Volta a la Comunitat Valenciana 2020: etap 2. Tadej Pogacar nie próżnuje

Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) po wspinaczce do stacji metrologicznej w Cullera zdobył drugi etap wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana.

Słoweniec na finałowym podjeździe (2 km; 8,6%) ograł na kresce Alejandro Valverde (Movistar Team) i Belga Dylana Teunsa (Bahrain McLaren). Zwycięstwo dało mu prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Dla polskiej ekipy CCC 10. miejsce wywalczył Greg van Avermaet.

Pagórkowaty w pierwszej części odcinek napędzała ucieczka w zacnym składzie Alessandro De Marchi (CCC Team), Remi Cavagna (Deceuninck-Quick Step), Jos van Emden (Jumbo-Visma), Alvaro Cuadros i Hector Saez (obaj Caja Rural-Seguros RGA). Próby przeskoku do tej paczki nie powiodły się, a rozpędzona piątka odskoczyła na 6 minut.

W połowie drogi kolarze zjechali na płaski teren. Różnica wynosiła wówczas 4:45. Peleton spokojnie odrabiał, kasując akcję na 4 kilometry przed metą. Swoich sił próbował jeszcze samotnie Cavagna, ale u podnóża finałowej wspinaczki wysiłek ten przeszedł do historii.

Podjazd jako pierwszy zaatakował Gonzalo Serrano (Caja Rural Seguros-RGA). Hiszpanowi udało się zyskać kilka sekund i to w rytm pogoni za jego koszulką rozgrywała się cała końcówka. Podjazd okazał się jednak o niecały kilometr zbyt długi dla śmiałego harcownika: do ofensywy przeszedł Jan Polanc (UAE Team Emirates), na kole mając od razu Alejandro Valverde (Movistar).

Kontrował Gianni Moscon (Team Ineos), ale w końcówce grupka zjechała się, a do przodu wyrwali się Tadej Pogacar (UAE Team Emirates), Dylan Teuns (Bahrain McLaren) i Valverde. Słoweniec najlepiej wziął ostatni zakręt i na metę wpadł przed doświadczonym Hiszpanem.

Wyniki 2. etapu Volta a la Comunitat Valenciana (2.Pro), Torrent – Cullera (181 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Tadej PogacarUAE Team Emirates4:14:26
2.Alejandro ValverdeMovistar Team
3.Dylan TeunsBahrain-McLaren
4.Dan MartinIsrael Start-Up Nation
5.Jack HaigMitchelton-Scott
6.Ion IzagirreAstana Pro Team
7.Rubén FernandezFundación-Orbea
8.Gianni MosconTeam Ineos
9.Tao Geoghegan HartTeam Ineos
10.Greg van AvermaetCCC Team00:05
11.Jan PolancUAE Team Emirates
12.Matej MohoricBahrain-McLaren
13.Pello BilbaoBahrain-McLaren
14.Marc SolerMovistar Team00:08
15.James KnoxDeceuninck-Quick Step
16.Sander ArmeeLotto Soudal00:19
17.Serge PauwelsCCC Team
18.Wout PoelsBahrain-McLaren
19.Oscar RodriguezAstana Pro Team
20.Julien SimonTeam Total Direct Energie
21.Davide VillellaMovistar Team00:22
22.David de La CruzUAE Team Emirates00:26
23.Oscar CabedoBurgos-BH
24.Víctor de La ParteCCC Team00:28
25.Michał KwiatkowskiTeam Ineos00:31
26.Luis León SanchezAstana Pro Team
27.Daniel NavarroIsrael Start-Up Nation
28.Márton DinaKometa Xstra Cycling Team00:33
29.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal00:35
30.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise
31.Mathias FrankAG2R La Mondiale
32.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team00:42
33.Mikel BizkarraFundación-Orbea
34.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA00:45
35.Philippe GilbertLotto Soudal00:48
36.Ben SwiftTeam Ineos
37.Jon AgirreEquipo Kern Pharma00:51
38.Urko BerradeEquipo Kern Pharma
39.Rein TaaramaeTeam Total Direct Energie
40.Joan BouFundación-Orbea
41.Jefferson Alveiro CepedaCaja Rural-Seguros RGA00:54
42.Giovanni CarboniBardiani-CSF-Faizanè01:00
43.Willie SmitBurgos-BH01:06
44.Jaume SuredaBurgos-BH01:12
45.Ivan RovnyGazprom-RusVelo01:15
46.Davide BalleriniDeceuninck-Quick Step01:22
47.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale
48.Luca CoviliBardiani-CSF-Faizanè01:28
49.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise01:39
50.Vincenzo AlbaneseBardiani-CSF-Faizanè01:51
51.Ivan MorenoEquipo Kern Pharma
52.Lawrence NaesenAG2R La Mondiale01:58
53.Tom van AsbroeckIsrael Start-Up Nation
54.Robert StannardMitchelton-Scott
55.Evgeny ShalunovGazprom-RusVelo
56.Dmitry StrakhovGazprom-RusVelo
57.Hugo HouleAstana Pro Team
58.Nathan van HooydonckCCC Team02:16
59.Michael ScharCCC Team
60.Reto HollensteinIsrael Start-Up Nation
61.Francjasco RomanoBardiani-CSF-Faizanè02:18
62.Umberto OrsiniBardiani-CSF-Faizanè02:20
63.Matthias BrandleIsrael Start-Up Nation02:23
64.Cristian ScaroniGazprom-RusVelo02:42
65.Stijn SteelsDeceuninck-Quick Step02:51
66.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step02:53
67.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step02:56
68.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott
69.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise03:00
70.Joaquín Rojas JoséMovistar Team03:32
71.Antonio Jesus SotoFundación-Orbea
72.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA
73.Daniel ViegasKometa Xstra Cycling Team
74.Alejandro OsorioCaja Rural-Seguros RGA
75.Iván Garcia CortinaBahrain-McLaren03:37
76.Romain CardisTeam Total Direct Energie03:46
77.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie
78.Maarten WynantsJumbo-Visma03:55
79.Christian KneesTeam Ineos03:58
80.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott04:13
81.John DegenkolbLotto Soudal04:33
82.Matteo TrentinCCC Team
83.Luka MezgecMitchelton-Scott
84.Salvatore PuccioTeam Ineos
85.Michael AlbasiniMitchelton-Scott
86.Dario CataldoMovistar Team
87.Christoph PfingstenJumbo-Visma
88.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA
89.Juan José LobatoFundación-Orbea
90.Cédric BeullensSport Vlaanderen-Baloise
91.Alexander KristoffUAE Team Emirates
92.Txomin JuaristiFundación-Orbea
93.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise
94.Filippo ZanaBardiani-CSF-Faizanè05:09
95.Pascal EenkhoornJumbo-Visma05:10
96.Kevin InkelaarBahrain-McLaren
97.Guy NivIsrael Start-Up Nation
98.Julien DuvalAG2R La Mondiale
99.Dorian GodonAG2R La Mondiale
100.Callum ScotsonMitchelton-Scott
101.Paul MartensJumbo-Visma05:20
102.Brent van MoerLotto Soudal05:25
103.Frederik FrisonLotto Soudal
104.Simon SellierTeam Total Direct Energie05:29
105.Julen IrizarFundación-Orbea05:33
106.Jorge CuberoBurgos-BH06:20
107.Davide CimolaiIsrael Start-Up Nation
108.Diego RubioBurgos-BH
109.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step06:23
110.Jos van EmdenJumbo-Visma06:26
111.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step
112.Jonas GregaardAstana Pro Team07:25
113.Héctor SaezCaja Rural-Seguros RGA07:41
114.Florian MaitreTeam Total Direct Energie08:08
115.Alessandro de MarchiCCC Team08:19
116.Viacheslav KuznetsovGazprom-RusVelo09:05
117.Edward RavasiUAE Team Emirates09:33
118.Scott DaviesBahrain-McLaren
119.Jorge ArcasMovistar Team09:52
120.Isaac CantonBurgos-BH
121.Jaime CastrilloEquipo Kern Pharma
122.Félix Parra JoséEquipo Kern Pharma
123.Nikita StalnovAstana Pro Team
124.Enrique SanzEquipo Kern Pharma
125.Kenny de KeteleSport Vlaanderen-Baloise
126.Diego Pablo SevillaKometa Xstra Cycling Team
127.Dylan GroenewegenJumbo-Visma09:56
128.Jérémy CabotTeam Total Direct Energie
129.Antonio PuppioKometa Xstra Cycling Team
130.Simone VelascoGazprom-RusVelo
131.Sergio AraizEquipo Kern Pharma10:09
132.Alvaro CuadrosCaja Rural-Seguros RGA
133.Sergio SamitierMovistar Team10:26
134.Jonathan CastroviejoTeam Ineos10:56
135.Rémy MertzLotto Soudal12:31
136.Oliver NaesenAG2R La Mondiale12:33
137.Giacomo GaravagliaKometa Xstra Cycling Team12:36
138.Tony GallopinAG2R La Mondiale12:53
139.Petr RikunovGazprom-RusVelo13:06
140.Manuel PenalverBurgos-BH13:55
141.Emiel PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise14:21
142.Joe DombrowskiUAE Team Emirates

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Tadej PogacarUAE Team Emirates8:22:09
2.Jack HaigMitchelton-Scott
3.Alejandro ValverdeMovistar Team
4.Rubén FernandezFundación-Orbea
5.Dylan TeunsBahrain-McLaren
6.Gianni MosconTeam Ineos
7.Ion IzagirreAstana Pro Team
8.Tao Geoghegan HartTeam Ineos
9.Dan MartinIsrael Start-Up Nation
10.Matej MohoricBahrain-McLaren00:02
11.Jan PolancUAE Team Emirates00:05
12.Greg van AvermaetCCC Team
13.Pello BilbaoBahrain-McLaren
14.Marc SolerMovistar Team00:08
15.James KnoxDeceuninck-Quick Step
16.Wout PoelsBahrain-McLaren00:19
17.Julien SimonTeam Total Direct Energie
18.Serge PauwelsCCC Team
19.Oscar RodriguezAstana Pro Team
20.Davide VillellaMovistar Team00:22
21.David de La CruzUAE Team Emirates00:26
22.Oscar CabedoBurgos-BH
23.Michał KwiatkowskiTeam Ineos00:28
24.Víctor de La ParteCCC Team
25.Luis León SanchezAstana Pro Team00:31
26.Daniel NavarroIsrael Start-Up Nation
27.Márton DinaKometa Xstra Cycling Team00:33
28.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal00:35
29.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise
30.Mathias FrankAG2R La Mondiale
31.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team00:42
32.Mikel BizkarraFundación-Orbea
33.Ben SwiftTeam Ineos00:45
34.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA
35.Philippe GilbertLotto Soudal00:48
36.Rein TaaramaeTeam Total Direct Energie00:51
37.Joan BouFundación-Orbea
38.Jon AgirreEquipo Kern Pharma
39.Sander ArmeeLotto Soudal00:54
40.Jefferson Alveiro CepedaCaja Rural-Seguros RGA
41.Willie SmitBurgos-BH01:06
42.Jaume SuredaBurgos-BH01:09
43.Ivan RovnyGazprom-RusVelo01:15
44.Davide BalleriniDeceuninck-Quick Step01:19
45.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale01:22
46.Luca CoviliBardiani-CSF-Faizanè01:28
47.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise01:39
48.Vincenzo AlbaneseBardiani-CSF-Faizanè01:51
49.Ivan MorenoEquipo Kern Pharma
50.Lawrence NaesenAG2R La Mondiale01:55
51.Robert StannardMitchelton-Scott
52.Tom van AsbroeckIsrael Start-Up Nation01:58
53.Hugo HouleAstana Pro Team
54.Evgeny ShalunovGazprom-RusVelo
55.Dmitry StrakhovGazprom-RusVelo
56.Urko BerradeEquipo Kern Pharma02:02
57.Reto HollensteinIsrael Start-Up Nation02:16
58.Nathan van HooydonckCCC Team
59.Michael ScharCCC Team
60.Umberto OrsiniBardiani-CSF-Faizanè02:20
61.Matthias BrandleIsrael Start-Up Nation02:23
62.Stijn SteelsDeceuninck-Quick Step02:51
63.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step02:53
64.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott02:56
65.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise02:57
66.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA03:29
67.Joaquín Rojas JoséMovistar Team03:32
68.Daniel ViegasKometa Xstra Cycling Team
69.Alejandro OsorioCaja Rural-Seguros RGA
70.Antonio Jesus SotoFundación-Orbea
71.Iván Garcia CortinaBahrain-McLaren03:34
72.Romain CardisTeam Total Direct Energie03:46
73.Fabien GrellierTeam Total Direct Energie
74.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott04:13
75.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step04:28
76.John DegenkolbLotto Soudal04:30
77.Luka MezgecMitchelton-Scott
78.Matteo TrentinCCC Team
79.Juan José LobatoFundación-Orbea
80.Alexander KristoffUAE Team Emirates
81.Christoph PfingstenJumbo-Visma04:33
82.Salvatore PuccioTeam Ineos
83.Dario CataldoMovistar Team
84.Txomin JuaristiFundación-Orbea
85.Filippo ZanaBardiani-CSF-Faizanè05:09
86.Julien DuvalAG2R La Mondiale05:10
87.Kevin InkelaarBahrain-McLaren
88.Guy NivIsrael Start-Up Nation
89.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise05:18
90.Paul MartensJumbo-Visma05:20
91.Maarten WynantsJumbo-Visma05:27
92.Simon SellierTeam Total Direct Energie05:29
93.Callum ScotsonMitchelton-Scott05:37
94.Frederik FrisonLotto Soudal05:49
95.Michael AlbasiniMitchelton-Scott06:05
96.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA
97.Davide CimolaiIsrael Start-Up Nation06:17
98.Francjasco RomanoBardiani-CSF-Faizanè06:18
99.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step06:20
100.Diego RubioBurgos-BH
101.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step06:26
102.Jos van EmdenJumbo-Visma
103.Dorian GodonAG2R La Mondiale06:44
104.Cédric BeullensSport Vlaanderen-Baloise06:48
105.Jonas GregaardAstana Pro Team07:25
106.Brent van MoerLotto Soudal07:40
107.Héctor SaezCaja Rural-Seguros RGA07:41
108.Jorge CuberoBurgos-BH07:54
109.Christian KneesTeam Ineos07:58
110.Florian MaitreTeam Total Direct Energie08:08
111.Julen IrizarFundación-Orbea08:31
112.Edward RavasiUAE Team Emirates09:33
113.Scott DaviesBahrain-McLaren
114.Cristian ScaroniGazprom-RusVelo09:44
115.Nikita StalnovAstana Pro Team09:52
116.Jorge ArcasMovistar Team
117.Enrique SanzEquipo Kern Pharma
118.Jaime CastrilloEquipo Kern Pharma
119.Félix Parra JoséEquipo Kern Pharma
120.Dylan GroenewegenJumbo-Visma09:53
121.Jérémy CabotTeam Total Direct Energie09:56
122.Sergio AraizEquipo Kern Pharma10:09
123.Isaac CantonBurgos-BH10:10
124.Antonio PuppioKometa Xstra Cycling Team10:14
125.Simone VelascoGazprom-RusVelo10:31
126.Pascal EenkhoornJumbo-Visma10:44
127.Alvaro CuadrosCaja Rural-Seguros RGA
128.Jonathan CastroviejoTeam Ineos10:56
129.Kenny de KeteleSport Vlaanderen-Baloise11:24
130.Alessandro de MarchiCCC Team11:33
131.Rémy MertzLotto Soudal12:31
132.Oliver NaesenAG2R La Mondiale12:33
133.Giacomo GaravagliaKometa Xstra Cycling Team12:36
134.Tony GallopinAG2R La Mondiale12:53
135.Sergio SamitierMovistar Team13:00
136.Manuel PenalverBurgos-BH13:55
137.Joe DombrowskiUAE Team Emirates14:21
138.Giovanni CarboniBardiani-CSF-Faizanè14:41
139.Emiel PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise14:51
140.Diego Pablo SevillaKometa Xstra Cycling Team15:13
141.Petr RikunovGazprom-RusVelo17:06
142.Viacheslav KuznetsovGazprom-RusVelo18:32

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

  1. Robert

    6 lutego 2020, 17:38 o 17:38

    "Spłynięcie" Michała na etapie "pod niego" zastanawiająco niepokojąca

    • Włada

      6 lutego 2020, 17:57 o 17:57

      Być może nie chciał tracić sił, które mogą się przydać do rozprowadzania sprinterów i pomocy Tao na podjeździe na 4 etapie. Nie należy też zapominać, że przed nim jeszcze wiele wyścigów, gdzie będzie musiał pomagać kolegom zarówno w sprintach jak i w górach oraz brać udział w zawodach w łapaniu kilku bufetówek naraz

      • Robert

        6 lutego 2020, 18:05 o 18:05

        "Niepokój" wynika z tego, że w jego dobrych sezonach zaczynał zawsze dobrze, a dyspozycja do końca sezonu zazwyczaj była dobra.

      • reko

        6 lutego 2020, 21:29 o 21:29

        czy ja wyczuwam rozgoryczenie i nutkę ironii, czy to juz może czarniejsza (choć nieco realna) wizja nadchodzącej rzeczywistości. Ale nie przesadzałbym z tym spłynięciem...Kwiato zmienił zimowe przygotowania, na chwilę zawiesił go grudniowy upadek więc może postanowił wolniej wejść w wyścig. Algarve pokaże co i jak.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: