Etoile de Besseges 2020: etap 3. Dries De Bondt przed Georgiem Zimmermannem

Dries De Bondt (Alpecin-Fenix) pierwszy przeciął kreskę, oznaczającą metę trzeciego odcinka Etoile de Besseges.

Belg po udanej ucieczce pokonał na ostatnich metrach neo-pro z CCC Team, Georga Zimmermanna. Podium dnia dopełnił prowadzący pościg Magnus Cort Nielsen (EF Pro Cycling).

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał 21-letni Alexis Brunel (Groupama-FDJ).

Zimmermann utrzymał prowadzenie w klasyfikacji górskiej.

Wyniki 3. etapu Etoile de Besseges 2020 (2.1), Bessèges - Bessèges (158,2 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Dries de BondtAlpecin-Fenix3:54:56
2.Georg ZimmermannCCC Team
3.Magnus CortEF Pro Cycling00:02
4.Roy JansAlpecin-Fenix
5.Clément VenturiniAG2R La Mondiale
6.Emiel VermeulenNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
7.Tom DevriendtCircus-Wanty Gobert
8.Lionel TaminiauxBingoal-Wallonie Bruxelles
9.Robbe GhysSport Vlaanderen-Baloise
10.Nicolò ParisiniBeltrami TSA Marchiol
11.Thomas BoudatTeam Arkéa Samsic
12.Edvald Boasson HagenNTT Pro Cycling
13.Kenneth van RooySport Vlaanderen-Baloise
14.Filippo BaronciniBeltrami TSA Marchiol
15.Cyril BartheB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
16.Emmanuel MorinCofidis, Solutions Crédits
17.Jakub MareczkoCCC Team
18.Alexys BrunelGroupama-FDJ
19.Quinn SimmonsTrek-Segafredo
20.Scott ThwaitesAlpecin-Fenix
21.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
22.Bryan AlaphilippeSt Michel-Auber93
23.Roman MaikinCambodia Cycling Academy
24.Ibon RuizEquipo Kern Pharma
25.Franklin SixBingoal-Wallonie Bruxelles
26.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits
27.Mauro FinettoNippo Delko One Provence
28.Gijs van HoeckeCCC Team
29.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie
30.Luc WirtgenBingoal-Wallonie Bruxelles
31.Lindsay de VylderSport Vlaanderen-Baloise
32.Flavien MaureletSt Michel-Auber93
33.Luca MozzatoB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
34.Jacopo MoscaTrek-Segafredo
35.Olivier Le GacGroupama-FDJ
36.Aurélien Paret-peintreAG2R La Mondiale
37.Arthur VichotB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
38.Sebastian SchonbergerB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
39.Benoît CosnefroyAG2R La Mondiale
40.Boy van PoppelCircus-Wanty Gobert
41.Pierre LatourAG2R La Mondiale
42.Aimé de GendtCircus-Wanty Gobert
43.Mathieu BurgaudeauTeam Total Direct Energie
44.Anthony MaldonadoSt Michel-Auber93
45.Kevin GenietsGroupama-FDJ
46.Jonas KochCCC Team
47.Thibault GuernalecTeam Arkéa Samsic
48.Valentin MadouasGroupama-FDJ
49.Michał PalutaCCC Team
50.Alex KirschTrek-Segafredo
51.Jérémy LeveauNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
52.Jordan LevasseurNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
53.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits
54.Daniel Alejandro MendezEquipo Kern Pharma
55.Romain HardyTeam Arkéa Samsic
56.Xandro MeurisseCircus-Wanty Gobert
57.Lorrenzo ManzinTeam Total Direct Energie
58.Samuel LerouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
59.Senne LeysenAlpecin-Fenix
60.Ryan MullenTrek-Segafredo
61.Pierre BarbierNippo Delko One Provence
62.Samy AurignacCambodia Cycling Academy
63.Julien VermoteCofidis, Solutions Crédits
64.Arnaud CourteilleB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
65.Francisco GalvanEquipo Kern Pharma
66.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits
67.Ludovic RobeetBingoal-Wallonie Bruxelles
68.Julien AntomarchiNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
69.Morne van NiekerkSt Michel-Auber93
70.Jimmy JanssensAlpecin-Fenix
71.François BidardAG2R La Mondiale
72.Benjamin ThomasGroupama-FDJ
73.Sean BennettEF Pro Cycling
74.Roger AdriaEquipo Kern Pharma
75.Massimo OrlandiBeltrami TSA Marchiol
76.Laurens HuysBingoal-Wallonie Bruxelles
77.Marti MarquezEquipo Kern Pharma
78.Anthony TurgisTeam Total Direct Energie
79.Alexander KriegerAlpecin-Fenix
80.Alberto BettiolEF Pro Cycling
81.Romain Le RouxTeam Arkéa Samsic
82.Thomas PesentiBeltrami TSA Marchiol
83.Alessandro FedeliNippo Delko One Provence
84.Tony HurelSt Michel-Auber93
85.Jérôme CousinTeam Total Direct Energie
86.Biniyam GhirmayNippo Delko One Provence
87.Atsushi OkaNippo Delko One Provence
88.Kamil GradekCCC Team00:18
89.Clément RussoTeam Arkéa Samsic00:25
90.Christophe MassonNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole00:35
91.Andreas StokbroNTT Pro Cycling
92.Kamil MałeckiCCC Team00:37
93.Alexis GougeardAG2R La Mondiale00:38
94.Quentin JaureguiAG2R La Mondiale
95.Martin BouzasEquipo Kern Pharma00:57
96.Maxime CamB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM01:00
97.Michael ValgrenNTT Pro Cycling01:18
98.Michael GoglNTT Pro Cycling
99.Emīls LiepinsTrek-Segafredo01:32
100.Jasper de PlusCircus-Wanty Gobert01:40
101.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits
102.Sean de BieBingoal-Wallonie Bruxelles01:42
103.Simon ClarkeEF Pro Cycling01:55
104.José GoncalvesNippo Delko One Provence02:16
105.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie
106.Julius van Den BergEF Pro Cycling02:47
107.Matúš StocekBeltrami TSA Marchiol03:12
108.Florian DumourierCambodia Cycling Academy03:27
109.Sasha WeemaesSport Vlaanderen-Baloise
110.Baptiste BleierSt Michel-Auber9304:06
111.Kris BoeckmansB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM00:02
112.Ben O'connorNTT Pro Cycling04:45
113.Diego RosaTeam Arkéa Samsic05:49
114.Alan RiouTeam Arkéa Samsic05:51
115.Gregorio FerriBeltrami TSA Marchiol06:40
116.Marco GrendeneBeltrami TSA Marchiol
117.Alexander RichardsonAlpecin-Fenix06:42
118.Fumiyuki BeppuNippo Delko One Provence
119.Alfdan de DeckerCircus-Wanty Gobert08:24
120.Charlie QuartermanTrek-Segafredo09:38
121.Jay Robert ThomsonNTT Pro Cycling
122.Logan OwenEF Pro Cycling
123.Florian HudryCambodia Cycling Academy
124.Simon GuglielmiGroupama-FDJ
125.Tom DerniesNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
DNFMatteo MoschettiTrek-Segafredo
DNFSebastian LangeveldEF Pro Cycling
DNFThimo WillemsSport Vlaanderen-Baloise
DNFDanny van PoppelCircus-Wanty Gobert
DNSJosé HerradaCofidis, Solutions Crédits
DNSPaul OurselinTeam Total Direct Energie
DNSAdrien GuillonnetSt Michel-Auber93

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Alexys BrunelGroupama-FDJ11:03:16
2.Benoît CosnefroyAG2R La Mondiale00:03
3.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise00:10
4.Alex KirschTrek-Segafredo00:16
5.Kevin GenietsGroupama-FDJ00:17
6.Scott ThwaitesAlpecin-Fenix00:19
7.Gijs van HoeckeCCC Team
8.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie
9.Arthur VichotB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
10.Flavien MaureletSt Michel-Auber9300:24
11.Thomas BoudatTeam Arkéa Samsic00:34
12.Benjamin ThomasGroupama-FDJ
13.Clément VenturiniAG2R La Mondiale00:42
14.Alberto BettiolEF Pro Cycling00:46
15.Cyril BartheB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM00:52
16.Kenneth van RooySport Vlaanderen-Baloise
17.Jordan LevasseurNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole00:55
18.Alexander KriegerAlpecin-Fenix00:58
19.Michał PalutaCCC Team01:01
20.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits01:05
21.Roy JansAlpecin-Fenix01:14
22.Roman MaikinCambodia Cycling Academy
23.Sebastian SchonbergerB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
24.Mathieu BurgaudeauTeam Total Direct Energie
25.Anthony TurgisTeam Total Direct Energie
26.Valentin MadouasGroupama-FDJ
27.Aimé de GendtCircus-Wanty Gobert
28.Romain HardyTeam Arkéa Samsic
29.Georg ZimmermannCCC Team01:17
30.Aurélien Paret-peintreAG2R La Mondiale01:19
31.Edvald Boasson HagenNTT Pro Cycling01:23
32.Ibon RuizEquipo Kern Pharma01:24
33.Jonas KochCCC Team
34.Daniel Alejandro MendezEquipo Kern Pharma
35.Anthony PerezCofidis, Solutions Crédits
36.Laurens HuysBingoal-Wallonie Bruxelles
37.Jimmy JanssensAlpecin-Fenix
38.François BidardAG2R La Mondiale
39.Lindsay de VylderSport Vlaanderen-Baloise01:29
40.Samuel LerouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
41.Xandro MeurisseCircus-Wanty Gobert
42.Mauro FinettoNippo Delko One Provence01:32
43.Quinn SimmonsTrek-Segafredo
44.Jérémy LeveauNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
45.Thibault GuernalecTeam Arkéa Samsic
46.Olivier Le GacGroupama-FDJ
47.Ryan MullenTrek-Segafredo
48.Senne LeysenAlpecin-Fenix
49.Franklin SixBingoal-Wallonie Bruxelles01:39
50.Biniyam GhirmayNippo Delko One Provence
51.Julien VermoteCofidis, Solutions Crédits01:44
52.Boy van PoppelCircus-Wanty Gobert01:51
53.Filippo BaronciniBeltrami TSA Marchiol01:56
54.Alessandro FedeliNippo Delko One Provence02:07
55.Pierre BarbierNippo Delko One Provence02:32
56.Michael ValgrenNTT Pro Cycling03:00
57.Jakub MareczkoCCC Team03:03
58.Luca MozzatoB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM03:04
59.Simon ClarkeEF Pro Cycling03:07
60.Pierre LatourAG2R La Mondiale03:34
61.Morne van NiekerkSt Michel-Auber93
62.Sean BennettEF Pro Cycling03:38
63.Kamil MałeckiCCC Team03:59
64.Michael GoglNTT Pro Cycling04:18
65.Maxime CamB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM04:21
66.Clément RussoTeam Arkéa Samsic04:23
67.Jérôme CousinTeam Total Direct Energie04:32
68.Dries de BondtAlpecin-Fenix04:35
69.Alexis GougeardAG2R La Mondiale04:48
70.Magnus CortEF Pro Cycling04:50
71.Robbe GhysSport Vlaanderen-Baloise05:39
72.Emmanuel MorinCofidis, Solutions Crédits06:21
73.Andreas StokbroNTT Pro Cycling06:33
74.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits07:12
75.Arnaud CourteilleB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM07:14
76.Tony HurelSt Michel-Auber93
77.Romain Le RouxTeam Arkéa Samsic07:22
78.Ludovic RobeetBingoal-Wallonie Bruxelles07:41
79.Samy AurignacCambodia Cycling Academy07:46
80.Julius van Den BergEF Pro Cycling07:49
81.Quentin JaureguiAG2R La Mondiale07:52
82.Emiel VermeulenNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole07:53
83.Anthony MaldonadoSt Michel-Auber9308:04
84.Lorrenzo ManzinTeam Total Direct Energie08:25
85.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits08:36
86.Nicolò ParisiniBeltrami TSA Marchiol08:49
87.Roger AdriaEquipo Kern Pharma
88.Luc WirtgenBingoal-Wallonie Bruxelles08:50
89.Kamil GradekCCC Team09:11
90.Alan RiouTeam Arkéa Samsic09:23
91.Atsushi OkaNippo Delko One Provence09:37
92.Bryan AlaphilippeSt Michel-Auber9309:46
93.Jacopo MoscaTrek-Segafredo11:10
94.José GoncalvesNippo Delko One Provence11:19
95.Francisco GalvanEquipo Kern Pharma11:37
96.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie11:45
97.Florian DumourierCambodia Cycling Academy12:00
98.Sasha WeemaesSport Vlaanderen-Baloise12:14
99.Diego RosaTeam Arkéa Samsic13:09
100.Alfdan de DeckerCircus-Wanty Gobert13:11
101.Baptiste BleierSt Michel-Auber9313:27
102.Massimo OrlandiBeltrami TSA Marchiol13:58
103.Tom DevriendtCircus-Wanty Gobert14:16
104.Julien AntomarchiNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole14:28
105.Kris BoeckmansB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM14:53
106.Marti MarquezEquipo Kern Pharma15:25
107.Thomas PesentiBeltrami TSA Marchiol15:45
108.Ben O'connorNTT Pro Cycling15:53
109.Tom DerniesNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole17:09
110.Lionel TaminiauxBingoal-Wallonie Bruxelles17:10
111.Matúš StocekBeltrami TSA Marchiol17:56
112.Alexander RichardsonAlpecin-Fenix18:15
113.Jay Robert ThomsonNTT Pro Cycling18:25
114.Simon GuglielmiGroupama-FDJ18:42
115.Jasper de PlusCircus-Wanty Gobert19:57
116.Gregorio FerriBeltrami TSA Marchiol22:38
117.Fumiyuki BeppuNippo Delko One Provence24:00
118.Emīls LiepinsTrek-Segafredo24:17
119.Martin BouzasEquipo Kern Pharma25:01
120.Christophe MassonNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole25:14
121.Charlie QuartermanTrek-Segafredo25:24
122.Logan OwenEF Pro Cycling25:47
123.Sean de BieBingoal-Wallonie Bruxelles26:23
124.Marco GrendeneBeltrami TSA Marchiol30:44
125.Florian HudryCambodia Cycling Academy32:26

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: