos-BH
90.Filippo ZanaBardiani-CSF-Faizanè
91.Francjasco RomanoBardiani-CSF-Faizanè
92.Antonio PuppioKometa Xstra Cycling Team
93.Oliver NaesenAG2R La Mondiale
94.Florian MaitreTeam Total Direct Energie
95.Jefferson Alveiro CepedaCaja Rural-Seguros RGA
96.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team
97.Jonas GregaardAstana Pro Team
98.Frederik FrisonLotto Soudal
99.Maarten WynantsJumbo-Visma
100.Umberto OrsiniBardiani-CSF-Faizanè00:23
101.Daniel ViegasKometa Xstra Cycling Team
102.Jérémy CabotTeam Total Direct Energie
103.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie
104.Nathan van HooydonckCCC Team
105.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise
106.Simon SellierTeam Total Direct Energie
107.Jos van EmdenJumbo-Visma00:26
108.Rémy MertzLotto Soudal00:29
109.Brent van MoerLotto Soudal
110.Michał KwiatkowskiTeam Ineos
111.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA00:31
112.Kenny de KeteleSport Vlaanderen-Baloise00:39
113.Willie SmitBurgos-BH
114.Alejandro OsorioCaja Rural-Seguros RGA00:48
115.Nikita StalnovAstana Pro Team
116.Jaime CastrilloEquipo Kern Pharma
117.Félix Parra JoséEquipo Kern Pharma
118.Pascal EenkhoornJumbo-Visma
119.Jorge ArcasMovistar Team
120.Michael AlbasiniMitchelton-Scott00:52
121.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step01:01
122.Paul MartensJumbo-Visma
123.Viacheslav KuznetsovGazprom-RusVelo01:03
124.Callum ScotsonMitchelton-Scott
125.Stijn SteelsDeceuninck-Quick Step
126.Petr RikunovGazprom-RusVelo01:09
127.Ivan MorenoEquipo Kern Pharma
128.Alvaro CuadrosCaja Rural-Seguros RGA01:42
129.Sergio SamitierMovistar Team
130.Sergio AraizEquipo Kern Pharma02:00
131.Alessandro de MarchiCCC Team02:40
132.Jonathan CastroviejoTeam Ineos02:41
133.Scott DaviesBahrain-McLaren03:42
134.Kevin InkelaarBahrain-McLaren
135.Diego RubioBurgos-BH04:31
136.Héctor SaezCaja Rural-Seguros RGA
137.Julen IrizarFundación-Orbea
138.Emiel PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise04:48
139.Giacomo GaravagliaKometa Xstra Cycling Team
140.Manuel PenalverBurgos-BH05:55
141.Jorge CuberoBurgos-BH
DNSTony GallopinAG2R La Mondiale

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Jack HaigMitchelton-Scott12:16:25
2.Tadej PogacarUAE Team Emirates
3.Alejandro ValverdeMovistar Team
4.Rubén FernandezFundación-Orbea
5.Dylan TeunsBahrain-McLaren
6.Ion IzagirreAstana Pro Team
7.Tao Geoghegan HartTeam Ineos
8.Matej MohoricBahrain-McLaren00:02
9.Jan PolancUAE Team Emirates00:05
10.Greg van AvermaetCCC Team
11.Gianni MosconTeam Ineos00:07
12.Dan MartinIsrael Start-Up Nation
13.Marc SolerMovistar Team00:08
14.Pello BilbaoBahrain-McLaren00:10
15.James KnoxDeceuninck-Quick Step00:15
16.Julien SimonTeam Total Direct Energie00:19
17.Wout PoelsBahrain-McLaren
18.David de La CruzUAE Team Emirates00:26
19.Oscar RodriguezAstana Pro Team
20.Serge PauwelsCCC Team
21.Davide VillellaMovistar Team00:29
22.Oscar CabedoBurgos-BH00:33
23.Víctor de La ParteCCC Team00:35
24.Luis León SanchezAstana Pro Team00:38
25.Daniel NavarroIsrael Start-Up Nation
26.Márton DinaKometa Xstra Cycling Team00:40
27.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise00:42
28.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal
29.Mathias FrankAG2R La Mondiale
30.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team00:49
31.Mikel BizkarraFundación-Orbea
32.Ben SwiftTeam Ineos00:52
33.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA
34.Philippe GilbertLotto Soudal00:55
35.Michał KwiatkowskiTeam Ineos00:57
36.Rein TaaramaeTeam Total Direct Energie00:58
37.Jon AgirreEquipo Kern Pharma
38.Joan BouFundación-Orbea
39.Sander ArmeeLotto Soudal01:01
40.Jefferson Alveiro CepedaCaja Rural-Seguros RGA
41.Jaume SuredaBurgos-BH01:09
42.Ivan RovnyGazprom-RusVelo01:15
43.Davide BalleriniDeceuninck-Quick Step01:19
44.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale01:29
45.Luca CoviliBardiani-CSF-Faizanè01:35
46.Willie SmitBurgos-BH01:45
47.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise01:46
48.Vincenzo AlbaneseBardiani-CSF-Faizanè01:51
49.Tom van AsbroeckIsrael Start-Up Nation01:58
50.Evgeny ShalunovGazprom-RusVelo
51.Robert StannardMitchelton-Scott02:02
52.Lawrence NaesenAG2R La Mondiale
53.Hugo HouleAstana Pro Team02:05
54.Dmitry StrakhovGazprom-RusVelo
55.Urko BerradeEquipo Kern Pharma02:09
56.Reto HollensteinIsrael Start-Up Nation02:23
57.Michael ScharCCC Team
58.Matthias BrandleIsrael Start-Up Nation02:30
59.Nathan van HooydonckCCC Team02:39
60.Umberto OrsiniBardiani-CSF-Faizanè02:43
61.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise02:57
62.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step03:00
63.Ivan MorenoEquipo Kern Pharma
64.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott03:03
65.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA03:29
66.Joaquín Rojas JoséMovistar Team03:32
67.Iván Garcia CortinaBahrain-McLaren03:34
68.Antonio Jesus SotoFundación-Orbea03:39
69.Romain CardisTeam Total Direct Energie03:46
70.Stijn SteelsDeceuninck-Quick Step03:54
71.Daniel ViegasKometa Xstra Cycling Team03:55
72.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie04:09
73.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott04:20
74.Alejandro OsorioCaja Rural-Seguros RGA
75.Luka MezgecMitchelton-Scott04:30
76.Matteo TrentinCCC Team
77.Alexander KristoffUAE Team Emirates
78.John DegenkolbLotto Soudal
79.Juan José LobatoFundación-Orbea
80.Christoph PfingstenJumbo-Visma04:40
81.Salvatore PuccioTeam Ineos
82.Dario CataldoMovistar Team
83.Txomin JuaristiFundación-Orbea
84.Filippo ZanaBardiani-CSF-Faizanè05:16
85.Julien DuvalAG2R La Mondiale05:17
86.Guy NivIsrael Start-Up Nation
87.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step05:29
88.Maarten WynantsJumbo-Visma05:34
89.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise05:41
90.Simon SellierTeam Total Direct Energie05:52
91.Frederik FrisonLotto Soudal05:56
92.Davide CimolaiIsrael Start-Up Nation06:17
93.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step06:20
94.Paul MartensJumbo-Visma06:21
95.Francjasco RomanoBardiani-CSF-Faizanè06:25
96.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step06:33
97.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA06:36
98.Callum ScotsonMitchelton-Scott06:40
99.Cédric BeullensSport Vlaanderen-Baloise06:48
100.Dorian GodonAG2R La Mondiale06:51
101.Jos van EmdenJumbo-Visma06:52
102.Michael AlbasiniMitchelton-Scott06:57
103.Jonas GregaardAstana Pro Team07:32
104.Christian KneesTeam Ineos08:05
105.Brent van MoerLotto Soudal08:09
106.Florian MaitreTeam Total Direct Energie08:15
107.Kevin InkelaarBahrain-McLaren08:52
108.Edward RavasiUAE Team Emirates09:40
109.Cristian ScaroniGazprom-RusVelo09:44
110.Enrique SanzEquipo Kern Pharma09:52
111.Dylan GroenewegenJumbo-Visma09:53
112.Isaac CantonBurgos-BH10:17
113.Jérémy CabotTeam Total Direct Energie10:19
114.Antonio PuppioKometa Xstra Cycling Team10:21
115.Simone VelascoGazprom-RusVelo10:31
116.Nikita StalnovAstana Pro Team10:40
117.Jorge ArcasMovistar Team
118.Jaime CastrilloEquipo Kern Pharma
119.Félix Parra JoséEquipo Kern Pharma
120.Diego RubioBurgos-BH10:51
121.Pascal EenkhoornJumbo-Visma11:32
122.Kenny de KeteleSport Vlaanderen-Baloise12:03
123.Sergio AraizEquipo Kern Pharma12:09
124.Héctor SaezCaja Rural-Seguros RGA12:12
125.Alvaro CuadrosCaja Rural-Seguros RGA12:26
126.Oliver NaesenAG2R La Mondiale12:40
127.Rémy MertzLotto Soudal13:00
128.Julen IrizarFundación-Orbea13:02
129.Scott DaviesBahrain-McLaren13:15
130.Jonathan CastroviejoTeam Ineos13:37
131.Jorge CuberoBurgos-BH13:49
132.Alessandro de MarchiCCC Team14:13
133.Joe DombrowskiUAE Team Emirates14:28
134.Sergio SamitierMovistar Team14:42
135.Giovanni CarboniBardiani-CSF-Faizanè14:48
136.Diego Pablo SevillaKometa Xstra Cycling Team15:20
137.Giacomo GaravagliaKometa Xstra Cycling Team17:24
138.Petr RikunovGazprom-RusVelo18:15
139.Viacheslav KuznetsovGazprom-RusVelo19:35
140.Emiel PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise19:39
141.Manuel PenalverBurgos-BH19:50

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: